Etiyopya Turistik Vize

Etiyopya Turistik Vize

Etiyopya Vize İşlemleri Vize Merkezi Temsilcileri aracılığıyla en doğru ve hızlı şekilde gerçekleştirilir.

Etiyopya Vize Başvurusunu Sizin Adınıza Yapalım!

60 saniyede Etiyopya Online Vize Başvurusu yapabilmek için aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Doldur çevrimiçi form.

Formu doldurmaya başlamadan önce Pasaport görüntüsünü, Kimlik fotokopisinin ön ve arka yüzünü önceden hazırlayınız.

(Yükleyeceğiniz dosyalar .pdf, .flv, .avi, .jpg, .jpeg, .png, .gif formatında olabilir.)

Vizeniz 72 saat içerisinde onaylandığı taktirde mail adresinize gönderilecektir.

Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaportu sahipleri Etiyopya sınırları içerisine gerçekleştirecekleri turistik seyahatleri için vize sahibi olmaları gerekmektedir.  Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri Etiyopya sınırları içerisine 90 günü aşmayan seyahatleri için vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. Etiyopya vizesi 30 gün ve 90 gün ikamet hakkı dahilinde iki farklı şekilde tahsis edilmektedir. 

T.C. vatandaşlarının Etiyopya Kapı Vizesi hizmetinden faydalanamamaları nedeniyle vize işlemlerini seyahatleri öncesinde tamamlamaları gerekmektedir. Etiyopya vize başvuruları akredite vize başvuru merkezleri aracılığıyla da gerçekleştirilebilmektedir. Turistik amaçlı Etiyopya seyahatleri için e-vize uygulaması ile başvuru işlemleri online ortamda tamamlanabilmektedir. 

Etiyopya vize işlemleri sırasında şahsen bulunma zorunluluğu olmaması nedeniyle başvuru sahipleri işlemlerini kurumumuz aracılığıyla kolaylıkla gerçekleştirebilmektedir. Başvuru işlemleri için gerekli evrakların kurumumuza iletilmesi yeterli olmaktadır. Vize Merkezi Etiyopya vize temsilcilerimiz ibraz edilen belgeleri düzenleyerek başvuruya hazır hale getirmekte ve süreci prosedüre uygun şekilde tamamlamaktadır. 

Etiyopya Turist Vizesi Başvuru İşlemleri

Etiyopya Turistik Vize Başvurusu doğrudan Etiyopya Büyükelçiliğine veya e-vize sistemi üzerinden yapılabilmekle bilmekle birlikte yetkili vize başvuru merkezleri aracılığıyla da tamamlanabilmektedir. Vize Merkezi olarak Etiyopya vize işlemlerini alanda profesyonel hizmet sağlayan temsilcilerimiz ile birlikte belirlenen prosedüre uygun olarak gerçekleştirmekteyiz. 

Başvuru aşamasında bilgi alabilmek için kurumumuz ile iletişime geçilmesi halinde tarafınıza bir bilgi e-postası gönderilmektedir. Söz konusu bilgilendirmede vize başvuru süreci ve gerekli evraklara dair merak edilenler yer almaktadır. Sürece dair bilgi sahibi olarak gerekli evrakların hazırlanması ve kurumumuza iletilmesi ile birlikte başvuru işlemleri başlatılmaktadır. Etiyopya vize başvuru işlemleri sırasında şahsen bulunma zorunluluğu olmaması nedeniyle gerekli evraklar kurumumuza online olarak veya kargo yolu ile ulaştırılabilmektedir. 

Vize başvuruları ortalama 4 ila 10 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Başvuru işlemlerinin konsolosluk yoğunluğuna veya resmi tatile denk gelmesi durumunda sonuçlanma gün sayısında değişiklikler meydana gelebilmektedir. Başvurunun seyahat tarihine uygun olarak, resmi tatil günleri göz önünde bulundurularak ve evrakları eksiksiz olarak ibraz ederek gerçekleştirilmesi oldukça önem arz etmektedir. 

Etiyopya Turistik Vize Gerekli Evrakları 

 • En az 6 ay daha geçerliliği bulunan Pasaport aslı ve fotokopisi
 • Etiyopya vize başvuru formu,
 • Etiyopya sınırları içerisine seyahat amacını, seyahat tarihlerini belirten ve İngilizce olarak Büyükelçiliğe hitaben el yazısı ile yazılarak ıslak imza barındıran Vize Başvuru Dilekçesi,
 • Etiyopya vize ücreti ödemesini gösteren Banka Dekontu,
 • Güncel tarihli bir adet Biyometrik Fotoğraf,
 • Gidiş ve dönüş uçak biletleri,
 • Otel Rezervasyonu belgelerinin ibraz edilmesi gerekmektedir

Etiyopya Turistik Vize Başvuru Sürecini En Doğru Şekilde Tamamlamak İçin Bize Ulaşın! 

Etiyopya E-vize

Etiyopya ile ilgili sizden gelen sorular

3 sorudan en popüler 3 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Etiyopya turistik vize 2021
  A.Gürbüz, 14 Haz 2021, 14:25

  İyi çalışmalar, arkadaşlarımla beraber Etiyopya’ya seyahat edeceğim. Aramızda yeşil pasaport sahibi olanlarda var bordo pasaport sahibi olanlarda var. Bu durumda vize muafiyetine denk gelen oluyor mu? Gezimiz turistik amaçlı olacak bu nedenle Etiyopya turistik vize 2021 başvurularının nasıl yapıldığına dair bilgi almak istiyoruz. Yardımcı olursanız sevinirim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Etiyopya turistik vize başvurusu
  V.Demirci, 17 Nis 2020, 22:06

  Merhaba, Etiyopya turistik vize başvurusu gerçekleştirmek istiyorum. Üniversite öğrencisiyim. Başvuru aşamasında sponsor dilekçesi sunmam gerekiyor mu? Çünkü çalışmıyorum ve herhangi bir gelirim yok. Seyahat masraflarımı ailem karşılıyor bunu ayrıca belirtecek bir belge sunulması gerekiyor mu acaba? Afrika ülkelerinin vize prosedürü ile ilgili hiçbir fikrim yok başvuru işlemleri sırasında kurumunuzdan danışmanlık hizmeti almayı düşünüyorum. Bu durum benim açımdan vize sürecini kolaylaştırır mı? Teşekkürler şimdiden.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Etiyopya turistik online vize işlemleri
  Ş.L., 17 Nis 2020, 21:33

  Merhaba, Etiyopya’ya turistik gezi amaçlı seyahat planım var. Bordo Pasaportluların başvurularını online olarak yapabildiği yazıyor sayfanızda. Ben de bordo pasaport sahibiyim ve online başvuru tam olarak nasıl yapılıyor anlamadım. Etiyopya turistik online vize işlemleri ile ilgili bilgi alabilirsem çok sevinirim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Etiyopya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp