Bursa

Telefon

+90 (224) 322 21 49

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09.00 - 18.30

İzlanda Vize Merkezi, Bursa

Bursa Vize Merkezi

Vize Merkezi Bursa ofisimize hoş geldiniz. İzlanda sınırlarına turistik, ticari ya da ziyaret amacı ile seyahat planlamış olan ve vize başvurularını Bursa ve çevre illerinden gerçekleştirecek olan vatandaşlarımız için Bursa ofis sayfamızı hazırlamış bulunmaktayız. İzlanda vizesine dair merak edilenleri konu başlıklarına ayırarak sayfamız devamında sizinle paylaştık.

2024 güncel İzlanda vize ücretleri, İzlanda ve Schengen vize başvurusu, başvuru işlemleri ve sonuçlanma süresi gibi konulara ait bilgilere sayfamızı okumaya devam ederek kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile İzlanda vize başvurunuzu doğru ve hızlı bir şekilde gerçekleştirerek süreç sonuçlanana kadar işlemlerinizin takibini kurumumuz üzerinden kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Vize süreci ile ilgili detaylı bilgi almak istemeniz halinde bizi arayabilir, [email protected] e-posta adresimizi üzerinden bizimle iletişime geçebilir ya da Bursa ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İzlanda Vize İstiyor mu?

Umuma Mahsus (Bordo) pasaporta sahip olarak İzlanda’ya seyahat etmeyi planlayan vatandaşlarımız vize sahibi olmak durumundadır. İzlanda bir Schengen üyesi ülke olması sebebiyle ziyaretçilerinden Schengen vize talep etmektedir. Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport ile 90 günden kısa süreliğine İzlanda’ya seyahat edecek vatandaşlarımız vizeden muaftır. Turistik, ticari ve ziyaret amacı ile 90 günü aşmayan seyahat için Kısa Süreli (C Tipi) vizeye başvurulması gerekmektedir. İzlanda sınırlarına yapılan vize başvurularına ait değerlendirmeler Danimarka Büyükelçiliği tarafından yapılmaktadır. Vize başvuru işlemlerini en doğru şekilde gerçekleştirmek ve İzlanda vize başvuru sürecini kolaylıkla takip edebilmek için Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

İzlanda Vize Başvuru Süreci Detayları

Türkiye sınırlarından yapacağınız İzlanda vize başvurusunu şahsen bulunma zorunluluğu olmaksızın Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvuru işlemlerini başlatmak için Bursa ofisimize başvuru için gereken evrakları eksiksiz olarak iletmeniz gerekmektedir. Kurumumuz evraklarınızı başvuruya hazır hale getirmektedir. Başvurunuz sırasında randevu sistemi ile parmak izi (VIS) merkezine giderek biyometri işlemi yaptırılmaktadır.

Biyometri işlemi parmak izi ve elektronik imzanızın alınarak 5 yıl boyunca korunacak şekilde sisteme kaydedilmesi işlemidir. Bazı ülkelerin kendi prosedürü haricinde genellikle bir sonra Schengen vize başvurusunda tekrardan biyometri işlemi yaptırmanıza gerek kalmamaktadır. Bursa ofisimizin evraklarınızı başvuruya hazır hale getirip konsolosluğa iletmesi ile birlikte değerlendirme ve sonuçlanma süreciniz başlar.

İzlanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Türkiye’den İzlanda’ya planladığınız seyahat için yapmanız gereken Schengen vize başvurusu sırasında sizden istenen evraklar aşağıda sıralandığı gibidir. Gerekli evraklar ile ilgili detaylı bilgi almak ve merak ettiklerinizi sorabilmek adına Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 • İzlanda Vize Başvuru Formu
 • Pasaport
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Banka Hesap Dökümü
 • Maaş Bordroları
 • İşyeri Evrakları
 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
 • Uçak Bileti ve Otel Rezervasyon Bilgileri

İzlanda Vize Ücret Detayları

İzlanda vize başvurularına ait ücretler İzlanda Konsolosluğu tarafından belirlenir. Başvurular sırasında 12 yaş altındaki çocuklardan vize harç ücreti talep edilmez. İzlanda vize ücret detaylarına kurumumuz ile iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla ulaşabilir olduğunuzu hatırlatmak isteriz. Gerçekleştirilen vize başvurularının herhangi bir şekilde olumsuz sonuçlanması halinde ödenen vize ücretleri iade edilmemektedir. Vize ücretleri içinde bulunduğumuz yıla göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenler son belirlenen ücret detaylarına ulaşmış olmanız oldukça önemlidir.

İzlanda güncel vize ücretlerine +90 (224) 322 21 49 telefon numaramız ve [email protected] e-posta adresimizi kullanarak Bursa ofisimiz ile iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İzlanda Vize Başvuru Formu

Vize başvuru formu İzlanda vize başvurunuz sırasında doldurmanız gereken resmi bir formdur. Vize değerlendirmesi sırasında oldukça önemli bir yere sahip olması nedeniyle dikkatle ve doğru bilgilerle doldurulması gerekmektedir. Tutarsız ya da yanlış bilgi içerdiği gözlemlenen formların başvurunuzun olumsuz olarak sonuç almasına neden olacağını bilmeniz gerekmektedir. Başvuru formları sizi tanımaya ve seyahat amacınızı anlamaya yönelik olarak hazırlanmış olduğundan kişisel bilgileriniz, iletişim bilgileriniz, İzlanda seyahat amacınız gibi sorulardan meydana gelmiştir. Başvuru formunu büyük harflerle, tükenmez kalemle, anlaşılır ve okunaklı bir şekilde doldurduğunuzdan emin olmanız gerekmektedir. Vize Merkezi Bursa ofisimizden vize başvuru formu doldurulması aşamasından danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İzlanda Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

İzlanda’ya Türkiye’den yapılan vize başvurularının değerlendirme ve sonuçlanma süresi 7-10 iş gününü kapsamaktadır. Resmi tatiller, değerlendirme sırasında ek evrak talep edilmesi, konsolosluk yoğunluğu gibi durumlar dışında başvuruları genellikle belirtilen süre içerisinde sonuçlanmaktadır.

Başvuru için gerekli olan evraklarınızda eksiklik gözlemlenmesi sonuçlanma süresinde gün kaybı yaşamanıza ya da başvurunuzun olumsuz olarak sonuçlanmasına neden olabildiği için dikkat gösterilmesi gereken konuların başında yer alır. İzlanda seyahat planı ile ilgili beklenmedik bir sorun ile karşılaşmamak adına başvuru işlemlerinizin 1 ay öncesinden tamamlanmış olmasını tavsiye ederiz. Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile birlikte İzlanda vize başvuru işlemlerinizi şahsen bulunma zorunluluğunuz olmadan kolaylıkla başlatabilir ve süreci bizimle iletişime geçerek takip edebilirsiniz.

İzlanda Vize Başvurusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 • İzlanda seyahatiniz için yapacağınız Schengen vize başvurusu öncesinde pasaportunuza ait geçerlilik süresinin en az 1 yıl olduğuna emin olmanız gerekmektedir.
 • İzlanda vatandaşlığına geçmek istemeniz durumunda büyükelçiliğe başvurunuzu şahsen yapma zorunluluğunuz bulunmaktadır. Kurumumuz vatandaşlığa geçiş hizmeti vermemektedir.
 • Schengen vizesi başvuru sürecinde Biyometrik Veri Kaydı Sistemine (VIS) elektronik imza ve parmak iziniz alınmaktadır. Başvuru sırasındaki Biyometrik işlemi randevu ile yapılır ve bilgileriniz 5 boyunca kayıt altında tutulur.
 • İzlanda için Schengen vize başvurusunda bulunmadan önce pasaportunuzun temiz ve düzgün gözüktüğüne emin olmanız gerekmektedir. Deforme olmuş pasaport ile ülke giriş-çıkış anlarında ve vize işlemleri sırasında sorun yaşayabilirsiniz.
 • İzlanda ile ilgili gerekli evraklara sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

İzlanda Vize Reddi

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde İzlanda’ya yapmış olduğunuz Schengen vize başvurunuz ret ile sonuçlanabilir. Konsoloslukların ülkelerine yapılan vize başvurularını reddetme nedenlerini açıklama zorunluluğu bulunmamaktadır. Fakat yapmış olduğunuz başvuru reddedilir ve nedeni size bildirilir ise bu nedeni ortadan kaldırarak İzlanda vize başvurunuzu yeniden yapabilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Başvuru sırasında eksik evrak teslim etmek, bilgileriniz ve evraklarınız arasında tutarsızlık olması, ülkeye dönecek olmanıza dair herhangi bir evrak sunulmaması gibi nedenlerle vize talebiniz reddedilebilir. İzlanda’ya vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile +90 (224) 322 21 49 telefon numaramız ve [email protected] e-posta adresimiz üzerinden iletişime geçebilir ve işlemlerini kolaylıkla başlatabilirler.

İzlanda Vize Merkezi Bursa Ofisi

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp