Etiyopya Vizesi

Etiyopya Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!
 
Etiyopya’ya kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkili turizm seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilmektedir.
 
Etiyopya Vize Başvuru İşlemleri Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
 
Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri Etiyopya Vizesine Başvurmalı mıdır?
 
Etiyopya Devleti, T.C. pasaport sahibi kişilerin tümünü vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Etiyopya’ya seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Etiyopya Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir.
 
 
Etiyopya Vize Başvurumu Seyahat Amacına Göre Nasıl Yaparım?
 
Etiyopya Turistik Vize, Etiyopya Ticari Vize, Etiyopya Ziyaret Vizesi, Etiyopya Transit Vize dahil tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar kısa süreli seyahat için vize başvurusu gerçekleştirilir.
 
Etiyopya vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibata geçin!
 
Etiyopya Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?
 
Etiyopya vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacını, seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır. Sitede yer alan Etiyopya vizesi sayfasından seyahat amacınıza uygun kategorideki butonu tıklayarak ayrıntılı bilgiye ve gerekli evrak listesine ulaşabilirsiniz.
 
Her başvurunun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçin!
 
Etiyopya Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?
 
Etiyopya vizesi işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 3 iş günü içinde vize çıkar. Ancak Konsolosluğun randevu tarihlerinin yoğunluğu ve ek evrak talebi süreci gibi beklenmedik durumların gözönünde bulundurularak, Etiyopya seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 1 hafta önce başvurunun yapılması doğrudur.
 
Vize Merkezi Temsilcileri Etiyopya Seyahat Planınıza Nasıl Yardımcı Olur?
 
Etiyopya vize işlemleri için gerekli olan Etiyopya otel- uçak bileti rezervasyonları gibi işlemlerinizi de gerçekleştirir.
 
Etiyopya Vizesi için Hemen İletişime Geçin!
 
 
Vize Merkezi Etiyopya Vize Temsilcileri, Etiyopya vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.
 
 
Etiyopya Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve Etiyopya vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için sitemizdeki ‘vize tipi’, ‘meslek’ seçimini yapmanız halinde, seyahat amacına uygun kategorideki sayfaya yönlendirilirsiniz.
 
 
Etiyopya vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayabilir veya ortadogu@vizemerkezi.com adresi üzerinden temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.
 
 
Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın.
 
 
Etiyopya vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.
 
 


Türk vatandaşlarının Etiyopya’ya giriş yapabilmeleri için vize almaları gerekmektedir. Bunun için tüm başvuruları Etiyopya Ankara Büyükelçiliği kabul etmektedir.

Yükleniyor...
ETİYOPYA VİZESİ
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 38
Faks : +90 (212) 287 72 44
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 38
ankara@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 38
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 25 21
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+ 90 (242) 255 5510
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com