Öğrenci Vizesi

Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak irtibat kurduğunuzda İzlanda Öğrenci Vizesine dair en güncel evrak listesi e-posta adresinize gönderilecektir. İzlanda Öğrenci vizesi evrakları güncel koşullara göre değişiklik gösterebilmektedir. Doğru evraklarla eksiksiz bir vize başvurusu yapmak için lütfen temsilcilerimizi arayın.

İzlanda Öğrenci Vizesi Başvurusu

Öğrenciler için İzlanda turistik vize işlemlerinizde kurumumuz olarak sizlere kolaylık sağlamaktayız. İzlanda’ya öğrenci vize başvurusunda bulunurken izlenecek adımlar ve öğrenci vizesi için gereken güncel (2021) evrak listesini sitemizde bulabildiğiniz gibi, alanında uzman ülke temsilcilerimizi arayarak da destek alabilmektesiniz. İzlanda öğrenci vize başvurusu yaparken vizenin çıkıp çıkmayacağı konusunda son kararın konsolosluk tarafından verildiği unutulmamalıdır. Ayrıca merkezimiz öğrenciler için kolaylıkla öğrenci vizesi alma konusunda gereken işlemleri sizin adınıza takip edeceklerdir.

Öğrenciler için İzlanda vizesi 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Schengen vizesi başvurularında biyometrik bilgilerini beyan etmemiş başvuru sahiplerinden bu işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için istedikleri gün ve saatte randevular alınmaktadır. Biyometrik verilerin beyan edilmesinin ardından kurumumuz tüm işlemlerinizi sizin adınıza sürdürecek, başvuru işlemlerinizi tamamlayacak ve pasaportunuzun teslimi gerçekleşir gerçekleşmez sorunsuz ve güvenilir bir şekilde pasaportunuzun size ulaşması sağlanacaktır. Öğrenciler için İzlanda vizesi almak isteyen kişiler yapılacak işlemlerden muhakkak haberdar olacaklardır. Temsilcilerimiz yapılması gereken her adımı tarafınıza bildirecektir.

İzlanda öğrenci vize başvurusu yaparken sayfamızın vize işlemleri bölümünden bilgi edinebilir, dilerseniz detaylı bilgi almak için ülke uzmanlarımızı da arayabilirsiniz. Ülke uzmanlarımız size hazırlamanız gereken evrak listesini iletecek ve tüm başvuru sürecinde işlemlerin sıkıntısız ilerleyebilmesi adına size destek olacaktır. Türkiye’nin hangi ilinde olursanız olun hizmetimize her yerden ulaşabilirsiniz. Fakat bu noktada İstanbul dışındaki bazı çevre illerden yapılan başvurularda bazı değişiklikler bulunmaktadır. Bu değişiklikleri öğrenmek adına kurumumuzla iletişime geçmenizi önermekteyiz.

Dikkat! İzlanda turistik öğrenci vize işlemleri için Gaziantep, Ankara ve çevre illerden başvuru gerçekleştirecek vatandaşlarımızın hazırlaması gereken evraklarda birtakım değişiklikler bulunabilmektedir. Lütfen temsilcilerimizi arayarak bu konu hakkında kapsamlı bilgi edininiz.

 • Öğrenciler için İzlanda turistik vize işlemleri başvurusu gerçekleştirmek için sitemizin İzlanda vize işlemleri bölümüne giriş yaparak, meslek ve iş yerlerinde sahip oldukları görev ve konuma uygun İzlanda turistik vizesi için gerekli evrak listesi bilgilerine ulaşabileceklerdir.
 • İzlanda Konsolosluğuna hitaben yazılması gereken turistik, ticari, aile ziyareti vizesi talebinin belirtileceği dilekçenin sahip olması gereken içeriği ve örneği, İzlanda Konsolosluğu tarafından hazırlanmış ve başvuru işlemleri sırasında doldurulması zorunlu olan İzlanda Schengen vize başvuru formu, işlemlerin yürütülmesini 3. bir kişiye devredilmesini sağlayacak vekaletname belgesinin örneği görülebilecektir.
 • 24 Eylül 2015 tarihi itibariyle vize işlemleriniz için parmak izi uygulamasına (VIS) başlanmıştır. Bu sebeple 2015 tarihinden Schengen vizesi alan başvuru sahiplerinin randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde hazır bulunmaları gerekmektedir. Randevu gününüzde temsilcimiz sizlere eşlik edecektir.
 • Biometrik verilerini beyan etmiş yolcularımız verilerinin okunamaması halinde parmak izini yeniden beyan edecektir. Vize işlemlerinizle ilgili her türlü adım tarafımızdan takip edilecek olup parmak izi beyanı dışında bizzat bulunmanız gereken başka bir işlem bulunmamaktadır.
 • İzlanda vize işlemleriniz sırasında kullanacağınız kargo ve kurye hizmet bedeli vize danışma ücretine dahil değildir. Kargo ve kurye takibi ek hizmetler kategorisine dahil edilmiştir.
 • Tüm bilgileriniz vize bilgi sisteminde (VIS) 5 seneliğine kayıtlı kalacaktır. Son 5 yıl (59 ay) içinde parmak izi vermiş olan yolcularımızın bir dahaki vize başvurusunda parmak izi beyan etmesine gerek yoktur. Parmak izleriniz henüz kayıt altına alınmadıysa sizleri parmak izi beyanında bulunmaya davet edeceğiz. 12 yaş ve altı başvuru sahiplerinin parmak izi beyanında hazır bulunmalarına gerek yoktur.
 • Sağlık sebebi nedeniyle parmak izinde tüm parmaklarını kullanamayan kişiler bunu konsolosluğa bildirir ve sağlıklı parmaklarıyla bu işlemi sonlandırır. Biometrik fotoğraf çektirdiğinizde dini sebeple başınızı kapatma ihtiyacı duyuyorsanız biometrik fotoğrafınız başınızın üst kısmı, alnınız ve çeneniz açık bir şekilde olmalıdır.
 • İzlanda vize işlemlerinizin onay sürecinde kesin ve tam yetki İzlanda Konsolosluğu’na aittir. Vize Merkezi olarak görevimiz evraklarınızı hızlı ve doğru bir şekilde konsolosluk onayına sunmaktır. Vize başvuruları için ödenen vize işlem ücreti başvurunun reddi halinde iade edilmeyecektir.
 • İzlanda vize işlemleriniz sırasında ikamet etmekte olduğunuz adresi temsilcilerimize mutlaka bildiriniz. Evrak listesi ve parmak izi randevunuz ikamet bilginize göre şekillenecektir.
 • Vize Merkezi patentiyle hizmet veren vize danışmanlık merkezimiz şubeleri dışında hiçbir kurum ve kuruluşa veya şahsa bağlantılı hizmet vermemektedir. Logomuzun bulunmadığı hiçbir mecraya ve 3. Şahıslara itibar etmeyiniz.

İzlanda Vizesi için Gerekli Evraklar 2021

İzlanda öğrenci vizesi için gerekli evraklar 2021 yılı için aşağıda listelenmiştir. Her statüye göre değişen evraklara mutlaka dikkat etmeli, bulunduğunuz duruma göre evrakları hazırlamanız gerekmektedir.

İlk olarak;

İzlanda eğitim vizesi öğrenciler dışında başvuranlar için evraklar;

Başvuru sahibi çalışan ise;

 • İş veren tarafından yazılmış mektup ve/veya izin onayı (İngilizce olmalı, orijinal, kaşeli, ıslak imzalı olacak şekilde)
 • SGK (sosyal güvenlik) işe giriş bildirgesi ve barkodlu SGK "hizmet dökümü" ve son 3 ayın maaş bordrosu.
 • Şirketin ticaret odasındaki kaydı (son 6 ay içerisinde alınmış olan faaliyet belgesi) ve ticaret sicil gazetesinin kopyası. 
 • Vergi levhası ve imza sirküleri.

Başvuru sahibi şirket sahibi ise;

 • Şirketin ticaret odasındaki kaydı (son 6 ay içerisinde alınmış olan faaliyet belgesi) ve ticaret sicil gazetesinin kopyası.
 • Vergi levhası ve imza sirküleri.

Öğrenciler için İzlanda vizesi başvurusu yaparken hazırlanması gereken evraklar;

 • Öğrenci Belgesi (orijinal belgenin gösterilmesi zorunludur)
 • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağını gösterir belgeler,
 • Son 3 aya ait şahsi banka hesap dökümü ;

NOT: İzlanda’daki her gün x 50 € olarak hesaplanmalı (bankadan kaşeli ve imzalı) (orijinal belgenin gösterilmesi zorunludur).

İzlanda vizesi gerekli evraklar 2021 yılı için detaylı bilgi alabilmek adına ülke uzmanlarımızı arayabilir ve profesyonel destek alabilirsiniz.

İzlanda Vizesi Vize Merkezi Ofisleri İletişim

Yükleniyor...