Etiyopya Fahri Konsolosluğu Mersin

Etiyopya Fahri Konsolosluğu Mersin

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde oturum izni bulunan, Mersin ve çevre illerinde ikamet eden Etiyopya vatandaşlarının konsolosluk işlemleri Etiyopya Fahri Konsolosluğu Mersin hizmet bölgesi dahilinde gerçekleştirilmektedir. T.C. vatandaşlarının herhangi nedenden dolayı Etiyopya ziyareti gerçekleştirecek olmaları halinde vize işlemlerini ikamet bölgelerine hizmet vermekte olan yetkili temsilcilik üzerinden tamamlamaları gerekmektedir. Etiyopya ziyaretini turistik gezi amaçlı olarak gerçekleştirecek vatandaşlarımız başvuru işlemlerini Etiyopya e-vize sistemini kullanarak gerçekleştirebilmektedir. 

Etiyopya vize başvurularını kabul etme ve değerlendirme süreci Etiyopya Bursa Fahri Konsolosluğunun yetki alanı içerisine girmemektedir. Etiyopya Bursa temsilciliği ile Bursa ve çevresinde ikamet etmekte olan, T.C. Oturum İzni sahibi Etiyopya vatandaşlarının konsolosluk işlemleri gerçekleştirilmektedir. Etiyopya vatandaşlarının pasaport yenileme, vatandaşlık, evlilik, doğum, ölüm, belge tasdiki gibi işlemleri dahilinde söz konusu temsilcilik hizmet vermektedir. 

Etiyopya Fahri Konsolosluğu Mersin Görev Bölgesi 

Etiyopya Mersin Fahri Konsolosluğu Mersin ve çevresinde ikamet gösteren, Türkiye Oturum İzni sahibi Etiyopya vatandaşlarının konsolosluk işlemleri dahilinde hizmet vermektedir. Etiyopya seyahati gerçekleştirecek kişilerin vize başvurularını kabul etme ve değerlendirme görevi Etiyopya Bursa Fahri Konsolosluğunun yetki alanı içerisine girmemektedir. 

Etiyopya ziyaretinin turistik amaç doğrultusunda yapılacak olması halinde Etiyopya e-vize sistemi ile vize başvuru işlemi online olarak gerçekleştirilebilmektedir. Etiyopya vize başvuru işlemleri akredite vize başvuru merkezleri aracılığıyla da yapılabilmektedir. Kurumumuz Etiyopya vize başvuru işlemlerini Etiyopya vize temsilcilerimiz ile prosedüre uygun olarak tamamlayarak sürece dair bilgi aktarımı sağlamaktadır. Etiyopya vize başvuruları gerekli evrakların iletilmesi ile birlikte başlatılarak tüm işlemler sizin adınıza Vize Merkezi tarafından gerçekleştirilmektedir. 

Resmi Tatil Günleri 2024

Etiyopya vize başvurularının resmi tatil günleri göz önünde bulundurularak gerçekleştirilmesi başvuru sonuçlanma aşamasında gün kaybı yaşanmaması adına oldukça önem arz etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti ve Etiyopya Devleti resmi tatil günlerinde Mersin’de bulunan Fahri Konsolosluk ve diğer Etiyopya temsilcilikleri hizmet vermemektedir.

7 OcakYeni Yıl
19 OcakOrtodoks Epifani 
2 MartAdwa'nin Zaferi 
7 NisanKutsal Cuma
21-23 NisanRamazan Bayramı
24 NisanPaskalya
1 Mayısİşçi Bayramı
5 MayisVatansever Zafer Bayrami
19 MayısAtatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
28 MayısDerg'in Çöküşü
28 Haziran - 1 TemmuzKurban Bayramı
15 TemmuzDemokrasi Günü
30 AğustosZafer Bayramı
11 EylülEtiyopya Yeni Yıl
27 EylülMeskel
29 EkimCumhuriyet Bayramı

Etiyopya Mersin Fahri Konsolosluğu Adres 

Mersin Etiyopya Fahri Konsolosluğu Adres: Uray Cad. Sok. No:3/1 MERSİN

Etiyopya Vize Başvurunuz Ret Kararı ile Sonuçlanmasın

Etiyopya ile ilgili sizden gelen sorular

2 sorudan en popüler 2 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Mersin’den Etiyopya vizesine başvuru
  Z. Avcı, 23 Nis 2020, 21:43

  Merhaba Vize Merkezi, ben Mersin’den Etiyopya vizesine başvuru yapmayı düşünüyorum. Turistik bir gezi olacak. Başvuru şartlarına, gerekli evraklara, vize ücretine dair bilgi alabilir miyim? Bir de Mersin’de ikamet ederek başvuruyu en rahat şekilde nasıl yapabilirim? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Mersin Etiyopya Fahri Konsolosluğu
  E. Karaçam, 23 Nis 2020, 20:52

  Merhaba, Mersin Etiyopya Fahri Konsolosluğu vize başvuru işlemleri konusunda hizmet veriyor mu? Mersin’de yaşıyorum ve Etiyopya seyahati gerçekleştirmek istiyorum. Başvuruyu konsolosluğa mı yapmam gerekiyor acaba?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Etiyopya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp