Gaziantep

Telefon

+90 (342) 255 54 35

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

İzlanda Vize Merkezi, Gaziantep

Gaziantep Vize Merkezi

Vize Merkezi Gaziantep ofisimize hoş geldiniz. İzlanda için seyahat planı olan ve vize başvurularını Gaziantep ve çevresinden gerçekleştirecek vatandaşlarımız için ayrı bir sayfa hazırlamış bulunmaktayız. İzlanda vize başvurusunu Gaziantep ve çevre illerinden gerçekleştirme, iletişim bilgileri, İzlanda vize süreci, gerekli evraklar, vize ücretleri gibi konuları sayfamız devamında bulabilirsiniz. Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile birlikte İzlanda için vize başvurunuzu kolaylıkla yapabiliyor olduğunuzu hatırlatmak isteriz. Detaylı bilgi almak için +90 (342) 255 54 35 telefon numaramız ya da [email protected] e-posta adresimizi kullanarak kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz.

İzlanda Vize İstiyor mu?

İzlanda ülke sınırlarına Umuma Mahsus (Bordo) pasaport ile seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize sahibi olmaları gerekmektedir. İzlanda Schengen üyesi ülkelerden biri olması sebebiyle ziyaretçilerinde Schengen vizesi sahibi olmalarını talep etmektedir. Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport türlerinden birine sahip olan ve İzlanda’ya 90 günü aşmayacak şekilde seyahat etmeyi planlayan vatandaşlarımızın vize sahibi olma zorunlulukları bulunmamaktadır.

90 günden kısa sürecek şekilde İzlanda’ya turistik, ticari ve ziyaret amaçlı olarak seyahat gerçekleştirecek Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi vatandaşlarımız Kısa Süreli (C Tipi) vize türüne başvurmalıdır. İzlanda vize başvurularının değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi Danimarka Büyükelçiliği’ne aittir. Schengen vize prosedürüne uygun bir başvuru yapmak ve İzlanda seyahatinizi planladığınız gibi gerçekleştirebilmek adına işlemlerinizi Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile birlikte yürütebilirsiniz.

İzlanda Vize Başvuru Süreci

İzlanda için yapacağınız vize başvurularını Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile birlikte şahsen bulunmanıza gerek kalmadan kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Vize işlemlerini başlatmak için başvuru sırasında gereken evraklarınızı kurumumuza iletmeniz gerekmektedir. Gaziantep ofisimiz evraklarınızı düzenler ve konsolosluğa sunulmaya hazır hale getirir. Evraklarınıza dair herhangi bir eksiklik gözlemlenmesi durumunda kurumumuz sizinle iletişime geçer ve başvurunuzu eksiksiz olarak gerçekleştirmenizi sağlar.

Schengen vize başvurularında adınıza alınan randevu ile birlikte parmak izi (VIS) merkezine giderek biyometri işlemi yaptırmanız gerekmektedir. Biyometri işlemi sayesinde alınan elektronik imza ve parmak izi kaydınız 5 yıl boyunca sistemde kayıtlı kalmaktadır. 5 yıllık süre zarfında tekrardan bir Schengen ülkesine seyahat edecek olmanız halinde biyometri işlemini yaptırmanıza gerek olmamaktadır. Konu ile ilgili bazı ülkelerin kendi prosedürleri olduğunu belirtmek isteriz. Başvuruya dair gerekli evrakların düzenlenmesi ile birlikte Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz dosyanızı konsolosluğa iletir ve vize değerlendirmeniz başlar.

İzlanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Türkiye sınırları içerisinden İzlanda’ya seyahat planı bulunan ve vize sahibi olması gereken vatandaşlarımızın hazırlayacağı evraklar aşağıda listelendiği gibidir. Gerekli evraklar ile ilgili detaylı bilgi almak için +90 (342) 255 54 35 numaralı telefonumuz üzerinden Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 • İzlanda Vize Başvuru Formu
 • Pasaport
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Banka Hesap Dökümü
 • Maaş Bordroları
 • İşyeri Evrakları
 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
 • Uçak Bileti ve Otel Rezervasyon Bilgileri

İzlanda Vize Ücretleri

İzlanda Konsolosluğu tarafından belirlenen vize ücretleri vize türüne ve seyahat süresine göre farklılık göstermektedir. Kurumumuz ile iletişime geçerek İzlanda vize ücretlerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Vize ücretleri yıllara göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle seyahat edeceğiniz ülke için ne son belirlenen vize ücretine ulaşmanız oldukça önemlidir. Başvuruların vize reddi ile sonuçlandığı durumları vize ücreti başvuru sahibine iade edilmemektedir.

İzlanda ülkesine ait vize ücretlerine +90 (342) 255 54 35 telefon numaramız ya da [email protected] e-posta adresimizi kullanarak Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İzlanda Vize Başvuru Formu

İzlanda vize formu başvurunuz sırasında gerekli evraklar arasında yer alan ve vize değerlendirmeniz sırasında oldukça önemli bir rol oynayan resmi bir formdur. Bu nedenle vize başvuru formunu doğru ve tutarlı bilgiler kullanarak dikkatle doldurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde yanlış ya da eksik bilgi içerdiği gözlemlenen form ile başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanabilir. Başvuru formları sizi tanımaya ve başvuruda bulunduğunuz ülkeye ziyaret amacını öğrenmeye yönelik olarak hazırlanmıştır. Teslim ettiğiniz diğer gerekli evraklar ve başvuru formu içerisindeki bilgiler birbirini desteklemek zorundadır. İzlanda vize başvuru formunu büyük harflerle, anlaşılır olacak şekilde ve tükenmez kalemle doldurmanız gerekmektedir. Vize Merkezi Gaziantep ofisimizden İzlanda vize başvuru formu doldurulması aşamasında danışmanlık hizmeti alabiliyor olduğunuzu bildirmek isteriz.

İzlanda Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Türkiye sınırları içerisinden İzlanda’ya yapılan vize başvurularının sonuçlanma süresi 7 ila 10 iş gününü kapsamaktadır. Resmi tatillere denk gelen başvurular, eksik evrak teslim edilmesi halinde ek evrak talebinde bulunulması, konsolosluk yoğunluğu gibi durumların haricinde başvurular genellikle belirtilen süre içerisinde sonuçlanmış olmaktadır. Başvuru sonuçlanma sürecinde gün kaybetmemek ya da başvurunuzun olumsuz bir sonuç almaması adına eksik evrak teslim etmemeye ayrıca önem vermeniz gerekmektedir. İzlanda’ya yapmış olduğunuz seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun ile karşılaşmamak adına başvuru işlemlerinizi 1 ay öncesinden yapmış olmanızı tavsiye ederiz. İzlanda vize başvurusunu prosedüre uygun olarak gerçekleştirmeniz oldukça önemlidir. Bu aşamada Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile iletişime geçerek süreci en doğru şekilde tamamlayabilirsiniz.

İzlanda Vize Başvurusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 • İzlanda sınırları içerisine oturum izni ve çalışma izni almak için başvuru sırasında hazırlamanız gereken evraklara sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

 • İzlanda sınırlarına Schengen vize başvurusunda bulunmadan önce pasaportunuza ait geçerlilik süresinin 1 yıldan az olmadığına emin olmanız oldukça önemlidir.
 • Schengen vizesi başvurularında şahsınıza ait randevu saatinde Biyometri Veri Kaydı Sistemi (VIS) kullanılarak elektronik imza ve parmak iziniz alınır ve bilgileriniz 5 yıl boyunca saklanır.
 • İzlanda vatandaşlığına geçiş için büyükelçiliğe şahsen başvuruda bulunulması gerektiğini hatırlatırız. Kurumumuz vatandaşlığa geçiş ile ilgili hizmet vermemektedir.
 • Başvuru sırasında dikkat edilmesi gereken konulardan biri de pasaportunuzun eski ve yıpranmış olmamasıdır. Deforme olmuş pasaport ile İzlanda sınırlarına giriş-çıkış anlarında ve Schengen vize işlemleriniz sırasında sorun yaşayabileceğinizi bildiririz.

İzlanda Vize Reddi

İzlanda’ya yapmış olduğunuz Schengen vize başvurunuz herhangi bir gerekçe belirtilmeden ret ile sonuçlanabilir. Konsoloslukların vize reddetme nedenlerini açıklama zorunlulukları yoktur. Fakat İzlanda’ya yapmış olduğunuz vize başvurusu reddedilir ve nedeni size bildirilir ise bunu ortadan kaldırarak tekrardan başvuru yapabilirsiniz. Konu ile ilgili yapılabilecek bir diğer şey konsolosluğa itiraz dilekçesi yazmak olacaktır. Vize başvuruları eksik evrak teslim edilmesi, bilgi ve evraklarınız arasında tutarsızlık gözlemlenmesi, ülkeye dönüşe dair herhangi bir evrak sunulmaması gibi durumlarda İzlanda Konsolosluğu tarafından reddedilebilir.

İzlanda vize başvurunuzu Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile +90 (342) 255 54 35 telefon numaramız ya da [email protected] e-posta adresimizi kullanarak iletişime geçmeniz halinde en doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İzlanda Vize Merkezi Gaziantep Ofisi İletişim

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp