İzlanda Vizesi

Vize Merkezi İzlanda vize departmanı, göçmenlik ve göçmen olmayan tüm İzlanda vize türlerinde yani İzlanda vize işlemleri için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.

İzlanda Vizesi

İzlanda Vizesi

Değerli ziyaretçimiz, Vize Merkezi, İzlanda vizesi başvurularında vize danışmanlık firması olarak bireysel ve kurumsal olarak hizmet vermektedir. Vize Merkezi'nin hiçbir şubesi telefon, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir.

İzlanda’ya kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ve akredite turizm seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilmektedir. İzlanda vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibata geçin!

İzlanda Vize Merkezi

Vize Merkezi, İzlanda vizesi işlemlerinde uzman kadrosuyla profesyonel danışmanlık hizmeti verir. İzlanda Vize Merkezi, İzlanda vizesi başvuru sürecini profesyonel bir yaklaşımla ele alarak ihtiyacınız olan vizeyi almanızda size yardımcı olur. Vize Merkezi’nin İzlanda vizesi işlemleri departmanı, deneyimli kadrosu ile vize başvuru dosyanızı sonuca odaklı şekilde hazırlamanız için size danışmanlık eder. İzlanda Konsolosluğu, İzlanda vizesinin sonucu hakkında karar verme yetkisine sahip olan tek yetkili kurumdur. İzlanda Konsolosluğu tarafından belirtilen İzlanda vize evrak listesine ve İzlanda vizesi hakkında en güncel bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz. İzlanda vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman bir kadroya sahip olan Vize Merkezidir.

İzlanda Schengen alanında bulunan bir devlettir. Schengen ülkelerine yapacağınız kısa süreli seyahatler için almanız gereken vize Kısa Süreli (C Tipi) vizedir. Bu tip vizeler size 180 gün içinde en fazla 90 gün ülkede bulunma hakkı tanır. Yapacağınız turistik, ticari, aile ziyareti gibi kısa süreli seyahatlerde almanız gereken vize Kısa Süreli (C Tipi) vizedir. İzlanda vize başvurularını değerlendiren tek yetkili Danimarka Konsolosluğu veya Danimarka Büyükelçiliğidir. İzlanda Devleti Danimarka Konsolosluğuna vize işlemleri ile ilgili tam yetki vermiş bulunmaktadır.

Türkiye Cumhuriyetinde ikamet eden Yeşil, Gri, Kırmızı pasaport sahiplerinin İzlanda’ya giriş yapmadan önce bir vize başvurusunda bulunmalarına gerek yoktur. Yalnızca Bordo pasaport sahiplerinin ülkeye girebilmeleri için geçerli bir Schengen vizesi olmak zorundadır. Vize Merkezi İzlanda seyahetleriniz için vize alımında size danışmanlık yapmaktadır.

Eğer İzlanda ve bir diğer ülkeye seyahat etmeyi planlıyorsanız Schengen başvurunuzu en çok konaklayacağınız ülkeden yapmanız doğru bir başvuru olur. İzlanda Schengen vizeniz varsa ve bu vize bitimine kadar İzlanda’ya hiç giriş yapmadıysanız bu durum bir sonraki Schengen vize başvurularınızda size sorun yaratacaktır. Vize Merkezi bunun gibi problemler yaşamamanız adına durumunuzla ilgili olarak size doğru bir başvuru yapmanız konusunda danışmanlık sağlamak amacıyla deneyimli kadrosuyla hizmet vermektedir. İzlanda Vize Merkezi İstanbul ya da size en yakın şubemizle etişime geçerek ayrıntılı bilgiyi müşteri temsilcilerimizden alabilirsiniz.

İzlanda Vize Başvurusu 2024

İzlanda vizesi için başvuru yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yapması gereken en önemli şey evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlamak ve işlemlerinizi İzlanda Vize Merkezi aracılığıyla yapmak istediğiniz takdirde bize kargo ile göndermektir. Evraklar elimize ulaştıktan sonra sizi bilgilendireceğiz ve dosyanızı başvurunuza uygun hale getirdikten sonra adınıza alınan randevu saatinde parmak izi (VIS) merkezine gelip biyometri işlemi yaptırmanız gerekmektedir. Biyometri işlemi yaptırdıktan sonra parmak izi bilgileriniz 5 yıl boyunca sistemde kayıtlı kalır ve istisnai durumlar dışında bir sonraki Schengen vizenizde parmak izi vermeniz gerekmemekle birlikte bu durum ülkeden ülkeye değişiklik de gösterebilmektedir.

Bazı Schengen ülkelerin konsoloslukları kendileri dışındaki VIS bilgisini tanımamakta ve yeniden parmak izi alınması talebinde bulunabilmektedirler. Biyometri işleminin ardından dosya konsolosluğa gönderilir ve dosyanız işleme girmiş olur. Konsolosluğa ulaştıktan sonra İzlanda vizesinin çıkma süresi 7 ila 10 gün arasında değişkenlik göstermektedir. Bu süre İzlanda konsolosluğunun çalışma gün ve saatlerinden etkilenebilir ve bazı tarihlerde işlem süreci uzayabilir. Bu tarz aksilikler yaşamamanız için İzlanda vize başvurularınızı 1 ay önceden yapmanızda fayda vardır.

İzlanda Vize Başvuru Formu

İzlanda vize başvurusunda bulunmak için konsolosluğun başvuru sahibi hakkında tüm bilgilere sahip olması gerekmektedir. İzlanda vize başvuru formu ile başvuru sahibi kendiyle ilgili bilgileri beyan etmiş olur. Bu formda yer alan bilgiler kesinlikle doğru olmalıdır.

Vize başvuru formu İzlanda tükenmez kalemle olacak şekilde, okunaklı olmalıdır. Aynı zamanda başvuru dosyasında beyan edilen tüm bilgilerle eşleşmelidir. Dosyanızda yer alan bilgiler birbiriniz desteklemelidir.

Vize başvuru formu İzlanda yanlış doldurulması halinde İzlanda Konsolosluğu başvurunuzu geçersiz sayacaktır. Başvuru formunda beyan etmiş olduğunuz bilgiler ile başvuru yapmak için hazırlamış olduğunuz evrak listesi başvurunuzu doğrudan etkilemektedir. Bu yüzden vize başvurusu yaparken ince eleyip sık dokumanızda fayda vardır.

İzlanda vize başvuru formu profesyonel ekibimizle sizin adınıza doldurulabilmektedir. Siz de İzlanda vizesi alırken sıkıntısız bir vize süreci geçirmek istiyorsanız bizi mutlaka arayın, vizenizi sizin adınıza alalım.

İzlanda Vize Randevusu

İzlanda’ya seyahat etmek isteyen başvuru sahiplerinin konsolosluk randevusu alabilmesi için ilk önce yapması gereken hangi vize türüne başvurması gerektiğine doğru bir şekilde karar vermesidir. Karar verilen vize çeşidine göre hazırlanması gereken evraklar da değişeceğinden başvuru yapacağınız vize türü büyük önem arz etmektedir.

Vize randevusu İzlanda Konsolosluğu’ndan alabilmek için seçtiğiniz vize türüne uygun evrakları eksiksiz bir şekilde bir araya getirmelisiniz. Evrakların ardından konsolosluktan randevu gün ve saati alınmalıdır. Randevu gün ve saati geldiğinde evraklarınızı teslim edip konsolosluk kararını bekleyeceksiniz. Onay ya da ret kararının tamamen konsolosluk inisiyatifinde olduğunu unutmayın. Evraklarınız ne kadar doğru ve eksiksiz olsa da konsolosluk başvurunuzu reddedebilmektedir. Vize randevusu İzlanda seyahatleri için mecburidir, yeşil, hususi ya da diplomatik vizeye sahipseniz 90 günü aşmayan seyahatlerde vize başvurusunda bulunmanıza gerek yoktur.

İzlanda vize randevusu alırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Konu hakkında detaylı bilgi almak ve sıkıntısız bir vize süreci geçirmek istiyorsanız uzman kadromuzla iletişime geçebilirsiniz.

İzlanda Vizesi Nasıl Alınır?

İzlanda Schengen bölgesine üyeliği bulunan bir ülkedir. Bu ülkeye seyahat etmek isteyen T.C. vatandaşlarının İzlanda vizesine başvurmaları gerekmektedir. Yeşil pasaportu bulunan vatandaşların İzlanda vizesi almalarına gerek bulunmazken aynı zamanda diplomatik ve hizmet pasaportuna sahip kişiler de bu vizeden muaftırlar. İzlanda vizesi nasıl alınır hakkında aşağıda verdiğimiz detaylar size rehberlik edecektir.

İzlanda için vize nasıl alınır sorunuzun ilk yanıtı olarak pasaport türünüze göre alım şekli de değişkenlik gösterecektir. Yeşil, hizmet ve diplomatik pasaportunuz var ise 6 ay içerisinde 90 günü aşmayacak seyahatleriniz için vize almanıza gerek yoktur. İzlanda, Avrupa Birliği’ne üye bir devlet olmamasına karşın Schengen bölgesine dahil bir ülkedir.

Bununla birlikte İzlanda seyahatinizin bitimi ardından pasaportunuz en az 3 ay daha geçerli olmalıdır, bu hususa mutlaka dikkat etmelisiniz. Ek olarak başvuru işlemleri esnasında almış olduğunuz seyahat sigortası seyahat sürenizin tamamını kapsamalıdır.

İzlanda için vize nasıl alınır hakkında verilecek en önemli cevap vize uyum şartlarını eksiksiz ve doğru bir biçimde sağlamak olacaktır. Bu hususta mevcut statünüze uygun evrakların hiçbir eksik ya da yanlış beyan içermeyecek şekilde hazırlanması gerekmektedir.

İzlanda vizesi nasıl alınır için detaylardan bahsettik. Schengen vizenizi alabilmek adına yetkili kurum ve kuruluşlardan profesyonel destek almanızı öneririz. İzlanda vizenizi bizimle almak ve sıkıntısız bir vize süreci geçirmek istiyorsanız alanında uzman temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

İzlanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2024

1. İzlanda Vize Başvuru Formu

İzlanda Schengen vize başvuru formundaki bilgiler eksiksiz ve doğru şekilde doldurulmuş olmalıdır. Vize Merkezi size bu konu hakkında danışmanlık sağlamaktadır. İzlanda vize başvuru formuna dair tavsiyede bulunmak ve yardımcı olmak Vize Merkezinin görevleri arasındadır. Bu formda vereceğiniz bilgilerin doğruluğu çok önemlidir. Hatalı ve eksik bildirimler İzlanda vizenizin ret edilmesiyle sonuçlanabilir.

2. Pasaport

Güncel tarihli, seyahat sonrasında en az 3 ay geçerli pasaport. Pasaportunuz yok ise; Emniyet Müdürlüklerinden temin edebilirsiniz. Eğer evlenmişseniz ve soyadı değişikliğiniz olduysa kızlık soy isminizle aldığınız pasaport konsolosluk yetkilileri tarafından kabul edilmemektedir.

3. Biyometrik Fotoğraf

En fazla 3 ay önce çekilmiş biyometrik ölçülere uygun, beyaz fonlu 2 adet biyometrik fotoğraf. Fotoğraflarınızda üzerinizde hiçbir aksesuar olmamalı saçlarınız arkada olmalı ve yüzünüzü kapatacak hiçbir şey olmamalıdır.

4. Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Nüfus kayıt örneği başvuru sahibinin nüfus kayıt bilgilerini eksiksiz bir şekilde içermelidir. Güncel tarihli ve ıslak imzalı olmalıdır. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneğini Nüfus Müdürlüklerinden temin edebilirsiniz.

5. Seyahat Sağlık Sigortası

30.000 € teminatlı ve seyahat tarihlerinizi içermelidir. Vize Merkeziyle iletişime geçerek adınıza düzenlenmiş Seyahat Sağlık Sigortası poliçenizi temin edebilirsiniz.

6. Banka Hesap Dökümü

En az 25.000 tl bakiyeli banka hesap dökümünüz son 3 aylık olmalıdır.

7. Maaş Bordroları

Son 3 aylık güncel maaş bordrolarınız. Eğer maaş bordrosu ibraz edemiyorsanız size sponsor olan kişinin maaş bordroları ibraz edilmelidir.

8. İşyeri Evrakları

Çalıştığınız iş yerinin güncel ıslak imzalı evrakları.

9. Nüfus Cüzdan Fotokopisi

Her iki yüzü de net bir şekilde görünen nüfus cüzdanı fotokopiniz.

10. Uçak Bileti

Uçak bileti rezervasyonu veya satın alınmış uçak bileti. (Tüm ara sefereleri gösteren)

11. Otel Rezervasyonu

Başvuru sahibi otelde kalacaksa otel rezervasyonu.

Önemli Bilgilendirme: İzlanda Konsolosluğu ve Büyükelçiliği gerekli gördüğü takdirde ek olarak farklı evraklar talep etme hakkını saklı tutar. İzlanda vize başvurunuzu Vize Merkezi aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz ek evrak talepleri tarafınıza bildirilir.

İzlanda Vize Türleri

İzlanda vizesine başvurabilmek için öncelikle yapmanız gereken hangi vize türüne başvuracağınıza karar vermektir. Seyahat amacınıza doğru bir şekilde karar verdikten sonra mevcut statünüze uygun evraklarla yapacağınız vize başvurusu kuvvetle muhtemel olumlu sonuçlanabilmektedir. Bu aşamada İzlanda vize türleri için bulunan; turistik vize, aile ve arkadaş ziyareti vizesi, şoför vizesi, transit vize ve öğrenci vizesine sahip olduğunuz durum ve statüye göre başvuru yapabilmektesiniz. Fakat bu aşamada hangi vize türüne başvurmanız gerektiğine iyi karar vermelisiniz.

İzlanda vize çeşitleri olarak saydığımız turistik vize ile İzlanda’yı gezebilir, İzlanda tarihi, sosyal ve kültürel dinamiklerini deneyimleyebilirsiniz. İzlanda aile ve arkadaş ziyareti vizesiyle İzlanda’da yaşamakta olan tanıdıklarınızla bir araya gelebilir, onları ziyaret edebilirsiniz. Şoförseniz ve bağlı olduğunuz kurum tarafından bu ülkeye gitme durumunuz var ise bu durumda İzlanda Şoför vizesine başvurmanız gerekmektedir. İzlanda vize çeşitleri sayılanların yanı sıra vatandaşlık, oturum izni, evlilik yoluyla İzlanda’da yaşam gibi kategorilere de başvuru yapabilirsiniz

İzlanda vize türleri başlığı altında saydığımız belirli başlılar dışındakileri de öğrenmek ve İzlanda’ya seyahat etmek istiyorsanız temsilcilerimizle iletişime geçebilir, alanında uzman ülke temsilcilerimizin vize deneyimlerinden faydalanabilirsiniz.

İzlanda Vize Ücreti 2024

İzlanda vize başvurularında ödenmesi gereken İzlanda Vize Ücreti İzlanda Büyükelçiliği tarafından belirlenmiş olup, farklı yaş grupları için değişkenlik göstermektedir. 12 yaş altı çocuklardan vize başvurusu yaparken vize harç ücreti talep edilmez. Vize Merkezi ile iletişime geçerek müşteri temsilcilerimizden gerekli olan evrak listesinin yanında ücret bilgilendirmesinin de bulunduğu kapsamlı bir mail isteyebilirsiniz.

Tarafınıza gönderilen mailde durumunuza uygun evrak listesini hazırladıktan sonra Vize Merkezi’ne gelmenize gerek kalmadan kargo yapabilirsiniz. Kargo tarafımıza ulaştıktan sonra evraklarınızın elimize ulaştığına dair bir bilgilendirme alacaksınız ve temsilcilerimiz dosyanızı inceleyip başvuruya hazır hale getirip sizin için bir randevu alacaklar. Eğer daha önceden yaptığınız geçerli bir biyometri kaydınız bulunmuyorsa temsilcinin size belirttiği tarih ve saatte bir parmak izi işlemine geleceksiniz ve konsolosluk karar süreci başlayacak. Pasaportunuz çıktıktan sonra dilerseniz size kargo yoluyla ulaştırıyoruz. Deneyimli kadrosuyla İzlanda Vize

Merkezi sürecin olumlu ve hızlı sürmesi için gerekenleri yapmaya hazırdır. Ayrıntılı bilgi için Vize Merkezi müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

İzlanda Vize Reddi

İzlanda vizesi başvurusu yapmak isteyen kişiler, İzlanda Devleti tarafından belirlenen vize koşullarının tümünü karşılamalıdır. Bu koşullara uymayan kişilerin vize talebi reddedilebilir ve bu olası bir sonuçtur. Her statü için farklı olarak belirlenmiş evrak listesine vize başvurusu yaparken mutlaka uyulmalı, aksi takdirde İzlanda vize reddi alınmaktadır. Unutulmamalıdır ki Schengen vizesinde alınan vize reddi bir sonraki vize başvurularını olumsuz anlamda etkilemektedir.

İzlanda için vize ret sebeplerinden bahsedecek olursak birçok faktör sayabiliriz. Konsolosluğun talep etmiş olduğu evrakların eksik olması, yanlış beyan içermesi, vize başvurusunda bulunacak kişinin seyahat süresi bittikten sonra kendi ülkesine döneceğini garanti edememesi gibi sebepler İzlanda Devleti için itici sebeplerdir.

Bunların yanında İzlanda için vize reddi sebebinden bir diğeri de seyahatiniz süresince masraflarınızı karşılayacak miktarda gelirinizin olduğunu kanıtlayamamanızdır. Seyahat sigortasının yapılmaması, başvuru yaparken seyahat amacını belirten dilekçe, form vb. evrakların da sorunlu olması muhtemel vize reddine yol açacaktır.

İzlanda için vize reddi itiraz hakkı bulunur mu? Elbette vardır. İzlanda vize başvurusu reddedilmiş kişilerin ret kararına itiraz etme hakkı bulunmaktadır. İzlanda vizesi başvurusuna ret cevabı almış kişiler yanlış ya da eksik beyan edilmiş evraklarını tamamlayarak İzlanda Ankara Büyükelçiliği’ne reddedilmiş vize başvurularının yeniden değerlendirilmesi talebinde bulunarak başvuru yapabilmektedirler.

İzlanda vize reddi sebepleri bu şekildedir. Vize reddi ile karşılaşmamak adına başvuru yaparken, randevuya giderken evraklar eksiksiz şekilde hazırlanmalıdır. Schengen vizesi için profesyonel destek almanızı önermekteyiz. Profesyonel desteği kurumumuz tarafından alabildiğiniz gibi, konsolosluğa akredite olmuş vize başvuru merkezlerinden de alabilmektesiniz.

İzlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İzlanda vize başvurusu kaç günde çıkar sorusu için net bir ifade bulunmamakla birlikte vizenizin olumlu ya da olumsuz sonuçlanma süresi tamamen konsolosluğun inisiyatifindedir. İzlanda Konsolosluğu’nun Türkiye’de temsilciliğinin bulunmaması sebebiyle başvurularınızı direkt olarak Danimarka Konsolosluğu’na yapmanız gerekmektedir.

İzlanda vizesi sonuçlanma süresi olarak 7 ile 10 iş günü içerisinde vize başvurunuz sonuçlanabilmektedir. İzlanda vize başvuruları, konsolosluklardaki yoğunluk, konsolosluğun ek evrak talep edilmesi veya resmi günler ve tatillerden ötürü vize başvurunuz daha geç sonuçlanabilmektedir. Bu sebepten dolayı İzlanda için vize başvurunuza minimum 1 ay öncesinden başlamanızı önermekteyiz.

İzlanda vize başvurusu kaç günde çıkar sorunuzun detaylı cevabına ulaşmak için çağrı merkezlerimizle ve alanında uzman ülke temsilcilerimizle yanınızdayız. İzlanda vize başvurularını minimum 1 ay maksimum 3 ay önceden yapmanızda fayda vardır.

İzlanda Vizesi Vize Merkezi Aracılığıyla Nasıl Alınır?

İzlanda vizesi VM aracılığıyla nasıl alınır için yapmanız gerekenler aşağıda sıralanmıştır. Kurumumuz olarak vize alım sürecinizde yanınızda olacağız.

İzlanda vizesi almak için ilk yapmanız gereken çağrı merkezlerimizi arayıp ülke uzmanlarımızdan statünüze ve seyahat amacınıza uygun evrak listesini almaktır. Temsilcilerimiz evrak listesinin tarafınıza iletilmesinin ardından sizden gerekli tüm belgelerin dosya haline getirmenizi bekleyeceklerdir.

İzlanda vizesi nasıl alınır için ikinci aşama hazırlamış olduğunuz evrakları tarafımıza en yakın ofisimize gelerek ya da kargo yoluyla bize ulaştırmanızdır. Evraklarınız bize ulaştıktan sonra uzmanlarımız eksik ya da düzeltilmesi gereken herhangi bir evrak olduğunda tarafınıza iletecektir.

Evraklarınızın hazırlanmasının ardından ülke uzmanlarımız sizin de onayınızla konsolosluktan vize randevusu alacak ve konsolosluktan alınan randevu gün ve saatinde randevunuzda size eşlik edecektir.

İzlanda vizesi nasıl alınır için bir diğer aşama vize randevunuzdur. Randevunun ardından vize evraklarınız konsolosluk tarafından incelenecek ve pasaportunuz tarafımıza gönderilecektir. Onay ya da ret kararı tamamen konsolosluk inisiyatifinde olup vize çıkma süresi konsolosluğun yoğunluğuna, resmi gün ve tatiller vb. sebeplere bağlı olarak gelişmektedir. Pasaportunuz bize iletildikten sonra ister size en yakın şubemize gelerek alabilirsiniz.

İzlanda vizesi VM aracılığıyla nasıl alınır hakkında detaylı bilgi almak ve tüm süreçte profesyonel destek almak için bizi arayabilirsiniz.

İzlanda Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • İzlanda vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler olarak ilk aşamada hazırlamış olduğunuz evraklar tam, eksiksiz olmalı, yanlış beyan içermemelidir. Unutmayın! Konsolosluk randevunun ardından sizden ek evrak isteyebilir.
 • Hazırlamış olduğunuz evrakların orijinali/aslı istenebilir. Bu gibi durumlar ortaya çıktığında gerekli evrakları hazırlamakla yükümlüsünüz.
 • İzlanda vizesi için nelere dikkat etmeli diye soracak olursanız ilk olarak; İzlanda vizesi için hazırlayacağınız evraklar tarihe uygun ve güncel olmalıdır. Şartlara uygun olmayan belgelerle yapılan vize başvurularının kabul edilmediğini unutmamalısınız.
 • Evraklarınızın tam, hatasız ve doğru olması vize başvurunuzun olumlu sonuçlanacağı anlamına gelmemektedir! Vizenizin kabul edilip edilmeyeceği tamamen İzlanda Konsolosluğu’nun inisiyatifindedir. Vize olarak tanımlanmış seyahat süreleri de Konsolosluğun kararına bağlıdır.
 • İzlanda vize başvurularında vize reddi almanız durumunda ödemiş olduğunuz harç bedelleri ve vize masrafları size iade edilmeyecektir. İzlanda vizesi için nelere dikkat etmeli hakkında mutlaka detaylı bilgi almalısınız. Bu bilgiyi çağrı merkezlerimizi arayarak ülke uzmanlarımızdan alabilirsiniz.
 • İzlanda vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler bu şekildedir. Vize reddi almamak maddi kayıp yaşamamak adına profesyonel destek almanızı önermekteyiz.

İzlanda Vize Merkezi İstanbul Ofisi iletişim

İzlanda ile ilgili sizden gelen sorular

26 sorudan en popüler 5 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • İzlanda vizesi kaç günde çıkar
  K.L, 29 Haz 2020, 16:57

  Merhabalar, Kartal Adliyesinde yaklaşık 6 yıldır memur olarak çalışmaktayım. Önümüzdeki sonu gibi erkek arkadaşımla beraber İzlanda’ya turistik bir seyahat planlıyoruz. Erkek arkadaşımın mevcut vizesi var ben İlk defa vize başvurusu yapacağım bu sebeple danışmanlık alarak işlemlerimi sizinle gerçekleştirmek istiyorum. Birkaç sorum olacak İzlanda vizesi kaç günde çıkar? Erkek arkadaşımla gideceğimi nasıl belgelemem gerekir? Aynı zamanda başvuru için Konsolosluğa şahsen gelmem gerekir mi? Benim yerime tüm işlemlerimi siz gerçekleştirebiliyor musunuz? Evraklarımı kaç gün önceden size iletmiş olmam gerekir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İzlanda Vize Randevu
  R.C, 29 Haz 2020, 16:47

  Merhabalar, Eşim ile birlikte ablamın daveti üzerine İzlanda’ya seyahat planlıyoruz. Eşim ve ben emekliyiz başvuru yapmak istiyorum. Arkadaşımın referansı ile size yazıyorum. Türkiye’de Konsolosluk olmadığını duydum İzlanda vize Randevu almamız gerekir mi ve nereden alabiliriz? Aynı zamanda başvuruyu nereden yapmamız gerekecek? Davetiyemiz geldi davetiye dışında hangi belgeleri sunmamız gerekir? Vize işlemleri için kişi başı toplam ne kadar ücret ödememiz gerekir? Bilgi alabilir miyiz? Teşekkürler ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İzlanda vize işlemleri
  P.L, 29 Haz 2020, 16:38

  Merhabalar, Aydın üniversitesi uluslar arası ilişkiler 2 sınıf öğrencisiyim. 2 ay sonrası için Üniversitenin yaptığı bir etkinlik olan İzlanda turuna katılmak istiyorum 4 günlük turistik seyahatte vize işlemlerimizi şahsen kendimiz yapmamız gerektiği söylendi. Sponsorum emekli olan annem olacak. İzlanda vize işlemleri için hangi belgeleri sunmam gerekir? Şahsi banka hesabım mevcut sunmam bana fayda sağlar mı? Vize işlemleri için en geç ne zaman başvuru evraklarımı size ulaştırmam gerekir? Annem banka hesabında ne kadar bakiye göstermesi gerekir? Bilgi rica ediyorum. İyi günler dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İzlanda ticari vize dilekçe örneği
  T.D, 29 Haz 2020, 16:16

  Selamlar, İstanbul’da bir firmada mimar olarak çalışmaktayım. Çalıştığım şirket Beni İzlanda’da çalıştığımız bir firma ile görüşmek için ticari olarak İzlanda’ya göndermek istiyor. Yalnız vize işlemlerim ile benim ilgilenmemi istiyorlar. Ve ben bu aşamada bir danışman firma ararken sizinle karşılaştım. Sizden danışmanlık almak istiyorum. Çalışan olarak şirketin adıma yazması gereken bir dilekçe olduğunu öğrendim. İzlanda ticari vize dilekçe örneği tarafınızdan temin edebilir miyim? Ve bu dilekçede nelere dikkat etmem gerekir? Dilekçenin nasıl bir etkisi olur vize başvurumda bilgi alabilir miyim? İyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İzlanda öğrenci vizesi
  c.z, 29 Haz 2020, 16:08

  Merhabalar, Erasmus programı ile İzlanda Öğrenci vizesi başvurusunda bulunmak istiyorum. Lise son sınıf öğrencisiyim sponsorum babam olacak. Yalnız konu ile ilgili hiçbir fikrim yok neler yapmam gerekiyor ve hangi belgeleri hazırlamam gerekir? Türkiye’de İzlanda Konsolosluğu yokmuş vize başvurumu nereden yapabilirim? Vizem kaç günde sonuçlanır? Aynı zamanda öğrenci iken İzlanda’da çalışmak için ne yapabilirim? Bilgi rica edebilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

İzlanda için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp