Etiyopya Fahri Konsolosluğu Antalya

Antalya ve çevre illerinde ikamet eden ve Türkiye Cumhuriyeti ikamet izni bulunan Etiyopya vatandaşlarının konsolosluk işlemleri Etiyopya Fahri Konsolosluğu Antalya aracılığıyla gerçekleştirilebilmektedir. Etiyopya vize başvurusunda bulunacak kişilerin ikamet bölgelerine hizmet veren dış temsilcilik üzerinden işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. Etiyopya turistik amaçlı seyahatler için e-vize sistemi üzerinden başvuru yapılabildiği gibi başvuru işlemleri Vize Merkezi aracılığıyla en doğru şekilde tamamlanabilmektedir. 

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ticari faaliyetlerin yoğunlukta olduğu şehirlerden biri olan Antalya’da bulunan Etiyopya Fahri Konsolosluğu ile Etiyopya Devleti ve Türkiye Cumhuriyeti arasındaki ticari faaliyetler başarılı hale getirilmektedir. Etiyopya Fahri Konsolosu için Etiyopya resmi görevlisi ve Etiyopya vatandaşı olma zorunluluğu bulunmamaktadır. Etiyopya Antalya Fahri Konsolosluğunun vize başvurularını kabul etme ve değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır. Türkiye sınırları içerisinde ikamet izni bulunan Etiyopya vatandaşlarının vatandaşlık, pasaport yenileme, doğum, evlilik, ölüm belgeleri, noter tasdik işlemleri dahilinde hizmet vermektedir. 

Etiyopya Fahri Konsolosluğu Antalya Görev Bölgesi

Etiyopya Antalya Fahri Konsolosluğu Antalya ve çevre illerinde ikamet eden Türkiye ikamet izni bulunan Etiyopya vatandaşlarına hizmet vermektedir. Etiyopya vize başvurusunda bulunacak T.C. vatandaşlarının ikamet bölgelerine en yakın temsilcilik üzerinden işlemlerini gerçekleştirmelerini gerekmektedir. Etiyopya Antalya Fahri Konsolosluğun vize başvurularını kabul ederek değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır. 

Etiyopya turistik vize başvuruları için Etiyopya e-vize başvurusu gerçekleştirebildiği gibi işlemleri yetkili vize başvuru merkezleri aracılığıyla tamamlanabilmektedir. Vize Merkezi olarak Etiyopya seyahati gerçekleştirecek vatandaşlarımızın vize işlemlerini belirlenen prosedüre uygun şekilde gerçekleştirerek başvuru sahiplerinin süreci takip edebilmelerini sağlamaktayız. 

Resmi Tatil Günleri 2023

Etiyopya vize başvuru aşamasında resmi tatil günlerinin göz önünde bulundurularak başvuru yapılması oldukça önem arz etmektedir. Etiyopya Ankara Büyükelçiliği, Etiyopya İstanbul Başkonsolosluğu, Etiyopya Fahri Konsolosluğu Antalya, Etiyopya Fahri Konsolosluğu Adana, Etiyopya Fahri Konsolosluğu Konya, Etiyopya Fahri Konsolosluğu Mersin, Etiyopya Fahri Konsolosluğu Bursa Türkiye Cumhuriyeti ve Etiyopya Devleti resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Seyahat planı ve başvuru sonuçlanma süreci ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmaması adına resmi tatil günlerinin göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

7 Ocak Yeni Yıl
19 Ocak Ortodoks Epifani 
2 Mart Adwa'nin Zaferi 
7 Nisan Kutsal Cuma
21-23 Nisan Ramazan Bayramı
24 Nisan Paskalya
1 Mayıs İşçi Bayramı
5 Mayis Vatansever Zafer Bayrami
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
28 Mayıs Derg'in Çöküşü
28 Haziran - 1 Temmuz Kurban Bayramı
15 Temmuz Demokrasi Günü
30 Ağustos Zafer Bayramı
11 Eylül Etiyopya Yeni Yıl
27 Eylül Meskel
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Etiyopya Fahri Konsolosluğu Antalya Adres

A&B Medya Plaza Şirinyalı Mah. Lara Cad. No : 121 / Muratpaşa - Antalya

Etiyopya Vizenizi Tecrübemizle Alın

Yükleniyor...
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6892