Etiyopya Fahri Konsolosluğu Antalya

Etiyopya Fahri Konsolosluğu Antalya

Antalya ve çevre illerinde ikamet eden ve Türkiye Cumhuriyeti ikamet izni bulunan Etiyopya vatandaşlarının konsolosluk işlemleri Etiyopya Fahri Konsolosluğu Antalya aracılığıyla gerçekleştirilebilmektedir. Etiyopya vize başvurusunda bulunacak kişilerin ikamet bölgelerine hizmet veren dış temsilcilik üzerinden işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. Etiyopya turistik amaçlı seyahatler için e-vize sistemi üzerinden başvuru yapılabildiği gibi başvuru işlemleri Vize Merkezi aracılığıyla en doğru şekilde tamamlanabilmektedir. 

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ticari faaliyetlerin yoğunlukta olduğu şehirlerden biri olan Antalya’da bulunan Etiyopya Fahri Konsolosluğu ile Etiyopya Devleti ve Türkiye Cumhuriyeti arasındaki ticari faaliyetler başarılı hale getirilmektedir. Etiyopya Fahri Konsolosu için Etiyopya resmi görevlisi ve Etiyopya vatandaşı olma zorunluluğu bulunmamaktadır. Etiyopya Antalya Fahri Konsolosluğunun vize başvurularını kabul etme ve değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır. Türkiye sınırları içerisinde ikamet izni bulunan Etiyopya vatandaşlarının vatandaşlık, pasaport yenileme, doğum, evlilik, ölüm belgeleri, noter tasdik işlemleri dahilinde hizmet vermektedir. 

Etiyopya Fahri Konsolosluğu Antalya Görev Bölgesi

Etiyopya Antalya Fahri Konsolosluğu Antalya ve çevre illerinde ikamet eden Türkiye ikamet izni bulunan Etiyopya vatandaşlarına hizmet vermektedir. Etiyopya vize başvurusunda bulunacak T.C. vatandaşlarının ikamet bölgelerine en yakın temsilcilik üzerinden işlemlerini gerçekleştirmelerini gerekmektedir. Etiyopya Antalya Fahri Konsolosluğun vize başvurularını kabul ederek değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır. 

Etiyopya turistik vize başvuruları için Etiyopya e-vize başvurusu gerçekleştirebildiği gibi işlemleri yetkili vize başvuru merkezleri aracılığıyla tamamlanabilmektedir. Vize Merkezi olarak Etiyopya seyahati gerçekleştirecek vatandaşlarımızın vize işlemlerini belirlenen prosedüre uygun şekilde gerçekleştirerek başvuru sahiplerinin süreci takip edebilmelerini sağlamaktayız. 

Resmi Tatil Günleri 2024

Etiyopya vize başvuru aşamasında resmi tatil günlerinin göz önünde bulundurularak başvuru yapılması oldukça önem arz etmektedir. Etiyopya Ankara Büyükelçiliği, Etiyopya İstanbul Başkonsolosluğu, Etiyopya Fahri Konsolosluğu Antalya, Etiyopya Fahri Konsolosluğu Adana, Etiyopya Fahri Konsolosluğu Konya, Etiyopya Fahri Konsolosluğu Mersin, Etiyopya Fahri Konsolosluğu Bursa Türkiye Cumhuriyeti ve Etiyopya Devleti resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Seyahat planı ve başvuru sonuçlanma süreci ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmaması adına resmi tatil günlerinin göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

7 OcakYeni Yıl
19 OcakOrtodoks Epifani 
2 MartAdwa'nin Zaferi 
7 NisanKutsal Cuma
21-23 NisanRamazan Bayramı
24 NisanPaskalya
1 Mayısİşçi Bayramı
5 MayisVatansever Zafer Bayrami
19 MayısAtatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
28 MayısDerg'in Çöküşü
28 Haziran - 1 TemmuzKurban Bayramı
15 TemmuzDemokrasi Günü
30 AğustosZafer Bayramı
11 EylülEtiyopya Yeni Yıl
27 EylülMeskel
29 EkimCumhuriyet Bayramı

Etiyopya Fahri Konsolosluğu Antalya Adres

A&B Medya Plaza Şirinyalı Mah. Lara Cad. No : 121 / Muratpaşa - Antalya

Etiyopya Vizenizi Tecrübemizle Alın

Etiyopya ile ilgili sizden gelen sorular

2 sorudan en popüler 2 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Antalya Fahri Konsolosluğu vize işlemleri
  V.Topdağ, 21 Nis 2020, 16:53

  Merhaba, ben Antalya’da yaşıyorum ve öğrenciyim. Antalya Fahri Konsolosluğu vize işlemleri ile ilgili bilgi almak istiyorum. Etiyopya’ya arkadaşlarımla beraber seyahat etmeyi düşünüyoruz. Vize başvurusunda bulunacağım ama sürece dair çok fazla bilgi sahibi değilim. Etiyopya vizesine nasıl başvurabilirim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Etiyopya Antalya Fahri Konsolosluğu
  B. Yaman, 21 Nis 2020, 15:17

  Merhabalar, ben Etiyopya vize başvurusunda bulunacağım. Antalya’da ikamet ediyorum ve Etiyopya Antalya Fahri Konsolosluğu üzerinden mi başvuruda bulunmam gerekiyor bilmiyorum. Konsolosluk randevusu uzun süre sonrasına veriliyor diye biliyorum ama başvuru sırasında çok fazla zaman kaybetmek ve durumun karmaşıklığı ile baş etmek istemiyorum. Bu aşamada kurumunuzdan danışmanlık alsam işlemleri benim yerime gerçekleştirebilir misiniz? Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Etiyopya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp