İzlanda Vizesi Dilekçe Örnekleri

İzlanda Vizesi Dilekçe Örnekleri

İzlanda’ya turistik amaçla seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate ilişkin İzlanda İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben İzlanda Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır. İzlanda Turistik vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir.

 • Ülkeye yapılacak seyahatin amacı net olarak ifade edilmelidir. Örneğin; Turistik bir tura katılacak kişi Turistik vizesi talep dilekçesinde katılacağı turdan bahsetmeli ve varsa tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir.
 • Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. İzlanda Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişileri Turistik vizesi talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakları tarihi, ülkeden ayrılacakları tarihi ve aynı süreç içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalıdır.
 • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. Turistik Vize Talep Dilekçesi yazılırken kişinin seyahati süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı net olarak ifade edilmelidir.
 • İzlanda Konsolosluğu’na Turistik vize başvurusunda sunulan belgeler ile İzlanda Turistik vize talep dilekçesinde yer verilen ifadelerin birbirini destekleyici olmasına dikkat edilmelidir.

İki dilekçe gerektiren durumlar

 • Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi SGK’lı çalışan ise, kişinin çalıştığı firmanın yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına kişinin seyahat tarihlerinde izinli olduğunun beyan edildiği İzlanda turistik vizesi talep dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede şirket yetkilisinin kaşe ve imzası bulunmalıdır.
 • Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi öğrenci ya da ev hanımı ise, seyahat masraflarının karşılanması için sponsora ihtiyacı olacaktır. Bu kişilerin birinci derece yakınları (anne-baba, eş, çocuk)İzlanda Konsolosluğu tarafından sponsor olarak kabul edilmektedir.
 • Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır.

Aşağıda yer alan dilekçeler örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

İzlanda Turistik Vize Dilekçe Örneği

İzlanda vize merkezi ofisleri iletişim

İzlanda ile ilgili sizden gelen sorular

1 sorudan en popüler 1 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • İzlanda Vize Dilekçe Örneği
  T.Z., 18 Haz 2020, 13:59

  Merhabalar, İstanbul Aydın üniversitesi Uluslararası ilişkiler bölümü 3. sınıf öğrencisiyim. Arkadaşlarımla birlikte yaklaşık 1 buçuk ay sonra turistik bir seyahat planım mevcut ve sponsorum annem olacak. Annem vergi dairesinde devlet memuru olarak yaklaşık 14 senedir çalışıyor. Annem belgelerini ve banka dökümünü hazırlama aşamasında. İlk defa vize başvurusu yapacağım için danışmanlık almak istiyorum. Aynı zamanda İzlanda için vize talep dilekçesi yazmam gerektiğini duydum. İzlanda vize dilekçe örneği tarafınızdan temin edebilir miyim? Yazacağım dilekçede nelere dikkat etmem gerekir? Yazılacak olan dilekçe başvuruda büyük önem taşır mı? Bilgi rica ediyorum, iyi günler dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

İzlanda için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp