Au-Pair vizesi

Au-Pair vizesi

İzlanda Au-pair vizesi yabancı uyrukluların İzlanda'da 90 günden fazla kalabilmelerini sağlayan uzun dönem (D tipi) vizedir. Bu vize genç kişilerin geçici sureli bir ailenin yanına taşınmaları, bu aile ile anlaşmalı olarak ailenin işlerine yardım etmeleri ve aynı zamanda dil bilgilerini geliştirmeleri, bulundukları ülkenin kültürel yaşamını benimsemeleri ve ailenin bir parçası olarak ülkedeki yaşam tarzını benimsemeleri amacı ile giden kişilerin başvurması gereken vize tipidir. İzlanda Au-pair vizesine başvurmak için kişi ve yanında kalacağı aile iş sözleşmesi ile çalışma izni ve diğer gerekli evrakları bulundukları bölgenin kurallarına gore eksiksiz olarak düzenlemeleri gerekmektedir.

İzlanda Au-pair vizesi başvurusu yapmak isteyen başvuru sahipleri, bu kategoriye girdiklerini gösteren belgeleri ibraz etmelidir.

İzlanda Au-Pair Vizesi için Gerekli Evraklar

  1. Geçerli pasaport: Pasaport 10 yıldan eski olmamalıdır. Pasaportun başvuru tarihinden itibaren bir sene daha geçerliliği olmalıdır. Pasaportun içerisinde en az 2 adet boş vize sayfası bulunmalıdır. Yeni pasaportun ve varsa daha önceden alınmış eski pasaportların bütün işlenmiş sayfalarının fotokopileri çekilmelidir. (kimlik bilgileri, geçerlilik süreleri, varsa vizeli ve mühürlü sayfalar, vb.) Belirtilen artlarla uyumlu olmayan pasaportlar iade edilecektir.
  2. 2 adet dikkatlice doldurulmuş ve imzalanmış vize başvuru formu
  3. Sonuç Belgesi: Başvurunuzun hangi yabancı dilde incelenmesini istediğinize dair imzalanmış dil seçim belgesi.
  4. Standartlara uygun (yüz görünür), yeni çekilmiş(6 aydan eski olmayan), beyaz fonlu üç adet vesikalık fotoğraf (35X45mm ebatlarında).
  5. Çalışma kartı aslı ve 2 fotokopisi.
  6. Ankara/İstanbul Adli Sicil Müdürlüğü tarafından İzlanda resmi dillerinden biriyle yazılmış 6 ayı geçmemiş Dışişleri Bakanlığı veya adli mahkeme tarafından onaylanmış (apostille) adli sicil kaydı aslı ve 2 adet fotokopisi.
  7. İzlanda Büyükelçiliği veya Konsolosluğu tarafından belirlenen bir doktordan alınmış sağlık raporu, 6 aydan daha eski olmamalı aslı ve 2 fotokopisi.
  8. Gidiş uçak rezervasyonu veya ulaşım aracına ilişkin diğer kanıtlayıcı belgeler.
  9. Bütün evrakların 2 fotokopisi

İzlanda ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

İzlanda için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp