Etiyopya Büyükelçiliği Ankara

Etiyopya Büyükelçiliği Ankara

Etiyopya Büyükelçiliği Ankara ve çevre illerine ikamet eden T.C. vatandaşı veya Türkiye’de İkamet İzni bulunan yabancı ülke vatandaşlarının vize işlemleri konusunda hizmet vermektedir. Etiyopya Büyükelçiliği, Etiyopya Başkonsolosluğu ile birlikte Türkiye’de Etiyopya vize başvurularına ilişkin yetki merciidir. Etiyopya Ankara Büyükelçiliği vize işlemleri ve T.C. sınırları içerisinde ikamet eden Etiyopya vatandaşlarının pasaport, doğum, ölüm, nüfus cüzdanı yenileme gibi işlemleri konusunda hizmet vermektedir.

Etiyopya vize işlemleri dahilinde başvurular Etiyopya Büyükelçiliği ve Etiyopya Başkonsolosluğuna yapılabildiği gibi turistik seyahatler için e-vize sistemi üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Etiyopya seyahati gerçekleştirecek kişiler kurumumuz ile iletişime geçerek vize başvuru işlemlerini prosedüre uygun şekilde tamamlayarak sürecin takibini yapabilmektedir. 

Etiyopya Büyükelçiliği Vize Çıkış Süresi 

Etiyopya Ankara Büyükelçiliği Etiyopya vize başvurularını ortalama 7 iş günü içerisinde değerlendirerek sonuçlandırmaktadır. Başvuru işlemlerinin konsolosluk yoğunluğu veya resmi tatil günlerine denk gelmesi halinde sonuçlanma sürecinde değişiklikler meydana gelebilmektedir. Başvuru sırasında talep edilen evrakların eksik olarak ibraz edilmesi başvurunun ret ile sonuçlanmasına, başvurunun işleme alınmamasına veya ek evrak talep edilmesine neden olabilmektedir. Vize işlemleri sırasında evrakların eksiksiz olarak ibraz edilmesi ve resmi tatil günlerinin göz önünde bulundurulması planan Etiyopya seyahati ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamak adına oldukça önem arz etmektedir. 

Etiyopya Vizenizi Kurumumuz Tecrübesi ile Alın

Büyükelçilik 2022 Resmi Tatil Günleri

Etiyopya vize başvuru aşamasında resmi tatil günlerinin göz önünde bulundurularak başvuru yapılması oldukça önem arz etmektedir. Etiyopya Ankara Büyükelçiliği Türkiye Cumhuriyeti ve Etiyopya Devleti resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Seyahat planı ve başvuru sonuçlanma süreci ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmaması adına resmi tatil günlerinin göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

7 OcakYeni Yıl
19 OcakOrtodoks Epifani 
2 MartAdwa'nin Zaferi 
7 NisanKutsal Cuma
21-23 NisanRamazan Bayramı
24 NisanPaskalya
1 Mayısİşçi Bayramı
5 MayisVatansever Zafer Bayrami
19 MayısAtatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
28 MayısDerg'in Çöküşü
28 Haziran - 1 TemmuzKurban Bayramı
15 TemmuzDemokrasi Günü
30 AğustosZafer Bayramı
11 EylülEtiyopya Yeni Yıl
27 EylülMeskel
29 EkimCumhuriyet Bayramı


Etiyopya Büyükelçiliği İletişim 

Uğur Mumcu Sokak, No: 74/1-2, G.O.P Ankara 

Etiyopya Büyükelçiliği Ulaşım:

Etiyopya ile ilgili sizden gelen sorular

1 sorudan en popüler 1 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

  • Etiyopya Ankara Büyükelçiliği
    H. Yeniyel, 21 Nis 2020, 15:56

    Merhaba, ben Ankara’da ikamet ediyorum. 2020 yaz sonunda herhangi bir sorun olmazsa Etiyopya seyahati gerçekleştirme planım var. Ankara’da ikamet ettiğim için başvurumu doğrudan Etiyopya Ankara Büyükelçiliği randevusu alarak yapmam mı daha mantıklı yoksa vize başvuru merkezleri ile mi iletişime geçmeliyim emin olamıyorum. Bordo pasaport sahibi olarak başvuru yapacağım bu durumda en kolay ve hızlı başvuruyu nasıl yapabilirim? Konuyla ilgili yardımcı olabilmenizi umuyorum ve şimdiden teşekkür ediyorum.

    Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Etiyopya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp