Etiyopya Evrak Tasdik İşlemleri

Etiyopya Evrak Tasdik İşlemleri

Vize Merkezi olarak Etiyopya temsilciliklerine yapılacak olan Etiyopya evrak tasdik işlemleri dahilinde hizmet sağlamaktayız. Etiyopya Büyükelçiliği ve yetkili temsililikleri ile ilgili belirlenen 2024 yılına ait prosedürler dönemsel olarak güncellenmektedir. Söz konusu neden doğrultusunda işlemler öncesinde günler bilgilerin kontrol edilmesi oldukça önem arz etmektedir.

Etiyopya evrak tasdik işlemleri hakkında bilgi almak, gerekli evrak listesi ve ücret detaylarına ulaşmak veya işlemleri başlatmak için 0212 970 05 81 telefon numarası ya da [email protected] e-posta adresi üzerinden kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz!

Etiyopya Evrak Tasdik İşlemleri Hakkında

Konsolosluk evrak tasdik onayı (Apostille) 1961 yılında imzalanan Lahey Anlaşması ile birlikte bir evrakın yabancı ülke makamlarınca kabul edilmesi, söz konusu evrakın geçerliliğinin tescil edimesi, resmileşmesi adına yapılan mühürleme işlemi anlamına gelmektedir.

Menşei Sertifikası Tasdik İşlemleri

Menşei Sertifikası, ihracatçıların bağlı bulunduğu Ticaret Odası tarafından tasdik edilen ve ihracatı gerçekleşecek ürünlerin menşeini gösteren belgelere verilen isimdir. İhraç edilecek ürünlerin menşeini belgelemek için ihraç edilecek ülkenin diplomatik temsilcilikleri tarafından söz konusu belgenin onaylanması gerekmektedir.

Menşe Şahadetnamesi içerisinde aşağıda yer alan bilgilerin bulunması şartı aranmaktadır:

 • Ürün göndericisinin adı, soyadı ve adresi,
 • Ürün alıcısının adı, soyadı ve adresi,
 • Ürünün marka, numara, cins ve sayı bilgisi,
 • Ürünün cinsi ve nevi, daralı ve saf ağırlığı, değeri ve gönderim bilgisi,
 • Şahadetname hazırlayan makamın tasdik şerhi (tarih, imza, mühür veya kaşe)
 • Menşei Sertifikası, ürünün söz konusu ülkede geçirdiği işçilik ve işlemlerden dolayı o ülke menşeli sayılarak ihraç edilecek olması halinde ilgili hususun etraflı bir şekilde açıklanması şartı aranmaktadır.

Fatura Tasdik İşlemleri

Ülkeler arasındaki açılan ihalelere dahil olacak fatura, menşe şahadetnamesi, vekaletname, sözleşme, sağlık sertifikası gibi resmi evrakların da tasdik edilmesi gerekmektedir. Etiyopya evrak tasdik işlemleri dahilinde tasdikli fatura, ihracatçının orijinal faturasını düzenleyerek, ihraç edilecek ülke konsolosluğuna tasdik ettirilmesinin ardından ihracatçıya gönderdiği faturaya verilen isimdir. İhracatçı öncelikli olarak orijinal faturasını düzenleyerek, bağlı bulunduğu İl Valiliği'ne giderek hazırlamış olduğu faturanın tasdik işlemini gerçekleştirir.

Etiyopya evrak tasdik işlemleri ile ilgili Vize Merkezi olarak Etiyopya vize temsilcilerimiz aracılığıyla hizmet vermekteyiz. Söz konusu işlemlere dair güncel bilgileri, gerekli evrak listesini, güncel vize ücret detaylarını öğrenmek veya işlemleri başlatmak için kurumumuza 0212 970 05 81 numaralı telefon ve [email protected] e-posta adresi üzerinde ulaşabilirsiniz!

Etiyopya Evrak Listesi Anında Telefonunuzda

Etiyopya ile ilgili sizden gelen sorular

2 sorudan en popüler 2 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Etiyopya menşei sertifikası
  H. Tuncer, 18 Nis 2020, 14:59

  Merhaba, ben bir süredir önce ortaklarım ile birlikte kurduğum şirket vasıtasıyla uluslararası ticaret gerçekleştirmeye başladım. İlk kez Etiyopya’da bunun bir firma ile ticari anlaşma imzalamak üzereyim. Ürünlerin ihraç edilmesi sırasında Etiyopya menşei sertifikası hazırlanması gerektiğini biliyorum. İlk kez bir Afrika ülkesi ile ticaret gerçekleştirecek olmamız nedeniyle söz konusu belge Etiyopya’ya özel maddeler içeriyor mu bilmiyorum. Konu dahilinde yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürlerimi iletiyor ve iyi çalışmaları diliyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Etiyopya evrak tasdiki
  T.Çalışkan, 18 Nis 2020, 14:11

  Merhaba, vize başvuru işlemleri sırasında Etiyopya evrak tasdiki işlemleri hangi belgelere yapılmaktadır. Ben turistik vize başvurusunda bulunacağım ama bu aşamada sunacağım evrakların tasdik edilmesi gerekiyor mu bilmiyorum. Bu tasdik işlemi apostil mührü diye mi geçiyor tam olarak yoksa başka bir adı var mı?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Etiyopya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp