Etiyopya Vize İşlemleri

Etiyopya Vize İşlemleri Vize Merkezi Temsilcileri aracılığıyla en doğru ve hızlı şekilde gerçekleştirilir.

Etiyopya Vize Başvurusunu Sizin Adınıza Yapalım!

60 saniyede Etiyopya Online Vize Başvurusu yapabilmek için aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Doldur çevrimiçi form.

Formu doldurmaya başlamadan önce Pasaport görüntüsünü, Kimlik fotokopisinin ön ve arka yüzünü önceden hazırlayınız.

(Yükleyeceğiniz dosyalar .pdf, .flv, .avi, .jpg, .jpeg, .png, .gif formatında olabilir.)

Vizeniz 72 saat içerisinde onaylandığı taktirde mail adresinize gönderilecektir.

Etiyopya seyahati gerçekleştirecek olan Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) Pasaportu hamili olan vatandaşlarımızın seyahatleri öncesinde Etiyopya vizesi sahibi olmaları gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Diplomatik (Siyah) Pasaport hamili vatandaşlarımızın Etiyopya sınırları içerisine gerçekleştirecekleri seyahatlerin 90 günü aşılmaması kaydıyla vize zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. 

Etiyopya vizesi ülke sınırları içerisine giriş esnasında Etiyopya kapıda vize hizmeti dahilinde temin edilememektedir. Seyahat öncesinde başvuru işlemlerinin tamamlanması ve vizenin başvuru sahibine tahsis edilmiş olması gerekmektedir. Etiyopya vize başvuru işlemleri ile ilgili detaylı bilgi alabilmek veya başvuru işlemlerini şahsen bulunma zorunluluğu olmaksızın başlatabilmek için destek@vizemerkezi.com ve afrika@vizemerkezi.com e-posta adresleri aracılığıyla kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Etiyopya Vize Başvuru İşlemleri

Etiyopya vize başvuru işlemleri doğrudan Etiyopya temsilciliğine yapılabildiği gibi e-vize sistemi üzerinden online başvuru hizmeti dahilinde de gerçekleştirilebilmektedir. Etiyopya vize başvuru işlemlerinin şahsen bulunma zorunluluğu olmaksızın yapılabilmesi nedeniyle başvuruları yetkili vize başvuru merkezleri aracılığıyla gerçekleştirilebilmektedir. Vize Merkezi olarak Etiyopya vize işlemleri dahilinde profesyonel destek sağlayarak sürecin prosedüre uygun olarak tamamlanması konusunda hizmet vermekteyiz. 

Etiyopya vize başvuru işlemlerinin kurumumuz aracılığıyla gerçekleştirilmesi halinde başvuru sahibinin şahsen bulunması gerekliliği söz konusu olmamaktadır. Başvuru sahipleri gerekli evraklarını kurumumuza kargo, kurye veya e-posta yoluyla iletmeleri halinde başvuru sürecini başlatabilmektedir. Etiyopya vize temsilcilerimiz gerekli evrakları düzenleyerek herhangi bir hata veya eksiklik olması halinde başvuru sahibi ile iletişime geçerek başvuru işlemlerinin eksiksiz olarak gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Etiyopya vize başvuru süreci sona erene kadar işlemler kurumumuz aracılığıyla takip edilebilmektedir. 

Etiyopya E-Vize 

Etiyopya Devleti, Etiyopya seyahati gerçekleştirecek kişilerin başvuru işlemlerini online olarak gerçekleştirebilmeleri adına e-vize hizmeti vermektedir. Başvuru sahipleri Etiyopya vize başvuru işlemlerini doğrudan temsilciliğe yapabildikleri gibi e-vize sistemi üzerinden online olarak da gerçekleştirebilmektedir. Başvuru sahipleri Etiyopya vize işlemleri sürecini Vize Merkezi ile tamamlayarak başvuru aşamasında gerçekleştirilen hataların önüne geçebilmektedir. 

Etiyopya e-vize başvuru işlemleri olumlu olarak sonuçlanan kişilerin e-vize sonuçları başvuru aşamasında belirtilen e-posta adresine gönderilmektedir. Etiyopya e-vize ile ülke sınırları içerisinden girişler yalnızca Addis Ababa Havalimanı üzerinden yapılabilmektedir. E-vize sahiplerinin Addis Ababa Havalimanı sınırları içerisine varışları ile birlikte e-vizeleri pasaportlarına işlenmektedir. Etiyopya e-vizesi 30 gün ve 90 gün ikamet hakkı doğrultusunda verilmektedir. 

Etiyopya E-Vize İşlemleri Gerekli Evrakları

  • En az 6 ay daha geçerliliği bulunan, renkli olarak taratılmış ve kişisel bilgilerin yer aldığı Pasaport Sureti
  • Renkli olarak taratılmış T.C. Nüfus Cüzdanı Sureti,
  • Son 6 ay içerisinde çekilmiş ve renkli olarak taratılmış Biyometrik Fotoğraf,
  • Etiyopya vize ücreti ödemesinin yapıldığını gösteren Banka Dekontu,
  • Renkli olarak taratılmış T.C. Oturma İzni Belgesi (Yabancı pasaport sahibi kişilerden talep edilmektedir.) evraklarının başvuru aşamasında eksiksiz olarak ibraz edilmesi şartı aranmaktadır. 

Etiyopya Vize Başvurusu Sonuçlanma ve Vize Geçerlilik Süresi

Etiyopya vize başvuru işlemleri Etiyopya Büyükelçiliği ve Etiyopya Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilerek 3 ila 7 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Konsolosluğu yoğunluğu ve vize başvuru sürecinin resmi tatil günlerine denk gelmesi halinde sonuçlanma gün sayısında değişiklikler meydana gelebilmektedir. Başvuru işlemlerinin resmi tatiller doğrultusunda gerçekleştirilmiş olması seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamak adına oldukça önem arz etmektedir. Etiyopya Büyükelçiliği, Etiyopya Başkonsolosluğu ve Türkiye sınırları içerisinde hizmet vermekte olan Etiyopya temsilcilikleri Etiyopya Devleti ve Türkiye Cumhuriyeti resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. 

Etiyopya vize geçerlilik süresi seyahat planına uygun olarak başvuru sahibi tarafından belirlenmektedir. Etiyopya vizesi 30 gün, 90 gün 180 gün ve 1 yıl ikamet hakkı doğrultusunda tahsis edilmektedir. Başvuru yapılan seyahat süresine göre pasaport üzerinde yer alan vize geçerlilik süresine göre seyahatin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. 

Etiyopya Uzun Süreli Vize 

Etiyopya vizesi 30 gün (1 ay), 90 gün (3 ay), 180 gün (6 ay) ve 1 yıllık ikamet süreleri dahilinde tahsis edilmektedir. Etiyopya ilk vize başvurusunda 1 aylık vize başvurusu gerçekleştirilmesi tavsiye edilmektedir. Pasaport içerisinde birden fazla Etiyopya seyahati bulunan kişilerin uzun süreli vize başvurularının onaylanması aşamasında önem arz etmektedir. Daha önce Etiyopya sınırları içerisine kısa süreli seyahatler gerçekleştirilmiş olması Uzun süreli Etiyopya vizesi başvurusunun olumlu olarak sonuçlanmasını garantisini vermemektedir. 

Etiyopya vize başvurularının değerlendirilmesi ve sonuçlandırılmasına ilişkin kararlar yalnızca Etiyopya Büyükelçiliği ve Etiyopya Başkonsolosluğu yetkisi doğrultusunda alınmaktadır. Uzun Süreli Etiyopya vizesi başvurularına ilişkin detaylar için kurumumuz iletişime geçerek sürece dair alınan son kararlara ulaşabilirsiniz. 

Etiyopya Vize Dilekçe Örneği

Etiyopya vize başvuru işlemleri sırasında Etiyopya Büyükelçiliğine hitaben vize dilekçesi yazılması gerekmektedir. Dilekçe dahilinde vize talebi, Etiyopya seyahat tarihleri ve seyahat planının detaylı olarak belirtilmesi gerekmektedir. Vize Talep Dilekçesi içerisinde seyahat amacı, seyahat masraflarının kim tarafından karşılanacağı bilgilerinin yer alması şartı aranmaktadır. Etiyopya Büyükelçiliğine hitaben yazılacak dilekçenin İngilizce olarak yazılması ve ıslak imzaya sahip olarak ibraz edilmesi gerekmektedir. 

Önemli Not! 
Etiyopya turistik vize başvurusunda vize talep dilekçesinin şahsen yazılması yeterli sayılmaktadır. Etiyopya turistik vize başvurularında dilekçenin bağlı bulunan şirket tarafından temin edilmesi şartı aranmamaktadır. Etiyopya ticari vize başvurularında vize talep dilekçesinin bağlı bulunan şirketin antetli kağıdına belirlenen prosedüre uygun olarak yazılması gerekmektedir. 

Etiyopya Vize Başvurusu Otel Rezervasyonları Hakkında 

Etiyopya Turistik Vize başvuru aşamasında konaklama bilgilerinin ibraz edilmesi gerekmektedir. Başvuru sahiplerinin Etiyopya sınırları içerisinde konaklama yapacakları oteli, söz konusu otelden alınan onayı belgeler ile ispat etmesi şartı aranmaktadır. Online olarak gerçekleştirilen rezervasyonlar Etiyopya vize başvuru işlemlerinde kabul edilmemektedir. Başvuru değerlendirme aşamasında ilgili otelin kaşesi ve otel yetkilisinin imzasının onay belgesi üzerinde görülmesi talep edilmektedir. 

Etiyopya vize başvuru işlemleri sırasında online olarak yapılan otel rezervasyonlarının ibraz edilmemesi gerekmektedir. Konaklama yapılacak olan otel ile iletişime geçilmesi ve rezervasyon dökümanının kaşeli ve imzalı olarak temin edilmesi şartı aranmaktadır. Etiyopya otel rezervasyonunu ispat eden belgenin orijinalinin ibraz edilmesi zorunluluğu bulunmamaktadır. Belgenin taratılmış halinin e-posta ve faks yoluyla başvuru sahibine ulaştırılması ve başvuru değerlendirme aşamasında ibraz edilmesi yeterli kabul edilmektedir. 

Etiyopya E-vize

Yükleniyor...
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6329