Etiyopya Turistik Vize

Etiyopya Vize İşlemleri Vize Merkezi Temsilcileri aracılığıyla en doğru ve hızlı şekilde gerçekleştirilir.

Etiyopya Vize Başvurusunu Sizin Adınıza Yapalım!

60 saniyede Etiyopya Online Vize Başvurusu yapabilmek için aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Doldur çevrimiçi form.

Formu doldurmaya başlamadan önce Pasaport görüntüsünü, Kimlik fotokopisinin ön ve arka yüzünü önceden hazırlayınız.

(Yükleyeceğiniz dosyalar .pdf, .flv, .avi, .jpg, .jpeg, .png, .gif formatında olabilir.)

Vizeniz 72 saat içerisinde onaylandığı taktirde mail adresinize gönderilecektir.

Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaportu sahipleri Etiyopya sınırları içerisine gerçekleştirecekleri turistik seyahatleri için vize sahibi olmaları gerekmektedir.  Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri Etiyopya sınırları içerisine 90 günü aşmayan seyahatleri için vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. Etiyopya vizesi 30 gün ve 90 gün ikamet hakkı dahilinde iki farklı şekilde tahsis edilmektedir. 

T.C. vatandaşlarının Etiyopya Kapı Vizesi hizmetinden faydalanamamaları nedeniyle vize işlemlerini seyahatleri öncesinde tamamlamaları gerekmektedir. Etiyopya vize başvuruları doğrudan Etiyopya Büyükelçiliğine yapılabildiği gibi akredite vize başvuru merkezleri aracılığıyla da gerçekleştirilebilmektedir. Turistik amaçlı Etiyopya seyahatleri için e-vize uygulaması ile başvuru işlemleri online ortamda tamamlanabilmektedir. 

Etiyopya vize işlemleri sırasında şahsen bulunma zorunluluğu olmaması nedeniyle başvuru sahipleri işlemlerini kurumumuz aracılığıyla kolaylıkla gerçekleştirebilmektedir. Başvuru işlemleri için gerekli evrakların kurumumuza iletilmesi yeterli olmaktadır. Vize Merkezi Etiyopya vize temsilcilerimiz ibraz edilen belgeleri düzenleyerek başvuruya hazır hale getirmekte ve süreci prosedüre uygun şekilde tamamlamaktadır. 

Etiyopya Turist Vizesi Başvuru İşlemleri

Etiyopya Turistik Vize Başvurusu doğrudan Etiyopya Büyükelçiliğine veya e-vize sistemi üzerinden yapılabilmekle bilmekle birlikte yetkili vize başvuru merkezleri aracılığıyla da tamamlanabilmektedir. Vize Merkezi olarak Etiyopya vize işlemlerini alanda profesyonel hizmet sağlayan temsilcilerimiz ile birlikte belirlenen prosedüre uygun olarak gerçekleştirmekteyiz. 

Başvuru aşamasında bilgi alabilmek için kurumumuz ile iletişime geçilmesi halinde tarafınıza bir bilgi e-postası gönderilmektedir. Söz konusu bilgilendirmede vize başvuru süreci ve gerekli evraklara dair merak edilenler yer almaktadır. Sürece dair bilgi sahibi olarak gerekli evrakların hazırlanması ve kurumumuza iletilmesi ile birlikte başvuru işlemleri başlatılmaktadır. Etiyopya vize başvuru işlemleri sırasında şahsen bulunma zorunluluğu olmaması nedeniyle gerekli evraklar kurumumuza online olarak veya kargo yolu ile ulaştırılabilmektedir. 

Vize başvuruları ortalama 4 ila 10 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Başvuru işlemlerinin konsolosluk yoğunluğuna veya resmi tatile denk gelmesi durumunda sonuçlanma gün sayısında değişiklikler meydana gelebilmektedir. Başvurunun seyahat tarihine uygun olarak, resmi tatil günleri göz önünde bulundurularak ve evrakları eksiksiz olarak ibraz ederek gerçekleştirilmesi oldukça önem arz etmektedir. 

Etiyopya Turistik Vize Gerekli Evrakları 

  • En az 6 ay daha geçerliliği bulunan Pasaport aslı ve fotokopisi
  • Etiyopya vize başvuru formu,
  • Etiyopya sınırları içerisine seyahat amacını, seyahat tarihlerini belirten ve İngilizce olarak Büyükelçiliğe hitaben el yazısı ile yazılarak ıslak imza barındıran Vize Başvuru Dilekçesi,
  • Etiyopya vize ücreti ödemesini gösteren Banka Dekontu,
  • Güncel tarihli bir adet Biyometrik Fotoğraf,
  • Gidiş ve dönüş uçak biletleri,
  • Ad-soyad bilgilerini gösteren, otel tarafından hazırlanmış onay belgesi hazırlanmış ve online olarak işlemlerin gerçekleştirilmesi halinde bilgilerin eksiksiz olarak yer aldığı Otel Rezervasyonu belgelerinin ibraz edilmesi gerekmektedir. 

Etiyopya Turistik Vize Başvuru Sürecini En Doğru Şekilde Tamamlamak İçin Bize Ulaşın! 

Etiyopya E-vize

Yükleniyor...
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6330