Çanakkale

Telefon

+90 (850) 241 14 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

İzlanda Vize Merkezi, Çanakkale

Değerli ziyaretçilerimiz, 

Vize Merkezi Çanakkale şubesi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz İzlanda Schengen Vizesi sayfasına hoş geldiniz.
Sayfamızın içeriğinde İzlanda Schengen vizesi başvuru süreçlerine, vize türlerine ve bu vize türleri için gerekli olacak olan evrak listelerine, vize ücretlerine dair birçok bilgiye ulaşabileceksiniz.
Çanakkale Merkez başta olmak üzere Biga, Eceabat, Bayramiç, Lapseki, Ayvacık, Çan, Bozcaada, Gelibolu, Ezine, Yenice, Gökçeada ilçelerimiz ve çevre iller olan Edirne, Bursa, Balıkesir, Tekirdağ, İzmir ve tüm Türkiye'den gerçekleştirecek olduğunuz İzlanda Schengen Vize Başvurularınızı sonuç odaklı bir şekilde hazırlamanız için vize danışmanlık hizmeti sunmaktayız.
İzlanda Vize başvurusu hakkında rehberlik talebinde bulunmak ve sunmuş olduğumuz danışmanlık hizmetimiz ile alakalı detaylı bilgi almak için Vize Merkezi Çanakkale ofisimizi +90 850 241 14 91 tel numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da [email protected] mail adresine gönderecek olduğunuz e-posta ile uzmanlarımızdan bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

İzlanda Vizesi Kimler İçin Gereklidir? - Çanakkale

İlk olarak 14 Haziran 1985 yılında yalnızca 5 avrupa ülkesi arasında imzalanmış olan Schengen Anlaşmasına daha sonrasında 19 Aralık 1996 tarihinde İzlanda da dahil olmuştur. Günümüzde toplamda 26 farklı ülke Schengen Anlaşması dahilinde bulunmaktadır.
İzlanda'ya seyahat edecek olan Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ziyaretlerini gerçekleştirebilmeleri için İzlanda Schengen vize başvurusunda bulunma zorunlulukları mevcuttur. Daha öncesinde geçerliliği devam etmekte olan herhangi bir Shengen vizesine sahip olan vatandaşlarımız ise Schengen Anlaşması gereği, İzlanda'ya mevcut vizeleri ile seyahatlerini gerçekleştirebilirler.
Diplomatik (Siyah) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport ya da Hizmet (Gri) Pasaport sahibi olan vatandaşlarımız ise 180 günlük süre zarfında 90 gün konaklamayı aşmayacak olan ziyaretlerini vize almalarına gerek olmadan gerçekleştirebilirler.
İzlanda Schengen Vize başvurularında, değerlendirme ve onay verme yetkisi yalnızca Danimarka Büyükelçiliğine aittir. İzlanda'ya ait olan ülkemiz sınırları içerisinde yalnızca Ankara, İstanbul ve İzmir fahri konsolosluğu bulunmaktadır. Fahri konsoloslukların vize başvuru süreçlerinde herhangi bir diplomatik yetkisi bulunmamaktadır.
Vize Merkezi şubeleri aracılığı ile İzlanda Vize başvurularınızı rahatlıkla gerçekleştirebilmektesiniz. Konu hakkında detaylı bilgi almak için vize uzmanlarımızı +90 850 241 14 91 tel numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da [email protected] mail adresine e-posta göndererek bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

İzlanda Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Çanakkale

İzlanda'ya gerçekleştirecek olduğunuz vize türünü seyahatinizin gerekçesi belirlemektedir. Her vize türünün kendi içinde ihtiyaç duyduğu farklı evraklar bulunmaktadır. Uzmanlarımız tarafından hazırlanmış olan ve aşağıda listeler halinde mevcut olan vize türleri içerisinde seyahatinize uygun olana tıklayarak hakkında detaylı bilgi edinebilir ve gerekli evrak listelerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Yukarıda belirtilmekte olan vize türleri içerisinde seyahatinize uygun olan vize türünün hangisi olduğu konusunda bir karar veremiyor ya da ilgili vize türünün bu başlıklar içerisinde yer almadığını düşünüyorsanız eğer vize uzmanlarımızı +90 850 241 14 91 tel numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da [email protected] mail adresine e-posta göndererek uzmanlarımızdan bu konu ile alakalı bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.
Ayrıca İzlanda Vize türlerini detaylı bir şekilde ele almış olduğumuz İzlanda Vize sayfamızı da inceleyebilirsiniz.

İzlanda Vizesi Nasıl Yapılır? - Çanakkale

Vize uzmanlarımız başvurunuzun hemen her aşamasında sizler adına işlemlerinizi gerçekleştirecek ve sizleri düzenli olarak bilgilendireceklerdir. İzlanda Schengen vize başvuru süreçlerini 4 aşamada tamamlamaktayız. Aşağıda maddeler halinde sıralanmış olan bu aşamalar ve süreçler hakkında kapsamlı açıklama mevcuttur.

          1. İzlanda Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Evrakların Hazırlanması

İzlanda vize başvurunuzu gerçekleştirebilmeniz için edinmeniz gereken evrak listelerini uzmanlarımız sizlerle paylaşacaklardır. Evrakları eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra Çanakkale ofisimize dilerseniz kargo yolu ile dilerseniz de bizzat elden teslim edebilirsiniz.
Teslim etmiş olduğunuz evrakların kontrolleri uzmanlarımız tarafından yapılır ve herhangi bir eksik ya da hata olması halinde sizlerle iletişime geçilerek gerekli düzenlemelerin yapılması sağlanacaktır.

          2. İzlanda Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi

Evrakların tamamlanması ve kontrollerin yapılması sonrasında vize başvuru ücretini ödemeniz gerekmektedir. Ödeyecek olduğunuz başvuru ücreti; tüm harç bedelleri, işlem ücretleri, danışmanlık bedeli ve diğer giderleri kapsayacaktır.
İzlanda Vize başvuru ücretini dilerseniz ofisimiz ziyaret ederek vize danışmanlarımıza teslim edebilir dilerseniz de banka hesap numaralarımıza havale ya da EFT olarak yatırabilirsiniz.
2019 Yılı güncel vize başvuru ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için Vize Merkezi Çanakkale ofisimizi +90 850 241 14 91 tel numarasını tuşlayarak arayabilir ya da [email protected] mail adresine e-posta göndererek uzmanlarımızdan bilgilendirme maili göndermeleri için talepte bulunabilirsiniz.

          3. Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması

Talep edilen evrakların tamamlanması ve başvuru ücretinin ödenmesi ardından danışmanlarımız konsolosluğun uygunluk durumuna ve sizlerin talebine göre bir randevu tarihi belirler. Belirlenmiş tarihte ve saatte konsoloslukta bulunmanız gerekmektedir. Parmak izi verme ve dosya sunumunun gerçekleşeceği bu randevuda uzmanlarımızdan biri sizlere eşlik edecek ve parmak izi verme işleminiz bittikten sonra geri kalan bütün işlemleri sizler adına gerçekleştireceklerdir.
Eğer 59 aylık bir süreç içerisinde herhangi bir Schengen ülkesine gitmek için vize almış ve VIS programına parmak izi kaydında bulunmuşsanız tekrar parmak izi vermenize gerek yoktur.

          4. Pasaportunuzun Tarafınıza Teslim Edilmesi

Konsolosluk tarafından sonuçlandırılacak olan İzlanda Schengen Vizenizin takibi vize uzmanlarımız tarafından yapılacak ve pasaportunuz konsolosluktan teslim alınacaktır. Teslim almış olduğumuz pasaportunuzu ofisimize gelerek bizlerden teslim alabilir ya da istediğiniz adrese ulaşması için kargoya verilmesini de talep edebilirsiniz.

İzlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Çanakkale

İzlanda Schengen vizesi, ihtiyaç duyulan evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanması ve sorunsuz bir şekilde yürütülmesi durumunda ortalama olarak 7 ila 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak konsolosluklarda oluşabilecek olan yoğunluklar, konsolosluğun ek evrak talebinde bulunması ya da İzlanda Resmi tatil günleri bu sonuçlanma süresini etkileyebilecek olan etkenler arasında yer almaktadır. Bu durumları göz önünde bulundurarak seyahat planlamanız ve vize başvuru işlemleriniz ile alakalı olarak görüşmek için uzmanlarımız en az 1 ay öncesinde başvuru işlemlerine başlamanızı tavsiye etmektedir.

Vize Merkezi Çanakkale şubemizde hizmet vermekte olan uzmanlarımızı +90 850 241 14 91 tel numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da [email protected] mail adresine e-posta göndererek sizlerle iletişime geçmemiz için bizlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 
Vize başvurularınızda bizleri tercih ettiğiniz için sizlere teşekkür eder ve İzlanda ziyaretinizde Vize Merkezi Çanakkale Şubesi olarak iyi yolculuklar dileriz.

İzlanda Vize Merkezi, Çanakkale

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp