Etiyopya Fahri Konsolosluğu Adana

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde oturum izni bulunan, Antalya ve çevre illerinde ikamet eden Etiyopya vatandaşlarının konsolosluk işlemleri Adana'da bulunan Fahri Konsolosluk hizmet alanı dahilinde gerçekleştirilmektedir. Etiyopya seyahati gerçekleştirecek T.C. vatandaşlarının başvuru işlemlerini ikamet bölgelerine en yakın temsilcilik aracılığıyla yapmaları gerekmektedir. Etiyopya vize işlemleri e-vize sistemi üzerinden veya kurumumuz Vize Merkezi aracılığıyla tamamlanabilmektedir. 

Etiyopya Adana Fahri Konsolosluğu yetki alanı içerisinde Etiyopya vize başvurularını kabul etme ve değerlendirme yer almamaktadır. Söz konusu temsilcilik ile Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde oturum izni bulunan Etiyopya vatandaşları için vatandaşlık işlemleri, pasaport yenileme, doğum, evlilik, ölüm, noter tasdik işlemleri gibi konularda hizmet verilmektedir. 

Etiyopya Fahri Konsolosluğu Adana 

Etiyopya Adana Fahri Konsolosluğu Adana ve çevre illerine ikamet etmekte olan ve Türkiye sınırları içerisinde oturum izni bulunan Etiyopya vatandaşlarına hizmet sağlamaktadır. Etiyopya seyahati planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvuru işlemlerini ikamet ettikleri bölgeye hizmet veren temsilcilik aracılığıyla gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Etiyopya Adana Fahri Konsolosluğunun Etiyopya vize başvurularını kabul etme ve değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır. 

Etiyopya e-vize sistemi dahilinde Etiyopya sınırları içerisine gerçekleştirilecek olan turisitk seyahatler dahilinde başvuru yapılabilmektedir. Etiyopya vize başvuru işlemleri Vize Merkezi aracılığıyla şahsen bulunma zorunluluğu olmaksızın, yalnızca gerekli evrakların ibraz edilmesi ile prosedüre uygun şekilde gerçekleştirilerek işlemlerin takibi yapılabilmektedir. Kurumumuz Etiyopya vize başvuru işlemlerini sizin adınıza en doğru şekilde yaparak sürece dair bilgilendirme sağlamaktadır. 

Resmi Tatil Günleri 2023

Etiyopya seyahati gerçekleştirecek kişilerin başvuru işlemlerini resmi tatil günlerini göz önünde bulundurarak gerçekleştirmesi sonuçlanma sürecinde oldukça önem arz etmektedir. Temsiliklerin resmi tatil günlerinde hizmet vermemesi nedeniyle sonuçlanma gün sayısında değişiklikler meydana gelebilmektedir. Etiyopya Fahri Konsolosluğu Adana ve Türkiye sınırları içerisinde yer alan diğer Etiyopya temsilcilikleri Türkiye Cumhuriyeti ve Etiyopya Devleti resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Başvuru işlemlerinin seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamak adına resmi tatil günlerine uygun olarak gerçekleştirilmesi tavsiye edilmektedir.

7 Ocak Yeni Yıl
19 Ocak Ortodoks Epifani 
2 Mart Adwa'nin Zaferi 
7 Nisan Kutsal Cuma
21-23 Nisan Ramazan Bayramı
24 Nisan Paskalya
1 Mayıs İşçi Bayramı
5 Mayis Vatansever Zafer Bayrami
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
28 Mayıs Derg'in Çöküşü
28 Haziran - 1 Temmuz Kurban Bayramı
15 Temmuz Demokrasi Günü
30 Ağustos Zafer Bayramı
11 Eylül Etiyopya Yeni Yıl
27 Eylül Meskel
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Etiyopya Fahri Konsolosluğu Adana İletişim 

Yeni Mah., İncirlik Bulvarı, Ceyhan Yolu Mevkii, 30/A, Yüreğir / ADANA

Etiyopya Vize Başvurusunu Evinizden Yapın

Yükleniyor...
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2023 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6895