İzlanda çalışma vizesi

Bilgi Sayfasına Dön
 • S.K 29 Haz 2020, 15:33
  Merhabalar, İstanbul’da ikamet etmekteyim. Yaklaşık 1 senedir çalışmıyorum. Ve İzlanda çalışma vizesi başvurusu yapmak istiyorum. İzlanda’ya çalışma vizesi başvurusunda dikkat etmem gereken hususlar nelerdir. İzlanda Çalışma vizesinde yaş sınırı var mıdır? İzlanda’da herhangi bir şirket ile anlaşma yapmam gerekir mi? Buradan çalışma iznine başvuru yapıp İzlanda’ya gittiğimde bir iş yeri ile anlaşabilir miyim?
  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • Vize Merkezi 29 Haz 2020, 15:33

  Merhabalar, Çalışma vizesi İzlanda’ya giderek orada ticari amaçlı ya da oraya yerleşme amaçlı alınan bir izin türüdür. Başvuru sahibinin öncelikle ekonomik geliri olmalıdır. Kişi bir yatırım yapacak ya da bir şirket için çalışmak üzere başvuru yapıyorsa belli bir yaş sınırı olduğuna dikkat etmelidir. Eğer başvuru sahibi 16 yaşından küçükse bu başvuruyu gerçekleştirememektedir. Eğer kişi Çalışma vizesi İzlanda ‘ya kendi adına gelir elde etmek için başvuruyorsa 18 yaşından büyük olması gerekmektedir. Vize işlemlerine başvuru yapmadan önce İzlanda Çalışma izni ve İzlanda oturum izni alması gerekmektedir. İzlanda Çalışma izni başvurusunu iş fırsatı sağlayan şirket yapmalıdır.

  Çalışma vize işlemlerine başlamadan önce başvuru yapacak kişinin dikkat etmesi gereken belli başlı hususlar vardır. Bu hususlar şu şekildedir.

  İzlanda Çalışma izni Başvurularında Dikkat Edilecekler;

  • İzlanda Çalışma izni için İzlanda vize başvurularınızda kullandığınız evrakların bir nüsnasının fotokopisini talep etmektedir. Konsolosluğa başvuru yapılacağı zaman bu belgelerin birer fotokopisinin yanınızda olması önemlidir. Aksi takdirde işlemleriniz başlatılmayabilmektedir.
  • İzlanda Konsolosluğuna çalışma izni başvurusu yapmış olan kişi başvurusu onaylanıp İzlanda’ya girdikten sonra yabancılar polisine gitmeleri gerekmektedir. 30 gün içerisinde Yabancılar polisine başvuru yapan başvuru sahibi oradan oturum kartı alması gerekmektedir.
  • Çalışma vize başvurusu kabul edilen kişi ülkeye giriş yapmalıdır. Ülkeye giriş yaptıktan sonra gerekli sosyal sigortalar sistemine sigorta kayıtlarını yaptırmakla sorumludur.
  • İzlanda schengen çalışma izni almanın bir başka yolu ise Kişi isterse ülkeye yatırımcı olarak da giriş yapabilmektedir. Eğer yüklü miktarda ülkeye yatırım yaparsa İzlanda Konsolosluğu oturum ve çalışma izni sağlamaktadır.

  İzlanda Çalışma Vizesi daha fazla bilgi için Vize merkezini arayarak Müşteri temsilcilerimizden profesyonel destek alabilir başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

  Saygılarımızla.

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
Bilgi Sayfasına Dön
Yorum Ekle

Soruya Yanıt Ver

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp