İstanbul

Telefon

+90 (212) 970 05 61

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

İzlanda Vize Merkezi, İstanbul

İstanbul Vize Merkezi

Vize Merkezi İstanbul ofisimize hoş geldiniz.

İzlanda sınırları içerisine seyahat planı olan ve vize başvurularını İstanbul ve çevre illerinden gerçekleştirecek olan vatandaşlarımız için hazırladığımız sayfamızı okumaya devam ederek vize süresine dair gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. İzlanda vize başvurusu, güncel vize ücretleri, vize başvurusuna ait gerekli evraklar, başvuru sonuçlanma süreci gibi konu başlıkları altında vize sürecini açıklamış bulunmaktayız. İzlanda vizesi başvurusu Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile en doğru şekilde gerçekleştirilmektedir.

İzlanda Vize İstiyor mu?

İzlanda sınırları içerisine Umuma Mahsus (Bordo) pasaport ile seyahat edecek vatandaşlarımız vize başvurusunda bulunmak zorundadır. İzlanda Schengen alanı dahilinde bir ülke olması sebebiyle ziyaretçilerinden Schengen vizesi talep etmektedir. Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri), Diplomatik (Siyah) pasaport türlerine sahip vatandaşlarımızın İzlanda seyahatleri için vize sahibi olma zorunlulukları bulunmamaktadır.

Kısa Süreli (C Tipi) vize turistik, ticari, aile/arkadaş ziyaret amacı ile 90 günden kısa süreli seyahatleri için İzlanda’ya vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımızın sahip olacağı vize türüdür. İzlanda’ya yapılan vize başvuruları Danimarka Büyükelçiliği tarafından değerlendirilmektedir.
Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile iletişime geçerek İzlanda için Schengen vize başvurusunu en doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İzlanda Vize Başvuru Süreci

İzlanda vize başvuru işlemlerinizi şahsen bulunma zorunluluğu olmadan gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Gerekli evraklarınızı eksiksiz ve sizden istendiği gibi hazırlayarak kurumumuza iletmeniz gerekmektedir. Evraklarınız teslim alındıktan sonra düzenlenir ve başvuruya hazır hale getirilir. Adınıza alınmış olan randevu saatinde parmak izi (VIS) merkezine gelmeniz ve biyometri işlemi yaptırmanız gerekmektedir. Biyometri işleminden sonra parmak iziniz 5 yıl boyunca sistemde kayıtlı kalmaktadır ve ülkeden ülkeye değişiklik göstermektle birlikte bir sonraki Schengen başvurusu için tekrardan parmak izi vermenize gerek kalmamaktadır. Biyometri işleminin de tamamlanması ile birlikte dosyanız konsolosluğa gönderilir ve değerlendirme süreciniz başlar.

İzlanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İzlanda sınırlarına seyahat edebilme amacıyla gerçekleştireceğiniz Schengen vize başvurusu sırasında sizden istenen evraklar aşağıda sıralandığı gibidir. İzlanda vizesi gerekli evrakları ile ilgili detaylı bilgi almak için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz.

 • İzlanda Vize Başvuru Formu
 • Pasaport
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Banka Hesap Dökümü
 • Maaş Bordroları
 • İşyeri Evrakları
 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
 • Uçak Bileti ve Otel Rezervasyon Bilgileri

İzlanda Vize Ücretleri

İzlanda vize ücretleri İzlanda Büyükelçiliği tarafından belirlenmektedir. Vize ücretleri yaş gruplarına göre değişiklik gösterebilir ve 12 yaş altı çocuklarından vize harç ücreti talep edilmemektedir. İzlanda vize ücret detaylarına kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Başvuruların olumsuz olarak sonuçlanması halinde ödenen vize ücretleri iade edilmez. Ülkelerin vize ücretleri yıllara göre değişiklik gösterebilir bu neden son belirlenen ücret detayına ulaşmış olmanız oldukça önemlidir.

İzlanda 2019 güncel vize ücretlerine +90 (212) 970 05 61 numaralı telefon ve [email protected] e-posta adresimizi kullanarak ya da İstanbul ofisimizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

İzlanda Vize Başvuru Formu

İzlanda vize başvuru formu vize değerlendirmesi sırasında oldukça önemli bir rol oynaması nedeniyle doğru ve eksiksiz olarak doldurulması gereken resmi bir formdur. Başvuru formu tükenmez kalemle, büyük harflerle, okunaklı ve anlaşılır olacak şekilde doldurulmalıdır. Formun doldurulması aşamasında vermiş olduğunuz bilgilerin teslim edilen evraklar ile tutarlılık göstermesine özen göstermelisiniz. Eksik, yanlış ya da tutarsız bilgi gözlemlenmesi halinde İzlanda için yapmış olduğunuz vize başvurusu olumsuz olarak sonuçlanabilir. İzlanda vize başvuru formu doldurulması aşamasında Vize Merkezi İstanbul ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İzlanda Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

İzlanda vize başvurularının konsolosluk tarafından değerlendirilip onaylanması süreci 7 ila 10 iş gününü kapsamaktadır. Konsolosluk randevu yoğunluğu ya da şahsınızdan ek evrak talep edilmesi gibi durumlarda sonuçlanma sürecinde değişiklik meydana gelebilir. Seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamak adına İzlanda vize başvurusunu 1 ay öncesinden yapmış olmanızı tavsiye ederiz. Başvuru sırasında eksik evrak talep etmek açıklanma sürecinde gün kaybetmenize neden olabilir bu sebeple başvurunuzu prosedüre en uygun şekilde tamamlamış olmak oldukça önemlidir. Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile İzlanda için en doğru başvuruyu yapabilir ve işlemlerinizi kolaylıkla takip edebilirsiniz.

İzlanda Vize Başvurusu Sırasında Ayrıca Bilinmesi Gerekenler

 • İzlanda vize başvurunuz öncesinde pasaportunuzun temiz ve düzgün olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Deforme olmuş pasaport ile vize işlemleri ve ülkeye giriş-çıkış anlarında sorun yaşayabilme ihtimaline sahip olduğunuzu hatırlatmak isteriz.
 • İzlanda vatandaşlığına geçiş için şahsen başvuru yapmanız gerekmektedir. Kurumumuz vatandaşlığa geçiş hizmeti vermemektedir.
 • İzlanda oturma izni ve çalışma izni için gerekli evraklara sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • İzlanda için yapacağınız Schengen vize başvurusu öncesinde pasaportunuzun en az 1 yıl geçerlilik süresi olduğuna emin olmanız gerekmektedir.
 • Schengen vize başvurunuz sırasında Biyometrik Veri Kaydı Sistemine (VIS) tabii olduğunuzu bilmeniz gerekmektedir. Başvurunuzda parmak izi ve elektronik imza vermeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz.

İzlanda Vize Reddi

İzlanda sınırlarına seyahat edebilme amacı ile yapmış olduğunuz vize başvurusu konsolosluk tarafından reddedilebilir. Ülkelerin ret nedenlerini açıklama zorunlulukları bulunmamaktadır. Seyahat amacınız ile ilgili tehlike gözlemlenmesi, eksik evrak beyan edilmesi, dönüş belgeleri sunulmamış olması gibi nedenlerle başvurunuz vize reddi alabilir. Bu nedenlerden dolayı başvuru işlemlerinizi doğru ve eksiksiz olarak yapmanız oldukça önemlidir. İzlanda vize başvurunuz vize reddi ile sonuçlanır ve şahsınız bilgilendirilir ise bu nedeni ortadan kaldırarak tekrardan başvuru yapabilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz.

Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile +90 (212) 970 05 61 numaralı telefon ve [email protected] e-posta adresimizi kullanarak ya da ofisimizi ziyaret ederek İzlanda için belirlenen vize prosedürüne en uygun başvuruyu gerçekleştirebilirsiniz.

İzlanda Vize Merkezi İstanbul Ofisi İletişim

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp