Çorlu

Telefon

+90 (850) 460 15 30

İzlanda Vize Merkezi, Çorlu

Çorlu Vize Merkezi

Vize Merkezi Çorlu ofisimize hoş geldiniz. İzlanda vize başvuru sürecini Çorlu’dan ve çevre il ve ilçelerinden gerçekleştirecek olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz sayfamız içerisinde sürece gerekli bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İzlanda vizesi başvuru süreci, Schengen vize başvurusu, başvuru için gerekli evraklar, 2019 vize ücretleri gibi sıkça sorulan sorulara dair bilgileri sayfamız devamında açıklamış bulunmaktayız. İzlanda sınırlarına turistik, ticari ya da aile/arkadaş ziyareti ile yapacağınız vize başvurularını Vize Merkezi Çorlu ofisimiz ile birlikte gerçekleştirerek süreci en doğru şekilde tamamlayabilir ve işlemlerini kurumumuz ile iletişim halinde kalarak kolaylıkla takip edebilirsiniz.

İzlanda Vize İstiyor mu?

İzlanda’ya Umuma Mahsus (Bordo) pasaport ile seyahat etmeyi planlayan vatandaşlarımızın vize sahibi olmaları gerekmektedir. İzlanda bir Schengen ülkesidir ve bu neden ziyaretlerden Schengen vizesi talep edilmektedir. Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) ile 90 günü aşmayan seyahat planı olan vatandaşlarımızın vize başvurusunda bulunmalarına gerek yoktur. 90 günden kısa süreli turistik, ticari ya da ziyaret amaçlı seyahat planlayan Umuma Mahsus pasaport sahiplerinin Kısa Süreli (C Tipi) vizeye sahip olmaları gerekmektedir. İzlanda ülkesine yapılan vize başvurularını değerlendirme ve onaylama yetkisi Danimarka Büyükelçiliği’ne aittir. İzlanda vizesi başvuru sürecini Vize Merkezi Çorlu ofisimiz ile birlikte prosedüre en uygun şekilde yapabilir ve işlemlerinizi takip edebilirsiniz.

İzlanda Vize Başvuru Süreci

Vize Merkezi Çorlu ofisimiz ile iletişime geçerek İzlanda vize başvuru işlemlerinizi şahsen bulunmanıza gerek olmadan kolaylıkla başlatabilirsiniz. Başvuru sürecinde sizden istenen evrakları eksiksiz olacak şekilde kurumumuza iletmeniz gerekmektedir. Evraklarınız ile ilgili herhangi bir eksiklik gözlemlenmesi halinde kurumumuz sizinle iletişime geçer ve bilgilendirme sağlar. Kurumumuz evraklarınızı konsolosluğa sunulmaya hazır hale getirerek en doğru başvuruyu yapmanızı sağlar. Schengen vize başvurunuz sırasında randevu sistemi ile parmak izi (VIS) merkezine giderek biyometri işlemi yaptırma zorunluluğunuz bulunmaktadır.

Bu işlem sayesinde parmak iziniz ve elektronik imzanız 5 yıl boyunca sistemde kayıtlı kalmaktadır. Bir sonraki Schengen ülkesi vize başvurunuz sırasında ülkeden ülkeye değişiklik göstermekle birlikte genellikle tekrardan biyometri işlemi yaptırmanıza gerek kalmaz. Vize Merkezi Çorlu ofisimiz evraklarınızı düzenledikten sonra konsolosluğa iletir ve değerlendirme süreciniz başlamış olur.

İzlanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İzlanda ülkesi sınırlarına seyahat edebilme amacıyla yaptığınız vize başvuru sırasında sizden istenen evraklar aşağıda sıralandığı gibidir. İzlanda vize başvurusu gerekli evrakları ile ilgili detaylı bilgi almak istemeniz halinde Vize Merkezi Çorlu ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 • İzlanda Vize Başvuru Formu
 • Pasaport
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Banka Hesap Dökümü
 • Maaş Bordroları
 • İşyeri Evrakları
 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
 • Uçak Bileti ve Otel Rezervasyon Bilgileri

İzlanda Vize Ücretleri

İzlanda’ya ait vize ücretleri başvurulan vize türüne ve seyahat süresine göre değişiklik gösterebilir. Aynı şekilde vize ücretleri yıl içerisinden de değişikliğe uğrayabilir. Bu nedenle son belirlenen ücretlere ulaşmış olmanız oldukça önemlidir. İzlanda vize ücretleri İzlanda Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Kurumumuz ile iletişime geçerek son belirlenen ücret detaylarına ulaşmanız oldukça önemlidir. Vize başvurularının olumsuz sonuçlanması halinde ödenen vize ücretleri başvuru sahiplerine iade edilmemektedir.

İzlanda için belirlenen güncel vize ücretlerine +90 (282) 255 50 37 numaralı telefon ya da [email protected] e-posta adresimizi kullanarak Çorlu ofisimiz ile iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İzlanda Vize Başvuru Formu

Vize başvuru formu İzlanda vize değerlendirmeniz sırasında oldukça önemli bir rol oynayan resmi bir form olması nedeniyle doğru bilgiler kullanılarak dikkatle doldurulması gerekmektedir. Aksi gözlemlenen ve içerisinde yanlış, eksik, tutarsız bilgi içeren başvuru formları başvurunuzun ret ile sonuçlanmasına neden olur. Vize başvuru formları ülkeleri ziyaret amacını öğrenmeye ve sizi tanımaya yönelik olarak hazırlanmıştır. Bu nedenle form içerisinde kişisel bilgileriniz, iletişim bilgileriniz, pasaport bilgileriniz, seyahat amacınız ve gidiş-dönüş bilgileriniz sorgulanmaktadır.

Başvuru formunu büyük harflerle, tükenmez kalemle, okunaklı, anlaşılır ve evraklarınız ile tutarlılık gösterecek şekilde doldurmanız oldukça önemlidir. İzlanda vize başvuru formu doldurulması aşamasında Vize Merkezi Çorlu ofisimiz ile iletişime geçerek danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İzlanda Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Türkiye Cumhuriyeti sınırlarından İzlanda ülkesine seyahat etmek için yapılmış vize başvurularının değerlendirilme ve sonuçlanma süreci ortalama 7-10 iş gününü kapsamaktadır. Konsolosluk yoğunluğu, resmi tatiller, ek evrak talep edilmesi gibi durumların haricinde başvurular genellikle belirtilen süre içerisinde sonuçlanmaktadır. Vize başvuru sırasında sizden istenen evraklar arasında herhangi bir eksiklik gözlemlenmesi başvuru sonuçlanma sürecinde gün kaybetmenize ya da başvurunuzun ret ile sonuçlanmasına neden olabilir.

İzlanda vize başvurunuz sırasında seyahat planını etkileyecek bir sorunla karşılaşmamak adına başvuru işlemlerinizin 1 ay öncesinden tamamlanmış olmasını tavsiye ederiz. İzlanda vize başvurusunu şahsen bulunmanıza gerek olmadan Vize Merkezi Çorlu ofisimiz ile birlikte kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İzlanda Vize Başvurusu Sırasında Bilinmesi Gerekenler

 • İzlanda sınırlarına oturum ve çalışma izni almak için hazırlamanız gereken evraklar listesine sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • İzlanda vatandaşlığına geçiş için başvurunuzu büyükelçiliğe şahsen yapmanız gerekmektedir. Kurumumuz vatandaşlığa geçiş konusu ile ilgili herhangi bir hizmet vermemektedir.
 • Schengen vizesi başvurunuzda Biyometri Veri Kaydı Sistemi (VIS) kullanılarak elektronik imza ve parmak iziniz alınmaktadır. Biyometri işlemi şahsınıza alınan randevu saatinde yapılır ve bilgileriniz 5 yıl boyunca sistemde kayıtlı kalır.
 • Vize başvurunuz öncesinde pasaportunuzun temiz ve düzgün olmasına özen göstermeniz İzlanda vize işlemleriniz sırasında ve ülke giriş-çıkış anlarında sorun yaşamamanız açısından oldukça önemlidir.
 • Schengen vize başvurusu işlemlerine başlamadan önce pasaportunuza ait geçerlilik süresinin en az 1 yıl olduğuna emin olmanız oldukça önemlidir.

İzlanda Vize Reddi

İzlanda’ya Türkiye Cumhuriyeti sınırlarından yapmış olduğunuz vize başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanabilir. Konsoloslukların vize başvurularını reddetme nedenlerini açıklama zorunluluğu yoktur. Fakat başvurunuzun reddedilme nedeni size belirtildi ise bunu ortadan kaldırmak suretiyle başvuru işlemlerini yeniden yapabilirsiniz. Vize reddi ile ilgili yapılacak bir diğer şey konsolosluğa itiraz dilekçesi yazmak olacaktır. Vize başvuruları bilgiler ve evraklar arasında tutarsızlık olması, eksik evrak teslim edilerek başvuru yapılması, ülkeye dönüşe dair evrak sunulmamış olması gibi nedenlerden dolayı reddedilebilir.

İzlanda vize başvurusu sırasında prosedüre uygun olarak başvuru yapabilmek ve süreci olabildiğince kolaylaştırmak adına Vize Merkezi Çorlu ofisimiz ile +90 (282) 255 50 37 numaralı telefon ya da [email protected] e-posta adresimiz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

İzlanda Vize Merkezi Çorlu Ofisi

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp