Adana

Telefon

+90 (322) 245 07 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

İzlanda Vize Merkezi, Adana

Adana Vize Merkezi

Vize Merkezi Adana ofisimize hoş geldiniz. İzlanda vize başvurusunu Adana ve çevre illerinden gerçekleştirecek vatandaşlarımız için hazırladığımız Adana ofis sayfamızı okumaya devam ederek bilmeniz gerekenlere ulaşabilirsiniz. Sayfamız devamında İzlanda vize sürecini detaylı olarak açıklamış olmayı amaçladık. Vize Merkezi Adana ofisimiz ile İzlanda için belirlenen vize prosedürüne en uygun başvuruyu yapabilir ve işlemlerinizi takip edebilirsiniz. İzlanda vizesine dair detaylı bilgi almak için  [email protected] e-posta adresini kullanarak Vize Merkezi Adana ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

İzlanda Seyahati İçin Vize Gerekir mi?

Umuma Mahsus (Bordo) pasaport ile İzlanda sınırlarına seyahat etmeyi planlayan vatandaşlarımızın vize sahibi olmaları gerekmektedir. İzlanda bir Schengen ülkesi olması sebebiyle ülkelerine seyahat edecek ziyaretçilerinden Schengen vizesi talep eder. Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri), Diplomatik (Siyah) pasaport ile İzlanda’yı seyahat edecek vatandaşlarımız vize zorunluluğundan muaftır. İzlanda sınırları içerisinde turistik, ticari ya da ziyaret amacı ile 90 günden az süreli kalacak vatandaşlarımız Kısa Süreli (C Tipi) vizeye başvurmalıdırlar. İzlanda için gerçekleştirilen vize başvuruları Danimarka Büyükelçiliğe tarafından değerlendirilmekte ve sonuçlandırılmaktadır. İzlanda seyahati için yapmanız gereken Schengen vize başvurusunu Vize Merkezi Adana ofisimiz ile hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 

İzlanda Vize Başvuru Süreci Detayları

Vize Merkezi Adana ofisimiz ile birlikte İzlanda vize başvurusunu şahsen bulunma zorunluluğunuz olmaksızın kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru işlemlerini başlatmak için sizden istenen evrakları eksiksiz olarak kurumumuz iletmeniz yeterli olacaktır. Evraklarınız kurumumuz tarafından başvuruya hazır hale gelecek şekilde düzenlenmektedir. Schengen vize başvurunuz sırasında parmak izi (VIS) merkezine adınıza alınmış randevu saatinde gelmeniz ve biyometri işlemi yaptırmanız gerekmektedir. 

Bu işlem ile birlikte parmak iziniz 5 yıl boyunca sistemde kayıt kalır. Bir sonraki Schengen vize başvurusunda tekrardan parmak izi vermenize genellikle gerek kalmamak ile birlikte biyometri işlemi talebi ülkeler arasında farklılık gösterebilir. Bahsedilen sürecin devamında dosyanız konsolosluğa iletilir vize değerlendirme işleminiz başlar.

İzlanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İzlanda Schengen vize başvurusu için gerekli evraklar aşağıda listelendiği gibidir. Gerekli evraklar ile ilgili detaylı bilgi almak için Vize Merkezi Adana ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

 • İzlanda Vize Başvuru Formu
 • Pasaport
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Banka Hesap Dökümü
 • Maaş Bordroları
 • İşyeri Evrakları
 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
 • Uçak Bileti ve Otel Rezervasyon Bilgileri

İzlanda Vize Ücretleri

İzlanda’ya ait vize ücretleri İzlanda Büyükelçiliği tarafından belirlenir. Belirlenen vize ücretleri yaş gruplarına göre değişiklik göstermektedir. 12 yaş altı çocuklardan vize harç ücreti halep edilmez. İzlanda güncel vize ücretlerine kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Vize ücretini ödemeniz halinde sahip olacağınız ücret dekontu diğer evraklarınız arasına eklenmelidir. Başvuru işlemlerinin olumsuz sonuçlanması halinde vize ücretleri şahsınıza iade edilmemektedir. Vize ücretleri yıl içerisinde değişiklik gösterebilir bu nedenle vize başvurusunda bulunacağınız ülkenin son belirlenen ücret detaylarına ulaşmış olmanız oldukça önemlidir. 

İzlanda için belirlenmiş vize ücretlerine +90 322 245 07 91 telefon numaramız ya da [email protected] e-posta adresimiz üzerinden kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. 

İzlanda Vize Başvuru Formu

İzlanda vize başvurunuz sırasında doldurmanız gereken vize başvuru formu vize değerlendirmesi sırasında oldukça önemli bir rol oynar. Bu nedenle formun eksiksiz ve doğru bilgiler kullanılarak doldurulmuş olması gerekmektedir. Başvuru formu içerisinde kişisel bilgileriniz, iletişim ve ulaşım bilgileriniz, İzlanda’yı seyahat etme amacınız gibi sizi tanımaya ve seyahat amacınızı öğrenmeye yönelik sorulardan hazırlanmış resmi bir formdur.

Sorulan sorulara eksik, yanlış ya da tutarsız cevaplar vermeniz vize reddi almanıza neden olabilir. İzlanda vize başvuru formu tükenmez kalemle, büyük harflerle ve anlaşılır şekilde doldurulmalıdır. İzlanda vize başvurusunda başvuru formu doldurulması aşamasında Vize Merkezi Adana ofisimiz ile iletişime geçerek danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 

İzlanda Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

İzlanda sınırlarına seyahat etme amacı ile yapılan vize başvurularının konsolosluk tarafından değerlendirip onaylama süresi 7-10 iş günü olarak belirlenmiştir. Başvurunuz sırasında ek evrak istenmesi ya da konsolosluk yoğunluğu gibi nedenler başvuru açıklanma sürecinde değişikliğe neden olabilir. Resmi tatiller haricinde vize başvuruları genellikle belirtilen süre içerisinde sonuçlanmaktadır. 

Seyahat tarihi ile ilgili herhangi bir değişikliğe gitme zorunluluğu yaşamamak adına başvurularınızı 1 ay öncesinden yapmış olmanızı tavsiye ederiz. Vize başvurusu sırasında eksik evrak teslim etmeniz sonuçlanma süresinde gün kaybetmenize ya da başvurunuzun ret ile sonuçlanmasına neden olabilir. Vize Merkezi Adana ofisimiz ile birlikte İzlanda vize başvurusunu en doğru şekilde ve prosedüre uygun olarak tamamlayabiliyor olduğunuzu bildiririz. 

İzlanda Vize Başvurusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 • İzlanda sınırlarında oturum ve çalışma izni almak için belirtilen gerekli evraklara sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. 
 • İzlanda vatandaşlığına geçiş için büyükelçiliğe şahsen başvurmanız gerekmektedir. Kurumumuz vatandaşlığa geçiş ile ilgili hizmet vermemektedir.
 • İzlanda sınırlarına seyahat etmek için yapacağınız Schengen vize başvurusunda bulunmadan önce pasaportunuzun geçerlilik süresinin en az 1 olduğuna emin olmanız gerekmektedir. 
 • Schengen vize başvurularında Biyometri Veri Kaydı Sistemine (VIS) parmak izi ve elektronik imzanız kaydedilmektedir. Bilgileriniz 5 yıl boyunca sistemde kayıtlı kalmaktadır. 
 • İzlanda vizesi için başvuruda bulunmadan önce pasaportunuzun herhangi bir şekilde deformasyona uğramamış olduğuna emin olmanız oldukça önemlidir. Eski ya da yıpranmış pasaport ile İzlanda vize işlemleriniz sırasında ve ülke giriş-çıkış anlarında sorun yaşayabileceğinizi bilmelisiniz. 

İzlanda Vize Reddi

İzlanda’ya yapmış olduğunuz seyahat planı doğrultusunda gerçekleştirilen vize başvurusu vize reddi ile sonuçlanabilir. Konsoloslukların başvuru reddetme nedenlerini açıklama gibi bir zorunlulukları olmadığını bildiririz. Vize başvuruları evrakların eksik olarak teslim edilmesi, ülkeye dönüş ile ilgili herhangi bir belge sunulmaması, seyahat amacınızın tehlike içerdiği düşünülmesi gibi durumlarda vize reddi ile sonuçlandırılabilir. Bu nedenler sebebiyle vize başvurunuzu doğru ve eksiksiz olarak gerçekleştirmiş olmanız oldukça önemlidir. İzlanda’ya yapmış olduğunuz vize başvurusu ret ile sonuçlanır ve nedeni şahsınıza belirtilir ise bu nedeni ortadan kaldırarak tekrardan başvuru yapabilir ya da konsolosluğa itiraz dilekçesi yazabilirsiniz.

İzlanda vize başvurusunu Vize Merkezi Adana ofisimiz ile iletişime geçerek en doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Detaylı bilgi almak ya da başvuru işlemlerini başlatmak için +90 322 245 07 91 telefon numaramız ya da [email protected] e-posta adresimiz üzerinden Adana ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

İzlanda Vize Merkezi adana Ofisi iletişim

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp