Etiyopya Fahri Konsolosluğu Bursa

Etiyopya Fahri Konsolosluğu Bursa

Etiyopya Fahri Konsolosluğu Bursa ve çevresinde ikamet eden, T.C. Oturum İzni sahibi Etiyopya vatandaşlarının konsolosluk işlemleri dahilinde hizmet sağlamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Etiyopya ziyaretleri için vize başvurularını ikamet bölgelerine hizmet sağlayan temsilciliğe yapmaları gerekmektedir. Etiyopya e-vize sistemi ile başvuru işlemlerinin gerçekleştirilmesi için Etiyopya seyahatinin turistik gezi amacı ile yapılacak olması şartı aranmaktadır. 

Etiyopya Bursa Fahri Konsolosluğu Etiyopya seyahatleri için yapılan vize başvurularını kabul etme ve değerlendirme yetkisine sahip değildir. Bursa Etiyopya temsilciliği ile Türkiye’de oturum izni bulunan, Bursa ve çevre illerinde ikamet eden Etiyopya vatandaşlarının konsolosluk işlemleri konusunda hizmet verilmektedir. Türkiye’de ikamet izni bulunan Etiyopya vatandaşlarının vatandaşlık işlemleri, pasaport yenileme, evlilik, doğum, ölüm, belge tasdiki işlemleri söz konusu temsilcilik aracılığıyla yapılmaktadır. 

Etiyopya Fahri Konsolosluğu Bursa Görev Bölgesi 

Etiyopya Bursa Fahri Konsolosluğu Bursa ve çevresinde ikamet eden Türkiye Oturum İzni olan Etiyopya vatandaşlarının konsolosluk işlemlerini gerçekleştirme görevine sahiptir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Etiyopya vize işlemlerini ikamet bölgelerine hizmet sağlayan temsilcilikleri aracılığıyla gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Etiyopya vize başvurularını kabul etme ve değerlendirme görevi Etiyopya Bursa Fahri Konsolosluğunun yetki alanı içerisine girmemektedir

Etiyopya seyahatinin turistik amaçlar doğrultusunda gerçekleştirilecek olması halinde başvuru işlemleri Etiyopya e-vize sistemi ile online olarak yapılabilmektedir. Vize Merkezi ile gerçekleştirilen Etiyopya vize başvurularında başvuru sahibinin şahsen bulunma zorunluluğu olması nedeniyle işlemleri kurumumuz tarafından sizin adınıza yapılmaktadır. Vize başvuru aşamasında talep edilen gerekli evrakların kurumumuza iletilmesi ile birlikte vize başvuru işlemleri başlatılmakta ve süreç sona erene kadar bilgilendirmesi yapılmaktadır.  

Resmi Tatil Günleri 2024

Etiyopya sınırları içerisine ziyaret gerçekleştirecek ve vize başvurusunda bulunacak kişilerin başvuru işlemlerini resmi tatil günlerini göz önünde bulundurarak yapmaları oldukça önem arz etmektedir. Türkiye’de yer alan Etiyopya temsilciliklerinin T.C. ve Etiyopya resmi tatil günlerinde hizmet vermemesi nedeniyle başvuru sonuçlanma gün sayısında değişiklikler meydana gelebilmektedir. 

7 OcakYeni Yıl
19 OcakOrtodoks Epifani 
2 MartAdwa'nin Zaferi 
7 NisanKutsal Cuma
21-23 NisanRamazan Bayramı
24 NisanPaskalya
1 Mayısİşçi Bayramı
5 MayisVatansever Zafer Bayrami
19 MayısAtatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
28 MayısDerg'in Çöküşü
28 Haziran - 1 TemmuzKurban Bayramı
15 TemmuzDemokrasi Günü
30 AğustosZafer Bayramı
11 EylülEtiyopya Yeni Yıl
27 EylülMeskel
29 EkimCumhuriyet Bayramı

Etiyopya Bursa Fahri Konsolosluğu Adres

Uray Carrefour AVM, Giriş Kat, B:18 Nilüfer / BURSA

Etiyopya Vizesi Hayal Değil

Etiyopya ile ilgili sizden gelen sorular

1 sorudan en popüler 1 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

  • Bursa Fahri Konsolosluğu
    e. kartal, 24 Nis 2020, 15:11

    Merhaba, ben Bursa’da ikamet eden bir üniversite öğrencisiyim. Ablamın eşi Etiyopya vatandaşı ve kendi ülkesinde yaşıyor. Hem turistik gezi amaçlı hem de ziyaret amaçlı olarak Etiyopya’ya gitmeyi düşünüyorum. Bunun için hangi vize türüne başvuruda bulunmam gerekir ve Bursa Fahri Konsolosluğu bu konuda hizmet veriyor mu? Teşekkürler şimdiden.

    Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Etiyopya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp