Ankara

Adres

Çankaya Mahallesi, Cinnah Caddesi & Bükreş Sokak 19/8, 06680 ANKARA

Telefon

+90 (312) 970 05 61

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

İzlanda Vize Merkezi, Ankara

Ankara Vize Merkezi

Vize Merkezi Ankara ofisimize hoş geldiniz. Ankara ve çevre illerinden İzlanda vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız için hazırladığımız Vize Merkezi Ankara ofis sayfamızı okuyarak vize sürecine dair bilinmesi gerekenlere ulaşabilirsiniz. İzlanda vize başvurusu, Schengen vizesi, vize ücretleri gibi konuları sayfamız devamında bulabilirsiniz. Vize Merkezi Ankara ofisimiz aracılığı ile turistik, ticari ya da ziyaret amacı ile yapacağınız İzlanda vize başvurusunu en doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için +90 (312) 970 05 61 telefon numarası ya da [email protected] e-posta adresimiz ile bizimle iletişime geçebilir ya da Ankara ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İzlanda Vize İstiyor mu?

İzlanda’ya seyahat planı olan Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi vatandaşlarımız vize sahibi olmak zorundadır. İzlanda Schengen üyesi bir ülkedir ve bu sebeple ziyaretçilerinden Schengen vizesi talep etmektedir. Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri), Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi vatandaşlarımız İzlanda seyahatleri için vize sahibi olma zorunluluğundan muaftır. Turistik, ticari ve ziyaret amacı ile İzlanda sınırlarına 90 günden kısa süreli seyahat planı olan vatandaşlarımız Kısa Süreli (C Tipi) vizeye başvurmaları gerekmektedir. İzlanda’ya yapılan vize başvuruları Danimarka Büyükelçiliği tarafından değerlendirilerek sonuçlandırılır. Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile iletişime geçerek İzlanda için Schengen vizesi başvurunuzu en doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İzlanda Vize Başvuru Süreci

İzlanda vizesi için başvuru sürecini şahsen bulunma zorunluluğunuz olmadan Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru için sizden istenen evrakları eksiksiz olarak kurumumuza iletmeniz gerekmektedir. Vize Merkezi Ankara ofisimiz gerekli evraklarınızı düzenler ve başvuruya hazır hale getirir. Schengen vize başvurularında adınıza alınan randevu saatinde parmak izi (VIS) merkezine giderek biyometri işlemi yaptırmanız gerekmektedir. Biyometri işlemi sayesinde parmak izi ve elektronik imzanız 5 yıl boyunca sistemde kayıtlı kalır ve bazı ülkeler haricinde bir sonraki Schengen vize başvurunuzda tekrardan aynı işlemi yaptırmanıza gerek kalmaz. Vize Merkezi Ankara ofisimiz adınıza hazırlanan vize başvuru dosyasını konsolosluğa iletir ve değerlendirme süreciniz başlar.

İzlanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İzlanda’ya seyahat etmek için yapacağınız Schengen vize başvurusu için gerekli evraklar listesi aşağıda belirtildiği gibidir. Gerekli evraklar ilgili detaylı bilgi almak istemeniz halinde Vize Merkezi Ankara ofisimize +90 (312) 970 05 61 telefon numaramız üzerinden bizimle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

 • İzlanda Vize Başvuru Formu
 • Pasaport
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Banka Hesap Dökümü
 • Maaş Bordroları
 • İşyeri Evrakları
 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
 • Uçak Bileti ve Otel Rezervasyon Bilgileri

İzlanda Vize Ücretleri

İzlanda seyahatleri için ödenmesi gereken vize ücretleri İzlanda Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Vize harç ücreti 12 yaş altındaki çocuklardan talep edilmemektedir. İzlanda için belirlenmiş güncel vize ücretlerine kurumumuz ile iletişime geçmeniz halinde ulaşabilirsiniz. Vize ücretini ödeyerek sahip olacağınız ücret dekontu gerekli evraklarınız arasına eklenmek durumundadır. Vize başvurularının ret ile sonuçlanması halinde ödenen ücret şahsınıza iade edilmemektedir. Ülkelerin vize ücretleri yıl içerisinde değişikliğe uğrayabilir bu nedenle İzlanda için vize ücretlerine ulaşmış olmanız gerekmektedir.

İzlanda güncel vize ücretlerine +90 (312) 970 05 61 telefon numarası ya da [email protected] e-posta adresimiz üzerinden kurumumuz ile iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İzlanda Vize Başvuru Formu

Vize başvuru formu İzlanda ülkesine seyahat edebilme amacı ile doldurmanız gereken ve vize değerlendirmeniz sırasında oldukça önemli rolü olan resmi bir formdur. Bu nedenle form içerisinde yer alan sorulara doğru, eksiksiz ve tutarlı yanıtlar vermiş olmanız başvurunuzun olumsuz sonuç almaması adına oldukça önemlidir. Vize başvuru formu sizi tanımaya ve İzlanda seyahat amacınızı öğrenmeye yönelik olarak hazırlanmıştır. Başvuru formunu büyük harflerle, tükenmez kalemle, doğru ve tutarlı bilgiler kullanarak doldurmanız gerekmektedir. İzlanda vize başvuru formunun doldurulması aşamasında Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile iletişime geçerek danışmanlık hizmeti alabilir ve prosedüre uygun olarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

İzlanda Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

İzlanda’ya yapılan vize başvurularının sonuçlanması süresi 7 ila 10 iş günü olarak belirtilmektedir. Resmi tatillere denk gelen başvurular haricinde genellikle belirtilen süre içerisinde İzlanda vize başvurunuz sonuçlanmış olmaktadır. İzlanda vize başvurunuzu eksik evrak teslim ederek yapmış olmanız vize başvuru sonuçlanma sürecinde gün kaybetmeye ya da başvurunuzun vize reddi ile sonuçlanmasına neden olabilir. İzlanda seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun ile karşılaşmamak adına başvurunuzu 1 ay öncesinden yapmanızı tavsiye ederiz. Vize başvurusu sırasında şahsınızdan ek evrak talep edilebilir ya da vize reddi almanız halinde tekrardan başvuru yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenler dolayısıyla olabildiğince erken bir tarihte işlemlerinizin sonuçlanmış olması oldukça önemlidir. Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile İzlanda vize sürecinizi en doğru şekilde tamamlayabilirsiniz.

İzlanda Vize Başvurusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 • İzlanda seyahatiniz için yapacağınız Schengen vize başvurusunda pasaport geçerlilik süresinin en az 1 yıl olması şartı bulunmaktadır.
 • İzlanda ülkesine ait oturum ve çalışma iznine dair gerekli evraklara sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Vize başvurunuz öncesinde pasaportunuzun temiz ve düzgün olduğuna emin olmanız vize işlemleri ve İzlanda’ya giriş-çıkış anlarında sorun yaşamamanız açısından oldukça önem arz etmektedir.
 • İzlanda vatandaşlığına geçiş işlemleri başlatmak istemeniz halinde büyükelçiliğe şahsen başvurmanız gerekmektedir. Kurumumuz konu ile ilgili hizmet vermemektedir.
 • Schengen vize başvuruları sırasında Biyometri Veri Kaydı Sistemine (VIS) parmak izi ve elektronik imza kaydı alınmaktadır. Randevu ile yapılan biyometri işlemleri 5 yıl bilgilerinizi saklayan bir sistemdir.

İzlanda Vize Reddi

İzlanda ülkesine seyahat etmek amacı ile yapmış olduğunuz vize başvurunuz konsolosluk tarafından reddedilebilir. Konsolosluklar vize ret nedenlerini açıklama zorunlulukları bulunmamaktadır. Fakat başvurunuz reddedilir ve nedeni size belirtilir ise bunu ortadan kaldırarak İzlanda vize başvurunuzu yeniden yapabilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Başvurular eksik evrak teslim edilmesi, dönüşe dair evrak sunulmaması, seyahatin tehlike arz ettiği düşünülmesi gibi nedenlerden dolayı reddedilebilir. Başvurunuz ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamak adına prosedüre en uygun vize talebini sunmanız gerekmektedir. Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile +90 (312) 970 05 61 telefon numarası ya da [email protected] e-posta adresimiz kullanarak ya da Ankara ofisimizi ziyaret ederek İzlanda vize başvuru işlemlerinizi en doğru şekilde başlatabilirsiniz.

İzlanda Vize Merkezi Ankara Ofisleri

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.