Etiyopya Vize İşlemleri

Etiyopya Vize İşlemleri

Etiyopya Vize İşlemleri Vize Merkezi Temsilcileri aracılığıyla en doğru ve hızlı şekilde gerçekleştirilir.

Etiyopya Vize Başvurusunu Sizin Adınıza Yapalım!

60 saniyede Etiyopya Online Vize Başvurusu yapabilmek için aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Doldur çevrimiçi form.

Formu doldurmaya başlamadan önce Pasaport görüntüsünü, Kimlik fotokopisinin ön ve arka yüzünü önceden hazırlayınız.

(Yükleyeceğiniz dosyalar .pdf, .flv, .avi, .jpg, .jpeg, .png, .gif formatında olabilir.)

Vizeniz 72 saat içerisinde onaylandığı taktirde mail adresinize gönderilecektir.

Etiyopya seyahati gerçekleştirecek olan Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) Pasaportu hamili olan vatandaşlarımızın seyahatleri öncesinde Etiyopya vizesi sahibi olmaları gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Diplomatik (Siyah) Pasaport hamili vatandaşlarımızın Etiyopya sınırları içerisine gerçekleştirecekleri seyahatlerin 90 günü aşılmaması kaydıyla vize zorunluluğundan muaf tutulmaktadır.

Etiyopya vizesi ülke sınırları içerisine giriş esnasında Etiyopya kapıda vize hizmeti dahilinde temin edilememektedir. Seyahat öncesinde başvuru işlemlerinin tamamlanması ve vizenin başvuru sahibine tahsis edilmiş olması gerekmektedir. Etiyopya vize başvuru işlemleri ile ilgili detaylı bilgi alabilmek veya başvuru işlemlerini şahsen bulunma zorunluluğu olmaksızın başlatabilmek için [email protected] ve [email protected] e-posta adresleri aracılığıyla kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz.

Etiyopya Vize Başvuru İşlemleri

Etiyopya vize başvuru işlemleri doğrudan Etiyopya temsilciliğine yapılabildiği gibi e-vize sistemi üzerinden online başvuru hizmeti dahilinde de gerçekleştirilebilmektedir. Etiyopya vize başvuru işlemlerinin şahsen bulunma zorunluluğu olmaksızın yapılabilmesi nedeniyle başvuruları yetkili vize başvuru merkezleri aracılığıyla gerçekleştirilebilmektedir. Vize Merkezi olarak Etiyopya vize işlemleri dahilinde profesyonel destek sağlayarak sürecin prosedüre uygun olarak tamamlanması konusunda hizmet vermekteyiz.

Etiyopya vize başvuru işlemlerinin kurumumuz aracılığıyla gerçekleştirilmesi halinde başvuru sahibinin şahsen bulunması gerekliliği söz konusu olmamaktadır. Başvuru sahipleri gerekli evraklarını kurumumuza kargo, kurye veya e-posta yoluyla iletmeleri halinde başvuru sürecini başlatabilmektedir. Etiyopya vize temsilcilerimiz gerekli evrakları düzenleyerek herhangi bir hata veya eksiklik olması halinde başvuru sahibi ile iletişime geçerek başvuru işlemlerinin eksiksiz olarak gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Etiyopya vize başvuru süreci sona erene kadar işlemler kurumumuz aracılığıyla takip edilebilmektedir.

Etiyopya E-Vize

Etiyopya Devleti, Etiyopya seyahati gerçekleştirecek kişilerin başvuru işlemlerini online olarak gerçekleştirebilmeleri adına e-vize hizmeti vermektedir. Başvuru sahipleri Etiyopya vize başvuru işlemlerini doğrudan temsilciliğe yapabildikleri gibi e-vize sistemi üzerinden online olarak da gerçekleştirebilmektedir. Başvuru sahipleri Etiyopya vize işlemleri sürecini Vize Merkezi ile tamamlayarak başvuru aşamasında gerçekleştirilen hataların önüne geçebilmektedir.

Etiyopya e-vize başvuru işlemleri olumlu olarak sonuçlanan kişilerin e-vize sonuçları başvuru aşamasında belirtilen e-posta adresine gönderilmektedir. Etiyopya e-vize ile ülke sınırları içerisinden girişler yalnızca Addis Ababa Havalimanı üzerinden yapılabilmektedir. E-vize sahiplerinin Addis Ababa Havalimanı sınırları içerisine varışları ile birlikte e-vizeleri pasaportlarına işlenmektedir. Etiyopya e-vizesi 30 gün ve 90 gün ikamet hakkı doğrultusunda verilmektedir.

Etiyopya E-Vize İşlemleri Gerekli Evrakları

 • En az 6 ay daha geçerliliği bulunan, renkli olarak taratılmış ve kişisel bilgilerin yer aldığı Pasaport Sureti,
 • Renkli olarak taratılmış T.C. Nüfus Cüzdanı Sureti,
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş ve renkli olarak taratılmış Biyometrik Fotoğraf,
 • Etiyopya vize ücreti ödemesinin yapıldığını gösteren Banka Dekontu,
 • Renkli olarak taratılmış T.C. Oturma İzni Belgesi (Yabancı pasaport sahibi kişilerden talep edilmektedir.) evraklarının başvuru aşamasında eksiksiz olarak ibraz edilmesi şartı aranmaktadır.

Etiyopya Vize Başvurusu Sonuçlanma ve Vize Geçerlilik Süresi

Etiyopya vize başvuru işlemleri Etiyopya Büyükelçiliği ve Etiyopya Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilerek 3 ila 7 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Konsolosluğu yoğunluğu ve vize başvuru sürecinin resmi tatil günlerine denk gelmesi halinde sonuçlanma gün sayısında değişiklikler meydana gelebilmektedir. Başvuru işlemlerinin resmi tatiller doğrultusunda gerçekleştirilmiş olması seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamak adına oldukça önem arz etmektedir. Etiyopya Büyükelçiliği, Etiyopya Başkonsolosluğu ve Türkiye sınırları içerisinde hizmet vermekte olan Etiyopya temsilcilikleri Etiyopya Devleti ve Türkiye Cumhuriyeti resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir.

Etiyopya vize geçerlilik süresi seyahat planına uygun olarak başvuru sahibi tarafından belirlenmektedir. Etiyopya vizesi 30 gün, 90 gün ikamet hakkı doğrultusunda tahsis edilmektedir. Başvuru yapılan seyahat süresine göre pasaport üzerinde yer alan vize geçerlilik süresine göre seyahatin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Etiyopya Uzun Süreli Vize

Etiyopya vizesi 30 gün (1 ay), 90 gün (3 ay), ikamet süreleri dahilinde tahsis edilmektedir. Etiyopya ilk vize başvurusunda 1 aylık vize başvurusu gerçekleştirilmesi tavsiye edilmektedir. Pasaport içerisinde birden fazla Etiyopya seyahati bulunan kişilerin uzun süreli vize başvurularının onaylanması aşamasında önem arz etmektedir. Daha önce Etiyopya sınırları içerisine kısa süreli seyahatler gerçekleştirilmiş olması Uzun süreli Etiyopya vizesi başvurusunun olumlu olarak sonuçlanmasını garantisini vermemektedir.

Etiyopya vize başvurularının değerlendirilmesi ve sonuçlandırılmasına ilişkin kararlar yalnızca Etiyopya Büyükelçiliği ve Etiyopya Başkonsolosluğu yetkisi doğrultusunda alınmaktadır. Uzun Süreli Etiyopya vizesi başvurularına ilişkin detaylar için kurumumuz iletişime geçerek sürece dair alınan son kararlara ulaşabilirsiniz.

Etiyopya Vize Dilekçe Örneği

Etiyopya vizesi elektronik vize olduğu için dilekçeye gerek yoktur.

Önemli Not!
Etiyopya turistik vize başvurusunda vize talep dilekçesi yazılmasına gerek yoktur. Etiyopya vizesi elektronik vizedir.

Etiyopya Vize Başvurusu Otel Rezervasyonları Hakkında

Etiyopya Turistik Vize başvuru aşamasında konaklama bilgilerinin ibraz edilmesi gerekmektedir. Başvuru sahiplerinin Etiyopya sınırları içerisinde konaklama yapacakları oteli, söz konusu otelden alınan onayı belgeler ile ispat etmesi şartı aranmaktadır. Online olarak gerçekleştirilen rezervasyonlar Etiyopya vize başvuru işlemlerinde kabul edilmemektedir. Başvuru değerlendirme aşamasında ilgili otelin kaşesi ve otel yetkilisinin imzasının onay belgesi üzerinde görülmesi talep edilmektedir.

Etiyopya E-vize

Etiyopya ile ilgili sizden gelen sorular

8 sorudan en popüler 8 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Etiyopya vizesi kaç günde çıkar 2021
  E.S., 14 Haz 2021, 23:10

  Merhabalar, ben Etiyopya’yı ziyaret etmeyi planlıyorum. Başvuru işlemlerinin ortalama ne kadar sürdüğünü öğrenmek istiyorum. Ayrıca Etiyopya vizesi kaç günde çıkar 2021 yılı için kesin bir süreden bahsetmek mümkün mü? Buna göre toplamda ne kadar bir süreye ihtiyacım olacağını kestiremiyorum. Kısaca bana bilgi verirseniz eğer ben de ona göre plan yapabilirim. Teşekkür ederim, iyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Etiyopya vize başvurusu 2021
  Y.Çıtak, 14 Haz 2021, 14:30

  İyi çalışmalar, Etiyopya vize başvurusu 2021 yılı için nasıl yapılıyor? Daha önce Afrika’da herhangi bir ülkeye seyahat etmedim. Bu durumda değişen bir şey oluyor mu yoksa hemen hemen diğer başvurularla aynı şekilde mi yapılıyor? İşlemlerin sırasıyla nasıl yapılması gerektiğinden bahseder misiniz lütfen? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Etiyopya vizesi için gerekli evraklar 2021
  E.Z., 11 Haz 2021, 15:35

  İyi günler öncelikle, Etiyopya’ya başvuru işlemlerinin nasıl yapılması gerektiğini öğrenmek istiyorum. Etiyopya vizesi için gerekli evraklar 2021 yılı için hangileridir ve bu belgelerde eksiklik olması herhangi bir soruna yol açıyor mu? İşlemler sırasında dikkat edilmesi gerekenler hakkında ve ortalama ne kadar bir süreye ihtiyacım olduğuna dair bilgi verir misiniz? Teşekkürler ve iyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Etiyopya transit vize 2021
  K.Tezcan, 11 Haz 2021, 14:41

  Selamlar Vize Merkezi, birkaç ay sonra gerçekleştirmeyi planladığım bir seyahat nedeniyle Etiyopya üzerinden başka ülkeye aktarma yapmayı planlıyorum. Bu durumlarda geçiş yapılacak ülkeden ayrı bir vize almam gerekiyor mu? Etiyopya transit vize 2021 yılı için her durumda sahip olunması gereken bir vize türü mü? Bana bu konuda yardımcı olur musunuz lütfen? İyi günler dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Etiyopya vize 2021
  H.Çağdaş, 11 Haz 2021, 14:05

  Merhabalar, Etiyopya vize 2021 başvuru işlemlerine dair bilgi almak istiyorum. Başvuruda bulunmak için ilk olarak ne yapılması gerekiyor? Nereden başlanır ve adım adım nasıl ilerlenir bilmiyorum. Bu işlemleri daha kolay bir şekilde yapmanın bir yolu var mıdır? Dönüş yaparsanız çok memnun olurum ve iyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Konya Etiyopya vize başvurusu
  T. Koç, 23 Nis 2020, 17:34

  Merhaba benim ikamet yerim Konya Etiyopya vize başvurusu yapmayı düşünüyorum. Bu durumda başvuruyu nasıl ne nereye yapmam lazım bilmiyorum. Konya’da ofisiniz olduğunu gördüm ama önce sizinle iletişime mi geçmem gerekiyor? Başvuru sürecine dair bilgi alabilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Etiyopya vize başvuru işlemleri
  K. Ladin, 16 Nis 2020, 17:47

  Merhaba, 2020 yaz ortalarında Etiyopya’ya seyahat planım var. Bordo Pasaport sahibiyim ve daha önce afrika ülkelerine vize almadım. Etiyopya vize başvuru işlemleri konusunda da bilgi sahibi değilim. Bordo pasaport sahiplerinin online vize başvurusunda başvurusunda bulunabileceğini yazmışsınız sayfanızda fakat tek başıma başvuru yapma konusunda tereddütlerim söz konusu. Vize başvurumun reddedilmesini istemiyorum bu nedenle sizin danışmanlığınızda işlemleri gerçekleştirmeyi düşünüyorum. Seyahat tarihinin ne kadar öncesinden iletişime geçmemiz gerekiyor? Dönüşünüzü bekliyorum, iyi çalışmalar ve teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Etiyopya Transit Vizesi
  P. Özge Duman, 16 Nis 2020, 17:24

  Merhabalar, Etiyopya Addis Ababa Havalimanını kullanarak Cibuti uçuşu gerçekleştireceğim. Havalimanında bekleyeceğim süre ortalama 6-7 saat sürecek gözüküyor. Bu süre için Etiyopya transit vizesi sahibi olmam gerekiyor mu bilmiyorum. Cibuti uçuşumu beklerken transit vize sahibi olmamam herhangi bir sorun teşkil eder mi? Bu konuda bilgi verebilirsiniz veya sizinle doğrudan iletişime mi geçmeliyim seyahat detaylarıma ilişkin olarak emin olamadım. Çok teşekkür ederim şimdiden ve iyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Etiyopya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp