Edirne

Telefon

+90 (850) 460 15 61

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

İzlanda Vize Merkezi, Edirne

Edirne Vize Merkezi

Vize Merkezi Edirne ofisimize hoş geldiniz. İzlanda vize başvuru sürecini Edirne ve çevre illerinden gerçekleştirecek olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz sayfamız içerisinde sürece gerekli bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İzlanda vizesi başvuru süreci, Schengen vizesi, gerekli evraklar, vize ücretleri gibi sıkça sorulan sorulara dair bilgileri sayfamız devamında açıklamış bulunmaktayız.

İzlanda sınırlarına turistik, ticari ya da aile/arkadaş ziyareti ile yapacağınız vize başvurularını Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile birlikte gerçekleştirerek süreci en doğru şekilde tamamlayabilirsiniz. İzlanda vizesi başvuru sürecine dair detaylı bilgi almak istemeniz halinde +90 (850) 460 15 61 numaralı telefon ya da [email protected] e-posta adresi ile bizimle iletişime geçebilir ve Edirne ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İzlanda Vize İstiyor mu?

İzlanda sınırları içerisine Umuma Mahsus (Bordo) pasaport ile seyahat edecek vatandaşlarımız vize sahibi olmak zorundadır. İzlanda bir Schengen ülkesi olması sebebiyle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Schengen vizesi talep etmektedir. Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport hamili vatandaşlarımızı 90 günü aşmayan İzlanda seyahatleri için vizeden muaftır.

Turistik, ticari ve aile/arkadaş ziyareti ile İzlanda’ya 90 günden kısa süreliğine seyahat edecek Umuma Mahsus pasaport sahipleri Kısa Süreli (C Tipi) vizeye başvuruda bulunmalıdır. İzlanda vize başvuruları Danimarka Büyükelçiliği tarafından değerlendirilir ve sonuçlandırılır. İzlanda seyahati için Schengen vize prosedüre en uygun başvuruyu Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile iletişime geçerek başlatabilir ve süreç sona erene kadar işlemlerinizi kolaylıkla takip edebilirsiniz.

İzlanda Vize Başvuru Süreci

Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile iletişime geçerek İzlanda vizesi başvuru sürecini şahsen bulunma zorunluluğu olmadan gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru işlemlerini başlatmak için gerekli evrakları eksiksiz olarak kurumumuza iletmeniz yeterli olacaktır. Vize Merkezi Edirne ofisimiz evraklarınızı düzenler ve başvuruya hazır hale getirir. Evraklarınız arasında herhangi bir eksiklik gözlemlenmesi halinde kurumumuz sizinle iletişime geçer başvurunuzu en doğru şekilde tamamlamanızı sağlar.

Schengen vize başvuru sürecinde randevu sistemi ile parmak izi (VIS) merkezine giderek biyometri işlemi yaptırılması zorunludur. Bu işlem ile birlikte parmak izi ve elektronik imza kaydınız 5 yıl boyunca saklanmaktadır. Bu sayede bir sonraki Schengen vize başvurunuz sırasında bazı ülkelerin başvuru prosedürleri haricinde genellikle tekrardan biyometri işlemi yaptırmanıza gerek kalmaz. Vize başvuru evraklarınıza ait dosyanın hazırlanmasıyla birlikte Vize Merkezi Edirne ofisimiz evraklarınızı konsolosluğa iletir ve vize değerlendirme süreciniz başlar.

İzlanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İzlanda sınırlarına seyahat etme amacı ile yapacağınız Schengen vize başvurusu sırasında sizden istenen evraklar aşağıda sıralandığı gibidir. Gerekli evraklar ile ilgili detaylı bilgi almak istemeniz halinde Vize Merkezi Edirne ofisimize +90 (850) 460 15 61 telefon numarası üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 • İzlanda Vize Başvuru Formu
 • Pasaport
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Banka Hesap Dökümü
 • Maaş Bordroları
 • İşyeri Evrakları
 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
 • Uçak Bileti ve Otel Rezervasyon Bilgileri

İzlanda Vize Ücretleri

İzlanda ülkesine ait İzlanda Konsolosluğu tarafından belirlenen vize ücretleri vize türüne ve seyahat süresine göre değişiklik gösterebilmektir. Kurumumuz ile iletişime geçerek İzlanda vize ücret detaylarına ulaşabilirsiniz. Vize ücretleri her yıl değişiklik gösterebilir bu nedenle seyahat planladığınız ülkenin son belirlenen ücret detaylarına ulaşmış olmanız oldukça önemlidir. Vize başvurularının olumsuz olarak sonuçlandığı durumlarda ödenen vize ücretleri başvuru sahiplerine iade edilmemektedir.

İzlanda vize ücretlerine +90 (850) 460 15 61 numaralı telefon ya da [email protected] e-posta adresimiz üzerinden kurumumuz ile iletişime geçerek ya da Edirne ofisimizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

İzlanda Vize Başvuru Formu

Vize başvuru formları vize değerlendirmeleri sırasında oldukça önemli bir yere sahip olan resmi formlardır. İzlanda vize başvurunuz sırasında doldurmanız gereken vize başvuru formunu doğru ve tutarlı bilgiler eşliğinde dikkatle doldurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde eksik, yanlış, tutarsız bilgi içerdiği gözlemlenen vize başvuru formlarının işlemlerinizin olumsuz olarak sonuç almasına neden olacağını bilmeniz gerekmektedir. Vize başvuru formu kişisel bilgileriniz, iletişim bilgileriniz, pasaport bilgileriniz gibi sizi tanımaya ve İzlanda sınırlarına seyahat etme amacınızı öğrenmeye yönelik olarak hazırlanmıştır. Başvuru formunu anlaşılır, okunaklı, büyük harflerle ve tükenmez kalem kullanarak doldurmanız gerekmektedir. İzlanda vize başvuru formu doldurulması aşamasında Vize Merkezi Edirne ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilir ve işlemlerinizi en doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İzlanda Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

İzlanda için Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden gerçekleştirilen vize başvurularının sonuçlanma süresi 7-10 iş günü olarak belirtilmiştir. Başvurunuz sırasında eksik evrak teslim etmiş olmanız ve sizden ek evrak talep edilmesi, konsolosluk yoğunluğu ya da resmi tatiller haricinde başvurular genellikle belirtilen süre içerisinde sonuçlanmış olmaktadır. İzlanda vize başvurunuz sırasında eksik evrak teslim etmek sonuçlanma süresinde gün kaybetmenize ya da başvurunuzun olumsuz olarak sonuçlanmasına neden olabilir.

Bu nedenle konu ile ilgili ayrıca dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Planladığınız İzlanda seyahati ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamanız adına başvuru işlemlerini 1 ay öncesinden yapmış olmanızı tavsiye ederiz. Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile birlikte İzlanda vize başvurularını en doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İzlanda Vize Başvurusu Sırasında Ayrıca Bilinmesi Gerekenler

 • İzlanda için gerçekleştirmeniz gereken Schengen vize başvurusu öncesinde pasaportunuzun geçerlilik süresinin 1 yıldan daha az olmadığına emin olmanız gerekmektedir.

 • Vize başvurusunda bulunmadan önce pasaportunuz üzerinde herhangi bir deformasyon olmadığına emin olmanız gerekmektedir. Eski ve yıpranmış pasaport ile İzlanda sınır kapılarında ve vize işlemlerinde sorun yaşayabilirsiniz.
 • İzlanda ülke içerisine oturum ve çalışma izni almak için hazırlanması gereken evraklara sitemiz aracılığı ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
 • Schengen ülkeleri vize başvuru prosedüründe Biyometri Veri Kaydı Sistemi (VIS) kullanılarak elektronik imza ve parmak iziniz alınmaktadır. Biyometri işlemi şahsınıza ait randevu saatinde yapılır ve bilgileriniz 5 boyunca sistemde kalır.
 • İzlanda vatandaşlığına geçiş işlemleri için başvurunuzu büyükelçiliğe şahsen yapmış olmanız gerekmektedir. Kurumumuz vatandaşlığa geçiş ile ilgili hizmet vermemektedir.

İzlanda Vize Reddi

Ülkemiz sınırları içerisinden İzlanda’ya seyahat etme amacı ile gerçekleştirilmiş olan vize başvuruları olumsuz olarak sonuçlanabilir. Vize reddetme nedenlerini konsolosluklar açıklamak zorunda değildir. Fakat İzlanda için yapmış olduğunuz vize başvurusu olumsuz olarak sonuçlanır ve nedeni size bildirilir ise bu nedeni ortadan kaldırarak başvuru işleminizi yenileyebilir ya da konu ile ilgili konsolosluğa itiraz dilekçesi yazabilirsiniz.

İzlanda sınırlarına seyahat etme amacı ile yapmış olduğunuz vize başvurusu evraklarınız ve verdiğiniz bilgiler arasında tutarsızlık olması, başvuruyu eksik evrak teslim ederek yapmış olmanız, dönüş bilginizi içeren herhangi bir evrak sunmamış olmanız gibi nedenlerle ret ile sonuçlanabilir. Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile +90 (850) 460 15 61 numaralı telefon ya da [email protected] e-posta adresimizi kullanarak iletişime geçebilir ya da Edirne ofisimizi ziyaret ederek İzlanda vize başvurunuzu en doğru ve hızlı şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İzlanda Vize Merkezi Edirne

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp