İzlanda vize reddi

D.H 29/06/20, 13:07
Merhaba, yaklaşık 2 yıldır İstanbul’da özel bir bankada çalışmaktayım ve geçen sene eylül ayında İzlanda vize başvurum ret ile sonuçlandı. Neden ret aldığım konusunda herhangi elle tutulur bir sebep sunulmadı bir ret mektubu tarafıma sunuldu ve sebep olarak seyahatimin inandırıcı olmadığı yazılı bir madde işaretlenmişti. Ret sebebim ne olabilir? İzlanda vize reddinden sonra bir daha başvuru yapabilir miyim? Beklemem gereken herhangi bir süre var mıdır? Vizemin ret olmaması için ekstra olarak nasıl bir başvuru gerçekleştirmem gerekir? Sizden danışmanlık alarak işlemlerimi yapmak istiyorum.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar, İzlanda vizesi reddinin birçok sebebi bulunmaktadır. Vize retlerinden sonra herhangi bir süre beklenmeksizin başvuru yapılabilmektedir. İzlanda vize ret almanıza sebep olan maddeler belli başlı evrak eksikliği veya evrakta hatalı verilen beyanlara bağlıdır. Peki ret sebepleri nelerdir bunları kısaca açıklamak isterim.

  • Başvuru sahibinin ülkesine geri dönmeyeceği şüphesi oluşturması
  • Seyahat belgelerinin tarih ve beyan uyuşmazlığı
  • Maddi gelir belgelerini net bir şekilde sunamamış olması ya da yetersiz bulunması
  • Schengen bölgesine giriş yasağının bulunması
  • Sunulan belgelerin güncel olmaması, sahte belge olması ya da belgelerin eksik olması
  • Daha önce alınan Schengen vizesinin süresinin geçirilmiş olması kaçak duruma düşülmesi gibi birçok ret sebebi bulunmaktadır. 

İzlanda vize ret alan başvuru sahipleri öncelikle belgelerde herhangi bir hata eksik olup olmadığını kontrol ederek tekrar eksik belge ya da hatayı düzelterek başvuru yapabilmektedir. Herhangi bir süre beklenmesi ya da başvurunun alınmaması söz konusu değildir. Her başvuru sahibi alınan İzlanda vizesi reddinden sonra belgelerini eksiksiz olarak hazırlayarak başvuru yapabilmektedir. Alınan retten sonra 15 gün içerisinde başvuru sahiplerinin itiraz hakkı bulunmaktadır.

İzlanda vize ret alan başvuru sahipleri için Vize Merkezi bu süreçte öncelikle durumunuza özel olarak size uygun gerekli evrak listesini tarafınıza iletmekte ve gerekli belgelerin tesliminden sonra dosyanızı eksiksiz olarak hazırlamaktadır. İzlanda vize reddi almış olan başvuru sahipleri için Aynı zamanda dosya hazırlanma aşamasında gerekli dilekçelerle durumunuzu anlatmakta ve eksiksiz bir dosya sunmaktadır.

Saygılarımızla.

Vize Merkezi

Kübra Uluoğlu

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x