Etiyopya Turistik Vize

Etiyopya Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım! 
T.C. vatandaşlarının Etiyopya’ya giriş yapabilmeleri için vize almaları gerekmektedir. Bunun için tüm başvuruları Etiyopya Büyükelçiliği kabul etmektedir.Etiyopya’ya kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkili turizm seyahat acentaları ve vize merkezleri aracılığıyla kabul edilmektedir. Etiyopya Devleti, T.C. pasaport sahibi kişilerin tümünü vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Etiyopya turistik vize başvurunuzu firmamız aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Etiyopya Vizesi İçin Gerekli Evraklar


1. Pasaport (seyahat sonrası en az 6 ay geçerli)
2. İngilizce Vize Talep Dilekçesi (şirketin antetli kağıdına, Etiyopya Büyükelçiliği'ne hitaben yazılmış dilekçe, ıslak imza ve kaşeli olmalıdır)
3. Nüfus Cuzdanı Fotokopisi
4. 2 adet Biometrik Fotoğraf
5. Uçak bileti ve Otel Konfirmasyonu (otel rezervasyonun onaylandığını kesinleştiren belge)
 

Etiyopya seyahatinde bulunacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Etiyopya vize işlemlerine tabidir. T.C. Umumi, hususi ve hizmet pasaportuna sahip kişiler bu ülkeye olan seyahatleri öncesi Etiyopya vizesi alarak ülkeye giriş yapmaları gerekecektir. Diplomatik pasaporta sahip vatandaşlarımız ise Etiyopya vize işlemlerinden muaftır. Sınır kapılarından Etiyopya vizesi alınamazken vatandaşlarımız Etiyopya vizelerini Türkiye' den alarak seyahat etmesi gerekecektir. Etiyopya vize prosedürünü kurumumuz aracılığıyla temin edecek vatandaşlarımızın Etiyopya Ankara Büyükelçliğine gitmesine gerek yoktur. 

Etiyopya vizelerini Kurumumuz aracılığıyla alacak vatandaşlarımızın öncelikle yapması gereken Çağrı Merkezimizi aramalarıdır.

Vize Merkezi - Etiyopya vize departmanı yetkililerimizle kurulacak olan iletişimin ardından tarafınıza bir bilgi maili gönderilecektir. Bilgi maili ile Etiyopya vize başvuru işlemleri hakkında sizleri yazılı olarak bilgilendireceğiz. Böylelikle Etiyopya vizesi için hazırlamanız gereken evrakları ve Etiyopya vize başvurularınızın sonuçlanma süresini öğrenebileceksiniz.

Bilgi mailinde bulunan evrakları Kurumumuza kargo veya üçüncü bir kişi aracılığıyla ulaştırmanız yeterlidir. Etiyopya vize başvurularınız için şahsen gelmenize gerek yoktur. Etiyopya vize başvuru işlemlerinizi tamamen Kurumumuz yürütecektir. Etiyopya vize başvuru işlemleriniz 4 ila 10 iş günü arasında değişen sürede sonuçlanacağını öngörüyoruz. Söz konusu süreler Konsoloslukların resmi tatil günlerini, Konsoloslukların talep edeceği yeni ek evrakların tamamlanma süresini içermez.

Etiyopya turistik vizeleri 30 günlük ve 90 günlük olarak 2 farklı şekilde verilirken, 30 günlük Etiyopya turistik vizeleri tek girişli bir vize olacaktır. Etiyopya turistik vizesine ilk defa başuru yapacak vatandaşlarımız ise ilk başvurularında 90 gün geçerli Etiyopya turistik vize alamayacaklardır. 

 

 

ETİYOPYA VİZESİ
Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 38
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 38
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 38
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 25 21
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+ 90 (242) 255 5510
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com