Antalya

Telefon

+90 (242) 255 52 13

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

İzlanda Vize Merkezi, Antalya

Antalya Vize Merkezi

Vize Merkezi Antalya ofisimize hoş geldiniz. Antalya sınırları ve çevresinden İzlanda için vize başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlarımız için hazırladığımız sayfamız içerisinde vize başvurusunda dair gerekli bilgilere ulaşabilmeniz mümkündür. Antalya’dan ve çevresinden vize başvurusu nasıl yapılır, gerekli evraklar nelerdir, hangi pasaport türlerine ait vize zorunluluğu bulunmaktadır gibi sıkça soruları sayfamız devamında detaylı olarak anlatmış bulunmaktayız. Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile iletişime geçerek İzlanda vizesi başvuru sürecini hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyor olduğunuzu bildirmek isteriz. İzlanda vize başvurusu ile ilgili detaylı bilgi almak için (0242) 255 52 13 telefon numaramız ya da [email protected] e-posta adresimizi kullanarak kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz.

İzlanda Vize İstiyor mu?

İzlanda Schengen üyesi ülkelerden biri olması sebebiyle Umuma Mahsus pasaport sahibi vatandaşlarımız İzlanda sınırlarına seyahat edebilmek için Schengen vizesine sahip olmak zorundadır. 90 günü aşmayan seyahatleri için Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri), Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi vatandaşlarımız vize başvurusunda bulunmak zorunda değildir. 90 günden kısa sürecek turistik, ticari ya da aile/arkadaş ziyareti amaçlı seyahat için Kısa Süreli (C Tipi) vize türüne başvuru yapılması gerekmektedir. İzlanda vize başvuruları değerlendirme yetkisi Danimarka Büyükelçiliği’ne aittir. Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile iletişime geçerek İzlanda vize başvurunuzu en doğru şekilde gerçekleştirerek işlemlerinizi kolaylıkla takip edebilirsiniz.

İzlanda Vize Başvuru Süreci

Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile iletişime geçerek İzlanda vize başvurusunu şahsen bulunmanıza gerek olmadan hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvuru sürecine ait sizden istenen gerekli evrakları eksiksiz olarak kurumumuza iletmeniz gerekmektedir. Vize Merkezi Antalya ofisimiz evraklarınızı başvuruya hazır hale gelecek şekilde düzenlemektedir. Schengen vize başvuru sürecinde randevu sistemi ile parmak izi (VIS) merkezine giderek biyometri işlemi yaptırmanız gerekmektedir. Biyometri sistemine girişi yapılan parmak iziniz ve elektronik imzanız 5 yıl boyunca saklanır. Ülkeden ülkeye değişiklik göstermekle birlikte genellikle bir sonraki Schengen ülkesine yapacağınız vize başvurusunda tekrardan biyometri işlemi yaptırmanıza gerek kalmaz. Vize Merkezi Antalya ofisimiz İzlanda vize başvuru dosyanızı konsolosluğa iletir ve vize değerlendirme süreciniz başlamış olur.

İzlanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İzlanda Schengen vize başvurusuna dair gerekli evraklar aşağıda listelendiği gibidir. Gerekli evraklara dair detaylı bilgi almak istemeniz halinde Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 • İzlanda Vize Başvuru Formu
 • Pasaport
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Banka Hesap Dökümü
 • Maaş Bordroları
 • İşyeri Evrakları
 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
 • Uçak Bileti ve Otel Rezervasyon Bilgileri

İzlanda Vize Ücretleri

İzlanda vize başvuru sürecinde ödenen vize ücretleri İzlanda Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. 12 yaş altı çocuklardan vize harç ücreti alınmamaktadır. İzlanda’ya ait güncel vize ücretlerine kurumumuz ile iletişime geçerek kolaylıkla ulaşabilir olduğunuzu bildiririz. Vize başvurularının vize reddi ile sonuçlanması durumlarında ödemiş olduğunuz ücret iade edilmemektedir. Vize ücretleri ülkeden ülkeye ve yıl içerisinde değişiklik gösterir bu nedenle İzlanda için son belirlenen ücrete ulaşmış olmanız oldukça önemlidir.

İzlanda vize ücret detaylarına (0242) 255 52 13 telefon numaramız ya da [email protected] e-posta adresimizi kullanarak bizimle iletişime geçmeniz halinde ulaşabilirsiniz.

İzlanda Vize Başvuru Formu

İzlanda’ya yapmış olduğunuz vize başvurusu sırasında doldurmanız gereken İzlanda vize başvuru formu resmi bir formdur. Bu nedenle doğru, tutarlı bilgiler kullanılarak eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Aksi takdirde İzlanda vize başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanabilir. Vize başvuru formu kişisel bilgileriniz, İzlanda’ya seyahat amacınız gibi sizi tanımaya ve seyahat amacınızdan emin olmaya yönelik olarak hazırlanmıştır. Bu nedenle formun anlaşılır, büyük harflerle, tükenmez kalemle doldurulması gerekmektedir. Başvuru formu doldurulması aşamasında Vize Merkezi Antalya ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilir ve İzlanda vize başvurunuzu kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

İzlanda Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden İzlanda sınırlarına seyahat edebilme amacı ile yapılan vize başvurularının değerlendirilme ve sonuçlanma süresi 7-10 iş gününü kapsamaktadır. Resmî tatiller, konsolosluk yoğunluğu, ek evrak talep edilmesi gibi durumlar haricinde genellikle belirtilen süre içerisinde başvurular sonuçlanmaktadır. İzlanda vize başvurusunda eksik evrak sunmanız ya da evraklarınız ve bilgileriniz arasında tutarsızlık gözlemlenmesi durumlarında başvuru sonuçlanma süreciniz uzayabilir ya da vize reddi alabilirsiniz. Başvurunuz ile ilgili oluşabilecek her soruna karşı işlemlerinizin 1 ay öncesinden tamamlanmış olmasını tavsiye ederiz. İzlanda vize prosedürüne uygun olan başvuruyu Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile iletişime geçerek kolaylıkla yapabilmeniz mümkündür.

İzlanda Vize Başvurusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 • Schengen vize başvuru işlemlerinde Biyometri Veri Kaydı Sistemine (VIS) elektronik imza ve parmak iziniz kaydedilmektedir. Biyometri işlemi randevu ile yapılır ve bilgileriniz 5 boyunca kayıt altında kalır.

 • İzlanda vatandaşlığına geçiş için büyükelçiliğe başvuruyu şahsen gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Kurumumuz vatandaşlığa geçiş hizmeti vermemektedir.
 • İzlanda sınırlarda çalışma ve oturma izni almak için gereken evraklara sitemiz üzerinden ulaşmanız mümkündür.
 • Schengen vize başvurusu öncesinde pasaportunuzun geçerlilik süresinin en az 1 yıl olduğuna emin olmanız gerekmektedir.
 • İzlanda vize başvuru işlemleriniz öncesinde pasaportunuzun herhangi bir şekilde deformasyona uğramamış olduğuna emin olmanız vize işlemleriniz ve ülke giriş-çıkış anlarında sorun yaşamamanız açısından oldukça önemlidir.

İzlanda Vize Reddi

Türkiye sınırları içerisinden İzlanda’ya seyahat etme amacı ile yapmış olduğunuz Schengen vize başvurunuz konsolosluk tarafından reddedilebilir. Başvurunuzun reddedilme nedeni şahsınıza belirtilir ise bunu ortadan kaldırarak İzlanda vize başvurunuzu tekrardan yapabilir ya da konsolosluğa itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Eksik evrak teslim etmek, Türkiye’ye dönüş sürecine dair herhangi bir evrak sunmamak gibi seyahatinizin uygun bulunmadığı durumlar başvurunuz reddedilebilir. İzlanda vize başvurusunda belirlenen prosedüre uygun olarak gerçekleştirmek için Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile (0242) 255 52 13 telefon numaramız ya da [email protected] e-posta adresimizi kullanarak iletişime geçebilir ve işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

İzlanda Vize Merkezi Antalya Ofisi İletişim

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp