İzmir

Telefon

+90 (232) 970 05 61

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

İzlanda Vize Merkezi, İzmir

İzmir Vize Merkezi

Vize Merkezi İzmir ofisimize hoş geldiniz. İzlanda sınırları içerisine turistik, ticari ya da ziyaret amacı ile seyahat etmeyi planlayan ve vize başvurularını İzmir ve çevre illerinden gerçekleştirecek olan vatandaşlarımıza yönelik olarak İzmir ofis sayfamızı hazırladık. Vize sürecine dair merak edilenleri konu başlıklarına ayırarak sayfamız devamında açıkladık. İzlanda ve Schengen vize başvurusu,  güncel İzlanda vize ücretleri, vize başvurusu sırasında istenen evraklar gibi konulara ait bilgilere sayfamızı okumaya devam ederek kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile İzlanda vize başvuru sürecini prosedüre uygun olarak gerçekleştirebilir ve işlemlerinizi kolaylıkla takip edebilirsiniz. Konu ile ilgili detaylı bilgi almak istemeniz halinde +90 (232) 970 05 61 telefon numaramız ve [email protected] e-posta adresimizi üzerinden bizimle iletişime geçebilir ya da İzmir ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İzlanda Vize İstiyor mu?

İzlanda ülke sınırlarına Umuma Mahsus (Bordo) pasaport ile seyahat edecek vatandaşlarımız İzlanda vizesine tabiidir. İzlanda bir Schengen ülkesi olması sebebiyle Türkiye Cumhuriyeti üzerinden İzlanda’ya seyahat edecek ziyaretçilerinden Schengen vizesi talep etmektedir. Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport hamilleri 90 günü aşmayan İzlanda seyahatleri için vize sahibi olma zorunluluğundan muaftır.

Turistik, ticari ve aile/arkadaş ziyareti ile 90 günden az süreli olarak İzlanda’ya seyahat edecek Umuma Mahsus pasaport sahiplerinin Kısa Süreli (C Tipi) vize türüne başvurmaları gerekmektedir. İzlanda’ya yapılan vize başvuruları Danimarka Büyükelçiliği tarafından değerlendirilir ve sonuçlandırılır. İzlanda için belirlenen Schengen vize prosedüre en uygun başvuruyu Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile iletişime geçerek süreç sonlanana kadar işlemlerinizi kolaylıkla takip edebilmeniz mümkündür.

İzlanda Vize Başvuru Süreci

Vize Merkezi İzmir ofisimiz aracılığı ile İzlanda vizesi başvuru sürecini şahsen bulunma zorunluluğu olmaksızın gerçekleştirebilmeniz mümkündür. İzlanda vize başvuru işlemlerini başlatmak için gerekli evraklarınızı eksiksiz bir şekilde kurumumuza iletmeniz gerekmektedir. Vize Merkezi İzmir ofisimiz evraklarınızı düzenleyerek başvuruya hazır hale getirmektedir. Başvuruya ait gerekli evraklarınız ile ilgili eksiklik gözlemlenmesi halinde kurumumuz sizinle iletişime geçer en doğru şekilde süreci tamamlamanızı sağlar. Schengen ülkelerine ait vize başvuruları sürecinde randevu sistemi ile parmak izi (VIS) merkezine giderek biyometri işlemi yaptırmanız gerekmektedir.

Biyometri işlemi aracılığı ile parmak izi ve elektronik imza kaydınız 5 yıl boyunca sistemde saklanmaktadır. Böylece bir sonraki Schengen vize başvurunuzda bazı ayrı prosedüre sahip olan ülkeler haricinde genellikle tekrardan biyometri işlemi yaptırmanıza gerek kalmamaktadır. Vize başvuru evrakların hazırlandıktan sonra Vize Merkezi İzmir ofisimiz evraklarınızı konsolosluğa iletir ve vize değerlendirme süreciniz başlamış olur.

İzlanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İzlanda ülkesi sınırlarına seyahat için yapacağınız Schengen vize başvurusunda sizden istenen evraklar aşağıda sıralandığı gibidir. Gerekli evraklar ile ilgili detaylı bilgi almak istemeniz halinde Vize Merkezi İzmir ofisimize +90 (232) 970 05 61 telefon numarası üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 • İzlanda Vize Başvuru Formu
 • Pasaport
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Banka Hesap Dökümü
 • Maaş Bordroları
 • İşyeri Evrakları
 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
 • Uçak Bileti ve Otel Rezervasyon Bilgileri

İzlanda Vize Ücretleri

İzlanda için İzlanda Konsolosluğu tarafından belirlenen vize ücretleri başvurulacak vize türüne ve seyahat süresine göre değişiklik göstermektedir. Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile iletişime geçerek İzlanda vize ücret detaylarına ulaşabilmeniz mümkündür. Ülkelere ait belirlenen vize ücretleri her yıl değişiklik gösterebilir. Bu nedenle seyahat planladığınız ülkenin içinde bulunduğumuz yıla ait olan ücret detaylarına ulaşmış olmanız oldukça önemlidir. Vize başvurularının vize reddi ile sonuçlandığı durumlarda ödenen vize ücretleri başvuru sahiplerine iade edilmemektedir.

İzlanda vize ücretlerine +90 (232) 970 05 61 telefon numaramız ve [email protected] e-posta adresimiz üzerinden kurumumuz ile iletişime geçerek ya da İzmir ofisimizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

İzlanda Vize Başvuru Formu

Vize başvuru formları başvuru sırasında doldurulması gereken ve vize değerlendirmeleri sırasında oldukça önemli bir yere sahip olan resmi formlardır. İzlanda vize başvurunuzda vize başvuru formunu doğru ve tutarlı bilgiler eşliğinde dikkatle doldurmanız oldukça önemlidir. Aksi gözlemlenen ve eksik, yanlış, tutarsız bilgi içeren vize başvuru formlarının başvurunuzun ret ile sonuçlanmasına neden olacağını bilmeniz gerekmektedir.

İzlanda vize başvuru formu kişisel bilgileriniz, pasaport bilgileriniz gibi sizi tanımaya ve İzlanda sınırlarına seyahat etme amacınızı öğrenmeye yönelik olarak hazırlanmış sorulardan meydana gelmektedir. Vize başvuru formunu anlaşılır, büyük harflerle ve tükenmez kalem ile doldurmanız gerekmektedir. İzlanda vize başvuru formu doldurulması aşamasında Vize Merkezi İzmir ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilir ve başvuru sürecini en doğru şekilde tamamlayabilirsiniz.

İzlanda Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

İzlanda ülkesine Türkiye sınırları içerisinden gerçekleştirilen vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 7-10 iş günü olarak belirlenmiştir. Başvuru işlemleri sırasında eksik evrak teslim etmiş olmak ve bu nedenle ek evrak talep edilmesi, konsolosluk yoğunluğu ya da resmi tatiller gibi durumların haricinde başvurular genellikle belirtilen süre içerisinde sonuçlanmaktadır. İzlanda vize başvurunuz sırasında eksik evrak teslim etmemeye özen göstermeniz gerekmektedir.

Bu neden dolayısıyla sonuçlanma süresinde gün kaybedebilir ya da başvurunuzun olumsuz olarak sonuçlanmasına yol açabilirsiniz. Herhangi bir aksilik yaşamamak adına konu ile ilgili ayrıca dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Planladığınız İzlanda seyahatini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmek için başvuru işlemlerini 1 ay öncesinden yapmış olmanız oldukça önemlidir. Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile birlikte İzlanda vize başvurunuzu en doğru şekilde yapabilir ve süreci kolaylıkla takip edebilirsiniz.

İzlanda Vize Başvurusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 • İzlanda için yapacağınız Schengen vize başvurusu öncesinde pasaportunuzun geçerlilik süresinin 1 yıldan daha az olmaması gerektiğini bilmeniz oldukça önemlidir.
 • İzlanda vatandaşlığına geçmek istemeniz halinde başvurunuzu büyükelçiliğe şahsen yapmanız gerekmektedir. Kurumumuz vatandaşlığa geçiş ile ilgili hizmet vermemektedir.
 • Schengen vize prosedüründe Biyometri Veri Kaydı Sistemi (VIS) kullanılarak elektronik imza ve parmak iziniz alınmaktadır. Biyometri işlemi ile birlikte şahsınıza ait randevu saatinde bilgileriniz alınır ve 5 boyunca sistemde kalır.
 • İzlanda vizesi başvurunuz öncesinde pasaportunuz üzerinde herhangi bir deformasyona uğramış alan olmadığına emin olmanız gerekmektedir. Eski ve yıpranmış pasaport ile İzlanda sınır kapılarında ve vize işlemlerinde sorun yaşayabilme ihtimaliniz olduğunu hatırlatmak isteriz.
 • İzlanda ülkesine ait oturum ve çalışma izni almak için hazırlanması gereken evraklara sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İzlanda Vize Reddi

Ülkemiz sınırlarından İzlanda’ya gerçekleştirilmiş olan vize başvuruları vize reddi ile sonuçlanabilir. Vize başvurularına ait reddetme nedenlerini konsoloslukların açıklama zorunluluğu bulunmamaktadır. İzlanda vize başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanır ve nedeni şahsınıza bildirilir ise bu nedeni ortadan kaldırarak başvuru işlemlerinizi yeniden gerçekleştirebilir ya da konu ile ilgili konsolosluğa itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. İzlanda Konsolosluğu vize başvurunuzu evraklarınız ve verdiğiniz bilgiler arasında tutarsızlık olması, başvuru sırasında eksik evrak teslim ederek yapmış olmanız, dönüşünüz ile ilgili bilgi içeren herhangi bir evrak sunmamış olmanız gibi nedenlerle reddedebilir.

Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile +90 (232) 970 05 61 telefon numaramız ve [email protected] e-posta adresimizi kullanarak iletişime geçebilir ya da İzmir ofisimizi ziyaret ederek İzlanda vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

İzlanda Vize Merkezi İzmir ofisi iletişim

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp