İzlanda Vizesi

İzlanda Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

 

Değerli ziyaretçimiz,

Vize Merkezi, İzlanda vizesi başvurularında vize danışmanlık firması olarak bireysel ve kurumsal olarak hizmet vermektedir.  Vize Merkezi'nin hiçbir şubesi telefon, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir.

İzlanda’ya kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş başvuru merkezleri ve akreditasyonu bulunan turizm seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilmektedir.

İzlanda Vizesi

 

Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri İzlanda Schengen Vizesine Başvurmalı mıdır?

İzlanda Devleti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. İzlanda’ya seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde İzlanda Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir.

 

İzlanda Vize Başvurumu Seyahat Amacına Göre Nasıl Yaparım?

İzlanda Turist Vizesi, İzlanda Ticari Vizesi, İzlanda Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi, İzlanda Geri Dönüş Vizesi dahil tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar kısa süreli seyahat için vize başvurusu gerçekleştirilir.

İzlanda vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibat kurun!

 

İzlanda Schengen Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

İzlanda Schengen vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacını, seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır. Sitede yer alan İzlanda vizesi sayfasından seyahat amacınıza uygun kategorideki butonu tıklayarak ayrıntılı bilgiye ve gerekli evrak listesine ulaşabilirsiniz.

Başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçin!

 

İzlanda Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

İzlanda vizesi işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 10 gün içinde vize çıkar. Ancak Konsolosluğun randevu tarihlerinin yoğunluğu ve ek evrak talebi süreci gibi beklenmedik durumların gözönünde bulundurularak, İzlanda seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 1 ay önce başvurunun yapılması doğrudur.

 

Vize Merkezi Temsilcileri İzlanda Seyahat Planınıza Nasıl Yardımcı Olur?

İzlanda vize işlemleri için gerekli olan İzlanda seyahat sağlık sigortası ve İzlanda otel- uçak bileti rezervasyonları gibi işlemlerinizi de gerçekleştirir.

 

İzlanda Vize Başvurusu için Randevu Almam Zorunlu mu?

25 Eylül 2014 tarihinden itibaren İzlanda Schengen Vizesi başvurusunda bulunan kişilerin biyometrik veri işlem kaydı yaptırması gerekir. Bütün ülkelerin dahil olmaya başladığı biyometri veri sistemine son 5 yıl içinde kayıt yaptıran kişiler için tekrar biyometrik veri merkezine gitmeleri gerekmez. Parmak izi bilgilerini beyan edebilmeniz için size uygun olan randevu tarihi ve saati temsilcilerimiz tarafından planlanacaktır.

 

İzlanda Vizesi Nasıl Alınır?

Vize Merkezi İzlanda Vize Temsilcileri, İzlanda vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.

İzlanda Schengen Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve İzlanda vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için sitemizdeki ‘vize tipi’, ‘meslek’ seçimini yapmanız halinde, seyahat amacına uygun kategorideki sayfaya yönlendirilirsiniz.

İzlanda vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayabilir veya avrupa@vizemerkezi.com adresi üzerinden temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın.

İzlanda vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.

Türk vatandaşlarının İzlanda’ya giriş yapabilmeleri için vize almaları gerekmektedir. Ancak Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaport sahipleri her bir yıl için 90 günü aşmamak koşuluyla İzlanda’da vizesiz kalabilmektedirler. Daha önce Shengen Vizesi almayan kişilerin İzlanda vizesi almak için şahsen müracaatta bulunmaları gerekmektedir. Vize Merkezi sizin yerinize başvuru işlemlerinizi yapıp takibini gerçekleştirmektedir.

 

 

 

 

Yükleniyor...
Telefon