Etiyopya Online Başvuru - Etiyopya E-Vize

Etiyopya Online Başvuru - Etiyopya E-Vize

Etiyopya Vize İşlemleri Vize Merkezi Temsilcileri aracılığıyla en doğru ve hızlı şekilde gerçekleştirilir.

Etiyopya Vize Başvurusunu Sizin Adınıza Yapalım!

60 saniyede Etiyopya Online Vize Başvurusu yapabilmek için aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Doldur çevrimiçi form.

Formu doldurmaya başlamadan önce Pasaport görüntüsünü, Kimlik fotokopisinin ön ve arka yüzünü önceden hazırlayınız.

(Yükleyeceğiniz dosyalar .pdf, .flv, .avi, .jpg, .jpeg, .png, .gif formatında olabilir.)

Vizeniz 72 saat içerisinde onaylandığı taktirde mail adresinize gönderilecektir.

Etiyopya E-vize Başvurusunda Gerekli Evraklar

 • Renki olarak taratılmış ve en az 6 ay geçerliliği olan, kişiler bilgilerin bulunduğu Pasaport Sureti,
 • Renkli olarak taratılmış Nüfus Cüzdanı Sureti,
 • Güncel tarihte çekilmiş ve renkli olarak taratılmış Biyometrik Fotoğraf,
 • Etiyopya vize başvuru ücretinin yatırılmış olduğunu gösteren Banka Dekontu,
 • Renkli olarak taratılmış T.C. Oturum İzni Belgesi (Yabancı pasaport sahiplerinden talep edilmektedir.)

Etiyopya E-Vize Başvurusu 

Etiyopya e-vize başvurusu Etiyopya sınırları içerisine turistik gezi amacıyla seyahat edilmesi halinde yapılabilmektedir. Etiyopya sınırları içerisine iş seyahati gibi ticari amaçlar doğrultusunda ziyaret gerçekleştirecek kişilerin başvuruları e-vize sistemi üzerinden kabul edilmemektedir. Etiyopya turistik seyahatler için geçerli olan e-vize başvuruları yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri aracılığıyla veya doğrudan yapılabilmektedir.

Başvuru sürecinin en doğru şekilde tamamlanması, talep edilen evrakların eksiksiz ve hatasız olarak ibraz edilmesi, süreç sona erene kadar işlemlerin takip edilmesi açısından başvurular Vize Merkezi aracılığıyla gerçekleştirilebilmektedir. Başvuru aşamasında gerekli belgelerin kurumumuza elden, online olarak veya kargo yoluyla teslim edilmesinin ardından vize temsilcilerimiz evrakları başvuruya hazır hale getirerek işlemlere başlamaktadır. 

Etiyopya e-vize başvuruları ortalama 3 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Başvuru aşamasında belirtilen e-posta adresine e-vize sonucu gönderilmektedir. Seyahat planı ile ilgili olarak herhangi bir sorun yaşanmaması adına vize işlemlerinin seyahat tarihine uygun olarak gerçekleştirilmesi oldukça önem arz etmektedir. 

Etiyopya E-Vize Ücreti 

Etiyopya e-vizesi tek giriş hakkı doğrultusunda verilmektedir. Başvuru sahiplerinin ödemesi gereken vize ücreti seyahat süresine göre belirlenmektedir. Vize ücretlerinin dönemsel olarak güncellenmesi nedeniyle başvuru işlemleri öncesinde güncel vize ücretlerinin teyit edilmesi oldukça önem arz etmektedir. Vize başvurusunun herhangi bir nedenden dolayı ret ile sonuçlandırılması halinde ödenen vize ücreti başvuru sahibine iade edilmemektedir.

Etiyopya 2024 vize ücretleri 30 gün ikamet hakkı olan e-vize başvuruları için 75$, 90 gün ikamet hakkı olan e-vize başvuruları için 100$ olarak belirlenmiştir. Başvuru işlemleri öncesinde seyahat planına uygun olan vize ikamet süresinin seçilerek belirtilen ücretin ödenmesi gerekmektedir. Başvuru işlemlerinin hatalı olarak yapılması ve başvurunun reddedilmesi gibi olumsuz sonuçlarla karşılaşmamak adına vize sürecini kurumumuz ile tamamlayarak işlemlerinizi takip edebilirsiniz. 

Etiyopya E-Vizesi Geçerlilik Süresi ve Vize Uzatma İşlemleri

Etiyopya elektronik vizesi 30 gün ve 90 gün ikamet hakkı dahilinde verilmektedir. Vize süresi başvuru aşamasında belirtilen tarih doğrultusunda başlamaktadır. Tek girişli vize olarak tahsis edilmesi nedeniyle ülke sınırları içerisine birden fazla giriş yapılamamaktadır. 

Etiyopya seyahat planı ile ilgili değişikliklerin gerçekleşmesi ve vize süresinin uzatılması gereken durumlarda geçerli vize süresi sona ermeden başvuru yapılması zorunluluğu bulunmaktadır. Vize sahiplerinin Addis Ababa sınırları içerisinde bulunan şahsen Göçmenlik ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne giderek vize süresi uzatma talebinde bulunmaları gerekmektedir. 

Etiyopya Kapıda Vize

Etiyopya Devleti Afrika Birliği üye ülkelerinden seyahat edecek kişiler için kapıda vize uygulaması başlatmıştır. Afrika Birliği vatandaşı olan kişiler turistik vizelerine Bole Uluslararası Havalimanı içerisinden vize ücretini ödemeleri halinde sahip olabilmektedir. 

Etiyopya Kapıda Vize Uygulaması Dahilinde Olan Ülkeler

Arjantin, Avustralya, Avusturya, Almanya, Belçika, Brezilya, Çin, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hindistan, İrlanda, İsrail, İtalya, Japonya, Kenya, Kuveyt, Kuzey Kore, Lüksemburg, Meksika, Hollanda, Yeni Zelanda, Polonya, Portekiz, Norveç, ABD, Tayland, İsveç, Güney Kore, Slovakya, İsviçre, G.Afrika, Rusya

Etiyopya E-vize

Etiyopya ile ilgili sizden gelen sorular

3 sorudan en popüler 3 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Etiyopya vizesi nasıl alınır 2021
  R.G., 14 Haz 2021, 23:06

  Merhaba iyi çalışmalar öncelikle, ben Etiyopya vizesi nasıl alınır 2021 yılı güncel bilgilerini öğrenmek için bu soruyu oluşturuyorum. Sitenizde sorulan sorulara cevap verdiğinizi gördüğüm için buradan bir ön bilgi alırım diye düşündüm. Süreçle ilgili bana bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim ve işlemleri başlatmak için sizinle ne zaman doğrudan görüşme yapmak daha iyi olur onu da söyler misiniz lütfen? Teşekkür ediyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Etiyopya e-vizesi gerekli evrakları
  K. Dinçer, 17 Nis 2020, 14:47

  İyi çalışmalar, Etiyopya e-vizesi gerekli evrakları ile ilgili bilgi sahibi olmak istiyorum. Sanırım diğer başvurulara göre daha az evrak talep ediliyor ama emin olamadım. Etiyopya e-vize başvurusunda bulunduğumda ve başvuru olumlu sonuçlandığında vize kaç gün geçerli oluyor? Başvuru işlemleri sırasında danışmanlık verebilir misiniz acaba çünkü herhangi bir hata yapmamdan dolayı olumsuz bir sonuçla karşılaşmak istemiyorum. Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Etiyopya e-vize başvuru işlemleri
  T. Özkan, 17 Nis 2020, 14:24

  Merhabalar öncelikle, Etiyopya için seyahat planım var fakat konu ile ilgili yeterli bilgiye sahip olmadığım için vize işlemlerine henüz başlamadım. Etiyopya e-vize başvuru işlemleri ile ilgili bilgi almak istiyorum. Hangi şartlar altında başvuru yapabilirim, başvuru ve sonuçlanma ortalama ne kadar zaman alır, ücreti nedir ve siz bu konuda danışmanlık veriyor musunuz? Bu soruların yanıtını alabilirsem çok memnun olurum, teşekkürler şimdiden ve iyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Etiyopya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp