Etiyopya Fahri Konsolosluğu Konya

Etiyopya Fahri Konsolosluğu Konya ve çevre illerinde ikamet etmekte olan ve Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde oturum izni sahibi olan kişilerin konsolosluk işlemleri konusunda hizmet vermektedir. T.C. vatandaşlarının Etiyopya seyahati gerçekleştirecek olmaları halinde ikamet bölgelerine hizmet sağlayan temsilcilik üzerinden işlemlerini yürütmeleri gerekmektedir. Etiyopya vize başvuruları turistik seyahatler için Etiyopya e-vize sistemi üzerinden ve kurumumuz Vize Merkezi aracılığıyla yapılabilmektedir.

Etiyopya Konya Fahri Konsolosluğunun yetki alanı içerisinde vize başvuru işlemlerini kabul etme ve değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır. Konya Etiyopya temsilciliği ile Konya ve çevre illerinde ikamet eden ve Türkiye’de oturum izni bulunan Etiyopya vatandaşlarının konsolosluk işlemlerine dair hizmet verilmektedir. Etiyopya vatandaşlarının pasaport yenileme, vatandaşlık, doğum, ölüm, evlilik, noter tasdiki gibi işlemleri konusunda hizmet sağlanmaktadır.

Etiyopya Fahri Konsolosluğu Konya Görev Bölgesi 

Etiyopya Konya Fahri Konsolosluğu Konya ve çevre illerinde ikamet eden, Türkiye Cumhuriyeti Oturum İzni sahibi olan Etiyopya vatandaşlarının konsolosluk işlemleri konusunda hizmet sağlamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Etiyopya seyahatleri için vize başvurularını ikamet bölgelerine hizmet veren temsilcilik aracılığıyla gerçekleştirmeleri şartı aranmaktadır. Etiyopya Konya Fahri Konsolosluğunun Etiyopya vizesi başvurularını kabul etme ve değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır

Etiyopya turistik vize başvurusunda bulunulacak olması halinde başvuru işlemleri Etiyopya e-vize sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Etiyopya seyahati gerçekleştirecek vatandaşlarımızın vize başvuru işlemleri başvuru sahibinin şahsen bulunması zorunluluğu olmaksızın Vize Merkezi aracılığıyla gerçekleştirilebilmektedir. Kurumumuz ile Etiyopya vize başvurusunun en doğru şekilde tamamlanması için gerekli evrakların iletilmesi yeterli olmaktadır. Vize Merkezi Etiyopya vize temsilcilerimiz başvuru işlemlerini sizin adınıza prosedüre uygun şekilde tamamlayarak süreç sona erene kadar bilgilendirme sağlamaya devam etmektedir. 

Resmi Tatil Günleri 2023

Etiyopya sınırlarına herhangi bir sebepten dolayı ziyaret gerçekleştirecek kişilerin resmi tatil günlerini göz önünde bulundurarak vize başvuru işlemlerini gerçekleştirmesi oldukça önem arz eden konular arasında yer almaktadır. Türkiye’de bulunan Etiyopya temsilciliklerinin resmi tatil günlerinde kapalı olması nedeniyle başvuru sonuçlanması tahmin edilenden daha uzun sürebilmektedir. Etiyopya Fahri Konsolosluğu Konya ve diğer Etiyopya temcilikleri T.C. ve Etiyopya resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir

7 Ocak Yeni Yıl
19 Ocak Ortodoks Epifani 
2 Mart Adwa'nin Zaferi 
7 Nisan Kutsal Cuma
21-23 Nisan Ramazan Bayramı
24 Nisan Paskalya
1 Mayıs İşçi Bayramı
5 Mayis Vatansever Zafer Bayrami
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
28 Mayıs Derg'in Çöküşü
28 Haziran - 1 Temmuz Kurban Bayramı
15 Temmuz Demokrasi Günü
30 Ağustos Zafer Bayramı
11 Eylül Etiyopya Yeni Yıl
27 Eylül Meskel
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Etiyopya Fahri Konsolosluğu Konya Ulaşım

Hekimoğlu Un Fabrikası, Ankara Cad., No:182, KONYA

Etiyopya Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım

Yükleniyor...
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6897