Etiyopya Vize Başvuru Formu

Etiyopya Vize Başvuru Formu

Etiyopya Vize Başvuru Formu doldurulması aşamasında Vize Merkezi Etiyopya vize temsilcilerimizden danışmanlık hizmeti alarak başvuru sürecini en doğru şekilde tamamlayabilirsiniz!

Etiyopya vize başvuru işlemleri sırasında resmi bir belge niteliği taşıyan vize başvuru formunun doldurulması zorunluluğu bulunmaktadır. Başvuru formu doldurulması sırasında dikkat edilmesi gerekenlere ve formun kendisi sayfamız devamında yer almaktadır. Başvuru formu Etiyopya sınırları içerisine seyahat edecek kişilerin kişisel bilgilerine ulaşma ve seyahat nedenini öğrenebilme amacıyla hazırlanmıştır. Başvuru formu doldurulması aşamasında form içerisinde yer alan sorulara gerçeğe uygun ve tutarlı yanıtlar verilmesi, soruların eksiksiz olarak yanıtlanması oldukça önem arz etmektedir. 

Etiyopya vize başvuru aşamasında talep edilen vize başvuru formuna aşağıda yer alan link üzerinden kolaylıkla ulaşılabilmektedir. 

Etiyopya Vize Başvuru Formu  Etiyopya Vize Başvuru Formu 

Etiyopya vizesi başvuru formunu indirebilmek için:

1. Etiyopya Vize Başvuru Formu linkine tıklamanız,
2. Form açıldığı anda bilgisayara kaydetmeniz gerekmektedir. 

veya

1. Etiyopya Vize Başvuru Formu linkine tıklamanız,
2. Açılan listeden Bağlantıyı Farklı Kaydet seçeneği ile formu bilgisayara kaydetmeniz gerekmektedir. 

Etiyopya vize başvuru işlemleri doğrudan Etiyopya temsilciliğine veya e-vize sistemi üzerinden online olarak yapılabilmektedir. Etiyopya vize başvuruları aynı zamanda kurumumuz Vize Merkezi aracılığıyla başvuru sahibinin şahsen bulunması zorunluluğu olmaksızın prosüre uygun şekilde yapılabilmektedir. Başvuru aşamasında talep edilen evrakların eksiksiz olarak teslim edilmesi ve formun dikkatle doldurulması şartı aranmaktadır. Etiyopya vize formunun doldurulması aşamasında Vize Merkezi Etiyopya vize temsilcilerimizden danışmanlık hizmeti alarak vize sürecini en doğru şekilde tamamlayabilirsiniz. 

Etiyopya Vize İşlemlerini Bize Bırak

Etiyopya Vize Başvuru Formu Hakkında

 • Başvuru formunda bulunan soruların eksiksiz olarak doğru ve tutarlı bilgiler ile doldurulması başvurunun değerlendirilmesi aşamasında oldukça önem arz etmektedir. Formun eksik veya yanlış bilgiler kullanılarak doldurulması başvurunun vize reddi ile sonuçlandırılmasına yol açabilmektedir. 
 • Etiyopya vize formu Türkçe veya İngilizce olarak doldurulabilmektedir. Başvuru formunun el ile doldurulması halinde tükenmez kalem ve büyük harf kullanılarak anlaşılır şekilde doldurulması oldukça önem arz etmektedir. 
 • Etiyopya vize işlemleri sırasında ibraz edilen evraklar ile form içerisinde yer alan sorulara verilen yanıtların birbirini desteklemesi gerekliliği bulunmaktadır. Değerlendirme aşamasında herhangi bir olumsuz sonuç ile karşılaşılmaması adına söz konusu duruma ilişkin özen gösterilmesi gerekmektedir. 
 • Etiyopya vize başvuru işlemleri sırasında gerekli evrakların eksik olarak teslim edilmesi veya formun hatalı ya da doğru olmayan bilgilerle doldurulması başvurunun işleme alınmamasına neden olabilmektedir. Söz konusu nedenler doğrultusunda işleme alınan başvurular ret kararı ile sonuçlandırılabilmektedir. Etiyopya vize başvurusunun herhangi bir nedenden dolayı reddedilmesi halinde vize ücreti başvuru sahibine iade edilmemektedir. Başvuru işlemlerinin prosedüre uygun olarak gerçekleştirilmesi oldukça önem arz etmektedir. 

Önemli Not:
Etiyopya Vize Başvuru Formu PDF formatına sahiptir. Bu formu görüntüleyebilmek ve indirebilmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyaç duyulmaktadır. 

Adobe Reader

Download Adobe Acrobat Reader 

Etiyopya ile ilgili sizden gelen sorular

2 sorudan en popüler 2 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Etiyopya vize formu
  H. Sarı, 24 Nis 2020, 19:08

  Etiyopya vize formu doldurulması ve başvuru sırasında kurumunuzdan danışmanlık hizmeti almak istiyorum. Vize başvurusunda bulunacağım ama hatalı başvuru yapmak istemiyorum. İşlemleri başlatmak için ofisinize mi gelmem gerekiyo yoksa iletişime geçmemiz yeterli mi? İstanbul’da yaşıyorum ve çalışıyorum bu sebeple haftaiçi iş saatlerinde müsait olamıyorum. Başvurunun ne kadar öncesinde sizinle görüşmem gerekiyor?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Etiyopya vize başvuru formu doldurma
  H. Duman, 24 Nis 2020, 18:08

  Merhaba ben Etiyopya vize başvuru formu doldurma şartlarına ilişkin bilgi almak istiyorum. Sorular biraz karmaşık gözüküyor ve hata yapmak istemiyorum. Form doldururken yanlış bir şey yapmak başvurunun reddedilmesine neden olur mu? Siz bu konuda yardımcı olur musunuz öğrenmek istiyorum. İyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Etiyopya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp