İzlanda Vizesi için Gerekli Evraklar

F.M. 18/06/20, 20:20
Merhabalar, kız arkadaşımla beraber İzlanda’ya 3 ay sonrası turistik seyahat düşünüyoruz. Her ikimizde kurumsal bir firmada yaklaşık 4 senedir çalışıyoruz ve danışmanlık almak istiyoruz. Şirketten almam gereken İzlanda vizesi için gerekli evraklar nelerdir? Evrak listesinde sunmamız gereken gelir belgelerinde minimum ne kadar bakiye göstermemiz gerekir? Tapu, ruhsat gibi belgeler zorunlu mudur? Üstümüze herhangi bir gayrimenkul olması gerekir mi? Vize başvurumuzu en geç ne zaman yapmamız gerekir? Evraklarımızı kaç gün kala iletmemiz gerekecek?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar, 

İzlanda vizesi belgeleri başvuru sahibinin gidiş amacına ve statüsüne göre değişiklik göstermekle birlikte gidiş amacının doğru şekilde belirlenmesi başvurunuzun olumlu sonuçlanması açısından önemlidir. Turistik seyahat edecek başvuru sahibinin çalışan olma durumunda şirket tarafından temin edilmesi gereken belli başlı belgeler bulunmaktadır. Şirket tarafından temin edilmesi gereken İzlanda vizesi evrak listesi zorunlu belgelere ek olarak; 

  • Şirketin antetli kağıdına yetkili tarafından imzalanmış, seyahat amacı ve tarihlerini, ayrıca iş yerindeki statünüzü belirten konsolosluğa hitaben yazılmış vize talep dilekçesi
  • E-devletten alınmış barkotlu A4 SGK hizmet dökümü
  • Son 3 aylık kaşeli ve imzalı maaş bordrosu 
  • İşe giriş bildirgesi
  • Şirket evrakları (Güncel ve orijinal faaliyet belgesi, vergi levhası fotokopisi, imza sirküleri fotokopisi, ticaret sicil gazete fotokopisi ) alınması gerekmektedir.

İzlanda vizesi belgeleri içinde sunmanız gereken şahsi banka hesap dökümünde minimum 5000 TL bakiye bulundurmanız gerekmektedir. Bu tutar abartılı olmayacak şekilde daha yüksek olabilmektedir. Yalnız 5000 TL altında bulunması seyahatiniz için yetersiz sayılabilmesi sebebi ile vizenizin olumsuz sonuçlanmasına yol açabilmektedir. Tapu, ruhsat vs. gibi belgeler zorunlu olmamakla birlikte varsa fotokopileri mutlaka sunulmalıdır. 

İzlanda vizesi evrak listesi herhangi bir gayrimenkulün zorunluluğu bulunmamaktadır. İzlanda vize başvuru süresi ortalama 15 takvim günü sürmektedir. Randevunuzun alınması ve başvurunuzun yapılması göz önünde bulundurulursa en az 20-25 gün kala evraklarınızın tarafımıza iletilmiş olması gerekmektedir. İzlanda vizesi için gerekli evraklar hakkında Vize Merkezi’ni 0212 970 05 61 numaralı telefondan arayarak müşteri temsilcilerimizden gerekli listeyi e-mail ve sms yoluyla temin edebilirsiniz.

Saygılarımızla,

Kübra ULUOĞLU

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x