Etiyopya Fahri Konsolosluğu Bursa

Etiyopya Fahri Konsolosluğu Bursa ve çevresinde ikamet eden, T.C. Oturum İzni sahibi Etiyopya vatandaşlarının konsolosluk işlemleri dahilinde hizmet sağlamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Etiyopya ziyaretleri için vize başvurularını ikamet bölgelerine hizmet sağlayan temsilciliğe yapmaları gerekmektedir. Etiyopya e-vize sistemi ile başvuru işlemlerinin gerçekleştirilmesi için Etiyopya seyahatinin turistik gezi amacı ile yapılacak olması şartı aranmaktadır. 

Etiyopya Bursa Fahri Konsolosluğu Etiyopya seyahatleri için yapılan vize başvurularını kabul etme ve değerlendirme yetkisine sahip değildir. Bursa Etiyopya temsilciliği ile Türkiye’de oturum izni bulunan, Bursa ve çevre illerinde ikamet eden Etiyopya vatandaşlarının konsolosluk işlemleri konusunda hizmet verilmektedir. Türkiye’de ikamet izni bulunan Etiyopya vatandaşlarının vatandaşlık işlemleri, pasaport yenileme, evlilik, doğum, ölüm, belge tasdiki işlemleri söz konusu temsilcilik aracılığıyla yapılmaktadır. 

Etiyopya Fahri Konsolosluğu Bursa Görev Bölgesi 

Etiyopya Bursa Fahri Konsolosluğu Bursa ve çevresinde ikamet eden Türkiye Oturum İzni olan Etiyopya vatandaşlarının konsolosluk işlemlerini gerçekleştirme görevine sahiptir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Etiyopya vize işlemlerini ikamet bölgelerine hizmet sağlayan temsilcilikleri aracılığıyla gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Etiyopya vize başvurularını kabul etme ve değerlendirme görevi Etiyopya Bursa Fahri Konsolosluğunun yetki alanı içerisine girmemektedir

Etiyopya seyahatinin turistik amaçlar doğrultusunda gerçekleştirilecek olması halinde başvuru işlemleri Etiyopya e-vize sistemi ile online olarak yapılabilmektedir. Vize Merkezi ile gerçekleştirilen Etiyopya vize başvurularında başvuru sahibinin şahsen bulunma zorunluluğu olması nedeniyle işlemleri kurumumuz tarafından sizin adınıza yapılmaktadır. Vize başvuru aşamasında talep edilen gerekli evrakların kurumumuza iletilmesi ile birlikte vize başvuru işlemleri başlatılmakta ve süreç sona erene kadar bilgilendirmesi yapılmaktadır.  

Resmi Tatil Günleri 2023

Etiyopya sınırları içerisine ziyaret gerçekleştirecek ve vize başvurusunda bulunacak kişilerin başvuru işlemlerini resmi tatil günlerini göz önünde bulundurarak yapmaları oldukça önem arz etmektedir. Türkiye’de yer alan Etiyopya temsilciliklerinin T.C. ve Etiyopya resmi tatil günlerinde hizmet vermemesi nedeniyle başvuru sonuçlanma gün sayısında değişiklikler meydana gelebilmektedir. 

7 Ocak Yeni Yıl
19 Ocak Ortodoks Epifani 
2 Mart Adwa'nin Zaferi 
7 Nisan Kutsal Cuma
21-23 Nisan Ramazan Bayramı
24 Nisan Paskalya
1 Mayıs İşçi Bayramı
5 Mayis Vatansever Zafer Bayrami
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
28 Mayıs Derg'in Çöküşü
28 Haziran - 1 Temmuz Kurban Bayramı
15 Temmuz Demokrasi Günü
30 Ağustos Zafer Bayramı
11 Eylül Etiyopya Yeni Yıl
27 Eylül Meskel
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Etiyopya Bursa Fahri Konsolosluğu Adres

Uray Carrefour AVM, Giriş Kat, B:18 Nilüfer / BURSA

Etiyopya Vizesi Hayal Değil

Yükleniyor...
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2023 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6891