İzlanda Ticari Vize

İzlanda Ticari Vize

İzlanda Schengen ticari vizesi evrakları güncel koşullara göre değişiklik gösterebilmektedir. Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak İzlanda ticari Vizesi güncel evrak listesi isteyiniz. İzlanda ticari vize güncel evrak listesi e-posta adresinize gönderilecektir. Doğru evraklarla eksiksiz bir vize başvurusu yapmak için lütfen temsilcilerimizi arayın.

İzlanda Ticari Vize Başvurusu

İzlanda ticari vizesinin nasıl alınacağına geçmeden önce İzlanda ile olan ticari ilişkilerimize rakamlar üzerinden bir bakalım. İzlanda ile ticari ilişkilerimiz coğrafi uzaklıktan dolayı çok yoğun gerçekleşememektedir. Özellikle ulaşım bir sorun olduğundan ticaret hacmi sınırlı kalmıştır. İzlanda’ya 2016 yılında 26,7 milyon ABD Dolar’lık ihracat gerçekleştirilmiş, aynı yıl için ithalat 28 milyon ABD Doları’nı bulmuştur. İkili ticaret hacmi ise 54,7 milyon ABD Doları olarak gerçekleşmiştir. İki ülkenin de toplam ithalat ve ihracatında yukarıda sözü geçen rakamlar çok küçük bir payı oluşturuyor.

İzlanda’yı fuar veya iş görüşmesi gibi nedenlerle ziyaret ediyorsanız İzlanda ticari vizesine başvuru yapmanız gerekiyor. İzlanda ile var olan ticari ilişkileri geliştirmeye yönelik yapacağınız ziyaretiniz öncesinde Schengen vizesi almanız koşulu bulunuyor. İzlanda ticari vize başvurunuzu Başvuru Merkezi’nden veya Danimarka Konsolosluğu’ndan şahsen yapabilirsiniz. Vize başvuru dosyanızı hazırlamak konusunda danışmanlık almak niyetindeyseniz bu durumda Vize Merkezi üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Konusunda tecrübeli ülke temsilcileri aracılığıyla başvuru dosyanızı eksiksiz hazırlayıp başvurunuzu sorunsuz gerçekleştirebilirsiniz.

Pasaportunuz güncel olmalı;

İzlanda ticari vizesi başvurusunu yaparken hazırlayacağınız başvuru dosyasında pasaportunuz da bulunuyor. Pasaportun güncelliğine dair birkaç hatırlatma yapalım. Öncelikle pasaportunuzun 10 yıldan eski olmama koşulu bulunuyor. Pasaportunuzun geçerlilik süresi seyahatinizin bitiminden sonra 3 ay daha geçerliliğini koruyor olması zorunluluğu var. Vize işleminin yapılabilmesi için 2 adet boş sayfanın da pasaportunuzda bulunmasına özen göstermenizi öneriyoruz. Pasaportunuz gerekli koşulları taşımıyor ise konsolosluk vize başvurunuzu yenilemenizi talep edebilir.

Davet mektubu nasıl olmalı?

İzlanda ticari vizesi başvuru dosyası hazırlanırken dikkat edilmesi gereken bir başka husus da ziyaret edeceğiniz firmanın göndereceği davet mektubudur. Söz konusu davetiye mail veya fax yoluyla edinilebilir. Burada davetiyenin içeriği önem taşır. Davet belgesi davet eden firmanın antetli kağıdına imza ve kaşeli olmalıdır. Davetiyede firma bilgileri, ticari ziyaretin kapsamı, firmanın adres ve iletişim bilgileri bulunmalıdır. Davetiyede ayrıca Türkiye’den davet edilen kişilerin pasaportundaki kişisel bilgiler, mesleki unvanı, seyahatin sponsoru ve konaklama bilgileri yer almalıdır. Ticari seyahat birden fazla ülkeye yapılacaksa bu ayrıntının da davet belgesinde yer almasına özen gösterilmesini öneriyoruz. Ziyaretin kapsamı fuar katılımı veya sergi organizasyonu ise bu etkinliklere dair belgelerin de eksiksiz sunulmasına özen gösterilmeli.

Sponsorunuzun evrakları nasıl olmalı?

İzlanda vize başvurusunda göz önünde bulundurulması gereken konular arasında yer alan bir başka konu da seyahatin ekonomik yükünün nasıl ve kim tarafından karşılanacağıdır. Bu konuda başvuru dosyasına eklenmesi gereken belgeler arasında banka hesap cüzdanları da yer alıyor. Hesap cüzdanı ile ilgili ekleyebileceğiniz belgeler son 3 ayın hareketlerini gösteriyor olmalı. Şube imza sirkülerinin de evraklar arasına eklenmesini öneriyoruz. Çalışan olarak şirketinizi temsilen seyahat ediyorsanız bu kez de son 3 aya ait maaş bordrolarının ibraz edilmesi gerekiyor. Ticari amaçlı ziyaretler için başvuru sahibinin günlük 66 Euro, 30 gün için 2000 Euro’yu hesabında bulundurması gerekiyor.

İzlanda turist vizesi başvurusunda otel ve uçak rezervasyonlarını gösterir belgelerinizin de ibraz edilmesi bekleniyor. Bu belgeleri dosyaya eklemeden önce dikkat edilmesi gereken hususlar arasında otel rezervasyonlarında seyahat edecek kişinin isminin de yer alması. Otel ve uçak rezervasyonlarının ziyaret tarihleri ile uyumlu olması göz önünde bulundurulması gereken önemli konulardan birisidir. İki rezervasyon için de satın alma koşulu getirilmemiş.

İzlanda ticari vize başvurusunu Vize Merkezi aracılığıyla da yapabilirsiniz. Ülke temsilcisi arkadaşlarımız başvuru süresince size danışmanlık hizmeti vermekten memnuniyet duyacaklardır. Bizimle iletişime geçtikten sonra hazırlanması gereken evraklar ile ilgili bir e-posta alacaksınız. Evraklarınızı ve pasaportunuzu bize ulaştırdıktan sonra süreci arkadaşlarımız takip ediyor olacaklar. Daha önce alınmış VIS’li Schengen vizeniz varsa başvuru sürecinizi ofise gelmeden de yürütebilirsiniz. Ülke temsilcilerimiz başvuru adımları ve sonucu ile ilgili sizi bilgilendiriyor olacaklar.

İzlanda Ticari Vize için Gerekli Evraklar

 1. Şirketin antetli kağıdına İzlanda Başkonsolosluğuna hitaben yazılmış İngilizce vize talep dilekçesi. 
 2. Pasaport; 10 yıldan eski olmayan ve seyahatin dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerliliği olan
 3. İki adet Biyometrik fotoğraf; 35x45 mm ölçülerinde, son 6 ay içerisinde çekilmiş ve pasaportunuzda hiç kullanılmamış
 4. Ticari Davetiye (İzlanda'daki firmadan gelecek olan davetiye mail yada fax olabilir, içeriğinde 3 ana madde belirtilmelidir.)
 • Davet eden firmanın antetli kağıdına yazılmalıdır. Davet edilen firmanın ünvanı, adresi, telefon numaraları, belirtilmelidir.
 • Davet edilen kişi/kişilerin pasaportundaki kişisel bilgiler, mesleki görevi, seyahatin sponsoru ve konaklama bilgileri
 • Talep edilen vizenin başlangıç-bitiş tarihleri ve birden çok seyahat olacaksa tarih aralığı belirtilmelidir
 • Fuar/sergi ziyareti ise giriş bileti, katılımla ilgili belgeler veya fuar standına ilişkin belge.
 1. Son üç ay içinde bağlı bulunduğunuz ilin Ticaret Odasından çalıştığınız şirket adına düzenlenmiş orijinal Faaliyet Belgesi. (Pasaportlarında daha önce Schengen vizesi olan başvuru sahipleri Faaliyet belgesinin fotokopisini kullanabilirler.)
 2. Çalıştığınız şirkete ait  bilgilerin yer aldığı Ticaret Sicil Gazetesinin fotokopisi.
 3. Şirketin Kuruluş, sermaye arttırımı, adres değişikliği oldu ise, bunlardan sonra - son hali belirtten Ticaret Sicil Gazetesi.
 4. Vergi Levhası fotokopisi. Bulunduğumuz yıldan bir eski yıla ait olmalı.
 5. Şirket adına  imza atma yetkisi olan kişilere ait  İmza Sirkülerinin fotokopisi.
 6. SGK/BAĞ-KUR Hizmet Dökümü
 7. Şirketinizin son 3 aya ait Banka Hesap Cüzdanı veya  Banka Hesap Dökümü
 • Dilekçenizde masrafları üstlenen kişi veya kurum kim ise banka hesabı ona ait olup içeriisinde en az 25.000 tl bakiye bulunmalıdır
 • Hesap dökümü alınmış ise bankadan kaşeli, ıslak imzalı ve banka memurunun imza sirküleri de eklenmelidir.
 1. Varsa Kira Gelirleri fotokopisi, Tapu fotokopisi, Araç Ruhsatı fotokopisi
 2. Kimlik fotokopisi
 3. Seyahat Sağlık Sigortası; 30 bin Euro teminatlı ve orjinal poliçe
 4. İzlanda' da gitmek istediğiniz şehrin adına (ve ya bu şehre en yakın havalimanına)  düzenlenmiş uçak biletleriniz. Bu şehirde (gidecekseniz diğer şehirler için) konaklayacağınız hotellere ait rezervasyonlarınız.

İzlanda Ticari vize başvuru sahibi şirket çalışanı ise yukarıdaki listeye ek olarak hazırlaması gereken Belgeler;

 1. İzlanda seyahatine gidecek kişinin  SGK İşe Giriş Bildirgesi.
 2. İzlanda seyahatine gidecek kişinin son 3 aylık Maaş Bordorolarının orjinalleri (Islak imzalı ve kaşeli olacaklar).

İzlanda Vize Merkezi İstanbul Ofisi İletişim

İzlanda ile ilgili sizden gelen sorular

3 sorudan en popüler 3 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • İzlanda ticari vize dilekçe örneği
  T.D, 29 Haz 2020, 16:16

  Selamlar, İstanbul’da bir firmada mimar olarak çalışmaktayım. Çalıştığım şirket Beni İzlanda’da çalıştığımız bir firma ile görüşmek için ticari olarak İzlanda’ya göndermek istiyor. Yalnız vize işlemlerim ile benim ilgilenmemi istiyorlar. Ve ben bu aşamada bir danışman firma ararken sizinle karşılaştım. Sizden danışmanlık almak istiyorum. Çalışan olarak şirketin adıma yazması gereken bir dilekçe olduğunu öğrendim. İzlanda ticari vize dilekçe örneği tarafınızdan temin edebilir miyim? Ve bu dilekçede nelere dikkat etmem gerekir? Dilekçenin nasıl bir etkisi olur vize başvurumda bilgi alabilir miyim? İyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İzlanda ticari vize
  Y.T, 29 Haz 2020, 12:10

  Merhabalar, Önümüzdeki ay içerisinde fabrikamızda çalışan 3 kişi için İzlanda ticari vize başvurusu yapmak istiyoruz. Davetiye bugün geldi evrakları hazırlama aşamasındayız. Bu süreçte araştırmalarım sonucu adınızı birçok arkadaşımdan duydum ve oldukça profesyonel olduğunuzu tarafıma ilettiler. Sizden danışmanlık alarak işlemlerimizi gerçekleştirmek istiyoruz. Öncelikle sormak istediğim birkaç sorum olacak çalışan kişiler için ticari vize başvurusunda şirketimizden hangi belgeleri dosyalarına eklememiz gerekiyor? Ve işlem süresi İzlanda ticari vize için kaç gün sürmektedir? Son olarak ticari vize başvurusunda bulunacak çalışanlarımız için aldığımız şirket banka hesapları ne kadar süre geçerli ve güncel sayılmaktadır? Bilgi alabilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İzlanda Ticari Davetiye
  Ö.A., 18 Haz 2020, 18:40

  Merhabalar, 3 yıldır İstanbul’da bir fabrikada makine mühendisi olarak çalışmaktayım. Bir makinenin kurulumu ve testi için İzlanda’da çalıştığımız bir firmayı ziyaret etmek istiyorum. Araştırmalarım sonucu İzlanda ticari vize almam gerektiğini öğrendim. Aynı zamanda İzlanda ticari davetiye almam gerektiğini söylediler. Bu davetiyeyi nerede alacağım? Ticari davetiye başvurum esnasında benim için zorunlu mudur ve nasıl bir önem taşır? Bu belge olmadan ticari vize başvurusu yapma şansım yok mudur? İşlemlerim biraz acil ve vizem çıkar çıkmaz gitmek istiyorum. Bana yardımcı olmanızı rica ediyorum. Teşekkür ediyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

İzlanda için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp