Etiyopya Fahri Konsolosluğu Adana

Etiyopya Fahri Konsolosluğu Adana

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde oturum izni bulunan, Antalya ve çevre illerinde ikamet eden Etiyopya vatandaşlarının konsolosluk işlemleri Adana'da bulunan Fahri Konsolosluk hizmet alanı dahilinde gerçekleştirilmektedir. Etiyopya seyahati gerçekleştirecek T.C. vatandaşlarının başvuru işlemlerini ikamet bölgelerine en yakın temsilcilik aracılığıyla yapmaları gerekmektedir. Etiyopya vize işlemleri e-vize sistemi üzerinden veya kurumumuz Vize Merkezi aracılığıyla tamamlanabilmektedir. 

Etiyopya Adana Fahri Konsolosluğu yetki alanı içerisinde Etiyopya vize başvurularını kabul etme ve değerlendirme yer almamaktadır. Söz konusu temsilcilik ile Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde oturum izni bulunan Etiyopya vatandaşları için vatandaşlık işlemleri, pasaport yenileme, doğum, evlilik, ölüm, noter tasdik işlemleri gibi konularda hizmet verilmektedir. 

Etiyopya Fahri Konsolosluğu Adana 

Etiyopya Adana Fahri Konsolosluğu Adana ve çevre illerine ikamet etmekte olan ve Türkiye sınırları içerisinde oturum izni bulunan Etiyopya vatandaşlarına hizmet sağlamaktadır. Etiyopya seyahati planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvuru işlemlerini ikamet ettikleri bölgeye hizmet veren temsilcilik aracılığıyla gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Etiyopya Adana Fahri Konsolosluğunun Etiyopya vize başvurularını kabul etme ve değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır. 

Etiyopya e-vize sistemi dahilinde Etiyopya sınırları içerisine gerçekleştirilecek olan turisitk seyahatler dahilinde başvuru yapılabilmektedir. Etiyopya vize başvuru işlemleri Vize Merkezi aracılığıyla şahsen bulunma zorunluluğu olmaksızın, yalnızca gerekli evrakların ibraz edilmesi ile prosedüre uygun şekilde gerçekleştirilerek işlemlerin takibi yapılabilmektedir. Kurumumuz Etiyopya vize başvuru işlemlerini sizin adınıza en doğru şekilde yaparak sürece dair bilgilendirme sağlamaktadır. 

Resmi Tatil Günleri 2024

Etiyopya seyahati gerçekleştirecek kişilerin başvuru işlemlerini resmi tatil günlerini göz önünde bulundurarak gerçekleştirmesi sonuçlanma sürecinde oldukça önem arz etmektedir. Temsiliklerin resmi tatil günlerinde hizmet vermemesi nedeniyle sonuçlanma gün sayısında değişiklikler meydana gelebilmektedir. Etiyopya Fahri Konsolosluğu Adana ve Türkiye sınırları içerisinde yer alan diğer Etiyopya temsilcilikleri Türkiye Cumhuriyeti ve Etiyopya Devleti resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Başvuru işlemlerinin seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamak adına resmi tatil günlerine uygun olarak gerçekleştirilmesi tavsiye edilmektedir.

7 OcakYeni Yıl
19 OcakOrtodoks Epifani 
2 MartAdwa'nin Zaferi 
7 NisanKutsal Cuma
21-23 NisanRamazan Bayramı
24 NisanPaskalya
1 Mayısİşçi Bayramı
5 MayisVatansever Zafer Bayrami
19 MayısAtatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
28 MayısDerg'in Çöküşü
28 Haziran - 1 TemmuzKurban Bayramı
15 TemmuzDemokrasi Günü
30 AğustosZafer Bayramı
11 EylülEtiyopya Yeni Yıl
27 EylülMeskel
29 EkimCumhuriyet Bayramı

Etiyopya Fahri Konsolosluğu Adana İletişim 

Yeni Mah., İncirlik Bulvarı, Ceyhan Yolu Mevkii, 30/A, Yüreğir / ADANA

Etiyopya Vize Başvurusunu Evinizden Yapın

Etiyopya ile ilgili sizden gelen sorular

2 sorudan en popüler 2 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Etiyopya vize başvurusu Adana
  S.Gürgen, 23 Nis 2020, 16:52

  Merhaba Vize Merkezi, ben Gaziantep’te yaşıyorum. Etiyopya’ya seyahat etmek istiyorum fakat Etiyopya vize başvurusu Adana Fahri Konsolosluğuna giderek mi yapılıyor bilmiyorum. Bana en yakın Etiyopya Konsolosluğu orası gözüküyor şuan. Ama başvuru için yakın bile olsa şehir değişmem çok zor. En kolay nasıl başvuruda bulunabilirim bu konuyla ilgili bana yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler şimdiden.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Adana Etiyopya Fahri Konsolosluğu
  M.Yılmazer, 23 Nis 2020, 15:23

  Merhaba, ben bordo pasaport sahibi olarak Etiyopya vizesi başvurusunda bulunmak istiyorum. Adana’da yaşıyorum. Bu durumda Adana Etiyopya Fahri Konsolosluğu ile mi iletişime geçmem gerekiyor acaba? Siz bu durumda nasıl bir danışmanlık hizmeti veriyorsunuz. Ofisinize ve şubenize gelmeden benim başvuru işlemlerimi de yapabilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Etiyopya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp