Öğrenci Vizesi

Öğrenci Vizesi

Değerli ziyaretçimiz, İzlanda Öğrenci Vizesi hakkında güncel ve doğru bilgilere ulaşabileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz.

İzlanda Öğrenci Vizesi, başvuru işlemleri, konsolosluk tarafından talep edilen gerekli evrakları, vize ücretleri gibi bilgilere sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz. Seyahatinize ilişkin olarak detaylı bilgi almak için kurumumuz temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz. Alanında uzman kadromuz ile görüşmek için telefon numaralarımızı kullanabilir, [email protected] elektronik posta adresine yazabilir ya da size en yakın ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İzlanda Öğrenci Vizesi Hakkında

İzlanda’ya eğitim ve öğretim amacıyla seyahat edecek kişilerin öğrenci vizesine başvuruda bulunarak seyahatlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. İzlanda’ya öğrenci olarak gitmek için öncelikle söz konusu eğitim için talep edilen yetkinliğe sahip olunması ardından vize başvuru sürecinin eksiksiz bir şekilde yönetilmesi şartı aranmaktadır. Kurumumuz desteği ile yapılan başvurularda sürecin her anında başvuru sahibinin bulunması şartı aranmamaktadır. Bu sayede işlemlerin şahsınız adına en doğru şekilde yapıldığını temsilcilerimizle uzaktan iletişimde kalarak takip edebilirsiniz.

İzlanda öğrenci vizesine Türkiye’nin farklı illerinden yapılan başvurularında farklı evraklar talep edilebilmektedir. Bu nedenle başvuru işlemlerini başlatmak önce danışmanlarımız ile iletişime geçerek kişisel bilgileriniz ve seyahat bilgilerinizden bahsetmeniz sürecin nasıl ilerlemesi gerektiğini belirleyecektir. Bu konuda dilerseniz temsilcilerimiz ile telefon görüşmeleri yapabilir, e-posta adresimiz üzerinden yazışmalar gerçekleştirebilirsiniz. Yüz yüze görüşmek istemeniz durumunda ikamet ettiğiniz bölgeye en yakın ofisimizi ziyaret edebilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz.

İzlanda Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?

İzlanda öğrenci vizesi başvuru işlemleri için eğitimin düzeyi, süresi ve ülkeye giriş sayısı gibi önemli faktörler bulunmaktadır. Bu nedenle ilk olarak İzlanda’da alınacak eğitime dair detayların belirlenmesi ve gerekli onayların alınmış olması oldukça önemlidir. Eğitim alınacak şehir, okul, ikamet edilecek yer, seyahat tarihleri gibi detayların belirlenmesinin ardından vize başvuru işlemleri başlatılabilmektedir.

İzlanda öğrenci vizesine başvuru işlemlerine başlamadan önce sayfamızdan sürece ilişkin genel bilgileri kontrol edebilirsiniz. Şahsınıza uygunluk gösteren detaylara ulaşabilmek için temsilcilerimizle +90 (212) 970 05 61 telefon numaramızdan veya [email protected] elektronik posta adresimiz üzerinden iletişime geçmeniz doğru olacaktır. Bu aşamada temsilcilerimiz bir araya getirmeniz gereken evraklar ve güncel İzlanda öğrenci vizesi ücreti gibi detayları da tarafınız ile paylaşacaktır. Bir sonraki aşamada evrakları bir araya getirerek kurumumuza iletmeniz gerekmektedir. Evrakları dilerseniz size en yakın ofisimizi ziyaret ederek teslim edebilirsiniz. İlgili aşamada şahsen bulunma şartının aranmaması nedeniyle belgeleri e-posta yolu ile ya da tercih etmeniz durumunda kargo veya kurye desteği gönderebilirsiniz.

Başvuru evraklarınız kurumumuza iletildikten sonra alanında uzman temsilcilerimiz tarafından titiz bir inceleme sürecinden geçirilmektedir. Bu aşamada evraklar arasında eksik, yanlış, tutarsız bilgilere rastlanması halinde tarafınız ile iletişime geçilmektedir. Söz konusu hata başvuru dosyası değerlendirmeye sunulmadan önce giderilmektedir. Başvuru belgelerinin eksiksiz olarak bir araya getirilmesinin ardından şahsınıza ait başvuru dosyası konsolosluğun değerlendirmesine sunulmaktadır. Kurumumuzun İzlanda’ya yapılan vize taleplerini kabul ederek değerlendirme yetkisi olmadığını hatırlatmak isteriz.

İzlanda vize talebinin konsolosluk tarafından değerlendirilmesinin ardından pasaportunuz kurumumuz tarafından teslim alınmaktadır. Pasaportunuzu dilerseniz elden teslim alabilir veya kargo ya da kurye desteğini tercih ederek ikamet adresinize teslim edilmesini sağlayabilirsiniz.

İzlanda Öğrenci Vizesi Vize Türleri

İzlanda Vizesi başvurusunda bulunabilmek için vize türlerinin incelenmesi oldukça önem arz etmektedir. Vize türleri turistik, ticari, transit, öğrenci, şoför vizesi gibi kendi içerisinde ayrışmaktadır. İzlanda öğrenci vizesi ile İzlanda sınırları içerisinde eğitim ve öğretim alabilmek mümkündür. Öğrenci vizesi olarak geçen vize türüne başvuru yapan ve konsolosluk tarafından vizesi onaylanan kişileri İzlanda’ya seyahat ederek ilgili kurumdaki eğitimlerine başlayabilmektedir.

Öğrenci vizesi D tipi vize türü olarak kabul edilmektedir. Uzun süreli eğitimler için öğrenci vizesi sahibi olunması şartı aranmaktadır. T.C. Hususi (Yeşil) Pasaport sahibi kişiler 90 güne kadar seyahatleri için vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. 90 günü aşmayan eğitim programları için söz konusu eğitimin ilgili kurumlara belirtilmesi halinde vize başvurusunda bulunmadan seyahat gerçekleştirilebilmektedir. T.C. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin İzlanda’ya yapacakları herhangi bir nedenden dolayı gerçekleşecek tüm seyahatleri için vize başvurusunda bulunmaları şartı aranmaktadır. İzlanda vizesi işlemleri konusunda tarafımızdan destek alarak sürecin şahsınız adına en doğru ve hızlı şekilde tamamlanabilmesini sağlayabilirsiniz.

İzlanda Öğrenci Vizesi Reddi

İzlanda öğrenci vizesi başvuru sürecinin ardından konsolosluğun değerlendirme süreci başlatmaktadır. İzlanda’ya yapılan vize talepleri İzlanda Konsolosluğu tarafından değerlendirilmektedir. Başvuruyu onaylama ya da reddetme yetkisi yalnızca konsolosluğun inisiyatifindedir. Başvuru sürecinde danışmanlık desteği vererek işlemlerin talep edildiği şekilde yapılabilmesini sağlayan kurumumuzun vize taleplerini değerlendirme yetkisi olmadığını hatırlatmak isteriz.

Vize talepleri konsolosluk tarafından birçok nedene bağlı olarak reddedilebilmektedir. Eksik evrak teslim edilmesi, seyahat detaylarının güven vermemesi ya da seyahat sonrasında başvuru sahibinin ülkesine dönecek olduğunu taahhüt etmesi gibi nedenlerle süreç olumsuz olarak sonuçlanabilmektedir. İzlanda’ya vize talebinin hangi nedenden olursa olsun olumsuz olarak sonuçlandırılması halinde işlemler sırasında ödenmiş olan İzlanda öğrenci vize ücreti iade edilmemektedir. Bu nedenle seyahat planında bir aksaklık yaşanmaması ve herhangi bir maddi kayıp ile karşı karşıya kalmamak için işlemlerin en doğru şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Konsoloslukların ülkelerine yapılan vize taleplerini neden reddettiklerine dair herhangi bir açıklama yapma zorunluluğu bulunmamaktadır. Vize talebinin reddedilmesi ve ret nedeninin açıklanması durumunda söz konusu etken ortadan kaldırılarak tekrardan başvuru yapılabilmesi mümkündür. Başvuru sürecinde herhangi bir aksaklık yapmadığını düşünen ve talebi olumsuz olarak sonuçlanan kişiler konu ile ilgili itiraz dilekçesi yazabilme hakkına sahiptir.

İzlanda’ya vize talebinin başvuru işlemleri sırasında yapılan hatalardan dolayı ret sonucu ile karşılaşmaması için kurumumuzu tercih edebilirsiniz. Alanında uzman temsilerimiz başvuru sahiplerinin vize sürecinin karmaşıklığı nedeniyle sıklıkla yaptığı hataların önüne geçmektedir. Böylece başvuru dosyasında yer alan evrakların konsolosluğun talep ettiği şekilde ibraz edilmesini sağlamaktadır.

İzlanda Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İzlanda’ya öğrenci olarak gitmek için başvuru işlemleri sırasında talep edilen evrakların eksiksiz bir şekilde bir araya getirilmesi gerekmektedir. Eksik evrak teslim edilmesi en sık rastlanan vize reddi nedenleri arasında yer almaktadır. Evraklar seyahat detaylarına göre farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle öncelikle temsilcilerimiz ile görüşmenizi seyahat detaylarından ve kişisel bilgilerinizden bahsetmenizi tavsiye ederiz. Böylece temsilcilerimiz ibraz etmeniz gereken belgeler hakkında tarafınızı detaylı bir şekilde bilgilendirebilecektir.

İzlanda vizesi başvurularında talep edilen belgeler aşağıda sıralandığı gibidir:

 • Pasaport: Vize başvuru işlemleri sırasında ibraz edilecek olan pasaportun seyahat bitiş tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerli olması gerekmektedir. Pasaport içerisinde 2 boş sayfa bulunması ve son 10 yıl içerisinde tahsis edilmiş olması şartı aranmaktadır. Pasaportun uygun olmaması durumunda vize işlemlerinden önce pasaport yenileme işlemlerinin yapılması gerekmektedir.
 • Nüfus Kağıdı Fotokopisi: Başvuru sahibine ait nüfus cüzdanının her ikisi yüzüne ait fotokopisi talep edilmektedir.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Seyahat tarihlerini kapsayacak şekilde düzenlenmiş ve talep edilen teminat değerine sahip olan seyahat sağlık sigortası talep edilmektedir.
 • Vize Başvuru Formu: Başvuru işlemleri sırasında doldurulması zorunlu olan vize başvurunun doğru bilgilerle eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Formun başvuru sahibi tarafından imzalanması zorunluluğu bulunmaktadır.
 • Biyometrik Fotoğraf: Son 6 ay içerisinde çekilmiş olması gereken biyometrik fotoğrafın uluslararası geçerliliğe sahip olacak formatta düzenlenmesi şartı aranmaktadır.
 • Muvafakatname: İzlanda’ya seyahat edecek kişinin 18 yaşından küçük olması durumunda noter onaylı muvafakatname hazırlanması şartı aranmaktadır.
 • Banka Hesap Dökümü: Başvuru sahibine ait banka hesap dökümünün başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir.
 • Sponsor Dilekçesi: İzlanda’ya seyahat edecek kişinin seyahat masraflarının 1.dereceden bir yakını tarafından karşılanacak olması durumunda sponsor dilekçesi talep edilmektedir.
 • Öğrenci Belgesi / Diploma: Başvuru sahibine ait öğrenci belgesi ya da diplomanın da başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir.
 • Vize Ücreti: Başvuru sırasında İzlanda öğrenci vize ücreti ödemesinin yapıldığını gösteren banka dekontunun başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir.

Not:Yukarıda yer alan belgeler vize başvuru işlemleri sırasında başvuru sahiplerinden talep edilen belgelerdendir. İzlanda’ya yapacağınız seyahatin detaylarına bağlı olarak tarafınızdan ek evraklar talep edilebilecek olduğunu hatırlatmak isteriz. Seyahat planı ile ilgili herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmamak adına evrakların titizlikle hazırlanması gerekmektedir. Kurumumuz ile yapılan başvurularda evraklarınızda herhangi bir hata görülmesi durumunda tarafınız ile iletişime geçilmektedir. Bu sayede başvuru dosyanız konsolosluğun talep ettiği şekilde hazırlanmaktadır.

İzlanda Öğrenci Vizesi Başvuru Formu

İzlanda öğrenci vizesi başvuru sürecinde diğer tüm vize türlerinde de olduğu gibi vize başvuru formu doldurulması adımı yer almaktadır. Vize başvuru formu resmi bir belge özelliği taşıması nedeniyle oldukça önemlidir ve doğru olarak doldurulması gerekmektedir. Başvuru formunda başvuru sahibini tanımaya ve İzlanda’ya yapacağı seyahatin detaylarını öğrenmeye yönelik sorular bulunmaktadır. Bu nedenle soruların doğru bilgilerle eksiksiz bir şekilde yanıtlanması şartı aranmaktadır. Başvuru dosyası içerisinde yer alan diğer evraklar ile başvuru formunda bulunan sorulara verilen yanıtların birbirini destekler nitelikte olması gerekmektedir. Başvuru dosyasında evraklarla sorulara verilen yanıtların tutarsız olması güvensizliğe yol açabilmektedir. Konsolosluk tarafından güvensiz bulunan başvuru dosyaları genellikle vize reddi kararı ile sonuçlanmaktadır.

Vize başvuru formunun büyük harflerle, tükenmez kalemle, okunaklı bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Formun doldurulmasının ardından başvuru sahibi tarafından imzanlanması zorunluluğu bulunmaktadır. Başvuru sahibi tarafından imzalanmamış formların geçersiz sayıldığını hatırlatmak isteriz.

Kurumumuz desteği ile İzlanda öğrenci vizesine başvuruda bulunacak kişilerin tüm vize sürecinde danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Evrakların doğru olarak bir araya getirilmesi ve süreçte yer alan form ve dilekçe evraklarının doğru bir şekilde doldurulması adımları da danışmanlık desteğine dahildir. İzlanda’ya vize talebinin başvuru aşamasında sıklıkla tekrarlanan hatalardan dolayı reddedilmemesi için tarafımızdan destek alabilirsiniz.

İzlanda Öğrenci Vizesi Başvurusu

İzlanda öğrenci vizesi başvurusu için ilk olarak kurumumuzla iletişime geçerek seyahat planınızdan ve kendinizden bahsetmeniz gerekmektedir. Söz konusu bilgilere bağlı olarak başvuru aşamasında ibraz etmeniz gereken belgeler farklılık gösterebilmektedir. Kurumumuz sizin için geçerli olacak başvuruya ilişkin gerekli evrakları ve güncel vize ücretlerini içeren belgeleri tarafınızla paylaşacaktır. İlgili belgelerin bir araya getirilmesinin ardından belgelerin kurumumuza teslim edilmesi gerekmektedir. Bu aşamada dilerseniz evrakları ofisimizi ziyaret ederek teslim edebilirsiniz. Dilerseniz kargo, kurye desteği alabilir ya da belgelerin tümünü e-posta adresimiz üzerinden tarafımıza iletebilirsiniz.

Başvurunun tüm adımları ile kurumumuz şahsınız adına ilgilenirken sizin de süreçten haberdar olmanız için tarafınız ile iletişimde kalmaktadır. Başvuru dosyasının eksiksiz olarak hazırlanmasının ardından İzlanda Konsolosluğu değerlendirmesine sunulmaktadır. Değerlendirme sürecinin ardından pasaportunuz kurumumuz tarafından teslim alınmaktadır. Pasaportunuz tercih ederseniz elden ya da kargo veya kurye desteği ile tarafınıza iletilmektedir. Onaylanan vize ile planlanmış olan İzlanda seyahatine rahatlıkla çıkabilirsiniz.

İzlanda Öğrenci Vizesi Randevusu

Vize Merkezi olarak kurumumuz desteği ile gerçekleştirilecek olan başvuruların tümünde süreci başarı ile yönetebilmeyi hedefliyor ve bunu başarıyoruz. İzlanda vizesine başvuru işlemleri sırasında başvuru sahiplerinin süreci kolayca tamamlayabilmeleri adına danışmanlık desteği veriyoruz. Bu aşamada gerekli adımların tümünü atarken aynı zamanda başvuru sahibi ile iletişimde kalarak her şeyin talep edildiği şekilde ilerleyebilmesini sağlıyoruz.

Başvuru ve randevu süreçleri ile tek başınıza uğraşmamak ya da olası hataların önüne geçmek için işlemleri temsilcilerimiz desteği ile başlatarak en doğru şekilde sonlanmasını sağlayabilirsiniz.

İzlanda’ya Öğrenci Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İzlanda öğrenci vizesi başvuruları İzlanda Konsolosluğu tarafından değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. Bu aşamada danışmanlık desteği veren kurumların vize taleplerini kabul etme, değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi bulunmamaktadır. Vize taleplerinin değerlendirilme süresi başvuruda bulunulan vize türüne göre farklılık gösterebilmektedir. Turistik vize başvuruları ortalama 7 ila 10 gün içerisinde değerlendirerek sonuçlandırılabilmektedir.

İzlanda vize başvuruları sırasında konsolosluğun yoğun günlerine, resmi tatil günlerine denk gelmek ya da süreç içerisinde başvuru sahibinden ek evrak talep edilmesi gibi durumlarda sonuçlanma süresi değişkenlik gösterebilmektedir. Başvuru sahibinden ev evrak talep edilmesi ve bu nedenle değerlendirme süresinin uzaması gibi durumlarla karşı karşıya kalmamak adına belgelerin eksiksiz bir şekilde bir araya getirilmesi oldukça önemlidir. Kurumumuz desteği ile yapacağınız başvurularda evraklarınız tekrar tekrar titizlikle incelendiği için belgeleriniz tam olarak hazır olduğunda konsolosluğun değerlendirmesine sunulmaktadır.

İzlanda Öğrenci Vizesi Ücreti

İzlanda öğrenci vize ücreti İzlanda Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Vize ücretleri konsolosluklar tarafından dönemsel olarak güncellenmektedir. Bu nedenle son belirlenen güncel tutarın teyit edilmesi başvuru işlemleri sırasında herhangi bir aksaklık yaşanmaması açısından önem teşkil etmektedir. Vize ücretleri başvuru yapılan vize türüne, seyahat süresine ve ülke içerisine yapılacak olan giriş sayısına bağlı olarak farklılık göstermektedir. Kurumumuz ile iletişime geçerek seyahat detaylarını paylaşmanız durumunda güncel olarak ödemeniz gereken vize ücreti bilgisine ulaşabilirsiniz.

Konsolosluk tarafından İzlanda’ya yapılan vize başvurusunun olumsuz bir karar ile sonuçlandırılması durumunda ödenen vize ücreti başvuru sahibine iade edilmemektedir. Seyahat planın aksaklığa uğramaması ve süreç boyunca maddi bir kayıp yaşamamak adına işlemlerin doğru olarak yürütülmesi oldukça önem arz etmektedir. Vize ücreti içerisinde vize ücreti, konsolosluk harcı ve hizmet bedeli yer almaktadır. 12 yaşından küçük çocuklar için başvurular sırasında herhangi bir vize ücreti talep edilmediğini hatırlatmak isteriz.

İzlanda Öğrenci vizesi hakkında merak ettiğiniz diğer soruları sormak ya da doğrudan başvuru sürecini kurumumuz desteği ile başlatmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İzlanda vizesi konusunda uzman temsilcilerimizle dilerseniz yüzyüze, dilerseniz e-posta adresi üzerinden ya da telefon görüşmesi yaparak iletişime geçebilirsiniz. Temsilcilerimiz sürecin başından sonuna kadar tarafınız ile iletişimde kalarak işlemlerin şahsınız adına en uygun ve hızlı şekilde gerçekleştirilmesini sağlamaktadır.

Yüz yüze görüşmeleriniz için ikamet etmekte olduğunuz bölgeye en yakın ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Süreci uzaktan takip etmek istemeniz durumunda +90 (212) 970 05 61 telefon numaralarımızı kullanabilir veya [email protected] elektronik posta adresimiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İzlanda öğrenci vizesi

İzlanda ile ilgili sizden gelen sorular

1 sorudan en popüler 1 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • İzlanda öğrenci vizesi
  c.z, 29 Haz 2020, 16:08

  Merhabalar, Erasmus programı ile İzlanda Öğrenci vizesi başvurusunda bulunmak istiyorum. Lise son sınıf öğrencisiyim sponsorum babam olacak. Yalnız konu ile ilgili hiçbir fikrim yok neler yapmam gerekiyor ve hangi belgeleri hazırlamam gerekir? Türkiye’de İzlanda Konsolosluğu yokmuş vize başvurumu nereden yapabilirim? Vizem kaç günde sonuçlanır? Aynı zamanda öğrenci iken İzlanda’da çalışmak için ne yapabilirim? Bilgi rica edebilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

İzlanda için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp