Etiyopya Büyükelçiliği Ankara

Etiyopya Büyükelçiliği Ankara ve çevre illerine ikamet eden T.C. vatandaşı veya Türkiye’de İkamet İzni bulunan yabancı ülke vatandaşlarının vize işlemleri konusunda hizmet vermektedir. Etiyopya Büyükelçiliği, Etiyopya Başkonsolosluğu ile birlikte Türkiye’de Etiyopya vize başvurularına ilişkin yetki merciidir. Etiyopya Ankara Büyükelçiliği vize işlemleri ve T.C. sınırları içerisinde ikamet eden Etiyopya vatandaşlarının pasaport, doğum, ölüm, nüfus cüzdanı yenileme gibi işlemleri konusunda hizmet vermektedir.

Etiyopya vize işlemleri dahilinde başvurular Etiyopya Büyükelçiliği ve Etiyopya Başkonsolosluğuna yapılabildiği gibi turistik seyahatler için e-vize sistemi üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Etiyopya seyahati gerçekleştirecek kişiler kurumumuz ile iletişime geçerek vize başvuru işlemlerini prosedüre uygun şekilde tamamlayarak sürecin takibini yapabilmektedir. 

Etiyopya Büyükelçiliği Vize Çıkış Süresi 

Etiyopya Ankara Büyükelçiliği Etiyopya vize başvurularını ortalama 7 iş günü içerisinde değerlendirerek sonuçlandırmaktadır. Başvuru işlemlerinin konsolosluk yoğunluğu veya resmi tatil günlerine denk gelmesi halinde sonuçlanma sürecinde değişiklikler meydana gelebilmektedir. Başvuru sırasında talep edilen evrakların eksik olarak ibraz edilmesi başvurunun ret ile sonuçlanmasına, başvurunun işleme alınmamasına veya ek evrak talep edilmesine neden olabilmektedir. Vize işlemleri sırasında evrakların eksiksiz olarak ibraz edilmesi ve resmi tatil günlerinin göz önünde bulundurulması planan Etiyopya seyahati ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamak adına oldukça önem arz etmektedir. 

Etiyopya Vizenizi Kurumumuz Tecrübesi ile Alın

Büyükelçilik 2022 Resmi Tatil Günleri

Etiyopya vize başvuru aşamasında resmi tatil günlerinin göz önünde bulundurularak başvuru yapılması oldukça önem arz etmektedir. Etiyopya Ankara Büyükelçiliği Türkiye Cumhuriyeti ve Etiyopya Devleti resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Seyahat planı ve başvuru sonuçlanma süreci ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmaması adına resmi tatil günlerinin göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

7 Ocak Yeni Yıl
19 Ocak Ortodoks Epifani 
2 Mart Adwa'nin Zaferi 
22 Nisan Kutsal Cuma
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
24 Nisan Paskalya
1 Mayıs İşçi Bayramı
2-4 Mayıs Ramazan Bayramı
5 Mayis Vatansever Zafer Bayrami
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
28 Mayis Derg'in Çöküşü
15 Temmuz Demokrasi Günü
9-12 Temmuz Kurban Bayramı
30 Ağustos Zafer Bayramı
11 Eylül Etiyopya Yeni Yıl
27 Eylül Meskel
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı


Etiyopya Büyükelçiliği İletişim 

Uğur Mumcu Sokak, No: 74/1-2, G.O.P Ankara 

Etiyopya Büyükelçiliği Ulaşım:

Yükleniyor...
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6894