Kayseri

Telefon

+90 (850) 460 15 65

Çalışma Saatleri

İzlanda Vize Merkezi, Kayseri

Vize Merkezi Kayseri ofisimize hoş geldiniz. Kayseri ili sınırları içerisinden ve çevre illerden İzlanda için vize başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlarımız için hazırladığımız sayfamız içerisinde vize başvurusunda dair gerekli bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Kayseri’den ve çevresinden İzlanda ve Schengen vize başvurusu nasıl yapılır, başvuruya dair gerekli evraklar nelerdir, hangi pasaport türlerine ait vize zorunluluğu bulunmaktadır gibi sıkça soruları sayfamız devamında detaylı bir şekilde anlatmış bulunmaktayız. Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile iletişime geçerek İzlanda vizesi başvuru sürecini kolaylıkla başlatabilir ve süreç sonuçlanana kadar takibini yapabilirsiniz. İzlanda vize başvurusuna dair detaylı bilgi almak için 0850 460 15 65 telefon numaramız ya da [email protected] e-posta adresimizi kullanarak kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz.

İzlanda Seyahati İçin Vize Almak Gerekir mi?

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden Umuma Mahsus (Bordo) pasaport ile İzlanda’ya seyahat etmeyi planlayan vatandaşlarımızın vize sahibi olma zorunlulukları bulunmaktadır. İzlanda bir Schengen üye ülkesi olması sebebiyle ziyaretçilerinden Schengen vizesi istemektedir. Hususi (Yeşil), Diplomatik (Siyah) ve Hizmet (Gri) pasaport türlerinden birine sahip olarak İzlanda sınırlarına 90 günden kısa sürecek seyahati bulunan vatandaşlarımızın vize sahibi olma zorunlulukları bulunmamaktadır. Turistik, ticari ya da aile/arkadaş ziyaret etme amacı ile 90 günden kısa süreliğine İzlanda’da bulunacak Umuma Mahsus pasaport sahibi vatandaşlarımızın Kısa Süreli (C Tipi) vizeye başvurmaları gerekmektedir. Türkiye’den İzlanda’ya yapılan vize başvurularının değerlendirme ve onaylama yetkisi yalnızca Danimarka Büyükelçiliği’ne aittir. İzlanda seyahat planı doğrultusunda yapacağınız Schengen vize başvurusunu Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile birlikte yürüterek süreci en doğru şekilde tamamlayabilirsiniz. 

İzlanda Vize Başvuru Süreci

Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile birlikte şahsen bulunmanıza gerek olmadan İzlanda vizesi başvuru işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Vize işlemleriniz için gerekli olan evrakları hazırlayarak kurumumuza iletmeniz gerekmektedir. Vize Merkezi Kayseri ofisimiz evraklarınızı konsolosluğa iletilmeye ve değerlendirmeye hazır hale gelecek şekilde düzenler. Gerekli evraklarınız arasında herhangi bir eksiklik ya da yanlışlık olması durumlarında kurumumuz sizinle iletişime geçerek konu ile ilgili bilgilendirme sağlar. Bu sayede başvurunuzun en doğru şekilde ve eksiksiz yapılması sağlanır. Schengen vizesi başvuru sürecinde size ait randevu saatinde  parmak izi (VIS) merkezine giderek biyometri işlemi yaptırmanız gerekir. Bu işlem ile birlikte parmak izi ve elektronik imzanız 5 yıl boyunca sistemde kayıtlı kalır. Belirtilen süre içerisinde tekrardan bir Schengen ülkesine vize başvurusunda bulunmanız halinde biyometri işlemini yaptırmanıza gerek kalmayacaktır. Bazı ülkelerin konu ile ilgili kendi prosedürleri olduğunu ve buna uyarak vize başvurusu kabul ettiklerini hatırlatmak isteriz. Vize başvurunuza ait gerekli evraklarınızın Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile birlikte konsolosluğa iletilmesi halinde vize değerlendirme süreciniz başlamış olur. 

İzlanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Türkiye sınırlarından İzlanda’ya seyahat planlamış olan ve vize sahibi olması gereken vatandaşlarımızın hazırlayacağı evraklar aşağıda listelendiği gibidir. Gerekli evraklar ile ilgili detaylı bilgi almak için 0850 460 15 65 numaralı telefonumuz üzerinden Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

 • İzlanda Vize Başvuru Formu
 • Pasaport
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Banka Hesap Dökümü
 • Maaş Bordroları
 • İşyeri Evrakları
 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
 • Uçak Bileti ve Otel Rezervasyon Bilgileri

İzlanda Vize Ücretleri

İzlanda vize ücretleri İzlanda Konsolosluğu tarafından vize türüne ve seyahat süresine göre değişiklik gösterecek şekilde hazırlanmıştır. İzlanda vize ücretlerine kurumumuz ile iletişime geçerek oldukça kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Belirlenen vize ücretleri yıllara göre değişikliğe uğrayabilir. Bu neden dahilinde vize başvurusunda bulunacağınız ülke için en son belirlenen ücret detayına ulaşmış olmanız oldukça önemlidir. Vize başvurularının vize reddi ile sonuçlanması halinde ödenen ücret başvuru sahibine iade edilmemektedir. 

İzlanda vize ücret detaylarını 0850 460 15 65 telefon numaramız ya da [email protected] e-posta adresimiz üzerinden Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla öğrenebilirsiniz. 

İzlanda Vize Başvuru Formu

İzlanda vize başvuru formu konsolosluk tarafından yapılan vize değerlendirmeniz sırasında oldukça önemli rol oynayan resmi bir formdur. Bu neden formun doğru, tutarlı bilgilerle dikkatle ve hatasız bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Aksi gözlemlenen başvuru formları vize sürecinin olumsuz olarak sonuçlanmasına neden olabilir. İzlanda vize başvuru formu içerisinde sizi tanımaya ve ülkelerine ziyaret etme amacınızı öğrenmeye yönelik sorulardan meydana gelmiştir. Vize başvurusu sırasında diğer gerekli evraklarınız ve başvuru formu içerisinde bulunan sorulara verdiğiniz yanıtlar birbiri içerisinde tutarlılık göstermelidir. Başvuru formunu tükenmez kalem kullanarak, büyük harflerle, anlaşılır ve okunaklı bir yazı ile doldurmanız gerekmektedir. Vize Merkezi Kayseri ofisimiz başvuru formu doldurulması aşamasında danışmanlık hizmeti vermektedir. İzlanda vize başvuru formuna sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. 

İzlanda Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

İzlanda’ya Türkiye Cumhuriyeti sınırlarından başvuru işlemlerini gerçekleştiren vatandaşlarımızın başvuru sonuçlanma süreleri ortalama 7-10 iş günü olarak belirlenmiştir. Başvuru sırasında eksik evrak teslim edilmesi, ek evrak talep edilmesi, resmi tatiller, konsolosluk yoğunluğu gibi durumlar haricinde genellikle belirtilen süre içerisinde sonuçlanmaktadır. Vize başvuru sonuçlanma süresinde gün kaybı yaşamamak ya da başvurunuzun olumsuz sonuç almaması için eksik evrak teslim etmemek oldukça önemli konulardan biridir. İzlanda vize başvurunuzun seyahat başlama tarihinin 1 ay öncesinden tamamlanmış olması herhangi bir sorun yaşamamak açısından oldukça önemlidir. Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile iletişime geçerek İzlanda için belirlenen prosedüre en uygun Schengen vize başvurusunu yapabilirsiniz. 

İzlanda Vize Başvurusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 • İzlanda’ya vize başvurusunda bulunmadan önce pasaportunuzun eski ve yıpranmış olmamasına dikkat etmeniz oldukça önemlidir. İzlanda ülkesine giriş-çıkış anlarında ve vize işlemleri sırasında deforme olmuş bir pasaport ile sorun yaşayabilirsiniz. 
 • Schengen vize başvuruları için pasaport geçerlilik süresinin en az 1 yıl olması gerekmektedir.
 • İzlanda sınırlarına çalışma ve oturma izni almak için gerekli evraklara sitemiz üzerinden ulaşabilmeniz mümkündür.
 • İzlanda vatandaşlığına geçiş için büyükelçiliğe şahsen başvurmanız halinde süreci başlatabilirsiniz. Kurumumuz vatandaşlığa geçiş hizmeti vermemektedir.
 • Schengen vize başvuru işlemleri sırasında size ait olan randevu saatinde Biyometri Veri Kaydı Sistemi (VIS) kullanılarak elektronik imza ve parmak iziniz alınmaktadır ve bilgileriniz sistemde 5 yıl boyunca saklanmaktadır. 

İzlanda Vize Reddi

Vize başvuruları konsoloslukların ret nedenlerini belirtme zorunlulukları olmaksızın olumsuz olarak sonuçlanabilir. İzlanda sınırlarına seyahat etmek için yapmış vize başvurusu vize reddi ile sonuçlanır ise konu ile ilgili itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Başvurunuzun reddedilme nedeni şahsınıza belirtilir ise bu nedeni ortadan kaldırarak İzlanda vize başvurunuzu yeniden yapabilirsiniz. Başvuru işlemleri sırasında eksik evrak teslim etmek, başvuru formu bilgileriniz ve evraklarınız arasında tutarsızlık olması, dönüş bilginize dair evrak sunulmaması gibi durumlarda vize talebiniz geri çevrilebilir. Sık rastlanan vize başvurusu reddetme konuları ile ilgili dikkatli davranılması olumsuz bir sonuç ile karşılaşmamak adına oldukça önemlidir. Bu nedenle başvuru işlemlerini alanında uzman kadromuz aracılığıyla birlikte kurumumuz ile iletişime gerçekleştirerek prosedüre uygun başvuruyu yapabilirsiniz. 

Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile 0850 460 15 65 telefon numaramız ya da [email protected] e-posta adresimiz üzerinden iletişime geçerek İzlanda vize başvurusunu şahsen bulunmanıza gerek olmadan kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. 

İzlanda Vize Merkezi Kayseri Ofisi İletişim

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp