Ankara

Telefon

+902129636307

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Etiyopya Vize Merkezi, Ankara

Ankara Vize Merkezi

Etiyopya Ankara Vize Merkezi Ankara Sayfamıza Hoş geldiniz.

Ankara ve çevre illerden Etiyopya vizesine başvurusu yapmak isteyenler Etiyopya Vize Merkezi Ankara aracılığı ile işlemlerini yapabileceklerdir.

Etiyopya turistik vize ve Etiyopya ticari vizesi için gereken evrak listesini Vize İşlemleri Bölümünde, Form ve Dilekçe bölümü altında örnek Etiyopya vize başvuru formunu görebilirsiniz.

Vize Merkezi Ankara Etiyopya vize işlemlerinizi sizin adınıza yaparak ihtiyacınız olan vizeyi almanızda size destek olur ve vize başvuru süreci boyunca evrak takibiniz yapmaktadır.

Etiyopya vizesi işlemleri için Büyükelçiliğe şahsen gitme şartı olmadığından gerekli evrakları Vize Merkezi Ankara şubemize elden veya kargo ile ulaştırarak hızla ve hızlı başvuru yapabilirsiniz.

Ankara Vize merkezine Şubelerimiz ve iletişim bölümümüzdeki telefon numaralarından ulaşabilir görüş soru ve önerilerinizi [email protected] adresine yazabilirsiniz.

Vize Merkezi Ankara’dan Etiyopya Vizesi Nasıl Alınır?

  1. Ankara Vize Merkezi Etiyopya şubesi temsilcilerimizi arayarak ve seyahatinizin amacınıza uygun evrakları içeren vize bilgi e-mail’ini talep edin.
  2. Bilgilendirme e-mailinde açıklanan Etiyopya vizesi gerekli evraklarını elden veya kargo ile şubemize ulaştırın.
  3. Etiyopya Vize başvurunuzun sonucu açıklandıktan sonra pasaportunuzu Vize Merkezi Ankara adresimizden alabilir veya adresinize kargo ile gönderebiliriz.

Ankara Etiyopya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Hakkında

Etiyopya vize başvuruları güncel evraklarla yapılmalıdır. Öncelikle seyahat amacınızı belirlemeli ve ona uygun olan Etiyopya Turistik vize veya Etiyopya Ticari vizesi için başvuruda bulunabilirsiniz. Vize kategorilerindeki evrakların listesine ve ön bilgilendirmeye Vize İşlemleri bölümü altında ulaşabilirsiniz. Güncel evrak listesi ve hızlı başvuru için lütfen Vize Merkezi Ankara temsilcilerimizi arayın. Temsilcilerimiz evraklara ait detayları ve aklınıza takılan soruları durumunuzu dikkate alarak size açıklayacaklardır.

Seyahat sonrası 6 ay geçerliliği olması gereken pasaportunuz 10 yıldan eski olmamalıdır. Etiyopya vizesi başvurusunda kullandığınız pasaport ve fotoğraflar güncel olmalıdır. Şahsi veya şirket tarafından yazılması gereken vize talep dilekçesi İngilizce olmalıdır. Şirket izin yazıları ve ticari vize dilekçeleri şirketin antetli kağıdına yazılmalı şirket yetkilisinin imza ve kaşesini taşımalıdır.

Etiyopya ticari vize davetiyeleri orijinal olarak ibraz edilmelidir. Etiyopya ticari vize davetiyesi Etiyopya göçmenlik ofisinden onaylı olmalıdır.

Vize Merkezi Ankara’ya evraklarınızı teslim ettikten sonra eğer güncel olmayan veya eksik evraklarınız varsa temsilcilerimizin uyarıları ve önerilerini dikkate alın. Vize Merkezi Ankara, Etiyopya Ankara Büyükelçiliğinin vize prosedürlerine göre başvurunuzu gerçekleştirir. Noksan evraklarınızı tamamlayarak Ankara Vize Merkezimize kargo ile gönderin. Gönderdiğinizi belgeler hemen vize başvuru dosyanıza eklenecektir.

Etiyopya Büyükelçiliği gerekli görüldüğü takdirde sizden eksik evrak talebinde bulunabilir. Güncel olmayan pasaport, fotoğraf, nüfus cüzdanı veya tarihi geçmiş davetiyelerle yapılan başvurular kabul edilmemektedir.

Ankara Vize Merkezi Etiyopya Vize Ücreti

Etiyopya vize başvuru ücreti seyahat sebebinize göre farklılık göstermektedir. Etiyopya turistik ve ticari vize başvurularının ücretleri farklılık göstermekte olup özellikle Etiyopya ticari vize başvurularında 1 aylık, 3 aylık 6 aylık veya 1 yıllık vize taleplerinin harç ve Vize Merkezi Ankara tarafından talep edilen koordinasyon bedelleri de birbirinden farklıdır.

Etiyopya vize ücretleri ve evrak listesi Etiyopya Ankara Büyükelçiliği tarafından dönemsel olarak yenilenebilmekte ve değiştirilebilmektedir. Etiyopya vize başvurularıyla ilgili bu güncellemelere dair sağlıklı bilgi almak ve başvuruda zaman kaybetmemek için Ankara Vize Merkezi temsilcilerimizi arayın.

Etiyopya Vizesi için Ankara Vize Merkezine hangi illerden başvuru yapabilirsiniz?

Kahramanmaraş, Malatya, Bitlis, Çankırı, Elâzığ, Uşak, Van, Tunceli, Gaziantep, Mersin, Adıyaman
Karaman, Kayseri, Bayburt, Amasya, Bingöl, Diyarbakır, Erzurum, Mardin, Afyonkarahisar, Aksaray, Kırıkkale, Konya, Kilis, Nevşehir, Eskişehir, Adana, Batman, Çorum, Kütahya, Hatay, Iğdır, Siirt, Yozgat, Erzincan, Kars, Kırşehir, Muş, Osmaniye, Sivas, Şanlıurfa illerinden yapılacak başvurularda hazırladığınız gerekli evrakları Ankara Vize Merkezine kargo ile ulaştırdığınızda dosyanız incelendikten sonra başvurunuz hemen işleme alınmaktadır.

Ankara Vize Merkezi Etiyopya vize işlemlerinde bölge ayrımı yapmadan Türkiye’nin her ilinden başvuruları kabul etmektedir. Ankara dışından yapılan başvurularda kargo sürelerini de dikkate alarak başvurunuzun yapılacağını göz önünde bulundurun.

Ankara’dan Etiyopya Vizesi Kaç günde çıkar?

Etiyopya vizesinin kaç günde çıktığı ve vize sonucuna karar yetkisi Etiyopya Ankara Büyükelçiliğine aittir.

Normal şartlarda Etiyopya vize işlemleri 7 iş gününde sonuçlanmaktadır ancak bu süre kesinlik içermemekte olup Büyükelçiliğin yoğun olduğu dönemleri ve tatil günlerini kapsamaz. Ayrıca eksik evrak talebi ortaya çıktığı durumlar da vize süresini etkileyebilmektedir. Eğer vize başvurunuz kabul edilmiş ve vizeniz onaylanmışsa Etiyopya vizeniz sonuçlandığı günden itibaren geçerli olmaktadır.

Ankara Vize Merkezi doğru içerikli eksiksiz evraklarla doğru başvuru stratejisi oluşturarak ihtiyacınız olan Etiyopya vizesini almanızda size destek olmaktadır.

Konsolosluğun ek evrak talebi olduğu durumlar size hemen bildirilmektedir. Eğer doğrudan Büyükelçilik tarafından aranırsanız Vize Merkezi Ankara temsilcinizi konuyla ilgili mutlaka bilgilendiriniz.

Etiyopya Vize Merkezi Ankara

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp