İzmir

Telefon

+902129636307

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Etiyopya Vize Merkezi, İzmir

İzmir Vize Merkezi

Etiyopya İzmir Vize Merkezi İzmir Sayfamıza Hoşgeldiniz.

İzmir’den Etiyopya vizesine başvurusu yapmak isteyenler Etiyopya Vize Merkezi İzmir şubesi aracılığı ile işlemlerini yapabileceklerdir.

Etiyopya turistik vize ve Etiyopya ticari vize için gereken evrak listesini Etiyopya Vizesi Web Sayfamızda görebilirsiniz.

Vize Merkezi İzmir Etiyopya vize başvurunuzu sizin adınıza gerçekleştiriyoruz. Etiyopya Vize başvuru sürecini başından sonuna kadar takibini yapan İzmir Vize Merkezi ihtiyacınız olan vizeyi hızlı ve kolay yoldan almanızda size destek vermektedir.

Etiyopya vizesi işlemleri için Ankara Büyükelçiliğine şahsen gitme koşulu yoktur. Gerekli evrakları Vize Merkezi İzmir şubemize elden veya kargoyla ulaştırarak hemen başvurunuz yapın.

İzmir Vize merkezi şubemize iletişim bölümümüzdeki telefon numaralarından ulaşabilir, görüş, soru ve önerilerinizi [email protected] adresine yazabilirsiniz.

Vize Merkezi İzmir’den Etiyopya Vizesi Nasıl Alınır?

  1. İzmir Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak ve Etiyopya seyahatinizin amacınıza uygun evrak listesini içeren bilgi e-postasını talep edin.
  2. Bilgilendirme e-postasında Etiyopya vizesi için hazırlamanız gereken evrakları listesini ve vize ücret bilgisini bulacaksınız. Hazırladığınız evrakları elden veya kargo ile şubemize ulaştırın.
  3. Etiyopya Vize başvurunuzun sonucu elçilikten çıktıktan sonra pasaportunuzu Vize Merkezi İzmir adresimizden alabilir veya kargo ile adresinize gönderebiliriz.

İzmir Etiyopya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Hakkında

Etiyopya vize başvurularında öncelikle seyahat amacınızın belirlenmesi gerekmektedir. Seyahat amacınız turistik veya eğer Etiyopya’daki bir şirketle görüşme, ticari fuar, konferans, iş faaliyeti için gidiliyorsa ticaridir.

Etiyopya Ticari vize veya Etiyopya Turistik vizesi kategorilerindeki evrakların listesine ve ön bilgilendirmeye Vize İşlemleri bölümü altında ulaşabilirsiniz ancak güncel evrak listesi ve hızlı başvuru için Vize Merkezi İzmir temsilcilerimizi aramanızı öneriyoruz. Etiyopya vize prosedürü ve evrakları güncellenebilmektedir. Vize sürecinde sorun yaşamamak için önceden temsilcilerimizi aramanız doğru başvuru yapmanın ilk koşuludur. Vize Merkezi İzmir Temsilcilerimiz evraklara ait detayları durumunuza göre değerlendirerek size açıklayacaklardır.

Etiyopya vize başvuru formunun eksiksiz ve gerçek bilgilerle doldurulması gerekmektedir. Etiyopya Konsolosluğunun sizi yakından tanımak için oluşturduğu formda kimlik ve pasaport bilgilerinin yanında seyahat tarihleri, seyahat amacı da yer almaktadır. Burada vereceğinizi bilgilerin diğer evraklarınızdaki bilgilerle uyumlu olmasına dikkat ediniz.

Seyahat sonrası 6 ay daha geçerli olması gereken pasaportunuz on yıldan eski olmaması, vize etiketi içi boş sayfalarının olması gerekmektedir.

Vize başvuru formunda kullanılacak fotoğraflarınız son 3 ay içinde çekilmiş olmalıdır ancak mümkünse başvuruyu yaptığınız günlerde yeni biyometrik fotoğraf çektirmenizi tavsiye ederiz.

Siz veya çalıştığınız şirketin yetkilisi veya işvereniniz tarafından yazılması gereken Etiyopya vize talep dilekçesi İngilizce olmalı, turistik vizeler için yazılan şirket izin yazıları ve ticari vize dilekçeleri şirketin antetli kağıdına yetkilisinin imza ve kaşesini taşıyacak şekilde düzenlenmelidir.

Orijinal olarak ibraz edilmesi talep edilen Etiyopya ticari vize davetiyesi Etiyopya’daki firmadan gönderilmeli ve Etiyopya göçmenlik ofisi onaylı olmalıdır. Sahte evraklarla yapılan başvurular vize reddiyle birlikte hukuki sonuçları olacaktır.

Vize Merkezi İzmir evraklarınızı aldıktan sonra eğer güncel olmayan veya eksik evraklarınız varsa size mail veya telefonla bildirimde bulunulacaktır.

Etiyopya Konsolosluğu/Büyükelçiliği gerekli gördüğünde sizden eksik evrak talebinde bulunabilir. Güncel olmayan pasaportlar, fotoğraflar, nüfus cüzdanı veya tarihi geçmiş davetiye ile yapılan başvurular kabul edilmemektedir.

İzmir Vize Merkezi Etiyopya Vize Ücreti

Etiyopya vize başvurusu ücretleri yolculuğunuz amacına, ülkede kalış süresine, ülkeye giriş sayısına göre farklılık gösterebilir. Etiyopya turistik ve ticari vize başvurularının ücretleri farklılık göstermekte olup özellikle Etiyopya ticari vize başvurularında 1 aylık, 3 aylık 6 aylık veya 1 yıllık vize taleplerinin harç ve Vize Merkezi İzmir tarafından talep edilen koordinasyon bedelleri de birbirinden farklıdır.

Etiyopya vize ücretleri ve evrak listesi Etiyopya İzmir Büyükelçiliği tarafından dönemsel olarak yenilenebilmekte ve değiştirilebilmektedir. Etiyopya vize başvurularıyla ilgili bu güncellemelere dair sağlıklı bilgi almak ve başvuruda zaman kaybetmemek için İzmir Vize Merkezi temsilcilerimizi arayın.

Etiyopya Vizesi için İzmir Vize Merkezine hangi illerden başvuru yapabilirsiniz?

Balıkesir, Çanakkale, Aydın, Denizli, Muğla, Antalya, Manisa, Uşak, Kütahya illerinden yapılacak başvurularda hazırladığınız gerekli evrakları İzmir Vize Merkezine kargo ile ulaştırdığınızda dosyanız incelendikten sonra başvurunuz hemen işleme alınmaktadır.

İzmir Vize Merkezi Etiyopya vize işlemlerinde bölge ayrımı yapmadan Türkiye çapında başvuruları kabul etmektedir. İzmir’den yapılan başvurularda evrak ve pasaport kargo sürelerini de dikkate alarak başvurunuzun yapılacağını göz önünde bulundurun ve başvurunuz seyahatinizden en az 15 gün önceden yapın. Böylece vizeniz seyahat tarihlerinize yetişmiş olacaktır.

İzmir’den Etiyopya Vizesi Kaç günde çıkar?

Normal şartlarda Etiyopya vize başvuruları 7 iş gününde sonuçlanmakta olup, süre kesinlik içermemektedir. Etiyopya Büyükelçiliğin tatil günleri ve konsolosluğun yoğunluk dönemleri, eksik evrak talebi gibi durumlar Etiyopya vize çıkış süresini uzatabilmektedir. Bu gibi durumlar Vize Merkezi İzmir’den bağımsız gelişmektedir çünkü vize sonucu konusundaki tek karar mercii Etiyopya Büyükelçiliğidir.

Eğer Etiyopya vizeniz onay almışsa vize sonuçlandığı günden itibaren geçerli olur ve ileri bir tarihten başlamaz.

İzmir Vize Merkezi vize prosedürüne uygun içerikli eksiksiz evraklarla doğru strateji oluşturarak başvuru yapmanızı sağlar.

Etiyopya Büyükelçiliğini konsolosluk vize bölümü ek evrak talebinde bulunduğu takdirde Vize Merkezi İzmir temsilcilerimizi bilgilendirmeyi unutmayınız.

Etiyopya Vize Merkezi İzmir

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp