Etiyopya Fahri Konsolosluğu Mersin

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde oturum izni bulunan, Mersin ve çevre illerinde ikamet eden Etiyopya vatandaşlarının konsolosluk işlemleri Etiyopya Fahri Konsolosluğu Mersin hizmet bölgesi dahilinde gerçekleştirilmektedir. T.C. vatandaşlarının herhangi nedenden dolayı Etiyopya ziyareti gerçekleştirecek olmaları halinde vize işlemlerini ikamet bölgelerine hizmet vermekte olan yetkili temsilcilik üzerinden tamamlamaları gerekmektedir. Etiyopya ziyaretini turistik gezi amaçlı olarak gerçekleştirecek vatandaşlarımız başvuru işlemlerini Etiyopya e-vize sistemini kullanarak gerçekleştirebilmektedir. 

Etiyopya vize başvurularını kabul etme ve değerlendirme süreci Etiyopya Bursa Fahri Konsolosluğunun yetki alanı içerisine girmemektedir. Etiyopya Bursa temsilciliği ile Bursa ve çevresinde ikamet etmekte olan, T.C. Oturum İzni sahibi Etiyopya vatandaşlarının konsolosluk işlemleri gerçekleştirilmektedir. Etiyopya vatandaşlarının pasaport yenileme, vatandaşlık, evlilik, doğum, ölüm, belge tasdiki gibi işlemleri dahilinde söz konusu temsilcilik hizmet vermektedir. 

Etiyopya Fahri Konsolosluğu Mersin Görev Bölgesi 

Etiyopya Mersin Fahri Konsolosluğu Mersin ve çevresinde ikamet gösteren, Türkiye Oturum İzni sahibi Etiyopya vatandaşlarının konsolosluk işlemleri dahilinde hizmet vermektedir. Etiyopya seyahati gerçekleştirecek kişilerin vize başvurularını kabul etme ve değerlendirme görevi Etiyopya Bursa Fahri Konsolosluğunun yetki alanı içerisine girmemektedir. 

Etiyopya ziyaretinin turistik amaç doğrultusunda yapılacak olması halinde Etiyopya e-vize sistemi ile vize başvuru işlemi online olarak gerçekleştirilebilmektedir. Etiyopya vize başvuru işlemleri akredite vize başvuru merkezleri aracılığıyla da yapılabilmektedir. Kurumumuz Etiyopya vize başvuru işlemlerini Etiyopya vize temsilcilerimiz ile prosedüre uygun olarak tamamlayarak sürece dair bilgi aktarımı sağlamaktadır. Etiyopya vize başvuruları gerekli evrakların iletilmesi ile birlikte başlatılarak tüm işlemler sizin adınıza Vize Merkezi tarafından gerçekleştirilmektedir. 

Resmi Tatil Günleri 2023

Etiyopya vize başvurularının resmi tatil günleri göz önünde bulundurularak gerçekleştirilmesi başvuru sonuçlanma aşamasında gün kaybı yaşanmaması adına oldukça önem arz etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti ve Etiyopya Devleti resmi tatil günlerinde Mersin’de bulunan Fahri Konsolosluk ve diğer Etiyopya temsilcilikleri hizmet vermemektedir.

7 Ocak Yeni Yıl
19 Ocak Ortodoks Epifani 
2 Mart Adwa'nin Zaferi 
7 Nisan Kutsal Cuma
21-23 Nisan Ramazan Bayramı
24 Nisan Paskalya
1 Mayıs İşçi Bayramı
5 Mayis Vatansever Zafer Bayrami
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
28 Mayıs Derg'in Çöküşü
28 Haziran - 1 Temmuz Kurban Bayramı
15 Temmuz Demokrasi Günü
30 Ağustos Zafer Bayramı
11 Eylül Etiyopya Yeni Yıl
27 Eylül Meskel
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Etiyopya Mersin Fahri Konsolosluğu Adres 

Mersin Etiyopya Fahri Konsolosluğu Adres: Uray Cad. Sok. No:3/1 MERSİN

Etiyopya Vize Başvurunuz Ret Kararı ile Sonuçlanmasın

Yükleniyor...
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2023 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6896