Etiyopya Vizesi

Etiyopya vize başvuru işlemleri hakkında,

Etiyopya’ya giriş için Diplomatik Pasaport haricindeki tüm T.C. pasaport türleri Etiyopya vize işlemlerine tabidir.

Etiyopya vizeleri, ülkeye girişler esnasında sınır kapılarında temin edilememektedir. Vizelerinizi, Türkiye’den alarak seyahat planlaması yapınız.

Etiyopya vize başvurularınıza dair her türlü sorularınız için Merkezimizi arayabilir veya sorularınızı destek@vizemerkezi.com e-posta hesabımıza yazabilirsiniz

Etiyopya vizesi nasıl alınır?

Etiyopya vizesi başvurusunda bulunacak kişiler Etiyopya vizelerini Merkezimiz aracılığıyla alabilme imkânına sahiptirler. Etiyopya vize başvuruları sırasında başvuru sahibinin Merkezimize veya Konsolosluğa şahsen gelmesine gerek yoktur. Başvuru sahibi web sayfamızda bulunan vize başvuru evraklarını Merkezimize ulaştırarak vizelerini edinebilir. Etiyopya vize başvurusu için gerekli evrakların tarafımıza ulaştırılması aşamasında başvuru sahibi isterse kargo ya da kurye hizmetinden faydalanabilir.

Etiyopya vize başvurularında bölge sınırlaması var mı?

Etiyopya vize başvurularında bulunacak kişi Türkiye’nin hangi şehrinde ikamet ederse etsin, vize başvurularını bulundukları şehre en yakın Merkezimize gerçekleştirebilir veya başvuru belgelerini kendilerine en yakın merkezimize ulaştırabilir. Etiyopya vize başvuruları için bölge sınırlaması bulunmadığı için Türkiye’nin neresinde ikamet ederseniz edin servis hizmeti almak istediğinizde merkezimizle iletişim kurabilirsiniz.

 

Etiyopya vizelerinizin geçerlilik süreleri,

Etiyopya Konsolosluğu, Etiyopya vizelerini ileri bir tarihten başlatmamaktadır. Dolayısı ile Etiyopya vizelerinizin, Konsolosluk onayı sonrası geçerliliği başlamış olacaktır. Vizenizin üzerinde bulunan geçerlilik tarihlerine dikkat edin ve seyahat tarihinizden 15 gün önce vize başvuru işlemlerine başlamış olun.

Etiyopya vize kaç günde çıkar?

Etiyopya vize başvuruları 3 ila 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süreler, ön görülen sürelerdir ve Konsolosluğa bağlı olarak uzayabilmekte veya kısalabilmektedir. Ayrıca Etiyopya Konsolosluğu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin resmi tatil günlerinde ve Etiyopya Devleti’nin resmi tatil günlerinde vize hizmeti vermemektedir.
 

Uzun süreli Etiyopya vize talepleri,

1 aylık, 3 aylık, 6 aylık ve 1 yıllık Etiyopya vizelerine başvuru yapma hakkınız bulunmaktadır. Etiyopya vizesine ilk defa başvuru yapıyorsanız 1 aylık Etiyopya vizesi için yapılacak başvurunuz kabul edilecektir. Etiyopya’ ya sık seyahat eden kişiler veya pasaportunda birden fazla Etiyopya vizesi olan kişiler 3 ay, 6 ay, 1 yıl gibi daha uzun süreli Etiyopya vizelerine başvuru gerçekleştirebilirler. Uzun süreli Etiyopya vizesine başvuru yapılmış olması uzun süreli Etiyopya vizesi alacağınız anlama gelmemektedir. Vize süreleri hakkında karar ve vize başvurularını sonuçlandırma yetkisi yalnızca Etiyopya Konsolosluğuna aittir. Dönemsel alınan kararlara göre uzun süreli Etiyopya vize talebinizi Konsolosluk kabul etmeme hakkına sahiptir. Uzun süreli Etiyopya vizesine başvuru yapacak olmanız halinde lütfen yetkililerimizi arayarak işlemler hakkında son durumu öğreniniz.
 

Turistik Etiyopya vize başvurularında kullanılacak Hotel rezervasyonları hakkında,

Etiyopya turistik vize başvurularınız sırasında Etiyopya konaklama bilgilerinizin Konsolosluğa beyan edilmesi zorunludur. Başvuru sahibi Etiyopya’ da konaklama yapacağı hoteli, hotelden onay almış dokümanlarla ispat etmesi gerekecektir. İnternet siteleri üzerinden yapılan Etiyopya hotel rezervasyonları Etiyopya vize başvuruları için kabul edilmezken Konsolosluk, ilgili hotelin kaşesini ve hotel yetkilisinin imzasını belgede görmek istemektedir. Dolayısı ile Etiyopya vize başvurularınız için lütfen internet üzerinden yapmış olduğunuz hotel rezervasyonlarınızı kullanmayınız ve Etiyopya’ da konaklama yapacağınız hoteliniz ile iletişime geçerek rezervasyon dokümanınızı kaşeli ve imzalı şekilde temin ediniz. Etiyopya hotel confirmation belgenizi orijinal olarak temin etmenize gerek yoktur, fakat belgeyi scan edilmiş halini PDF formatında veya faks yoluyla temin edebilirsiniz.

 Etiyopya vize dilekçe örneği

Etiyopya vize başvurunuzu gerçekleştirebilmemiz için Etiyopya Konsolosluğuna hitaben bir dilekçe yazmanız gerekmektedir. Etiyopya Konsolosluğuna hitaben yazılacak dilekçede vize talebinde bulunduğunuzu, Etiyopya seyahatinizin detaylarını anlatmalı; ülkeye giriş, çıkış yapacağınız tarihleri belirtmelisiniz.

Ayrıca seyahatinizi hangi amaçla gerçekleştirdiğinizi, seyahat masraflarınızın kim tarafından karşılanacağını dilekçelerinizde belirtmeye özen gösteriniz. Etiyopya Konsolosluğuna hitaben yazacağınız dilekçeyi İngilizce olarak yazınız ve metnin altına imzanızı atarak ıslak imzalı belgeyi Merkezimize ulaştırınız.

Önemli! Etiyopya turistik vizesi için yapılacak başvurularda dilekçenizi şahsen yazmanız yeterlidir. Etiyopya Konsolosluğuna /Büyükelçiliğine hitaben yazılacak dilekçenizi bağlı bulunduğunuz şirketinizden temin etmenize gerek yoktur. Etiyopya ticari vizesi için başvuru bulunacak başvuru sahiplerinin ise Konsolosluğa hitaben yazacakları dilekçeleri bağlı bulundukları şirketlerinin antetli kağıdına yazılmış şekilde temin etmeleri gerecektir.
 

Etiyopya ticari vize başvuruları hakkında,

Etiyopya ticari vize başvurularında bulunacak başvuru sahiplerinin Etiyopya’ da bulunan ticari ortaklarından Etiyopya göçmenlik ofisi onaylı davet yazısı temin etmeleri gerekmektedir. Etiyopya ticari vize başvuruları Turistik vize başvurularına oranla daha uzun bir sürede sonuçlanabilir.
 

      Etiyopya vize başvurularınız sırasında aşı kartı sunmanız gerekiyor mu?

Etiyopya’ ya olan seyahatleriniz öncesinde herhangi aşı olmanız gerekmemektedir ve Etiyopya vize başvurularınız için herhangi bir aşı kartını sunmanıza gerek bulunmamaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
Telefon
x