Altunizade

Telefon

+90 (216) 706 01 60

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

İzlanda Vize Merkezi, Altunizade

İzlanda Altunizade şubemiz aracılığıyla gerçekleştirebileceğiniz vize başvuru işlemleri konusunda gerekli bilgilere sayfamız üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Vize Merkezi olarak İzlanda’ya seyahat edecek kişilerin vize işlemleri sırasında danışmanlık desteği vermekteyiz. Başvuru sahiplerine vermiş olduğumuz danışmanlık desteği sayesinde vize taleplerinin konsolosluğun uygun gördüğü şekilde gerçekleştirilmesi konusunda hizmet sağlamaktayız.

İzlanda Altunizade vize temsilcilerimiz ile görüşerek başvuru sürecine dair merak ettiğiniz soruları yöneltmek ya da başvuru işlemlerini başlatmak için kolay bir şekilde iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz Altunizade ofisimizi ziyaret ederek vize temsilcilerimiz ile yüz yüze görüşebilirsiniz. Süreç hakkında uzaktan bilgi almak ya da başvuru işlemlerini başlatmak için telefon numaralarımızı kullanabilirsiniz. Ayrıca tercih etmeniz halinde [email protected] elektronik posta adresimiz üzerinden yazışmalar gerçekleştirebilirsiniz.

İzlanda Vizesi için Gerekli Evraklar

Kurumumuz desteği ile başvuru adımlarını başlatmak istediğiniz İzlanda Altunizade şubemize evraklarınızı elden teslim edebilir, e-posta adresi üzerinden gönderebilir ya da kargo veya kurye desteği alabilirsiniz.

İzlanda için alep edilen belgeler aşağıda sıralandığı gibidir:

 • Pasaport: Başvuru sırasında talep edilen pasaportun son 10 yıl içerisinde düzenlenmiş olması gerekmektedir. Ayrıca seyahat bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay daha geçerli olması zorunluluğu bulunmaktadır. İşlemler sırasında başvuru sahibinin olması durumunda eski pasaportlarını da ibraz etmesi gerekmektedir.
 • Biyometrik Fotoğraf: Son 6 ay içerisinde çekilmiş olan 2 adet biyometrik fotoğrafın başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir. Fotoğrafın 35x45 ölçülerinde olması ve talep edilen diğer nitelikleri de karşılaması şartı aranmaktadır.
 • Nüfus Kağıdı Fotokopisi: Başvuru sahibine ait olan nüfus kağıdının önlü arkalı olacak şekilde fotokopisinin ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: İlgili belgenin anne, baba, var ise eş ve çocuklara ait bilgilerin de yer aldığı şekilde alınması şartı aranmaktadır. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği Nüfus Müdürlükleri aracılığıyla ya da e-devlet üzerinden barkodlu olarak alınabilmektedir.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Seyahat sağlık sigortasının tüm Schengen bölgesini içerecek şekilde, 30.000 € teminatlı olarak düzenlenmesi zorunluluğu bulunmaktadır. Sigortanın seyahat başlangıç tarihinden bir gün önce başlaması ve seyahat bitiş tarihinden bir sonra sona ermesi oldukça önem arz etmektedir.
 • Ulaşım ve Konaklama Belgeleri: Başvuru sahibi adına düzenlemiş olan uçak ya da diğer ulaşım araçlarına ait belgelerin başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir. Seyahat sahibinin İzlanda’da konaklayacağı yere ait kendi adına düzenlenmiş rezervasyonların da ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Banka Hesap Dökümü: Son 3 aya ait maaş hesap hareketliliğini gösteren, seyahat masraflarının tümünü karşılayacak bakiyeyi barındıran kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri ile birlikte sunulması gerekmektedir.
 • Muvafakatname: İzlanda’ya seyahat edecek olan kişinin 18 yaşından küçük olması, seyahati tek başına veya yalnızca bir ebeveyn ya da yasal vasi ile gerçekleştirecek olması durumunda noter tasdikli muvafakatname hazırlanması gerekmektedir.

İzlanda - Altunizade Şubemiz

İzlanda Altunizade şubemiz İstanbul Anadolu Yakası’nda ikamet eden kişilerin vize başvuru işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilmelerini sağlayan ofislerimizden biridir. Ulaşım kolaylığı sayesinde başvuru adımları sırasında şahsen bulunmak isteyen kişiler Altunizade ofisimizi rahatlıkla ziyaret edebilmektedir. Altunizade şubemizde başvuru sahiplerine destek vermekte olan İzlanda vizesi temsilcilerimiz şahsınız adına başvuru adımlarının en doğru şekilde gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Tarafımız desteği ile yapılan başvuru işlemlerinde tüm evraklar konsolosluğun talep etmiş olduğu biçimde hazırlanarak bir araya getirilmektedir.

İzlanda seyahati için vize talebinde bulunacak kişiler gerekli evraklarını tarafımıza e-posta adresimiz üzerinden ya da kargo veya kurye desteği kullanarak iletebilmektedir. Bu aşamada evraklarını elden teslim etmek isteyen kişiler Altunizade ofisimizi ziyaret ederek evraklarını teslim edebilmektedir. Başvuru işlemleri öncesinde İzlanda vizesine dair merak ettiklerini sormak ve seyahat detaylarından bahsetmek isteyen kişiler de doğrudan ofisimizi ziyaret edebilmektedir.

İzlanda Vizesi Kimler için Gerekli Sayılır?

İzlanda seyahati gerçekleştirecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için sahip olunan pasaport türü oldukça önemlidir. Pasaport türlerine göre vatandaşlar seyahat edecekleri ülke için vize başvurusunda bulunmak zorunda kalabilir ya da vize sahibi olma zorunluluğun muaf tutulabilmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti Hususi Yeşil Pasaport, Diplomatik Siyah Pasaport ve Hizmet Gri Pasaportu olan kişiler İzlanda’ya yapacakları 90 ikame gününü aşmayan seyahatleri için vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. 90 ikame günü aşan ve turistik gezi amaçlı olmayan seyahatler için söz konusu pasaport sahiplerinin de seyahatlerine uygunluk gösteren vize türüne başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus Bordo Pasaport sahiplerinin İzlanda seyahatleri için doğrudan vize başvurusunda bulunmaları şartı aranmaktadır.

Kurum olarak vize talebinde bulunacak olan kişilerin başvurularını doğru ve hızlı bir şekilde yapabilmeleri konusunda destek olmaktayız. Başvuru sahiplerinin işlemler sırasında sıkla tekrarladıkları hatalar nedeniyle vize talebi konsolosluk tarafından ret kararı ile sonuçlanabilmektedir. Bu aşamada kurumumuz 20 yılı aşkın deneyimi sayesinde başvuru sürecinde yapılan hatalardan dolayı olumsuz sonuç ile karşılaşma ihtimalini ortadan kaldırmaktadır.

İzlanda Vize Türleri - Altunizade

İzlanda’ya seyahat edecek kişilerin ilk olarak seyahat amaçlarına hizmet eden vize türünü belirlemeleri gerekmektedir. İzlanda Altunizade ofisimiz ile görüşerek seyahat planından bahsedilmesi halinde başvuru yapılması gereken vize türüne ve söz konusu vize türüne ait gerekli evraklara ulaşım sağlanabilmektedir.

İzlanda vize türleri aşağıda sıralandığı gibidir:

 • İzlanda Turistik Vize
 • İzlanda Ticari Vize
 • İzlanda Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi
 • İzlanda Transit Vize
 • İzlanda Öğrenci Vizesi
 • İzlanda Şoför Vizesi

İzlanda’ya yapacak olduğunuz seyahat amacına hizmet eden vize türünün belirlenmesinin ardından başvuru işlemleri hızlı bir şekilde başlatılabilmektedir. İstanbul Anadolu Yakası’nda ikamet eden ve başvuru sürecini kurumumuz desteği ile tamamlamak isteyen kişiler Altunizade ofisimizdeki temsilcilerimiz ile başvuru adımlarını tamamlayabilmektedir.

İzlanda vizesi nasıl alınır

İzlanda Vizesi Başvuru Süreci

İzlanda vizesi başvuru sürecinde ilk olarak İzlanda’ya yapılacak olan seyahat detaylarının belirlenmesi gerekmektedir. Seyahat detaylarının belirlenmesi ile birlikte İstanbul Anadolu Yakası’nda ikamet eden kişiler Altunizade şubemiz ile görüşerek seyahat detaylarından bahsedebilmektedir. Başvurular sırasında talep edilen gerekli belgeler ve vize ücretleri başvuru yapılacak olan vize türüne ve seyahat detaylarına bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Başvuru sürecinde herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına söz konusu bilgilere başvuru öncesinde ulaşılmış olması oldukça önem arz etmektedir.

Başvuru detaylarının belirlenmesinin ardından konsolosluğun talep ettiği evrakların kurumumuza teslim edilmesi gerekmektedir. Bu aşamada başvuru sahibinin evrakları teslim etme yöntemini tercih edebilme hakkı bulunmaktadır. Evraklar tarafımıza elden, kargo ya da kurye desteği ile veya ofisimizin ziyaret edilmesi vasıtasıyla elden teslim edilebilmektedir. Başvuru belgelerinin teslim edilmesinin ardından evraklar İzlanda vizesi konusunda uzman temsilcilerimiz tarafından titizlikle incelenmektedir. İnceleme sürecinde ibraz edilen bilgi ve belgeler dahilinde herhangi bir hata, eksik ya da tutarsızlık olması durumunda başvuru sahibi ile iletişime geçilmektedir. Böylece konsolosluk değerlendirmesi öncesinde söz konusu eksiklikler giderilerek başvuru dosyasının talep edildiği şekilde hazırlanması sağlanmaktadır.

Başvuru dosyası tam olarak hazırlandıktan sonra konsolosluğun değerlendirmesine sunulmaktadır. İzlanda’ya yapılan vize taleplerini kabul etme ve değerlendirme yetkisi İzlanda Konsolosluğu inisiyatifindedir. Kurumumuz başvuru sürecinin olması gerektiği biçimde tamamlanması konusunda destek verdiğini ve vize talebinin değerlendirilmesi aşamasında yetki sahibi olmadığını hatırlatmak isteriz.

Konsolosluk tarafından ortalama 7- 10 iş günü içerisinde değerlendirilen vize talebi sonucunda pasaportunuz yine kurumumuz tarafından teslim alınmaktadır. Pasaportunuz yine sizin tercih ettiğiniz şekilde elden ya da kargo veya kurye desteği ile tarafınıza iletilmektedir.

İzlanda Vizesi Ücreti

İzlanda’ya yapılan vize taleplerinde ödenmesi gereken vize ücretini konsolosluk belirlemektedir. İzlanda vize ücreti detayları başvurunun niteliğine, seyahat süresine, ülkeye yapılacak giriş sayısına gibi detaylara bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Başvuru işlemlerini başlatmak önce seyahat detaylarının kurumumuz İzlanda Altunizade şubemiz temsilcileri ile paylaşılması durumunda ödenmesi gereken vize ücret detaylarına ulaşım sağlanabilmektedir.

Vize talebinin konsolosluk tarafından olumsuz bir karar ile sonuçlandırılması durumunda ödenmiş olan vize bedeli iade edilmemektedir. Süreç içerisinde maddi bir kayıp yaşanmaması ve seyahat planında zorunlu bir değişikliğe gidilmemesi için işlemlerin en uygun şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Kurum olarak başvuru sahipleri adına sürecin en doğru şekilde yönetilmesi konusunda titiz bir çalışma yürütmekte olduğumuzu hatırlatmak isteriz.

İzlanda Altunizade şubemiz ve İzlanda vize başvuruları hakkında genel bilgileri paylaşmış olduğumuz sayfamızın tarafınıza yardımcı olduğunu umarız. Sürece dair ayrıca merak ettikleriniz sormak ve başvuru işlemlerini hızlı bir şekilde başlatmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Danışmanlarımız ile görüşmek için telefon numaramızı kullanabilir ya da[email protected]elektronik posta adresimizden yararlanabilirsiniz. İzlanda Altunizade şubemiz temsilcileri ile yüz yüze iletişime geçmeyi tercih etmeniz durumunda çalışma saatleri içerisinde ofisimizi rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz.

İzlanda vize merkezi Altunizade

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp