Etiyopya Turistik Vize

Etiyopya Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım! 

T.C. vatandaşlarının Etiyopya’ya giriş yapabilmeleri için vize almaları gerekmektedir. İhtiyaç duymanız halinde Etiyopya turistik vizelerinizi Merkezimiz aracılığıyla alabilirsiniz.
Etiyopya vize başvurularınıza dair detaylı sorularınız için afrika@vizemerkezi.com e-posta hesabımıza yazabilir veya sayfanın sol menüsünda bulunan iletişim bilgilerimizden temsilcilerimizle iletişim kurabilirsiniz.

 

Etiyopya Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  • Pasaport (en az 6 ay geçerliliği olan)
  • Pasaport fotokopisi  (Yeni ise; kişi bilgilerinin olduğu eski ise; fotoğraflı sayfa, temdit sayfası ve nüfus bilgilerinin olduğu sayfaların fotokopileri)
  • Başvuru Formu
  • Başvuru Dilekçesi (Gidiş amacınızı, seyahat tarihlerinizi belirten dilekçe. Başkonsolosluğa hitaben, İngilizce, kendi el yazınızla ve ıslak imzalı olmalıdır.)
  • Vize ücretinin yatırıldığını gösteren dekont.
  • Biyometrik fotoğraf (1 Adet)
  • Uçak Bileti (Gidiş- Dönüş)
  • Otel Rezervasyonu (Otel tarafından hazırlanmış onay belgesi. İnternet üzerinden alınmış ise eksiksiz bilgi, özellikle ad soyad içermelidir.)

 

Etiyopya Vizesi İçin Genel Bilgiler

Etiyopya seyahatinde bulunacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Etiyopya vize işlemlerine tabidir. T.C. Umumi, hususi ve hizmet pasaportuna sahip kişiler bu ülkeye olan seyahatleri öncesi Etiyopya vizesi alarak ülkeye giriş yapmaları gerekecektir. Diplomatik pasaporta sahip vatandaşlarımız ise Etiyopya vize işlemlerinden muaftır. Sınır kapılarından Etiyopya vizesi alınamazken vatandaşlarımız Etiyopya vizelerini Türkiye' den alarak seyahat etmesi gerekecektir. Etiyopya vize prosedürünü kurumumuz aracılığıyla temin edecek vatandaşlarımızın Etiyopya Ankara Büyükelçliğine gitmesine gerek yoktur. 

Etiyopya vizelerini Merkezimiz aracılığıyla alacak vatandaşlarımızın öncelikle yapması gereken Çağrı Merkezimizi aramalarıdır.

Vize Merkezi - Etiyopya vize departmanı yetkililerimizle kurulacak olan iletişimin ardından tarafınıza bir bilgi maili gönderilecektir. Bilgi maili ile Etiyopya vize başvuru işlemleri hakkında sizleri yazılı olarak bilgilendireceğiz. Böylelikle Etiyopya vizesi için hazırlamanız gereken evrakları ve Etiyopya vize başvurularınızın sonuçlanma süresini öğrenebileceksiniz.

Bilgi mailinde bulunan evrakları Kurumumuza kargo veya üçüncü bir kişi aracılığıyla ulaştırmanız yeterlidir. Etiyopya vize başvurularınız için şahsen gelmenize gerek yoktur. Etiyopya vize başvuru işlemlerinizi tamamen Kurumumuz yürütecektir. Etiyopya vize başvuru işlemleriniz 4 ila 10 iş günü arasında değişen sürede sonuçlanacağını öngörüyoruz. Söz konusu süreler Konsoloslukların resmi tatil günlerini, Konsoloslukların talep edeceği yeni ek evrakların tamamlanma süresini içermez.

Etiyopya turistik vizeleri 30 günlük ve 90 günlük olarak 2 farklı şekilde verilirken, 30 günlük Etiyopya turistik vizeleri tek girişli bir vize olacaktır. Etiyopya turistik vizesine ilk defa başuru yapacak vatandaşlarımız ise ilk başvurularında 90 gün geçerli Etiyopya turistik vize alamayacaklardır. 

 

 

Yükleniyor...
Telefon
x