İzlanda Schengen Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın İzlanda Vize Merkezi’ni arayarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere gönderecektir.

İzlanda Vizesi

Değerli ziyaretçimiz,

Vize Merkezi, İzlanda vizesi başvurularında vize danışmanlık firması olarak bireysel ve kurumsal olarak hizmet vermektedir.  Vize Merkezi'nin hiçbir şubesi telefon, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir.

İzlanda’ya kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ve akredite turizm seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilmektedir. İzlanda vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibata geçin!

Vize Merkezi, İzlanda vizesi işlemlerinde uzman kadrosuyla profesyonel danışmanlık hizmeti verir. İzlanda Vize Merkezi, İzlanda vizesi başvuru sürecini profesyonel bir yaklaşımla ele alarak ihtiyacınız olan vizeyi almanızda size yardımcı olur. Vize Merkezi’nin İzlanda vizesi işlemleri departmanı, deneyimli kadrosu ile vize başvuru dosyanızı sonuca odaklı şekilde hazırlamanız için size danışmanlık eder. İzlanda Konsolosluğu, İzlanda vizesinin sonucu hakkında karar verme yetkisine sahip olan tek yetkili kurumdur. İzlanda Konsolosluğu tarafından belirtilen İzlanda vize evrak listesine ve İzlanda vizesi hakkında en güncel bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz. İzlanda vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman bir kadroya sahip olan Vize Merkezidir.

İzlanda Vizesi

İzlanda Schengen alanında bulunan bir devlettir. Schengen ülkelerine yapacağınız kısa süreli seyahatler için almanız gereken vize Kısa Süreli (C Tipi) vizedir. Bu tip vizeler size 180 gün içinde en fazla 90 gün ülkede bulunma hakkı tanır. Yapacağınız turistik, ticari, aile ziyareti gibi kısa süreli seyahatlerde almanız gereken vize Kısa Süreli (C Tipi) vizedir. İzlanda vize başvurularını değerlendiren tek yetkili Danimarka Konsolosluğu veya Danimarka Büyükelçiliğidir. İzlanda Devleti Danimarka Konsolosluğuna vize işlemleri ile ilgili tam yetki vermiş bulunmaktadır. Türkiye Cumhuriyetinde ikamet eden Yeşil, Gri, Kırmızı pasaport sahiplerinin İzlanda’ya giriş yapmadan önce bir vize başvurusunda bulunmalarına gerek yoktur. Yalnızca Bordo pasaport sahiplerinin ülkeye girebilmeleri için geçerli bir Schengen vizesi olmak zorundadır. Eğer İzlanda ve bir diğer ülkeye seyahat etmeyi planlıyorsanız Schengen başvurunuzu en çok konaklayacağınız ülkeden yapmanız doğru bir başvuru olur. İzlanda Schengen vizeniz varsa ve bu vize bitimine kadar İzlanda’ya hiç giriş yapmadıysanız bu durum bir sonraki Schengen vize başvurularınızda size sorun yaratacaktır. Vize Merkezi bunun gibi problemler yaşamamanız adına durumunuzla ilgili olarak size doğru bir başvuru yapmanız konusunda danışmanlık sağlamak amacıyla deneyimli kadrosuyla hizmet vermektedir.  Vize Merkeziyle iletişime geçerek ayrıntılı bilgiyi müşteri temsilcilerimizden alabilirsiniz.

İzlanda Vize Başvurusu

İzlanda vizesi için başvuru yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yapması gereken en önemli şey evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlamak ve işlemlerinizi İzlanda Vize Merkezi aracılığıyla yapmak istediğiniz takdirde bize kargo ile göndermektir. Evraklar elimize ulaştıktan sonra sizi bilgilendireceğiz ve dosyanızı başvurunuza uygun hale getirdikten sonra adınıza alınan randevu saatinde parmak izi (VIS) merkezine gelip biyometri işlemi yaptırmanız gerekmektedir. Biyometri işlemi yaptırdıktan sonra parmak izi bilgileriniz 5 yıl boyunca sistemde kayıtlı kalır ve istisnai durumlar dışında bir sonraki Schengen vizenizde parmak izi vermeniz gerekmemekle birlikte bu durum ülkeden ülkeye değişiklik de gösterebilmektedir. Bazı Schengen ülkelerin konsoloslukları kendileri dışındaki VIS bilgisini tanımamakta ve yeniden parmak izi alınması talebinde bulunabilmektedirler.  Biyometri işleminin ardından dosya konsolosluğa gönderilir ve dosyanız işleme girmiş olur. Konsolosluğa ulaştıktan sonra İzlanda vizesinin çıkma süresi 7 ila 10 gün arasında değişkenlik göstermektedir. Bu süre İzlanda konsolosluğunun çalışma gün ve saatlerinden etkilenebilir ve bazı tarihlerde işlem süreci uzayabilir. Bu tarz aksilikler yaşamamanız için İzlanda vize başvurularınızı 1 ay önceden yapmanızda fayda vardır.

İzlanda Vizesi için Gerekli Evraklar

1. İzlanda Vize Başvuru Formu

İzlanda Schengen vize başvuru formundaki bilgiler eksiksiz ve doğru şekilde doldurulmuş olmalıdır. Vize Merkezi size bu konu hakkında danışmanlık sağlamaktadır. İzlanda vize başvuru formuna dair tavsiyede bulunmak ve yardımcı olmak Vize Merkezinin görevleri arasındadır. Bu formda vereceğiniz bilgilerin doğruluğu çok önemlidir. Hatalı ve eksik bildirimler İzlanda vizenizin ret edilmesiyle sonuçlanabilir.

2. Pasaport

Güncel tarihli, seyahat sonrasında en az 3 ay geçerli pasaport. Pasaportunuz yok ise; Emniyet Müdürlüklerinden temin edebilirsiniz. Eğer evlenmişseniz ve soyadı değişikliğiniz olduysa kızlık soy isminizle aldığınız pasaport konsolosluk yetkilileri tarafından kabul edilmemektedir.

3. Biyometrik Fotoğraf

En fazla 3 ay önce çekilmiş biyometrik ölçülere uygun, beyaz fonlu 2 adet biyometrik fotoğraf. Fotoğraflarınızda üzerinizde hiçbir aksesuar olmamalı saçlarınız arkada olmalı ve yüzünüzü kapatacak hiçbir şey olmamalıdır.

4. Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Nüfus kayıt örneği başvuru sahibinin nüfus kayıt bilgilerini eksiksiz bir şekilde içermelidir. Güncel tarihli ve ıslak imzalı olmalıdır. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneğini Nüfus Müdürlüklerinden temin edebilirsiniz.

5. Seyahat Sağlık Sigortası

30.000 € teminatlı ve seyahat tarihlerinizi içermelidir. Vize Merkeziyle iletişime geçerek adınıza düzenlenmiş Seyahat Sağlık Sigortası poliçenizi temin edebilirsiniz.

6. Banka Hesap Dökümü

En az 4.000 tl bakiyeli banka hesap dökümünüz son 3 aylık olmalıdır.

7. Maaş Bordroları

Son 3 aylık güncel maaş bordrolarınız. Eğer maaş bordrosu ibraz edemiyorsanız size sponsor olan kişinin maaş bordroları ibraz edilmelidir.

8. İşyeri Evrakları

Çalıştığınız iş yerinin güncel ıslak imzalı evrakları.

9. Nüfus Cüzdan Fotokopisi

Her iki yüzü de net bir şekilde görünen nüfus cüzdanı fotokopiniz.

10. Uçak Bileti

Uçak bileti rezervasyonu veya satın alınmış uçak bileti. (Tüm ara sefereleri gösteren)

11. Otel Rezervasyonu

Başvuru sahibi otelde kalacaksa otel rezervasyonu.

Önemli Bilgilendirme: İzlanda Konsolosluğu ve Büyükelçiliği gerekli gördüğü takdirde ek olarak farklı evraklar talep etme hakkını saklı tutar. İzlanda vize başvurunuzu Vize Merkezi aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz ek evrak talepleri tarafınıza bildirilir.

İzlanda Vizesi Ücreti Ne Kadar?

İzlanda vize başvurularında ödenmesi gereken İzlanda Vize Ücreti İzlanda Büyükelçiliği tarafından belirlenmiş olup, farklı yaş grupları için değişkenlik göstermektedir. 12 yaş altı çocuklardan vize başvurusu yaparken vize harç ücreti talep edilmez. Vize Merkezi ile iletişime geçerek müşteri temsilcilerimizden gerekli olan evrak listesinin yanında ücret bilgilendirmesinin de bulunduğu kapsamlı bir mail isteyebilirsiniz. Tarafınıza gönderilen mailde durumunuza uygun evrak listesini hazırladıktan sonra Vize Merkezi’ne gelmenize gerek kalmadan kargo yapabilirsiniz. Kargo tarafımıza ulaştıktan sonra evraklarınızın elimize ulaştığına dair bir bilgilendirme alacaksınız ve temsilcilerimiz dosyanızı inceleyip başvuruya hazır hale getirip sizin için bir randevu alacaklar. Eğer daha önceden yaptığınız geçerli bir biyometri kaydınız bulunmuyorsa temsilcinin size belirttiği tarih ve saatte bir parmak izi işlemine geleceksiniz ve konsolosluk karar süreci başlayacak. Pasaportunuz çıktıktan sonra dilerseniz size kargo yoluyla ulaştırıyoruz. Deneyimli kadrosuyla İzlanda Vize Merkezi sürecin olumlu ve hızlı sürmesi için gerekenleri yapmaya hazırdır. Ayrıntılı bilgi için Vize Merkezi müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

 

daha fazla göster

İzlanda ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
Ö.İ. 14/09/18, 08:56
Merhaba, yurt dışında yaşamak istiyorum buna en uygun ülkenin de İzlanda olduğunu düşünüyorum, bu ülkenin vatandaşı olmak için ne yapmalıyım?
Cevabı Görüntüle
E.B.G. 22/07/18, 12:43
İyi günler, üniversite son sınıf öğrencisi ve yeşil pasaport sahibiyim. 2019 Subat ayında kız arkadaşım ile birlikte İzlandaya 1-2 haftalığına tatile gitmek istiyoruz. Bilgi almak istediğim konu şudur; benim yeşil pasaportumun süresi 17 Mayıs 2019'da bitiyor. Bu bana kapıda sorun çıkarır mı ? Hesaplamaları yapınca son 3 ayın içine girmeden geri dönmüş olacağız. Şubat 14-15-16 gibi. Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
T. gülşen 19/06/18, 20:44
Eşim ve annem ve kardeşlerimle beraber izlanda da yaşamak istiyorum ne yapmam gerek teşekkürler
Cevabı Görüntüle
M.K. 17/05/18, 16:51
Merhaba, İzlanda vizesi alabilir miyim öyle bir şansımız var mı?
Cevabı Görüntüle
D.E. 19/04/18, 21:14
Merhaba, İzlanda vatandaşlığına geçebilme yöntemleri nelerdir, çeşitlerini açıklayabilir misiniz?
Telefon