Bursa

Telefon

+902129636307

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09.00 - 18.30

Etiyopya Vize Merkezi, Bursa

Bursa Vize Merkezi

Etiyopya Bursa Vize Merkezi Bursa Sayfamıza Hoşgeldiniz.

Bursa’dan Etiyopya vizesine başvurusu yapmak isteyenler Etiyopya Vize Merkezi Bursa şubesi aracılığı ile işlemlerini yapabileceklerdir.

Vize Merkezi Bursa Etiyopya vize başvurunuzu sizin adınıza gerçekleştirmektedir. Etiyopya Vize başvuru sürecinde evrak takibini başından sonuna yapan Bursa Vize Merkezi ihtiyacınız olan Etiyopya vizenizi almanıza yardımcı olur.

Etiyopya vize kategorileri olan turistik vize ve ticari vize evrak listelerini vize Merkezi Etiyopya Vizesi Web Sayfamızda görebilirsiniz. Etiyopya vizesi için gerekli belgeler güncellenebilmektedir. Vize başvurularında kullanılan en güncel evrak listesini almak ve vize sürecinde sorun yaşamamak için Bursa Vize Merkezi temsilcimizi arayın.

Etiyopya vize başvuru işlemleri için Ankara Büyükelçiliğinde şahsen bulunmanıza gerek yoktur. Ayrıca mülakat ve biyometrik veri ibrazı gibi işlemlerde söz konusu değildir. Bursa’da ikamet eden vatandaşlarımız kargo ile veya ofisimize gelerek başvurularını Bursa şubemize yapabileceklerdir. Bursa ve çevre illerde Yalova, Eskişehir, Bilecik, Balıkesir ve Kütahya’da ikamet eden başvuru sahiplerini vize evrak dosyalarını kargo ile ofisimize ulaştırabilirler.

Bursa Vize merkezi şubemize iletişim bölümümüzdeki telefon numaralarından ulaşabilir, soru ve görüşleriniz için [email protected] adresine yazabilirsiniz.

Vize Merkezi Bursa’dan Etiyopya Vizesi Nasıl Alınır?

1. Bursa Vize Merkezi müşteri temsilcilerimizi arayın ve Etiyopya seyahatinizin amacınıza uygun evrak listesini, vize ücreti ve prosedürü içeren bilgi e-postasını talep edin. 2. Bursa şubemiz tarafından gönderilen bilgilendirme e-postasında yer alan evrak listesini hazırlayın ve elden veya kargo ile şubemize ulaştırın.

3. Bursa Etiyopya Vize başvurunuzun sonucu bildirildikten sonra pasaportunuzu Bursa Vize Merkezi şubemizden alabilir veya kargo ile adresinize gönderebiliriz.

Bursa Etiyopya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Hakkında

Öncelikle Etiyopya vize başvurularında seyahat amacınızı belirlemeniz gerekmektedir. Seyahat amacınız Etiyopya’yı turistik ziyaret veya eğer Etiyopya’da yapacağınız bir ticari faaliyet ile ilgili ise ticari amaçlı ziyaret olabilir.

Sayfamızdaki Etiyopya Vize işlemleri bölümü altında ticari ve turistik vize evrak listelerini görebilirsiniz. Güncel evrak listeleri ve başvuru prosedürüyle ilgili bilgi almak vize sonucunun çıkış sürecinde sorun yaşamamak için Vize Merkezi Bursa temsilcilerimizi aramanızı öneriyoruz.

Etiyopya vize evrakları Etiyopya Konsolosluğu vize bölümü tarafından güncellenebilmektedir ve Vize merkezi her türlü vize başvurusunda geçerli koşulları takip ederek size doğru bilgi vermeye çalışmaktadır. Etiyopya vizesi sürecinde sorun yaşamamak için Vize Merkezi Bursa müşteri temsilcilerimizi aramanız doğru başvuru yapmanın ilk koşuludur.

Etiyopya vize formunun eksiksiz doldurulması gerekmektedir. Bursa Vize Merkezi temsilcilerimizi formun doldurulmasında size destek vermektedirler. İngilizce doldurulan form ve İngilizce yazılması gereken dilekçelerin formatı hakkında bilgi ve desteği temsilcilerimizden alabilirsiniz.

Seyahat sonrası 6 ay daha geçerliliğe sahip olması gereken pasaportunuzun 10 yıldan eski olmaması, Etiyopya vize etiketi için boş sayfalarının olması gerekmektedir.

Başvuru formunda kullanılan fotoğrafınızın güncel halinizi yansıtması gerekir. Pasaportunuzdaki fotoğrafı kullanmak yerine yeni bir fotoğrafla vize başvurusu yapmanız daha sağlıklı olur.

Sizin veya çalıştığınız şirketin yetkilisi veya işvereniniz tarafından yazılması gereken Etiyopya vize turistik veya ticari ize talep dilekçesi İngilizce yazılmalıdır.

Etiyopya ticari vize davetiyesinin aslının ibraz edilmesi gerekmektedir. Etiyopya göçmenlik ofisi onaylı davetiye ticari ziyaretin içeriğini, seyahat tarihlerini ve konaklama bilgilerini içermektedir. Sahte olduğu tespit edilen belgelerin hukuki sonuçları olacağını ve böyle durumlarda başvurunuz ret ile sonuçlanacağını unutmayınız.

Vize Merkezi Bursa şubesi evrak dosyanızı aldıktan sonra temsilcimiz eğer güncel olmayan veya eksik evraklarınız varsa size e-mail veya telefonla bildirimde bulunulacaktır.

Etiyopya Büyükelçiliği vize departmanı gerekli gördüğünde, eğer varsa sizden noksan evrak talebinde bulunabilir. Güncel olmayan fotoğraflar, geçerlilik tarihi yeterli olmayan pasaportlarla yapılan başvurular kabul edilmemektedir.

Bursa Vize Merkezi Etiyopya Vize Ücreti

Vize başvuru ücretleri Etiyopya seyahatinizin amacına (turistik veya ticari), ülkede kalış süresine, ülkeye giriş sayısına göre farklılık gösterebilir. Özellikle Etiyopya ticari vize başvuruları 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık veya 1 yıllık vize taleplerini içerebilmektedir. Bu doğrultuda vize ücreti vize harcı ve vize merkezi koordinasyon bedellerini içermektedir. Vize ücretleri aylık veya senelik olarak güncellenebilmektedir. Etiyopya vize ücreti hakkında detaylı bilgi için temsilcilerimizi arayınız.

Etiyopya Vizesi için Bursa Vize Merkezine hangi illerden başvuru yapabilirsiniz?

Balıkesir, Kütahya, Bilecik, Eskişehir, Yalova, İzmit ve Kocaeli illerinden yapılacak Etiyopya vizesi müracaatı için hazırladığınız gerekli evrakları Bursa Vize Merkezine kargo ile ulaştırdığınızda dosyanız hemen işleme alınır ve başvurunuz hızla yapılır.

Bursa Vize Merkezi şubesi, Etiyopya vize işlemlerinde bölge ayrımı yapmadan Türkiye genelinde başvuruları kabul etmektedir. Bursa dışından yapılan başvurularda evrak ve pasaport kargo sürelerini de dikkate alarak başvurunuzun yapılması gerektiğini göz önünde bulundurun ve başvurunuzu seyahatinizden en az 15 gün önce yaparak vize çıkış süresinin seyahat tarihinizle çakışmamasını sağlayabilirsiniz.

Bursa’dan Etiyopya Vizesi Kaç günde çıkar?

Normal şartlarda 7 iş gününde sonuçlanan Etiyopya vize başvurusunda sonuç olumlu ise vizeniz çıkarsa vize çıktığı gün itibariyle geçerli olur. Kurumların tatil olduğu veya yoğunluktan dolayı gecikmelerin yaşanabileceğini unutmayın. Bu nedenle çıkış süresinin konfirme etmek için vize merkezi Bursa temsilcilerimizi arayın.

Eksik evrak talebi veya başka sebeplerden vizenizin çıkışını geciktiren İstisnai durumlarda konsolosluk tarafından bilgilendirildiğiniz durumları müşteri temsilcilerimizle paylaşın. Bu durumların Vize Merkezi Bursa’dan bağımsız gelişmekte olduğunu ve Etiyopya Büyükelçiliği Türkiye’de yapılan vize başvurularında tek yetkili kurum olduğunu unutmayın.

Bursa Vize Merkezi vize prosedürüne uygun içerikli eksiksiz evraklarla doğru strateji oluşturarak başvuru yapmanızı sağlamak için vardır.

 

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp