Etiyopya Fahri Konsolosluğu Konya

Etiyopya Fahri Konsolosluğu Konya

Etiyopya Fahri Konsolosluğu Konya ve çevre illerinde ikamet etmekte olan ve Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde oturum izni sahibi olan kişilerin konsolosluk işlemleri konusunda hizmet vermektedir. T.C. vatandaşlarının Etiyopya seyahati gerçekleştirecek olmaları halinde ikamet bölgelerine hizmet sağlayan temsilcilik üzerinden işlemlerini yürütmeleri gerekmektedir. Etiyopya vize başvuruları turistik seyahatler için Etiyopya e-vize sistemi üzerinden ve kurumumuz Vize Merkezi aracılığıyla yapılabilmektedir.

Etiyopya Konya Fahri Konsolosluğunun yetki alanı içerisinde vize başvuru işlemlerini kabul etme ve değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır. Konya Etiyopya temsilciliği ile Konya ve çevre illerinde ikamet eden ve Türkiye’de oturum izni bulunan Etiyopya vatandaşlarının konsolosluk işlemlerine dair hizmet verilmektedir. Etiyopya vatandaşlarının pasaport yenileme, vatandaşlık, doğum, ölüm, evlilik, noter tasdiki gibi işlemleri konusunda hizmet sağlanmaktadır.

Etiyopya Fahri Konsolosluğu Konya Görev Bölgesi 

Etiyopya Konya Fahri Konsolosluğu Konya ve çevre illerinde ikamet eden, Türkiye Cumhuriyeti Oturum İzni sahibi olan Etiyopya vatandaşlarının konsolosluk işlemleri konusunda hizmet sağlamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Etiyopya seyahatleri için vize başvurularını ikamet bölgelerine hizmet veren temsilcilik aracılığıyla gerçekleştirmeleri şartı aranmaktadır. Etiyopya Konya Fahri Konsolosluğunun Etiyopya vizesi başvurularını kabul etme ve değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır

Etiyopya turistik vize başvurusunda bulunulacak olması halinde başvuru işlemleri Etiyopya e-vize sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Etiyopya seyahati gerçekleştirecek vatandaşlarımızın vize başvuru işlemleri başvuru sahibinin şahsen bulunması zorunluluğu olmaksızın Vize Merkezi aracılığıyla gerçekleştirilebilmektedir. Kurumumuz ile Etiyopya vize başvurusunun en doğru şekilde tamamlanması için gerekli evrakların iletilmesi yeterli olmaktadır. Vize Merkezi Etiyopya vize temsilcilerimiz başvuru işlemlerini sizin adınıza prosedüre uygun şekilde tamamlayarak süreç sona erene kadar bilgilendirme sağlamaya devam etmektedir. 

Resmi Tatil Günleri 2024

Etiyopya sınırlarına herhangi bir sebepten dolayı ziyaret gerçekleştirecek kişilerin resmi tatil günlerini göz önünde bulundurarak vize başvuru işlemlerini gerçekleştirmesi oldukça önem arz eden konular arasında yer almaktadır. Türkiye’de bulunan Etiyopya temsilciliklerinin resmi tatil günlerinde kapalı olması nedeniyle başvuru sonuçlanması tahmin edilenden daha uzun sürebilmektedir. Etiyopya Fahri Konsolosluğu Konya ve diğer Etiyopya temcilikleri T.C. ve Etiyopya resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir

7 OcakYeni Yıl
19 OcakOrtodoks Epifani 
2 MartAdwa'nin Zaferi 
7 NisanKutsal Cuma
21-23 NisanRamazan Bayramı
24 NisanPaskalya
1 Mayısİşçi Bayramı
5 MayisVatansever Zafer Bayrami
19 MayısAtatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
28 MayısDerg'in Çöküşü
28 Haziran - 1 TemmuzKurban Bayramı
15 TemmuzDemokrasi Günü
30 AğustosZafer Bayramı
11 EylülEtiyopya Yeni Yıl
27 EylülMeskel
29 EkimCumhuriyet Bayramı

Etiyopya Fahri Konsolosluğu Konya Ulaşım

Hekimoğlu Un Fabrikası, Ankara Cad., No:182, KONYA

Etiyopya Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım

Etiyopya ile ilgili sizden gelen sorular

1 sorudan en popüler 1 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

  • Konya Etiyopya Fahri Konsolosluğu
    S.Berk, 23 Nis 2020, 15:48

    Merhabalar, ben Konya’da ikamet ediyorum ve arkadaşlarımla birlikte bir Etiyopya seyahatine çıkma planı düzenliyoruz. Başvuru sırasında İstanbul’a veya Ankara’ya gitme şansım yok ne yazık ki. Konya Etiyopya Fahri Konsolosluğu olduğunu öğrendim internetten araştırma yaparken. Acaba oradan randevu mu alarak mı işlemleri başlatmam gerekiyor? Sizin bu konuda hangi hizmetleri verdiğinizi öğrenebilir miyim? Süreci karmaşık buluyorum ve işlemleri sizinle gerçekleştirirsem daha kolay olacak sanırım benim için. Konuyla ilgili kısaca bilgi verebilir misiniz acaba ne yapmam gerekiyor ve siz nasıl yardım ediyorsunuz?

    Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Etiyopya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp