Konya

Telefon

+902129636307

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Etiyopya Vize Merkezi, Konya

Konya Vize Merkezi

Etiyopya Vize Merkezi Konya Sayfamıza Hoş geldiniz.

Konya’dan Etiyopya vizesi için başvuruda bulunmak isteyen kişiler Etiyopya Vize Merkezi Konya ofisimiz aracılığı ile başvurularını yapabileceklerdir.

Vize Merkezi Konya’dan ayrılmanıza gerek kalmadan Etiyopya vize başvurunuzu sizin adınıza sağlamaktadır. Etiyopya Vize başvurunuzun her sürecini takip eden Konya Vize Merkezi ihtiyacınız olan Etiyopya turistik ve ticari vizesini alabilmeniz için size destek olur.

Turistik Etiyopya vize ve Ticari Etiyopya vize evrak listelerini web sayfamızın Etiyopya bölümünü ziyaret ederek göreceksiniz. Etiyopya vizesi için gerekli dokümanlar zamanla değişebilmektedir. Etiyopya Vize başvuruları için gerekli evrak listesini en güncel olarak görmek ve vize işlem süre zarfında sorunla karşılaşmamak için Konya Vize Merkezi şubemizi arayın.

Etiyopya vize başvurusunda mülakat ve biyometrik veri ibrazı gibi uygulamalar olmadığından Büyükelçilikte şahsen olmanıza gerek yoktur. Konya’da ikamet eden kişiler evraklarını kargo ile göndererek veya ofisimize gelerek ulaştırdıklarında vize başvurularını Konya ofisimiz aracılığı ile gerçekleştirebilecektir.

Detaylı bilgiler için Konya Vize merkezi ofisimize [email protected] adresinden veya web sitemizin Konya şubemiz kısmındaki telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Vize Merkezi Konya’ten Etiyopya Vizesi Nasıl Alınır?

  1. Konya Vize Merkezi müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçin ve Etiyopya seyahat amacınız ile ilgili uygun olan evrak listesini, vize ücreti ve prosedürüne ilişkin bilgi içeren e-postayı isteyin.
  2. Konya Vize Merkezi şubemiz tarafından gönderilen e-postada belirtilen talep ettiğiniz Etiyopya vizesine ilişkin gerekli evraklarını hazırlayın ve elden şubemize gelerek veya kargo ile şubemize göndererek ulaştırın.
  3. Etiyopya Vize başvurunuza ilişkin kararın verilmesinden sonra pasaportunuzu Konya Vize Merkezi şubemize gelerek veya kargo ile adresinize teslim ederek alabilirsiniz.

Konya Etiyopya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Hakkında

Etiyopya vize başvurusu için öncelikle seyahat amacınız belli olmalıdır. Seyahat amacınız turistik ziyaret ya da konferans katılımı, iş görüşmesi, fuar - etkinlik katılımı gibi ticari bir faaliyet içeriyorsa ticari amaçlı ziyaret olabilir.

Web sayfamızdaki Etiyopya Vize işlemleri bölümü altında ticari ve turistik vize hakkındaki evrak listelerini ve diğer bilgileri görebilirsiniz. Güncel evraklar, resmi belgeler ve başvuru prosedürü konularında bilgi alıp vize başvurusu ve vize işlemleri sürecinde problem yaşamamak için Vize Merkezi Konya müşteri temsilcilerimiz ile telefonla veya e-maille iletişime geçiniz.

Etiyopya vize evrakları Etiyopya Konsolosluğu vize departmanı tarafından zamanla değişebilmektedir. Vize merkezi her çeşit vize başvurusu için güncel koşulları yakından takip ederek size doğru bilgi verme çabasıyla çalışır. Etiyopya vizesi sürecinde sorunla karşılaşmamak için Konya Etiyopya Vize Merkezi temsilcilerimizi ile iletişime geçmeniz doğru başvuru yapmanın ilk aşamasıdır.

Etiyopya vize müracaatı için vereceğiniz pasaportun süresi seyahat sonrası 6 ay olması ve bu pasaportun son 10 sene içinde çıkarılmış olması gerekmektedir. Ayrıca Etiyopya vizesinin işlenebilmesi için pasaportun boş vize sayfaları da olmalıdır.

Fotoğrafınız vize işlemlerinde kullanılacağı için güncel halinizi göstermelidir. Pasaportunuzdaki fotoğrafı kullanmanız doğru değildir. Bunun yerine yeni bir fotoğrafla vize başvurusunda bulunmanız gerekir.

Etiyopya turistik veya ticari vize için istenen vize talep dilekçesi sizin ya da şirketinizin yetkilisi veya işvereniniz tarafından yazılmalıdır. Dilekçenin İngilizce yazılması gerektiği de unutulmamalıdır.

Etiyopya ticari vize için istenen davetiyenin aslının gösterilmesi gerekmektedir. Davetiye Etiyopya göçmenlik ofisi tarafından onaylı olup ziyaretin içeriğini, seyahat tarihlerini ve konaklamaya ilişkin bilgileri bulundurmalıdır. Belgelerin sahte olduğu tespit edilirse hukuki sonuçların olacağını ve böyle hallerde başvurunuzun ret olarak değerlendirileceğini unutmayınız.

Vize Merkezi Konya Ofisine evrak dosyanızı kargo veya elden teslim ettikten sonra temsilcimiz güncel olmayan veya eksik evraklarınız varsa e-mail veya telefonla size bu durumu bildirecektir.

Eğer eksik evrak göndermişseniz Etiyopya makamlarının gerek görmesi halinde sizden eksik evrakı getirmenizi isteyebilmektedir. Güncel olmayan fotoğraflar ve zarar görmüş pasaportlarla yapılan başvurular kabul edilmez veya başvuru ret ile sonuçlanır.

Etiyopya vizesi için gereken evraklar size bildirilmediği sürece noter tasdikli olmaları şart değildir.

Konya Etiyopya Vize Başvuru Formu Hakkında

Etiyopya vize başvuru formunun doğru ve eksiksiz doldurulması gerekmektedir. Konya Vize Merkezi temsilcilerimiz bu formun doldurulmasında size destek olmaktadır. Etiyopya vize başvuru formu İngilizce olarak doldurulmalıdır. Bu belgenin formatı hakkında bilgi ve desteği temsilcilerimizden alabilirsiniz. Konya Etiyopya vize Başvuru formunu doldurulduktan sonra seyahat amacı veya içeriği veya isim değişikliği, pasaport değişikliği gibi bir gelişme olması halinde yeni bir form doldurmak gerekmektedir.

Konya başvurularında Etiyopya Vize Ücreti

Etiyopya vize başvuru ücreti, başvurulacak vizenin Etiyopya’da sağlayacağı kalış sürenize, bu vizenin veriliş amacına (turistik veya ticari), başvuru formunda talep edilen ülkeye giriş sayısına göre farklılık gösterebilir. Özellikle Etiyopya ticari vize başvuruları için 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık veya 1 yıllık olarak çeşitli geçerlilik süreleri sunulmaktadır. Doğal olarak ülkeye giriş izni sayısı ve süresi yükseldikçe Etiyopya vize ücreti de yükseliş göstermektedir.

Etiyopya vize ücreti, Vize Merkezi koordinasyon bedelleri ve vize harcını dahil etmektedir. Vize ücretleri aylık veya senelik olarak zamana bağlı olarak değişmektedir. Etiyopya vize ücreti hakkında detaylı ve güncel bilgi alabilmek için temsilcilerimiz ile iletişime geçiniz.

Etiyopya Vizesi için Konya Vize Merkezine hangi illerden başvuru yapabilirsiniz?

Kütahya, Afyon, Isparta, Karaman, Nevşehir, Niğde, Kayseri, Adana illerinde yaşayan kişiler Etiyopya vize başvurusu için hazırladıkları dosyayı Vize Merkezi Konya ofisine bizzat gelerek veya kargo ya da kurye ile gönderdiğinde dosya hemen işleme alınarak başvuruları hızla gerçekleştirilir.

Konya çevresindeki illerden gerçekleştirilecek başvurularda evrak ve pasaport kargo sürelerini de göz önüne alarak başvurunun gerçekleşmesi gerektiğini unutmayınız. Seyahatinizden en erken 1 ay önce başvuruda bulunarak vize çıkış süresinin seyahat tarihinizle çakışmamasını veya seyahat tarihinizden daha geç çıkmamasını sağlayabilirsiniz.

Konya’ten Etiyopya Vizesi Kaç günde çıkar?

Normal şartlarda ortalama 10 iş günü süren Etiyopya vize işlemleri olumlu olarak sonuçlandırılarak vizeniz çıkarsa vize çıktığı günden itibaren geçerli olur. Resmi Etiyopya kurumunun tatil olduğu veya yoğunluğundan dolayı vize işlemlerinde gecikmeler yaşanabilmektedir. Bu sebeple vize işlem süresine ilişkin daha fazla bilgi ve vize başvurusuna ilişkin tavsiyeler için Vize Merkezi Konya temsilcilerimizi arayın.

Eksik evrak talebi veya başka gerekçelerden dolayı vizenizin çıkışını geciktiren istisnai durumlarda konsolosluk tarafından edindiğiniz bilgileri müşteri temsilcilerimizle paylaşın. Bu durumların Vize Merkezi Konya’dan bağımsız olarak gerçekleştiğini ve Etiyopya Konsolosluğunun Türkiye’de yapılan vize başvurularına ilişkin verilen kararlarda tek yetkili kurum olduğunu unutmayın.

Konya Vize Merkezi vize prosedürüne uygun içerikli eksiksiz belgelere ilişkin doğru strateji oluşturarak başvurunuzu daha sağlam olarak yapabilmek için vardır.

Etiyopya Vize Merkezi Konya

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp