Çanakkale

Telefon

+902129636307

Etiyopya Vize Merkezi, Çanakkale

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Çanakkale Etiyopya Vize Merkezi olarak gerçekleştirmeyi hedeflemekte olduğunuz Etiyopya seyahatiniz öncesinde almak ile mükellef olduğunuz Etiyopya Vizesi ile alakalı hazırlamış olduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfamızın geri kalan kısmında Etiyopya vize türlerine, gerçekleştirecek olduğunuz vize başvurusu için gerekli evrak listelerine, başvuru süreçlerine, vize sonuçlanma sürelerine ve vize ücretlerine erişim sağlayabileceksiniz.

Çanakkale Etiyopya Vize Merkezi şubemiz ile Çanakkale ili başta olmak üzere çevre ilçelerimiz olan Bayramiç, Lapseki, Ezine, Gelibolu, Ayvacık, Gökçeada, Biga, Çan, Eceabat, Bozcaada, Yenice ve çevre illerimiz olan Tekirdağ, Balıkesir, Edirne, İzmir, Bursa da dahil olmak üzere Tüm Türkiye’den gerçekleştirecek olduğunuz Etiyopya Elektronik Vize başvurularınız için sonuç odaklı bir başvuru hizmeti vermekteyiz.

Çanakkale Etiyopya Vize Merkezi olarak gerçekleştirmekte olduğumuz danışmanlık hizmetinden faydalanabilmek, başvuru süreci hakkında detaylı bilgi alabilmek adına +90 (212) 963 63 07 numaralı telefonu tuşlayarak uzmanlarımızdan canlı destek alabilir ya da [email protected] adresimize e-posta göndererek bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz. 

Ayrıca; Afganistan, Arnavutluk, Belize, Cezayir, Belçika, Andorra, Angola, Arjantin, Ermenistan, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Bahreyn, Bulgaristan, Kanada, Amerika, İngiltere, Birleşik Arap Emirlikleri ve Etiyopya Elektronik Vize başvuru sistemine kayıtlı olan bütün dünya ülkeleri vatandaşları için Çanakkale Etiyopya Vize Merkezi olarak hizmet sunmaktayız.

Etiyopya Vizesi Kimler İçin Gereklidir? - Çanakkale

Etiyopya Cumhuriyetine seyahat edecek olan Diplomatik (Siyah) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaport sahibi olan vatandaşlarımız 90 günden az sürecek seyahatlerinde vizeden muaf tutulmaktadır.

Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport ve Hususi (Yeşil) Pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ise Etiyopya seyahatleri öncesinde vize alma zorunlulukları bulunmaktadır.

Ülkemizde, Etiyopya Cumhuriyetine ait olan dış temsilcilikler aşağıda listelenmiştir. İlgili başlığa tıklayarak konsolosluk hakkında detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

Ayrıca ülkemizde Antalya, Adana, Konya, Mersin ve Bursa’da Etiyopya Fahri konsoloslukları yer almaktadır. Fakat Fahri konsoloslukların vize başvuru süreçlerinde herhangi bir diplomatik yetkileri bulunmamaktadır. 

Etiyopya Vize Türleri Nelerdir? - Çanakkale

Gerçekleştirecek olduğunuz Etiyopya seyahatinizin gerekçesi başvuru yapmanız gerek vize türünü belirlemektedir. Vize türleri kendi içlerinde farklı evrak gereksinimi duyabilmektedir bu nedenle seyahat gerekçenizi doğru bir şekilde belirlemeniz gerekli evrakları doğru bir şekilde tamamlayabilmeniz için büyük önem arz etmektedir.

Etiyopya Vize türleri aşağıda listelenmiştir ilgili başlığa tıklayarak gerekli evrakların listelerine ve vize türü hakkında kapsamlı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Yukarıda belirtilen vize türleri içerisinden seyahat gerekçesine uygun olan başlığın hangisi olduğu konusunda fikir sahibi olamıyor ya da uygun vize türünün bu seçenekler içerisinde yer almadığını düşünüyorsanız eğer Çanakkale Etiyopya Vize Merkezinde hizmet vermekte olan vize uzmanlarımızı +90 (212) 963 63 07 numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da [email protected] adresine e-posta göndererek rehberlik talebinde bulunabilirsiniz.

Etiyopya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Çanakkale

Günümüzde birçok ülkenin de başvurmakta olduğu Elektronik Vize başvuru sistemi sayesinde başvuru sahiplerinin bizzat konsolosluklarda bulunmalarına gerek kalmamıştır. Etiyopya içerisinde Türkiye’nin de yer aldığı birçok ülke ile olan vize süreçlerini elektronik vize başvuru sistemi aracılığı ile yürütmektedir. 

Etiyopya Vize başvurularını hiçbir zahmete girmeden kurumumuz aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Standart başvurularda olduğu gibi fazla evrak ihtiyacı duymadan, konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan, çözüm odaklı bir şekilde en kısa zamanda tecrübeli ekibimiz sayesinde sizler adına Etiyopya Vize başvurularınızı gerçekleştiriyoruz.

Çanakkale Etiyopya Vize Merkezi şubesi aracılığı ile vize başvurusunda bulunabilmek için ofisimize yalnızca pasaportunuzun 2. sayfasının renkli bir şekilde taratılmış görüntüsü ya da net bir şekilde çekilmiş fotoğrafını ve biometrik fotoğrafınızın aynı şekilde renkli ve net bir şekilde çekilmiş fotoğrafı ya da taratılmış görüntüsünü iletmeniz yeterli olacaktır. 

Çanakkale şubemize evrakları göndermeniz sonrasında başvuru ücretini ödemeniz halinde uzmanlarımız gerekli evrakları doldurup Etiyopya Elektronik Vize başvurunuzu gerçekleştireceklerdir.

Süreç hakkında sizleri detaylı olarak bilgilendirecek ve vizenizin sizlere ulaştırılması sağlanacaktır.

Etiyopya Vize Ücreti - Çanakkale

Vize başvuru ücretleri, başvuru yapılacak vize türüne, vize süresine ve giriş - çıkış sayısına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Seyahat gerekçenize ve seyahat sürenize göre başvurusu yapılmış olan Etiyopya Elektronik Vize başvuru ücreti hakkında detaylı bilgi alabilmek için uzmanlarımız +90 (212) 963 63 07 numaralı telefon aracılığı ile arayabilir ya da [email protected] adresine e-posta göndererek bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

Etiyopya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - Çanakkale

Etiyopya Cumhuriyetine gerçekleştirecek olduğunuz vizenizin sonuçlanması genel olarak konsolosluk insiyatifindedir. Etiyopya Elektronik Vize başvuruları genel olarak 3 ila 4 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süreye cumartesi, pazar ve resmi tatil günleri dahil değildir. 

Herhangi bir problem ya da aksaklıkla karşılaşmamak adına seyahat tarihinden en az 15 gün öncesinde bizlerle iletişime geçmeniz önerilmektedir.

Değerli ziyaretçilerimiz, sizler için hazırlamış olduğumuz Etiyopya Elektronik Vize sayfasını okudunuz. Yukarıda verilmiş olan bilgiler ışığında kafanıza takılan soruları sormak için iletişim adreslerimizi kullanabilirsiniz. Bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür eder, Çanakkale Etiyopya Vize Merkezi olarak iyi yolculuklar dileriz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp