İzlanda vize işlemleri

P.L 29/06/20, 16:38
Merhabalar, Aydın üniversitesi uluslar arası ilişkiler 2 sınıf öğrencisiyim. 2 ay sonrası için Üniversitenin yaptığı bir etkinlik olan İzlanda turuna katılmak istiyorum 4 günlük turistik seyahatte vize işlemlerimizi şahsen kendimiz yapmamız gerektiği söylendi. Sponsorum emekli olan annem olacak. İzlanda vize işlemleri için hangi belgeleri sunmam gerekir? Şahsi banka hesabım mevcut sunmam bana fayda sağlar mı? Vize işlemleri için en geç ne zaman başvuru evraklarımı size ulaştırmam gerekir? Annem banka hesabında ne kadar bakiye göstermesi gerekir? Bilgi rica ediyorum. İyi günler dilerim.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar, Vize işlemleri İzlanda’ya seyahat edecek olan başvuru sahiplerinin yapması gereken bir işlemdir. Seyahatinizin amacına göre hazırlamanız gereken belgeler hazırlanmalı ve tarafımıza ulaştırmanız gerekmektedir. Bu aşamada mutlaka gerekli evrak listesini statünüze uygun olarak hazırlamanız gerekmektedir. Başvuru sahibi öğrenci olma durumunda İzlanda için vize işlemleri evrakları hazırlarken mutlaka sponsor belgeleri sunulmalıdır. Vize işlemleri İzlanda başvurusunda sunulması gereken evraklar;

  • Öğrenci belgesi
  • Varsa şahsi banka hesap dökümü ıslak imza kaşeli güncel olmalıdır. ( Zorunlu değildir var ise ek belge olarak avantaj sağlaması açısından sunulmalıdır.)
  • Tur programı, Uçak rezervasyonları
  • Kimlik fotokopisi
  • E devletten alınış güncel barkotlu tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği

Sponsora ait belgeler;

  • Emekli maaşının yattığı banka ya da postaneden son 3 aylık alınan güncel ıslak imzalı hesap dökümü minimum 5000 TL bakiyeli olmalıdır.
  • E devletten alınmış barkotlu emekli aylık bilgisi dökümü
  • Varsa tapu ruhsat veya kira geliri fotokopileri
  • E devletten alınış güncel barkotlu tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği mutlaka sunulmalıdır.

İzlanda için vize işlemleri başvuru işlem süresi Konsolosluğun yoğunluğuna göre değişiklik göstermekte ve ortalama 7-15 iş günü sürmektedir. Evrakların en geç 20-25 gün önceden Vize merkezi ofislerimize teslim etmeniz gerekmektedir. Konsolosluk ek evrak talep etme hakkına sahiptir bu sebeple başvurunuzun seyahate 20-25 gün kala yapılması önerilmektedir. İzlanda vize işlemleri ve gerekli evrak listesi için Vize merkezi çağrı merkezini arayarak müşteri temsilcilerimizden detaylı bilgi alabilir ve başvurunuzu gerçekleştirebiliriz.

Vize Merkezi

Kübra Uluoğlu

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x