İzlanda Vizesi için Gerekli Evraklar

İzlanda Vizesi için Gerekli Evraklar

Değerli ziyaretçimiz, İzlanda vizesi için gerekli evraklar sayfamız üzerinden vize başvuru sürecine dair detaylı bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz. İzlanda vize talebi oluşturulması sürecinde kurum olarak başvuru sahiplerine profesyonel danışmanlık desteği verdiğimizi hatırlatmak isteriz. İşlemleri tarafımız desteği ile başlatmak ya da merak ettiğiniz soruları yöneltmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Alanında uzman danışmanlarımız ile görüşmek için +90 (212) 970 05 61 telefon numaralarımızı ya da [email protected] elektronik posta adresimizi kullanabilirsiniz. Uzman kadromuz ile yüz yüze görüşmek için ikamet etmekte olduğunuz bölgeye en yakın ofisimizi ziyaret edebilecek olduğunuzu hatırlatırız.

İzlanda Vizesi Hakkında

İzlanda sınırları içerisine seyahat etmeyi planlayan T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi kişilerin seyahatleri öncesinde vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Söz konusu kişiler vize taleplerinin konsolosluk tarafından onaylanması durumunda İzlanda’yı seyahat edebilmektedir. T.C. Hususi (Yeşil) Pasaport, Diplomatik (Siyah) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaportu sahibi kişiler 90 ikame gününü aşmayan turistik seyahatleri için vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. İlgili kişilerin ziyaret sürelerinin 90 ikame gününü aşacak olması durumunda seyahat amacına uygunluk gösteren vize türüne başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

İzlanda vizesi başvuruları sırasında kurumumuzdan danışmanlık desteği alarak işlemlerin sizin adınıza en uygun biçimde gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz. Sürecin şahsen bulunmanız şartı olmayan adımlarını temsilcilerimiz ile iletişimde kalarak rahatlıkla takip edebilirsiniz.

İzlanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar - Evrak Takibi ve Kontrolü

İzlanda vizesi işlemleri sırasında kurumumuzdan danışmanlık desteği almanız halinde temsilcilerimiz sürecin tümüyle detaylı bir biçimde ilgilenmektedir. İzlanda vizesi belgeleri bir araya getirildikten sonra tarafımıza tercih edilmesi durumunda elden teslim edilebilmektedir. Başvuru sahibinin isteğine göre evraklar kargo veya kurye desteği ile ya da doğrudan e-posta adresi üzerinden gönderilebilmektedir. Başvuru evrakları tarafımıza ulaştıktan sonra danışmanlarımız tarafından özenle incelenmektedir. Bu aşamada paylaşılan bilgi ve belgelerde eksik, hatalı ya da tutarsızlık gözlemlenmesi durumunda tarafınız ile iletişime geçilmektedir. Söz konusu inceleme sayesinde başvuru dosyasının konsolosluğun talep ettiği şekilde hazırlanması sağlanmaktadır.

Konsolosluk değerlendirme aşamasında tercih etmesi halinde başvuru sahibinden ek evrak talep edebilmektedir. Bu durum vize değerlendirme süresinin tahmin edilenden daha uzun olmasına yol açabilmektedir. Eksik belge gönderilmesi nedeniyle değerlendirme aşamasında tekrardan ek evrak talep edilmesi durumu ile karşı karşıya kalmamak adına dosyanın en doğru şekilde hazırlanması oldukça önemlidir. Konsoloslukların en sık vize reddi verme nedenleri arasında başvuru sahiplerinin eksik evrak teslim etmesi yer almaktadır. Seyahat planı ile ilgili herhangi bir aksaklık ile karşı karşıya kalmamak adına sürecin başından sonuna kadar olması gerektiği şekilde yürütülmesi tavsiye edilmektedir.

İzlanda Vizesi Nasıl Alınır?

İzlanda vizesine başvuruda bulunmak için ilk olarak seyahat amacına, seyahat süresine ve ülkeye yapılacak giriş sayısına uygun olan vize türünün belirlenmesi gerekmektedir. İzlanda vizesi için kurumumuzla görüşerek seyahat detaylarından ve mesleğinizden bahsederek hazırlanması gereken evraklara ve güncel vize ücret detaylarına ulaşım sağlayabilirsiniz. İzlanda vizesi belgeleri vize ücretleri başvuru yapılacak olan vize türüne göre farklılık göstermektedir. Doğru belgelerin eksiksiz olarak bir araya gelebilmesi için başvurunun başvuru adımlarının eksiksiz olarak tamamlanması gerekmektedir.

Gerekli evraklar kurumumuza iletildikten sonra danışmanlarımız tarafından incelenmektedir. Bu aşamada herhangi bir olumsuz durum ile karşılaşılması halinde tarafınız ile iletişime geçilmektedir. Böylelikle başvuru dosyasının talep edildiği şekilde hazırlanması sağlanmaktadır. Başvuru dosyası eksiksiz olarak hazırlandıktan sonra konsolosluğun değerlendirilmesine sunulmaktadır. Konsolosluğun değerlendirme süreci sona erdiğinde pasaportunuz kurumumuz tarafından teslim alınmaktadır. Pasaportunuzu dilerseniz ofisimizi ziyaret ederek elden teslim alabilirsiniz. Tercih etmeniz halinde pasaportunuz kargo ya da kurye hizmeti ile tarafınıza teslim edilebilmektedir.

İzlanda Vize Türleri

İzlanda’ya seyahat edecek kişilerin seyahat amacına, seyahatin süresine ve ülke sınırları içerisine yapacakları giriş sayısına uygunluk gösteren vize türüne başvuruda bulunmaları gerekmektedir. İzlanda için vize türleri aşağıda sıralandığı gibidir:

Planlamış olduğunuz İzlanda seyahatinin hangi vize türüne denk düştüğüne emin olmamanız halinde kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. Danışmanlarımız planladığınız seyahate göre hangi vize türüne başvurmanız gerektiğine dair tarafınızı bilgilendirmektedir. İzlanda vizesi için gerekli evraklar ve konsolosluk tarafından belirlenen vize ücretleri başvuru yapılacak olan vize türüne göre farklılık göstermektedir.

Başvuru adımları hakkında detaylı bilgi almak ve işlemleri hızlı bir şekilde başlatmak için tarafımız ile iletişime geçebilirsiniz. Vize Merkezi olarak vermiş olduğumuz danışmanlık hizmeti sayesinde başvuru sahiplerinin işlemler sırasında sıkça tekrarlamış oldukları hataların önüne geçmekteyiz. Bu sayede işlemlerin hatalı olarak gerçekleşmesi nedeniyle vize talebinin reddedilmesi ihtimalini ortadan kaldırdığımızı bildirmek isteriz.

İzlanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İzlanda vizesi için konsolosluk tarafından talep edilen belgeler başvuru yapılan vize türüne ve başvuru sahibinin mesleğine göre farklılık gösterebilmektedir. Seyahatin süresi ve ülkeye yapılacak giriş sayısı da başvuru sahibinden ek evrak talep edilmesine yol açabilmektedir.

İzlanda’ya yapılacak vize başvuru işlemlerinde talep edilen belgeler aşağıda sıralandığı gibidir:

 • Pasaport: Başvuru işlemleri sırasında talep edilen pasaportun son 10 yıl içerisinde düzenlenmiş olması ve seyahat bitiş tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerli olması şartı aranmaktadır. Başvuru işlemleri sırasında başvuru sahibinin varsa eski pasaportlarını da ibraz etmesi gerekmektedir.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Başvuru işlemleri sırasında hazırlanacak olan seyahat sağlık sigortasının tüm Schengen bölgesini kapsayacak şekilde 30.000 € teminatlı olarak düzenlenmesi gerekmektedir. Sigortanın seyahat tarihleri içerisinde geçerli olacak şekilde hazırlanması oldukça önem arz etmektedir.
 • Biyometrik Fotoğraf: Vize talebi oluşturulması sırasında başvuru sahibinin son 6 ay içerisinde çekilmiş olan 2 adet biyometrik fotoğrafını ibraz etmesi gerekmektedir. Fotoğrafın 35x45 ölçülerinde, açık renk bir fona sahip olması ve başvuru sahibinin yüzünü tam olarak göstermesi zorunluluğu bulunmaktadır.
 • Nüfus Kağıdı Fotokopisi: Başvuru sahibine ait nüfus kağıdının önlü arkalı fotokopisinin başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir.
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinin anne, baba, var ise eş ve çocuklara ait bilgilerin ve ikamet bilgilerinin gözükecek şekilde alınması şartı aranmaktadır. İlgili belge Nüfus Müdürlükleri aracılığıyla ya da e-devlet üzerinden barkodlu olarak alınabilmektedir.
 • Banka Hesap Dökümü: İzlanda’ya vize talebinde bulunacak kişilerin son 3 aya ait maaş hesap hareketliliğini gösteren, seyahat masraflarını karşılayacak bakiyeye sahip olan kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri ile birlikte ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Ulaşım ve Konaklama Belgeleri: Başvuru sahibi adına düzenlemiş olan gidiş- dönüş tarihleri belli olan uçak ya da diğer ulaşım araçlarına ait belgelerin başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir. Seyahat sahibinin İzlanda sınırları içerisinde konaklama yapacağı yere ait isme düzenlenmiş rezervasyonların da konsolosluğun değerlendirmesine sunulması şartı aranmaktadır. Başvuru sahibinin İzlanda sınırları içerisinde aile ya da arkadaş yanında konaklayacak olması durumunda söz konusu durumu ispatlayacak belgelerin ve yanında ikamet edeceği kişiye ait kimlik bilgilerinin de başvuruda yer alması gerekmektedir.
 • Muvafakatname: İzlanda’yı seyahat edecek kişinin 18 yaşından küçük olması, tek başına veya yalnızca bir ebeveyn ya da yasal vasi ile seyahat edecek olması durumunda muvafakatname hazırlanması gerekmektedir. (Seyahat eden ebeveynin evli olmaması yada ebeveynlik yetkisinin yalnızca kendinde olması durumunda bu belge talep edilmemektedir. Bu durumda söz konusu yetkiyi gösteren belgelerin eklenmesi doğru olacaktır.) Muvafakatnamenin ebeveynlerin iznini gösterecek ve noter tasdikli olacak biçimde hazırlanması gerekmektedir.

İzlanda vizesine başvuru işlemleri sırasında başvuru sahiplerinden vize başvuru formu doldurmaları talep edilmektedir. İzlanda vizesi belgeleri arasında yer alan bu formun doğru bilgilerle eksiksiz biçimde doldurulması zorunluluğu bulunmaktadır. Resmi bir belge niteliği taşıması nedeniyle yanlış, eksik ya da tutarsız bilgilerle doldurulması başvurunun değerlendirme aşamasında olumsuz sonuçlanmasına yol açabilmektedir.

Kurumumuz desteği ile yapılan başvurularda temsilcilerimiz formun talep edildiği şekilde doldurulması konusunda başvuru sahiplerini yönlendirmektedir. Bu sayede işlemler sırasında yapılan hatalardan dolayı ret sonucu ile karşılaşma ihtimali ortadan kaldırılmaktadır.

İzlanda vizesi başvuru formunun büyük harflerle, tükenmez kalemle ve okunaklı olacak şekilde doldurulması gerekmektedir. Talep edilmesi durumunda belge internet ortamı üzerinden de doldurulabilmektedir. Formun doldurulması işleminin ardından belgenin başvuru sahibi tarafından imzalanması gerekmektedir. İmzalanmayan belgeler geçersiz sayılmakta ve başvurunun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilmektedir.

İzlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İzlanda vize talepleri İzlanda Konsolosluğu tarafından değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. Kurumumuz başvuru sürecinde işlemlerin konsolosluğun talep ettiği şekilde gerçekleşmesi konusunda başvuru sahiplerine danışmanlık desteği vermektedir. Vize Merkezi olarak İzlanda’ya yapılan vize başvurularını kabul ederek değerlendirme yetkisine sahip olmadığımızı hatırlatmak isteriz. Vize taleplerinin değerlendirilmesi İzlanda Konsolosluğu inisiyatifindedir.

İzlanda vize başvuruları konsolosluk tarafından ortalama 7 ila 10 iş günü içerisinde değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. İzlanda vizesi belgeleri içerisinde eksiklik olması ve konsolosluğun ek evrak talep etmesi durumlarda sonuçlanma süresi değişebilmektedir. Konsolosluğun resmi tatil günlerine ya da yoğun dönemlere denk gelen başvuruların sonuçlanması tahmin edilenden daha uzun olabilmektedir. Değerlendirme sürecinde zaman kaybı yaşanmaması adına evrakların eksik olarak sunulmaması seyahat planı ile ilgili aksaklık yaşanmaması açısından oldukça önem arz etmektedir.

İzlanda Vize Ücreti

İzlanda’ya yapılan vize talepleri sırasında ödenen vize ücretleri İzlanda Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Konsolosluklar vize başvurusu için ödenen vize ücretlerini dönemsel olarak güncelleme yetkisine sahiptir. Başvuru işlemlerini başlatmadan önce konsolosluk tarafından belirlenen güncel vize ücretinin teyit edilmesi süreç içerisinde herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmaması açısından önemlidir. Başvuru yapılan vize türüne, ülkede ikamet edilecek süreye ve ülkeye yapılacak giriş sayısına göre vize ücretleri de değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle seyahat planının detaylı olarak kurumumuz danışmanlarına aktarılması halinde ödenmesi gereken güncel tutara ulaşım sağlanabilmektedir.

Vize talebinin konsolosluk tarafından olumsuz bir karar ile sonuçlanması durumunda işlemler sırasında ödenmiş olan vize başvuru ücreti iade edilmemektedir. Hem seyahat planının aksaklığa uğramaması hem de süreç içerisinde maddi bir kayıp yaşanmaması adına işlemlerin en doğru şekilde gerçekleştirilmesi tavsiye edilmektedir. 12 yaşından küçük çocuklar için yapılan vize taleplerinde vize ücreti talep edilmediğini hatırlatmak isteriz.

İzlanda vizesi için gerekli evraklar sayfamızın tarafınıza yardımcı olduğunu umarız. Sürece ilişkin merak ettiğiniz soruları yöneltebilmek ya da İzlanda vize başvuru işlemlerini hızlı bir şekilde başlatabilmek için temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Alanında uzman kadromuz ile görüşebilmek için dilerseniz ikamet etmekte olduğunuz bölgeye en yakın ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Süreci uzaktan yönetebilme şansına sahip olduğunuz için danışmanlarımızla +90 (212) 970 05 61 telefon görüşmeleri yapabilir ya da [email protected] e-posta adresi üzerinden yazışmalar gerçekleştirebilirsiniz.

İzlanda vizesi gerekli evraklar

İzlanda ile ilgili sizden gelen sorular

1 sorudan en popüler 1 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • İzlanda Vizesi için Gerekli Evraklar
  F.M., 18 Haz 2020, 20:20

  Merhabalar, kız arkadaşımla beraber İzlanda’ya 3 ay sonrası turistik seyahat düşünüyoruz. Her ikimizde kurumsal bir firmada yaklaşık 4 senedir çalışıyoruz ve danışmanlık almak istiyoruz. Şirketten almam gereken İzlanda vizesi için gerekli evraklar nelerdir? Evrak listesinde sunmamız gereken gelir belgelerinde minimum ne kadar bakiye göstermemiz gerekir? Tapu, ruhsat gibi belgeler zorunlu mudur? Üstümüze herhangi bir gayrimenkul olması gerekir mi? Vize başvurumuzu en geç ne zaman yapmamız gerekir? Evraklarımızı kaç gün kala iletmemiz gerekecek?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

İzlanda için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp