İzlanda Vize

İzlanda Vize

Değerli ziyaretçimiz, İzlanda vize işlemleri hakkında bilgi verdiğimiz sayfamıza hoş geldiniz.

İzlanda vizesi işlemleri hakkında doğru ve güncel bilgileri paylaştığımız sayfamıza hoş geldiniz. Kurum olarak bireysel ve kurumsal vize başvuru işlemleri sırasında danışanlarımıza profesyonel olarak destek vermekteyiz. Vize Merkezi olarak danışanlarımıza +90 (212) 970 05 61 telefon numaramızdan ya da [email protected] e-posta ya da SMS yoluyla yapmış olduğumuz bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmediğimizi bildirmek isteriz. Vize başvuru sürecinin en doğru şekilde ilerleyebilmesi adına kurumumuzu tercih ederek işlemlerin şahsınız adına kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz.

İzlanda Vizesi Hakkında

İzlanda, Avrupa Birliği dahilinde olmamasına rağmen Avrupa Serbest Ticari Birliği içerisinde yer alması nedeniyle Schengen Bölgesi kapsamında bulunan ülkeler arasındadır.

İzlanda vizesi için oluşturulan vize talepleri yetkilendirilmiş başvuru merkezleri ve akredite turizm acentaları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İzlanda seyahatinde vize sahibi olması ya da vizeden muaf olması sahip oldukları pasaport türüne göre farklılık göstermektedir. İzlanda seyahati için vize başvurusu şart mı diye merak eden kişilerin hangi tür pasaporta sahip olduklarına bakmaları gerekmektedir.

Kurum olarak İzlanda seyahati için vize sahibi olması gereken kişilerin vize taleplerinin eksiksiz bir şekilde gerçekleştirilmesi konusunda destek vermekteyiz. Bu sayede vize işlemleri sırasında başvuru sahiplerinin sıklıkla tekrarlamış oldukları hatalar nedeniyle herhangi bir olumsuzluk yaşanmasının önüne geçmekteyiz.

İzlanda Vizesi Başvurusu

İzlanda sınırları içerisinde seyahat nedeni fark etmeksizin giriş yapacak Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi kişilerin vize talebinde bulunmaları gerekmektedir. Vize talebinin ilgili makamlar tarafından onaylanması durumunda söz konusu giriş izni ile İzlanda seyahati gerçekleştirilebilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Hususi (Yeşil) Pasaport, Diplomatik (Siyah) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaportu sahipleri 6 ay içerisinde 90 günü aşmayacak olan seyahatleri için vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır.

T.C. Yeşil (Hususi) Pasaport, Siyah (Diplomatik) Pasaport ve Gri (Hizmet) Pasaportu sahiplerinin 6 ay içerisinde 90 ikame gününü aşan seyahat programları için vize sahibi olmaları gerekmektedir. Bu durumda seyahatin amacına, süresine ve ülkeye yapılacak olan giriş sayısına göre ilgili vize türüne başvuruda bulunulması şartı aranmaktadır.

İzlanda vize işlemleri sırasında ibraz edilecek olan pasaportun İzlanda seyahati sonrasında en az 3 ay daha geçerli olması zorunluluğu bulunmaktadır. Pasaport süresinin talep edilen yeterliliğe sahip olmaması halinde vize başvuru işlemlerinden önce pasaport yenileme adımlarının tamamlanması gerekmektedir. Bir diğer benzer şart seyahat sağlık sigortası için de geçerlidir. Seyahat sağlık sigortasının seyahat süresini kapsaması da başvuru sırasında oldukça önem arz eden detaylar arasında yer almaktadır.

İzlanda vizesine başvuru işlemleri Danimarka Konsolosluğu vize başvuru merkezleri tarafından akredite edilmiş seyahat acentaları aracılığıyla gerçekleştirilebilmektedir. Kurumumuz aracılığıyla gerçekleştirilen vize taleplerinin değerlendirilerek sonuçlandırılması aşamasında herhangi bir yetkiye sahip olmadığımızı hatırlatmak isteriz. Vize taleplerinin değerlendirilmesi ve sonuçlandırılması İzlanda Danimarka Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Danimarka Başkonsolosluğu inisiyatifindedir.

İzlanda Vize Türleri

İzlanda vizesine başvuru işlemleri öncesinde ilk yapılması gereken seyahat planına uygunluk gösteren vize türüne karar verilmesidir. Vize türleri İzlanda’ya gerçekleştirilecek olan seyahatin amacına, seyahat süresine ve ülkeye yapılması planlanan giriş sayısına göre farklılık göstermektedir. Başvuru aşamasında talep edilen evraklar da talep edilecek olan vize türüne göre farklılık göstermektedir.

İzlanda vize türleri aşağıda sıralandığı gibidir:

Yukarıda yer alan vize türlerinden seyahat planını uygunluk gösteren vizenin belirlenmesi ve söz konusu vize türüne ait başvuru adımlarının tamamlanması gerekmektedir. İlgili vize türüne dair gerekli evrakların bir araya getirilmesi ve başvuru şartlarının eksiksiz bir şekilde karşılanması ile birlikte vize talebi işlemleri hızlı bir şekilde başlatılabilmektedir. Kurumumuzdan danışmanlık desteği almanız durumunda gerekli evrakların doğru ve eksiksiz bir şekilde bir araya getirilmesi konusunda danışmanlarımız titiz bir çalışma sürdürmektedir. Bu aşamada evraklarınıza dair herhangi bir olumsuzluğa ya da eksikliğe rastlanması durumunda tarafınıza ile iletişime geçilmektedir. Böylece başvurunun eksiksiz bir şekilde değerlendirmeye sunulması amaçlanmaktadır.

İzlanda vize türlerine başvururken vize türlerinin hizmet verdiği seyahat içeriğine dikkat edilmesi gerekmektedir. Turistik vize başvurusunda bulunarak İzlanda’ya seyahat edilmesi halinde ülke turistik gezi amaçlı olarak ziyaret edilebilmektedir. İzlanda’yı tarihi, kültürel ve sosyal olarak deneyimlemek isteyen kişiler turistik vize başvurusunda bulunabilmektedir. Turistik vize sahibi olarak ülke sınırları içerisinde oturma ve çalışma iznine sahip olunmadığını hatırlatmak isteriz. İzlanda sınırları içerisinde aile ve arkadaş bağı ile ziyaret edilmek istenen bir tanıdığın olması durumunda İzlanda Aile ve Arkadaş Ziyareti vizesine başvuruda bulunmak mümkündür. Söz konusu vize ile seyahat edebilmek için vize türüne ait başvuru şartlarının karşılanması ve ziyaret edilecek olan kişiye ait bilgilerin de ibraz edilmesi gerekmektedir. Ticari amaçlarla yapılan seyahatler için İzlanda Ticari vizesine başvuruda bulunabilmek mümkündür. İzlanda sınırları içerisinde eğitim almayı planlayan kişilerin İzlanda Öğrenci vizesine, şoför olarak mesleğini icra edecek kişilerin İzlanda Şoför vizesine başvurmaları şartı aranmaktadır. İzlanda üzerinden başka bir ülkeye seyahat edecek kişilerin seyahat detaylarına bağlı olarak İzlanda Transit vizeye başvurmaları doğru olacaktır.

İzlanda vize türlerinin yanı sıra Oturum ya da Vatandaşlık başvurularında bulunarak İzlanda’da ikamet edilebilmesi de mümkündür.

İzlanda Vizesi Nasıl Alınır?

İzlanda vizesi alabilmek için ilk olarak ülke sınırları içerisine hangi amaçla seyahat edilecek olduğunun belirlenmesi gerekmektedir. Bir sonraki adımda söz konusu seyahat amacına uygunluk gösteren vize türünün öğrenilmesi ve bu vize türüne evrakların incelenmesi doğru olacaktır. İlgili vize türü için gereken şartların karşılanması durumunda gerekli evrakların eksiksiz bir şekilde bir araya getirilmesi zorunluluğu bulunmaktadır. Evrakların talep edildiği şekilde bir araya getirilmesi vize başvuru sürecinin en önemli adımını oluşturmaktadır.

Vize Merkezi olarak İzlanda seyahati planlayan kişilerin başvurularını en doğru şekilde yapabilmeleri konusunda destek verdiğimizi bildirmek isteriz. Başvurular sırasında yapılan hatalardan dolayı vize talebinin reddedilmesi ihtimalinin önüne geçmekteyiz. İzlanda vize işlemleri sırasında öncelikle dikkat edilmesi gereken nokta evrakların doğru ve tam bir şekilde ibraz edilmesidir. Bu aşamada gözden kaçan küçük detaylar başvurunun değerlendirilme sırasında olumsuz olarak sonuçlanmasına yol açabilmektedir. Başvurunun olumsuz olarak değerlendirilmesi seyahat planının gerçekleşmemesine ve başvuru işlemleri sırasında ödenen ücretlerin iade edilmemesine neden olabilmektedir.

Kurumumuz işlemler sırasında danışmanlık desteği vermekte ve sürecin doğru olarak yönetilmesini sağlamaktadır. Başvurunun kabul edilerek değerlendirilmesi ve sonuçlandırılması aşamasında herhangi bir yetkisi bulunmamaktadır. Başvurular Türkiye sınırları içerisinden Danimarka Ankara Büyükelçiliği, Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu ve konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezleri aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Başvurunun olumlu olarak sonuçlanması durumunda seyahat planına uygunluk gösteren vize başvuru sahibine tahsis edilmektedir.

İzlanda Vize Randevusu

İzlanda seyahati için vize başvurusunda bulunacak olarak kişilere Vize Merkezi olarak profesyonel danışmanlığı vermekteyiz. Danışmanlık desteğimiz sayesinde başvuru sahipleri tarafından karmaşık gözüken ve dikkat edilmesi gereken noktaları göz önünde bulundurarak sürecin hızlı ve kolay bir şekilde tamamlamasını sağlamaktayız.

Kurumumuz desteği ile yapılan başvurularda alanında uzman kadromuz ile görüşerek seyahatinize dair detayları temsilcilerimizle paylaşabilirsiniz. Temsilcilerimiz başvuruda bulunmanız gereken vize türü ve gerekli evrakları hakkında tarafınızı bilgilendirmektedir. Gerekli evrakları tarafımıza elden, e-posta ya da kargo veya kurye desteği ile iletebilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz.

Başvuru evraklarının hazırlanması aşamasında dikkat edilmesi gereken başka bir konu daha olduğunu hatırlatmak isteriz. 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren tüm Schengen ülkelerinin Biyometrik Kayıt Sistemi’ne (VIS) geçiş yapmaları nedeniyle Schengen vizesi başvurularında parmak izi, elektronik imza ve biyometrik fotoğraf çekimi yapılmaktadır. Daha önce bu işlemi yaptırmayan kişilerin başvuru sırasında söz konusu adımları tamamlamaları gerekmektedir. Söz konusu uygulamanın ardından pasaporta VIS ibrasi eklenmektedir. Başvuru sahibi 5 yıl boyunca biyometrik veri beyanı yapma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. 5 yıl içerisinde biyometrik veri beyanından bulunmuş kişiler dilerse işlemleri baştan sona uzaktan takip edebilmektedir. Kaydı bulunmayan kişilerin danışmanlarımız tarafından belirtilen tarih ve saatte elektronik veri beyanı için fiziksel olarak bulunmaları gerekmektedir.

Gerekli evrakların eksiksiz bir şekilde bir araya getirilmesinin ardından temsilcilerimiz başvuru adımları konusunda tarafınızı bilgilendirerek randevu sürecini başlatmaktadır. Gerekli evraklarınız eksiksiz bir şekilde bir araya getirilerek başvuru dosyası oluşturulmaktadır. Başvuru dosyanız konsolosluk değerlendirilmesine sunulduktan sonra evraklarınız titizle incelenmektedir. Sürecin olumlu olarak sonuçlandırılması durumunda vize pasaporta işlenerek teslim edilmektedir. Bu aşamada evraklarınız kurumumuz tarafından teslim alındıktan sonra tarafınıza güvenilir bir şekilde teslim edilmektedir. Onaylanan vize ile planladığınız İzlanda seyahatine keyifle çıkabilirsiniz.

İzlanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İzlanda vize başvuru işlemleri sırasında ibraz edilmesi gereken evraklar aşağıda sıralandığı gibidir:

 • Pasaport
 • Nüfus Kağıdı Fotokopisi
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • 2 Adet Biyometrik Fotoğraf
 • Ulaşım ve Konaklama Belgeleri
 • Tam Tekmil Nüfus Kayıt Örneği
 • Banka Hesap Dökümü
 • Vize Başvuru Formu
 • Muvafakatname

İzlanda vize başvurusu sırasında talep edilen evraklar başvuru yapılan vize türüne göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle öncelikle seyahat planına uygun olan vize türünün belirlenmesi ve bir sonraki aşamada gerekli evrakların bir araya getirilmesi doğru olacaktır. Tarafımız desteği ile yapılan başvurularda gereken belgeler kurumumuza teslim edildikten sonra vize işlemleri konusunda uzman danışmanlarımız tarafından titizlikle incelenmektedir. İnceleme sırasında evraklar arasında eksik, tutarsız, hatalı bilgi ve belgeler teslim edildikten sonra tarafınız ile iletişime geçilmektedir. Böylece şahsınıza ait başvuru dosyasının konsolosluğun talep ettiği şekilde eksiksiz olarak değerlendirmeye sunulması sağlanmaktadır.

Gerekli evraklara ek olarak başvuruya göre form ve dilekçeler de hazırlanması gerekmektedir. Bu aşamada da danışmanlarımız süreç boyunca dikkat edilmesi gereken konuları tarafınız ile paylaşmaktadır. İşlemlerin hatalı olarak gerçekleşmesi nedeniyle başvurunun olumsuz olarak değerlendirilmesi ihtimalinin önüne geçilmektedir.

İzlanda Vize Talep Dilekçesi

İzlanda vizesi işlemleri sırasında başvuru sahiplerinden İzlanda vize talep dilekçesi talep ibraz etmeleri istenebilmektedir. Vize talep dilekçesinin doğru olarak hazırlanabilmesi için bazı noktalara dikkat edilmesi oldukça önemlidir. Belgenin, başvuru sahibinin bağlı olduğu kurum ya da firmanın antetli kağıdına işveren veya şirket yetkilisi tarafınca konsolosluğa hitaben yazılması ve ardından işveren tarafından kaşe ve imza eklenerek tamamlanması gerekmektedir.

Konsolosluk ya da büyükelçiliğe hitaben hazırlanan dilekçenin içerisinde yer alacak bilgilerde de herhangi bir eksiklik olmaması şartı aranmaktadır. Dilekçe içerisinde başvuru sahibinin mesleği çalışmakta olduğu iş yerinde aldığı görevleri, maaş bilgileri, seyahatin hangi tarihler aralığında gerçekleştiği ve seyahat masraflarının kim tarafından karşılandığı bilgilerinin yer alması gerekmektedir. Belgenin eksiksiz bir şekilde hazırlanmasının ardından dilekçe başvuru dosyasına eklenmektedir.

İzlanda Vizesi Başvuru Formu

İzlanda vize talebi oluşturulması aşamasında talep edilen belgelerinin tümünün eksiksiz bir şekilde değerlendirmeye sunulması gerekmektedir. Söz konusu belgeler arasında yer alan İzlanda Vize Başvuru Formu resmi bir belge olma özelliği taşıması nedeniyle hazırlanması aşamasında titiz davranılması oldukça önemlidir. Değerlendirme aşamasında konsolosluk başvuru sahibine ait detaylı bilgilere başvuru formu üzerinden ulaşmaktadır. Bu nedenle formdaki sorulara doğru ve tutarlı yanıtlar verilmesi gerekmektedir. Formda yer alan sorulara yanlış, eksik ya da tutarsız yanıtlar verilmesi güvensiz bir ortam oluşturacağı için başvuru olumsuz olarak sonuçlanabilmektedir. Başvuru dosyasında yer alan diğer evraklar ile formda yer alan sorulara verilen yanıtların birbirini destekler nitelikte olması da dikkat edilmesi gereken konular arasındadır.

Başvuru formunun tükenmez kalemle, büyük harflerle ve okunaklı bir şekilde doldurulması şartı aranmaktadır. Form tercih edilmesi durumunda dijital ortamda da doldurulabilmektedir. Formun talep edildiği şekilde doldurulmasının ardından başvuru sahibi tarafından imzalanması zorunluluğu bulunmaktadır. Formun başvuru sahibi tarafından imzalanmaması geçerli sayılmamasına neden olmaktadır. İzlanda vize işlemleri sırasında kurumumuzdan alınan danışman desteği sayesinde temsilcilerimiz süreç boyunca başvuru sahibini doğru olarak yönlendirmektedir. Vize başvuru formu doldurulma aşaması da bu konuya dahildir. Profesyonel danışmanlık desteği alarak başvuru formunun eksik, hatalı ya da sunulan diğer belgelerle tutarsızlık gösterebilecek şekilde doldurulması ihtimalinin önüne geçebilirsiniz.

İzlanda Vize Ücreti

İzlanda vize ücreti detayları İzlanda Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Vize başvuru ücretleri her ülke için belirli dönemlerde güncellenerek değişikliğe uğrayabilmektedir. Bu nedenle İzlanda vizesi başvuru süreci öncesinde güncel vize ücretlerinin teyit edilmesi sonrası herhangi bir olumsuz durum ile karşı karşıya kalmamak açısından önem arz etmektedir. 12 yaş altındaki çocuklar vize başvuru işlemleri sırasında vize ücreti talep edilmemektedir. İzlanda vize başvuru işlemleri sırasında kurumumuzdan danışmanlık desteği talep etmeniz halinde güncel vize başvuru evrakları ve güncel vize ücretlerine dair bilgilerin yer aldığı e-postayı talep edebilirsiniz. Gerekli evrakların hazırlanmasının ardından belgeleri kurumumuza elden, e-posta ile ya da kargo veya kurye desteği ile gönderebilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz.

İzlanda vize ücreti başvuru yapılan vize türüne, seyahat süresine ve ülkeye yapılacak olan giriş sayısına göre farklılık gösterebilmektedir. Seyahat detaylarına hakim olmadan geçerli tek bir ücretten bahsetmek doğru olmamaktadır. Bu nedenle planlanan seyahate tam olarak uygunluk gösteren detaylara göre ilgili vize ücretinin öğrenilmesi oldukça önem arz etmektedir.

İzlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İzlanda vizesi başvuruları Türkiye sınırları içerisinde Danimarka Konsolosluğu tarafından kabul edilerek değerlendirilmektedir. Başvuruların değerlendirilmesi aşamasında yetkili kurum dışında hiçbir kurumun vize taleplerinin değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır. İzlanda vizesi başvuru süreci boyunca danışmanlık desteği veren kurumlar vize talebinin doğru olarak gerçekleştirilmesi amacına hizmet etmektedir. Vize Merkezi olarak vize taleplerinin kabul edilmesi, değerlendirilmesi ve sonuçlandırılması konusunda herhangi bir yetkiye sahip olmadığımızı hatırlatmak isteriz.

İzlanda vizesi başvuruları ortalama 7 ila 10 iş günü içerisinde değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. Söz konusu süre ortalama bir zaman dilimine denk düşmektedir. Konsolosluğun yoğun dönemleri, başvuru sahibinden ek evrak talep edilmesi, resmi tatil günleri gibi nedenlerle sonuçlanma süresi tahmin edilenden uzun olabilmektedir. Başvurunun tahmin edilenden uzun sürede sonuçlanması ihtimalini göz önünde bulundurarak seyahat başlangıç tarihinin en az 1 ay (30 gün) öncesinden başvuru işlemlerinin tamamlanması tavsiye edilmektedir. Başvuruların minimum 1 ay (30 gün), maksimum 3 ay (90 gün) öncesinden yapılması tavsiye edilmektedir.

Vize başvurusunun değerlendirilmesi aşamasında başvuru sahibinden ek evrak talep edilebilmektedir. Bu durumda ev evrak talep edilmesi, evrağın konsolosluğa iletilmesi ve tekrardan incelenmesi değerlendirme süresinin uzamasına neden olacaktır. Böylesi olumsuz durumlarla karşılaşmamak adına tüm belgelerin eksiksiz olarak teslim edilmesi oldukça önem arz etmektedir. Temsilcilerimiz desteği ile başvuru dosyasının konsolosluğun talep ettiği şekilde gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz.

İzlanda Vize Reddi

İzlanda vizesi işlemleri sırasında başvuru sahiplerinin İzlanda Devleti tarafından talep edilen şartları yerine getirmeleri gerekmektedir. Söz konusu şartları yerine getirmediği düşünülen kişilerin vize talepleri değerlendirme aşamasında olumsuz olarak sonuçlandırılabilmektedir. Başvuru sahibinin seyahat amacını net bir şekilde beyan etmemesi, eksik evrak teslim etmesi olumsuz sonuçlanmaya yol açabilmektedir. Başvuru sahibinin kamu düzeni açısından tehdit oluşturması ya da seyahat bitişi itibariyle ülkeden ayrılacağını kanıtlayan belgelerin sunulmaması diğer ret nedenleri arasında yer almaktadır.

İzlanda vize reddi gibi olumsuz bir durumla karşılaşmamak adına sürecin doğru olarak yönetilmesi gerekmektedir. Kurumumuzdan danışmanlık desteği alarak şahsınız adına işlemlerin en uygun şekilde gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz. Danışmanlık desteği almak için kurumumuz ile iletişime geçebilmek için telefon numaralarımızı kullanabilir, size en yakın ofisimizi ziyaret edebilir , +90 (212) 970 05 61 telefon numaramızdan bizi arayabilir ya da [email protected] elektronik posta adresimiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İzlanda Vize vizesi sayffası

İzlanda ile ilgili sizden gelen sorular

8 sorudan en popüler 8 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • İzlanda vizesi kaç günde çıkar
  K.L, 29 Haz 2020, 16:57

  Merhabalar, Kartal Adliyesinde yaklaşık 6 yıldır memur olarak çalışmaktayım. Önümüzdeki sonu gibi erkek arkadaşımla beraber İzlanda’ya turistik bir seyahat planlıyoruz. Erkek arkadaşımın mevcut vizesi var ben İlk defa vize başvurusu yapacağım bu sebeple danışmanlık alarak işlemlerimi sizinle gerçekleştirmek istiyorum. Birkaç sorum olacak İzlanda vizesi kaç günde çıkar? Erkek arkadaşımla gideceğimi nasıl belgelemem gerekir? Aynı zamanda başvuru için Konsolosluğa şahsen gelmem gerekir mi? Benim yerime tüm işlemlerimi siz gerçekleştirebiliyor musunuz? Evraklarımı kaç gün önceden size iletmiş olmam gerekir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İzlanda Vize Randevu
  R.C, 29 Haz 2020, 16:47

  Merhabalar, Eşim ile birlikte ablamın daveti üzerine İzlanda’ya seyahat planlıyoruz. Eşim ve ben emekliyiz başvuru yapmak istiyorum. Arkadaşımın referansı ile size yazıyorum. Türkiye’de Konsolosluk olmadığını duydum İzlanda vize Randevu almamız gerekir mi ve nereden alabiliriz? Aynı zamanda başvuruyu nereden yapmamız gerekecek? Davetiyemiz geldi davetiye dışında hangi belgeleri sunmamız gerekir? Vize işlemleri için kişi başı toplam ne kadar ücret ödememiz gerekir? Bilgi alabilir miyiz? Teşekkürler ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İzlanda vize işlemleri
  P.L, 29 Haz 2020, 16:38

  Merhabalar, Aydın üniversitesi uluslar arası ilişkiler 2 sınıf öğrencisiyim. 2 ay sonrası için Üniversitenin yaptığı bir etkinlik olan İzlanda turuna katılmak istiyorum 4 günlük turistik seyahatte vize işlemlerimizi şahsen kendimiz yapmamız gerektiği söylendi. Sponsorum emekli olan annem olacak. İzlanda vize işlemleri için hangi belgeleri sunmam gerekir? Şahsi banka hesabım mevcut sunmam bana fayda sağlar mı? Vize işlemleri için en geç ne zaman başvuru evraklarımı size ulaştırmam gerekir? Annem banka hesabında ne kadar bakiye göstermesi gerekir? Bilgi rica ediyorum. İyi günler dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İzlanda vizesi ret itirazı
  K.F, 29 Haz 2020, 15:50

  Merhabalar, İzlanda’ya yaptığım turistik vize başvuru sonucum bugün elime ulaştı ve ret aldığımı öğrendim. Birkaç sorum olacak size neden ret aldığım madde halinde ret mektubunda belirtilmiş sorum İzlanda vizesi ret itirazı nasıl yapabilirim? Daha sonra yapacağım vize başvurularımda İzlanda’dan ret almam sonraki vizelerimi olumsuz etkiler mi?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İzlanda vize başvurusu
  T.Y, 29 Haz 2020, 11:51

  Merhabalar, İstanbul Sarıyer de ikamet etmekteyim. Yaklaşık 1 yıldır bir firmada grafiker olarak çalışıyorum. Kız arkadaşımla beraber önümüzdeki ay sonu İzlanda’ya Turistik bir seyahat düşünüyoruz. İzlanda vize başvurusu yaparken nelere dikkat etmemiz gerekiyor? Aynı zamanda vize başvuru sürecinde ret alma olasılığımız olduğunu biliyorum. İlk defa vize başvurusu yapacağız ve beraber başvurmamız beraber seyahat edeceğimiz anlamına mı geliyor? Yoksa başka ne şekil açıklayabiliriz bu durumu? Hangi belgeleri sunmamız gerekir beraber gideceğimizi kanıtlamak için Bilgi alabilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İzlanda Vizesi Nereden Alınır?
  Z.C., 18 Haz 2020, 20:43

  Merhabalar, 2 senedir emekliyim ve İzlanda’daki arkadaşımı ziyaret etmek için İzlanda’ya bir seyahat planlamaktayım. İlk defa başvuru yapacağım ve bilgim yok. Yalnız İzlanda başvurusu yapmak için yaptığım araştırmalarda İzlanda Konsolosluğu’nun Türkiye’de olmadığını öğrendim. Sorum İzlanda vizesi nereden alınır? İzlanda vize başvurumu Türkiye’den nasıl yapabilirim? Başvuru esnasında sizden danışmanlık alma durumumda başvuruya gelmem gerekecek mi? Başvuruyu nereye nasıl yapacağız? Bilgi alabilir miyim? Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Yeşil pasaport sahipleri için İzlanda vizesi
  E.B.G., 22 Tem 2018, 12:43

  İyi günler, üniversite son sınıf öğrencisi ve yeşil pasaport sahibiyim. 2019 Subat ayında kız arkadaşım ile birlikte İzlandaya 1-2 haftalığına tatile gitmek istiyoruz. Bilgi almak istediğim konu şudur; benim yeşil pasaportumun süresi 17 Mayıs 2019'da bitiyor. Bu bana kapıda sorun çıkarır mı ? Hesaplamaları yapınca son 3 ayın içine girmeden geri dönmüş olacağız. Şubat 14-15-16 gibi. Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Devlet memurları için İzlanda vizesi
  E.K., 23 Oca 2017, 14:48

  Merhaba, devlet memuruyum vize başvurusu yapsam sorun çıkar mı? Gezi amaçlı düşünüyorum saygılar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

İzlanda için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp