Altunizade

Telefon/Faks

+90 (216) 706 01 60

Eposta

altunizade@vizemerkezi.com

İzlanda Vize Merkezi, Altunizade

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Altunizade İzlanda Vize Merkezi olarak düzenlemesini yapmış olduğumuz ve vize başvuru sürecinde sizlere rehberlik edecek olan sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfamızın devamında İzlanda Vize başvuru süreci hakkında kapsamlı bilgi sahibi olabilecek ve İzlanda vize türlerine, gerekli evrak listelerine, vize başvuru ücretlerine kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

İstanbul Anadolu yakası başta olmak üzere tüm Türkiye’den gerçekleştirecek olduğunuz İzlanda Schengen Vize başvuruları için Altunizade İzlanda Vize Merkezi olarak danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Altunizade Vize Merkezi olarak vermekte olduğumuz danışmanlık hizmetinden faydalanabilmek ve İzlanda Vize başvuruları hakkında canlı destek alabilmek için Vize Merkezi Altunizade ofisimizi arayabilir ya da altunizade@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

İzlanda Vizesi Kimler İçin Gereklidir? 

İzlanda seyahatiniz öncesinde sahip olduğunuz pasaportun türüne göre vize uygulamasına tabi tutulmaktasınız. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi olan vatandaşlarımız seyahatleri öncesinde İzlanda Vizesi almak zorundadırlar. Hizmet (Gri) pasaportu, Diplomatik (Siyah) pasaport ve Hususi (Yeşil) Pasaport sahibi olan vatandaşlarımız ise İzlanda seyahatlerini vizeden muaf bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. 

İzlanda Vize Türleri Nelerdir?

Gerçekleştirecek olduğunuz İzlanda seyahatinin gerekçesini doğru bir şekilde belirlemek büyük önem oluşturmaktadır. Seyahat türüne göre belirlenecek olan vize türünün belirlenmesi başvuru işlemi için ilk adımı oluşturmaktadır. Konsolosluk tarafından belirlenmiş olan vize başvuru evrakları vize türlerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Altunizade İzlanda Vize  Merkezi olarak aşağıda listeler halinde vermiş olduğumuz sayfalar aracılığı ile ilgili vize türleri hakkında bilgi sahibi olabilir ve gerekli evrak listelerine kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz.

Seyahat gerekçenizin hangi vize türünü kapsadığı konusunda yardım alabilmek ve sizlere özel olarak hazırlanmış olan bilgilendirme mailini talep etmek için Altunizade İzlanda Vize Merkezi ofisimize altunizade@vizemerkezi.com adresi aracılığı ile e-posta göndererek ulaşabilir ya da +90 (216) 706 01 60 numaralı telefonu tuşlayarak ulaşabilirsiniz.

İzlanda Vizesi Nasıl Yapılır? 

Ülkemizden gerçekleşecek olan İzlanda Vize başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi yalnızca Danimarka Büyükelçiliğinde bulunmaktadır. Altunizade İzlanda Vize Merkezi olarak sizler adına profesyonel ve çözüm odaklı bir vize hizmeti sunmaktayız. Hiç bir zahmete girmenize gerek kalmadan sizler adına vize başvuru işlemlerinizi 4 temel adımda gerçekleştirmekteyiz.

  • İzlanda Vize Başvurusu İçin Gerekli Evrakların Hazırlanması

Gerçekleştirecek olduğunuz seyahatin gerekçesine göre vize türünüz belirlenir ve gerekli evrak liseleri sizler için hazırlanır. Belirtilen evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Bu süreçte Altunizade İzlanda Vize Merkezinde hizmet veren danışmanlarımız sizlere rehberlik edecek ve herhangi bir hataya yer vermemek için gerekli kontroller uzmanlarımız tarafından yapılacaktır.

  • İzlanda Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi

İzlanda Vize başvurusunun gerçekleşebilmesi için konsolosluk tarafından belirlenmiş olan vize başvuru ücretini ödemeniz gerekmektedir. İzlanda Vize başvuru ücreti, vize türüne ve vizenin süresine göre değişkenlik göstermektedir. Güncel vize başvuru ücreti hakkında bilgi almak için Vize Merkezi Altunizade ofisimizle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Belirtilen başvuru ücreti içerisinde konsolosluk harç bedeli, danışmanlık ücretimiz ve diğer bütün giderler yer almakta ve ekstra bir ücret talep edilmemektedir.

  • Biyometrik Veri Sunumu ve Başvuru Dosyasının Teslimi

Altunizade İzlanda Vize Merkezi olarak sizlerin ve konsolosluğun uygunluk durumuna göre, en yakın tarih için randevu almaktayız. Belirlenen tarih ve saatte sizlere eşlik edecek bir vize danışmanımız eşliğinde biyometrik veri sunumu için konsoloslukta bulunmanız gerekmektedir. Eğer geçtiğimiz 59 aylık süre içerisinde herhangi bir Schengen vizesi almış ve VIS sistemine kayıtlı olacak bir parmak izi verme işlemi gerçekleştirdiyseniz bizzat konsoloslukta bulunmanıza gerek yoktur. Vize danışmanlarımız sizler adına bütün işlemleri yürütecek ve başvuru dosyasının doğru bir şekilde teslim edilmesini sağlayacaklardır.

  • Pasaportun Teslim Alınması

Danimarka Konsolosluğu tarafından değerlendirilen İzlanda Schengen Vize başvurunuzun takibi vize uzmanlarımız tarafından yapılacak ve sizler adına pasaportun teslim alınması sağlanacaktır. Sizinle irtibata geçecek olan uzmanlarımız dilediğiniz adrese pasaportunuzun ulaşmasını sağlayacaklardır. 

İzlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar? 

İzlanda vize başvurularının sonuçlanma süresi tamamen Danimarka Konsolosluklarının insiyatifindedir. Genel olarak 7 ila 10 iş günü içerisinde sonuçlanmakta olan İzlanda Schengen Vize başvuruları,konsolosluklarda meydana gelebilecek olan yoğunluklar, ek evrak talep edilmesi ya da resmi tatil günleri gibi nedenlerle daha geç sonuçlanabilmektedir. Bu nedenle Altunizade İzlanda Vize Merkezi olarak, seyahat tarihinizden minimum 1 ay öncesinde vize başvurusu için işlemlere başlamanızı tavsiye etmekteyiz. 

Değerli ziyaretçilerimiz, Altunizade İzlanda Vize Merkezi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz sayfamızı incelediniz. Aklınıza takılan sorulara cevap bulabilmek ve sunmakta olduğumuz danışmanlık hizmetinden faydalanabilmek adına bizlere altunizade@vizemerkezi.com adresi üzerinden ulaşabileceğiniz gibi +90 (216) 706 01 60 numaralı telefonu tuşlayarak da kolaylıkla ulaşabilirsiniz, Altunizade İzlanda Vize Merkezi olarak iyi yolculuklar dileriz.

izlanda vize merkezi altunizade ofisi

Vize Merkezi Personel

İzlanda ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz