Etiyopya Başkonsolosluğu İstanbul

Etiyopya Başkonsolosluğu İstanbul

Etiyopya Başkonsolosluğu İstanbul ve çevre illerinde ikamet eden kişilerin vize işlemleri konusunda hizmet vermektedir. Başvurular doğrudan Başkonsolosluk veya turistik seyahatler için e-vize sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Etiyopya vize başvurusunun prosedüre uygun olarak gerçekleştirilmesi için başvuru işlemlerinizi Vize Merkezi olarak sizin adınıza yapalım! 

Konsolosluklar bulundukları ülkelerde kendi ülkelerinin menfaatlerini koruma, ilerletme resmi süreçleri takip etme amacıyla varlığını koruyan resmi kurumlardır. Konsolosluk ve diğer temsilciliklerin görevleri anlaşmalar ve nizamnameler çerçevesinde belirlenmektedir. Konsolosluklar ve dış temsilcilikler Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ticari menfaatleri koruma, geliştirme ve kendi ülke vatandaşlarının ihtiyaçları doğrultusunda hizmet sağlama amacı gütmektedir. 

Konsolosluk ve dış temsilciliklerin diğer hizmetleri arasında vize ve pasaport işlemleri, tıbbi ve kanuni işlemler, eğitim alanları dahilinde yardım sağlama, sınırları içerisinde bulunulan ülkenin otoriteleri ile iletişim kurma, kendi ülke vatandaşları olan kişilerin doğum, ölüm, evlilik ve belge tasdiki gibi görevler bulunmaktadır. 

Uluslararası bir hukuk devletinin başka bir devletin kendi sınırları içerisinde herhangi bir temsilcilik kurma mecburiyeti bulunmamaktadır. Etiyopya Devleti, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde Etiyopya Başkonsolosluğu İstanbul, Etiyopya Büyükelçiliği Ankara, Etiyopya Fahri Konsolosluğu Antalya, Etiyopya Fahri Konsolosluğu Adana, Etiyopya Fahri Konsolosluğu Konya, Etiyopya Fahri Konsolosluğu Mersin, Etiyopya Fahri Konsolosluğu Bursa temsilcilikleri bulunmaktadır. 

Etiyopya Başkonsolosluğu İstanbul İletişim ve Ulaşım Bilgileri 

(Consulate General of Federal Democratic Republic of Ethiopia)
Adres: Bağlar Mahallesi, Yavuz Sultan Selim Caddesi, No:15, Kat: 2, Canel Plaza, Güneşli – Bağcılar / İSTANBUL 
Tel: +90 212 790 11 50/6 Ext: 111
Fax: +90 212 790 11 54
E-mail: [email protected]

Etiyopya Başkonsolosluğu İstanbul 

Etiyopya Başkonsolosluğu İstanbul ve çevre illerinde ikamet eden vatandaşlarımızın Etiyopya vize başvuru işlemleri konusunda hizmet sağlamaktadır. Etiyopya vizesi başvuru işlemleri turistik seyahatler için e-vize sistemi üzerinden veya doğrudan ülke temsilciliğine yapılabilmektedir. Etiyopya turistik ve ticari vize başvuruları kurumumuz aracılığıyla yapılabilmektedir. 

Etiyopya vizesi başvuru işlemleri Etiyopya İstanbul Başkonsolosluğu tarafından hafta içi 09:00 - 12:00 saatleri arasında kabul edilmektedir.  Etiyopya Yatırımcı Vizesi (I-V) başvuruları Başkonsolosluk Ticari ve Tanıtım Departmanı tarafından kabul edilerek değerlendirilmektedir. Etiyopya Ticari Vize başvuruları Etiyopya Göçmenlik Bürosuna yapılabildiği gerekli evrakların kurumumuza teslim edilmesi ile de gerçekleştirilebilmektedir. 

7 OcakYeni Yıl
19 OcakOrtodoks Epifani 
2 MartAdwa'nin Zaferi 
7 NisanKutsal Cuma
21-23 NisanRamazan Bayramı
24 NisanPaskalya
1 Mayısİşçi Bayramı
5 MayisVatansever Zafer Bayrami
19 MayısAtatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
28 MayısDerg'in Çöküşü
28 Haziran - 1 TemmuzKurban Bayramı
15 TemmuzDemokrasi Günü
30 AğustosZafer Bayramı
11 EylülEtiyopya Yeni Yıl
27 EylülMeskel
29 EkimCumhuriyet Bayramı

 

Vize Merkezi vize temsilcilerimiz ile gerekli evraklarınızı ileterek şahsen bulunma zorunluluğunuz olmaksızın Etiyopya vize sürecini hızlı ve kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz! 

Etiyopya vize başvuru işlemlerini sizin adınıza yapalım!

Etiyopya Vize Başvurunuz Olumsuz Sonuçlanmasın

Etiyopya ile ilgili sizden gelen sorular

4 sorudan en popüler 4 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Etiyopya vize reddi 2021
  B.Ortaç, 14 Haz 2021, 23:18

  Merhaba, iyi günler. Ben Etiyopya’ya vize başvurusunda bulunarak turistik bir gezi gerçekleştirmeyi planlıyorum. Bu durumda işlemler sırasında nelere dikkat edilmesi gerektiğini öğrenmek istiyorum. Etiyopya vize reddi 2021 yılında hangi durumlarda karşımıza çıkabiliyor ve bu durumla karşılaşmamak için sizin önerileriniz neler? Yardımcı olursanız memnun olurum. Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Etiyopya vize randevusu 2021
  O.Caymaz, 14 Haz 2021, 14:34

  Selamlar, bu yıl içerisinde Etiyopya’ya bir seyahat planlıyorum. Başvurunun nasıl yapıldığını ve nelere dikkat edilmesi gerektiğini öğrenmek istiyorum. Bu işlemler sırasında Etiyopya vize randevusu 2021 yılı geçerli mi? Yoksa süreci daha kolay bir şekilde tamamlamanın başka bir yolu var mı? Siz işlemler sırasında yardımcı oluyorsunuz diye biliyorum bu durumda tüm süreçle tek başımıza ilgilenmek durumu ortadan kalkıyor değil mi? Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Etiyopya İstanbul Başkonsolosluğu vize başvuru işlemleri
  C.Baysarı, 19 Nis 2020, 21:43

  İyi çalışmalar öncelikle ben Tekirdağ’da yaşıyorum ve Etiyopya seyahat planım var önümüzdeki yaz için. Tekirdağ’da ikamet edenler Etiyopya İstanbul Başkonsolosluğu vize başvuru işlemleri ile vize sahibi olabiliyor sanırım çünkü Tekirdağ’da Etiyopya’ya ait başka bir konsolosluk mevcut değil gözüküyor internette. Fakat ben bir yandan çalışıyorum ve vize randevusuna kendim gidebilecek kadar vaktim yok ne yazık ki. Bu aşamada sizden danışmanlık hizmeti alsam işlemleri benim adıma yapabilir misiniz ve bu süreçte sizin yanınızda olmam gerekiyor mu onu da ayrıca merak ediyorum. Uzaktan yapılan başvurularda işlemler nasıl oluyor kısaca bilgi verebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Etiyopya İstanbul Başkonsolosluğu
  t.cebeciler, 19 Nis 2020, 21:33

  Merhaba, ben Etiyopya için vize başvurusunda bulunmak istiyorum ve İstanbul’da ikamet ediyorum. Bu durumda Etiyopya İstanbul Başkonsolosluğu tarafından mı başvurum değerlendirilecek. Vize randevusunu oradan mı almam lazım. Randevuya gittiğimde vize değerlendirmesi tam o sırada mı yapılıyor. Konuyla ilgili bilgi sahibi değilim ve vize ücretimin boşa gitmesini istemiyorum. Başvuruyu sizinle yaptığımda ne oluyor yani hangi aşamalarda yardımcı oluyorsunuz? Teşekkür ederim şimdiden, iyi günler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Etiyopya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp