Trabzon

Telefon

+90 (850) 460 17 50

Çalışma Saatleri

İzlanda Vize Merkezi, Trabzon

Trabzon Vize Merkezi

Vize Merkezi Trabzon ofisimize hoş geldiniz. İzlanda vize başvuru işlemlerini Trabzon ve çevre illerinden gerçekleştirecek vatandaşlarımız için hazırladığımız Trabzon ofis sayfamızı okumaya devam ederek sürece dair bilinmesi gerekenlere ulaşabilirsiniz. Sayfamız devamında İzlanda vize sürecini ve Schengen vizesini detaylı olarak açıklamış olmayı amaçladık. Vize Merkezi Trabzon ofisimiz ile İzlanda için belirlenen vize prosedürüne en uygun başvuruyu yapabilir ve işlemlerinizi takip edebilirsiniz. İzlanda vizesine dair detaylı bilgi almak için 0850 460 17 50 telefon numaramız ya da [email protected] e-posta adresini kullanarak Vize Merkezi Trabzon ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

İzlanda Vize İstiyor mu?

İzlanda’ya Umuma Mahsus (Bordo) pasaport ile seyahat edecek vatandaşlarımızın tümü İzlanda vizesine tabiidir. İzlanda bir Schengen üye ülkesi olmasında dolayı Türkiye Cumhuriyeti üzerinden İzlanda’ya seyahat edecek ziyaretçilerden Schengen vizesi talep etmektedir. Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport hamili vatandaşlarımız 90 günden az sürecek İzlanda seyahatlerinde vize sahibi olma zorunluluğundan muaftır. Turistik, ticari ve ziyaret amacı doğrultusunda 90 günden az süreli olarak İzlanda’ya seyahat edecek Umuma Mahsus pasaport türüne sahip olan vatandaşlarımızın Kısa Süreli (C Tipi) vize türüne başvurmaları gerekmektedir. İzlanda’ya ait vize başvuruları Danimarka Büyükelçiliği tarafından değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. Belirlenen Schengen vize prosedüre en uygun İzlanda vize başvurusunu Vize Merkezi Trabzon ofisimiz ile iletişime geçerek gerçekleştirebilir ve süreç sonlanana kadar işlemlerinizi kolaylıkla takip edebilirsiniz.

İzlanda Vize Başvuru Süreci

Vize Merkezi Konya ofisimiz aracılığıyla İzlanda vizesi başvurularını şahsen bulunma zorunluluğu olmaksızın kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmeniz mümkündür. İzlanda için vize başvuru işlemlerini gerekli evraklarınızı eksiksiz bir şekilde kurumumuza ileterek başlayabilirsiniz. Uzman kadrosu ile Vize Merkezi Trabzon ofisimiz evraklarınızı düzenleyerek başvuruya hazır hale getirir. Başvuruya ait sizden istenen evraklar ile ilgili herhangi bir eksiklik ya da hata gözlemlenmesi halinde kurumumuz sizinle iletişime geçerek en doğru şekilde süreci tamamlamanızı sağlar. Schengen ülkeleri vize başvurularında randevu sistemi ile parmak izi (VIS) merkezine giderek biyometri işlemi yaptırılır. Biyometri işlemi aracılığıyla parmak izi ve elektronik imza kaydınız 5 yıl boyunca sistemde kayıt altına alınmış olur. Böylece bir sonraki Schengen vize başvurunuzda konu ile ilgili ayrı prosedüre sahip olan ülkeler haricinde genellikle tekrardan biyometri işlemi yaptırmanıza gerek kalmaz. Vize başvuru evraklarınız Vize Merkezi Trabzon ofisimiz tarafından konsolosluğa iletir ve vize değerlendirme süreciniz başlamış olur.

İzlanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İzlanda’ya seyahat için yapacağınız Schengen vize başvurusunda hazırlamanız gereken evraklar aşağıda sıralandığı gibidir. Gerekli evraklar ile ilgili detaylı bilgi almak için Vize Merkezi Trabzon ofisimize 0850 460 17 50 telefon numarası üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 • İzlanda Vize Başvuru Formu
 • Pasaport
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Banka Hesap Dökümü
 • Maaş Bordroları
 • İşyeri Evrakları
 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
 • Uçak Bileti ve Otel Rezervasyon Bilgileri

İzlanda Vize Ücretleri

İzlanda Konsolosluğu tarafından belirlenen vize ücretleri seyahat süresine ve vize türüne göre farklılık göstermektedir. Vize Merkezi Trabzon ofisimiz ile iletişime geçerek İzlanda için belirlenen vize ücretlerine ulaşabilirsiniz. Ülkelerin vize ücretleri her yıl değişiklik gösterebilir bu nedenle seyahat gerçektirecek olduğunuz ülkenin içinde bulunduğumuz yıla ait olan ücret detaylarına ulaşmanız gerekmektedir. Başvuruların ret ile sonuçlandığı durumlarda ödenmiş olan vize ücretleri başvuru sahiplerine iade edilmemektedir.

İzlanda belirlenmiş olan vize ücretlerine 0850 460 17 50 telefon numaramız ya da [email protected] e-posta adresini kullanarak Vize Merkezi Trabzon ofisimiz ile iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İzlanda Vize Başvuru Formu

Vize başvuru formları değerlendirmeleri sırasında oldukça önemli bir yere sahip olan resmi formlardır. İzlanda vize başvurusu sırasında vize başvuru formunu doğru ve tutarlı bilgiler kullanarak dikkatle doldurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde eksik, yanlış ya da tutarsız bilgi içeren vize başvuru formlarının başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olacağını bilmeniz gerekmektedir. İzlanda’ya ait vize başvuru formu kişisel bilgiler, pasaport bilgileri gibi sizi tanımaya ve İzlanda sınırlarına seyahat amacınızı öğrenmeye yönelik olarak hazırlanmıştır. Vize başvuru formunu anlaşılır, büyük harflerle ve tükenmez kalem kullanarak doldurmanız oldukça önemlidir. İzlanda vize başvuru formu doldurulması aşamasında Vize Merkezi Trabzon ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İzlanda’ya ait vize başvuru formuna sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

İzlanda Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

İzlanda’ya Türkiye sınırlarından gerçekleştirilen vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 7 ila 10 iş gününü kapsamaktadır. Başvuru sırasında eksik evrak teslim etmek ve bu nedenle sizden ek evrak talep edilmesi, konsolosluk yoğunluğu, resmi tatiller gibi durumlar haricinde başvurular genellikle belirtilen süre içerisinde sonuçlanmış olmaktadır. İzlanda’ya vize başvurusunda bulunurken eksik evrak teslim etmemeye özen göstermeniz gerekmektedir. Eksik evrak ile sonuçlanma süresinde gün kaybedebilir ya da başvurunuzun vize reddi almasına yol açabilirsiniz. Herhangi bir sorun ile karşılaşmamak adına konu ile ilgili ayrıca dikkatli olmanız oldukça önemlidir. Planlamış olduğunuz İzlanda seyahatini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilmek adına başvuru işlemlerini 1 ay öncesinden yapmış olmanızı tavsiye ederiz. Vize Merkezi Trabzon ofisimiz ile birlikte İzlanda vize başvurunuzu en doğru ve prosedüre uygun şekilde yaparak süreci kolaylıkla takip edebilirsiniz.

İzlanda Vize Başvurusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 • İzlanda vizesi başvurusunda bulunmadan önce pasaportunuz üzerinde herhangi bir deformasyon olmadığına emin olmanız gerekmektedir. Eski ve yıpranmış pasaport ile İzlanda sınır kapılarında ve vize işlemlerinde sorun yaşayabilmeniz mümkündür.
 • İzlanda Schengen vize başvurusu öncesinde pasaportunuzun geçerlilik süresinin 1 yıldan daha az olmaması gerekmektedir.
 • İzlanda vatandaşlığına geçiş talep etmeniz halinde başvurunuzu büyükelçiliğe şahsen yapmanız gerekmektedir. Kurumumuz vatandaşlığa geçiş ile ilgili hizmet vermemektedir.
 • Schengen vize prosedüründe başvuru işlemleri sırasında Biyometri Veri Kaydı Sistemi (VIS) kullanılarak elektronik imza ve parmak iziniz alınmaktadır. Biyometri işlemi ile birlikte şahsınıza ait randevu saatinde bilgileriniz alınır ve 5 boyunca sistemde saklı kalır.
 • İzlanda’ya ait oturum ve çalışma izni için hazırlanması gereken evraklara sitemiz üzerinden ulaşabilmeniz mümkündür.

İzlanda Vize Reddi

Ülkemiz sınırları içerisinden İzlanda sınırlarına seyahat amacı ile gerçekleştirilmiş olan vize başvuruları olumsuz olarak sonuçlanabilir. Konsoloslukların vize başvurularına ait reddetme nedenlerini açıklama zorunlulukları bulunmamaktadır. İzlanda vize başvurunuz olumsuz sonuçlanır ve nedeni şahsınıza bildirilir ise bu nedeni ortadan kaldırarak başvurunuzu yeniden gerçekleştirebilir ya da konu ile ilgili konsolosluğa itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. İzlanda Konsolosluğu yapılan vize başvurularını evraklarınız ve başvuru formuna yazdığınız bilgiler arasında tutarsızlık olması, başvuru sırasında eksik evrak teslim etmek, dönüşünüz ile ilgili bilgi içeren bir evrak sunmamış olmak gibi nedenlerle reddedebilir. Vize Merkezi Trabzon ofisimiz ile 0850 460 17 50 telefon numaramız ya da [email protected] e-posta adresini kullanarak iletişime geçebilir ve İzlanda vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

İzlanda Vize Merkezi Trabzon Ofisi İleitşim

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp