Etiyopya Vizesi

Etiyopya Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!
 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Etiyopya’ya giriş yapabilmeleri için vize almaları gerekmektedir. Bunun için tüm başvuruları Etiyopya Ankara Büyükelçiliği kabul etmektedir.Etiyopya’ya kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkili turizm seyahat acentaları ve vize merkezleri aracılığıyla kabul edilmektedir. Etiyopya Devleti, T.C. pasaport sahibi kişilerin tümünü vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Etiyopya’ya seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Etiyopya Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir.

Etiyopya Vizesi

Etiyopya vize başvurunuz için şahsen Ankara Büyükelçiliğine gelmenize gerek yoktur. Etiyopya vizesi başvuru işlemlerinizi sizin adınıza gerçekleştirme yetkisine sahibiz. Türkiye’nin dört bir yanından vize başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Etiyopya vizesi başvuru evraklarınızı şirketimize göndermeniz Etiyopya vize başvurunuzu tamamlamamız için yeterli olacaktır. Etiyopya Büyükelçiliği, yapılacak olan Etiyopya vize başvuruları hakkında karar verme yetkisine sahip tek kurumdur.  Etiyopya Büyükelçiliği gerek görmesi başvuru sahibinden ek evrak talep edebilir. Etiyopya vizesi, Etiyopya vizesi için gerekli evraklar, Etiyopya vizesi başvuru formuna ve dilekçe örneklerini Vize Merkezi Etiyopya departmanı müşteri temsilcimizden talep edebilirsiniz. 

Etiyopya Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?


 Etiyopya vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacını, seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır. Sitede yer alan Etiyopya vizesi sayfasından seyahat amacınıza uygun kategorideki butonu tıklayarak ayrıntılı bilgiye ve gerekli evrak listesine ulaşabilirsiniz. Her başvurunun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçin!
 
 

Etiyopya Vize Başvurumu Seyahat Amacına Göre Nasıl Yaparım?


Etiyopya Turistik Vize, Etiyopya Ticari Vize, Etiyopya Ziyaret Vizesi, Etiyopya Transit Vize dahil tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar kısa süreli seyahat için vize başvurusu gerçekleştirilir. Etiyopya vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz. 

Etiyopya Vizesi Kaç Günde Çıkar?


Etiyopya vizesi işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 6 iş günü içinde vize çıkar. Ancak Konsolosluğun randevu tarihlerinin yoğunluğu ve ek evrak talebi süreci gibi beklenmedik durumların gözönünde bulundurularak, Etiyopya seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 1 hafta önce başvurunun yapılması doğrudur.

 

Etiyopya Vizesi Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler 


Etiyopya vize işlemleri için gerekli olan Etiyopya otel- uçak bileti rezervasyonları gibi işlemlerinizi de firmamız aracılığla gerçekleştirebilirsiniz.
 
Vize Merkezi Etiyopya Vize Temsilcileri, Etiyopya vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır. Etiyopya Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve Etiyopya vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için sitemizdeki ‘vize tipi’, ‘meslek’ seçimini yapmanız halinde, seyahat amacına uygun kategorideki sayfaya yönlendirilirsiniz.
 
Etiyopya vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayabilir veya ortadogu@vizemerkezi.com adresi üzerinden temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.
 
Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayabi,lirsiniz. 
 
Etiyopya vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.

 

Etiyopya Vizesi için Hemen İletişime Geçin!


 

daha fazla göster

Yükleniyor...
ETİYOPYA VİZESİ
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 38
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 38
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 38
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 25 21
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+ 90 (242) 255 5510
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com