İzlanda Vizesi

S.T. 18/06/20, 01:41
Merhabalar, Türkiye’de 3 senedir bir firmada çalışanım ve 2 ay sonra yaz ortası düğünüm var. Eşim ile birlikte İzlanda’ya balayı için turistik bir seyahat düşünüyoruz. Eşim öğretmen kendisinin hali hazırda bir vizesi mevcut kendim için vize başvurusu yapmak istiyorum. İzlanda vizesi için nereden başvuru yapabilirim? Aynı zamanda danışmanlık almak istiyorum, bana yardımcı olabilir misiniz? Eşim ile birlikte gideceğimi nasıl belgeleyebilirim? Hangi belgeleri sunmam gerekir? 2020 yılında vize ücretinde herhangi bir değişiklik var mı? Bilgi alabilir miyim?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar, öncelikle tebrik ederiz. Türkiye’de İzlanda Konsolosluğu bulunmaması sebebi ile İzlanda vize başvuruları Danimarka Konsoloslukları tarafından işlem görmektedir. Lakin 2014 yılında Schengen ülkelerinin biometrik parmak izine geçme sebebi ile vize başvuruları acil ve istisnai durumlar dışında direk olarak konsolosluklardan kabul edilmemekle birlikte konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu resmi vize İzlanda başvuru merkezlerinden kabul edilmektedir.

Vize merkezi danışmanlık talep etme durumunuzda gerekli evrak listesini tarafınıza gidiş amacı ve statünüze uygun olarak iletmektedir. Hazırlamış olduğunuz evrakları şahsen, kargo veya kurye yolu ile tarafımıza iletmeniz durumunda online vize başvuru randevunuz alınmakta ve dosyanız eksiksiz olarak hazırlanmaktadır. Randevu günü ve saati dış operasyon yetkilimiz size eşlik etmekte ve başvurunuz gerçekleştirilmektedir. İzlanda’ya vize 2020 başvurularında her yıl olduğu gibi belli başlı evraklar güncellenebilmektedir. Bu sebeple mutlaka vize İzlanda başvuru evraklarınızı hazırlamadan önce güncel gerekli evrak listesini tarafımızdan talep etmenizi tavsiye ederiz.

İzlanda’ya vize 2020 yılında konsolosluk harçları zamlı olarak alınmaktadır.02.02.2020 tarihinden itibaren konsolosluk harçları 80 € olarak güncellenmiştir. Aynı zamanda başvuru merkezi koordinasyon ücreti 30 € ve Vize Merkezi danışmanlık bedelimiz 30 € olmak üzere toplamda 140 € olarak ödenmektedir.

İzlanda vizesi başvurusu yaparken seyahat edeceğiniz yakınınızın mevcut vizesi bulunması durumunda vize fotokopisini dosyanıza eklemeniz gerekmektedir. Aynı zamanda otel ve uçak rezervasyonlarınızda mutlaka gideceğiniz yakınınızın adı ve soyadı geçmelidir. Dosyanızda eksik veya hatalı bir belge bulunması durumunda konsolosluk başvurunuzu ret etme veya ek belge talep etme hakkına sahiptir. 

Saygılarımızla

Kübra ULUOĞLU

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x