Etiyopya Vize Ücreti

Etiyopya Vize Ücreti

Etiyopya vize ücreti 2024 güncel detayları için Vize Merkezi ile iletişime geçin!

Etiyopya vize ücretlerine dair güncel bilgilere sayfamız devamında ulaşabilirsiniz. Vize başvuru ücretlerinin dönemsel olarak güncellenmesi nedeniyle başvuru işlemleri öncesinde herhangi bir sorun ile karşılaşılmaması adına Etiyopya vize uzmanlarımız ile 0212 970 05 81 numaralı telefon üzerinde  iletişime geçebilirsiniz. 

Etiyopya vize ücretlerinin başvuru işlemleri öncesinde teyit edilmesi oldukça önem arz etmektedir. Etiyopya vize başvuru işlemlerinin herhangi bir nedenden dolayı vize reddi ile sonuçlandırılması halinde ödenen vize ücreti başvuru sahibine iade edilmemektedir. Söz konusu durum ile karşılaşmamak adına işlemlerin prosedüre uygun olarak gerçekleştirilmesi ve gerekli evrakların eksiksiz olarak teslim edilmesi gerekmektedir. 

Etiyopya Vize Ücreti 2024 

Etiyopya vize ücreti dahilinde konsolosluk vize harcı ve hizmet bedeli ödenmektedir. Etiyopya vize işlemleri öncesinde güncel vize ücretinin ödenmesi ve vize ücretinin ödendiğini gösteren banka dekontunun ibraz edilmesi gerekmektedir. Başvuru işlemlerinin prosedüre uygun olarak tamamlanması için gerekli evrakların eksiksiz olarak sunulması ve vize ücretinin ödenmesi şartı aranmaktadır. 

Etiyopya vize ücretleri başvuru yapılacak olan vize türüne ve seyahat süresine göre değişiklik göstermektedir. Etiyopya vize türlerine göre vize ücretleri turistik ve ticari olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Seyahat amacına ve seyahat tarihlerinin belirlenmesi ile ödenmesi gereken ücret detayına kolaylıkla ulaşılabilmektedir. 

Etiyopya 2024 Güncel Vize Ücretleri

Etiyopya sınırları içerisine turistik amaçlı seyahat gerçekleştirecek kişiler e-vize sistemi üzerinden 30 gün ve 90 gün ikamet hakkı tanıyan vize başvurusunda bulunabilmektedir. Etiyopya elektronik vizesi tek giriş hakkı ile verilmekle birlikte ikamet süresi 30 gün olan e-vize için 75$, ikamet süresi 90 gün olan e-vize için 100$ vize ücreti talep edilmektedir. Etiyopya ticari vize başvuruları için 30 gün tek giriş hakkı olan vize başvurularında 150$, 90 gün multi giriş hakkı olan vize başvurularında 180$ vize bedelinin ödenmesi gerekmektedir. 

Etiyopya Vize Ücretleri Hakkında Ayrıca Bilinmesi Gerekenler

 • Etiyopya vize başvuru ücretinin başka bir vize başvuru sahibine satılması veya devredilmesi söz konusu olmamaktadır. 
 • Etiyopya vize başvurusunun herhangi bir nedenden dolayı dolayı vize reddi kararı ile sonuçlandırılması halinde vize ücreti başvuru sahibine iade edilmemektedir. Vize başvuru işlemlerinin tekrarlanması halinde vize ücretinin her başvuru için ayrıca ödenmesi şartı aranmaktadır. 
 • Etiyopya vize başvuru ücretinin ödendiğini gösteren banka dekontunun talep edilen diğer evraklar ile birlikte başvuru aşamasında ibraz edilmesi zorunluluğu bulunmaktadır. 

Etiyopya vize başvuru ücretleri ile ilgili bilgileri teyit etmek ve Etiyopya vize başvuru sürecini başlatmak için 0212 970 05 81 numaralı telefon ve [email protected] e-posta adresi üzerinden kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Etiyopya 2024 güncel vize ücret detaylarına Vize Merkezi aracılığıyla ulaşın! 

Etiyopya Vizesini Tecrübemiz Desteği ile Alın

Etiyopya ile ilgili sizden gelen sorular

5 sorudan en popüler 5 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Etiyopya vizesi kaç para 2021
  D.B, 14 Haz 2021, 23:14

  İyi çalışmalar, ben Etiyopya’yı seyahatim için vize başvurusunda bulunmak istiyorum. Etiyopya vizesi kaç para 2021 yılı için güncel tutar nedir? İşlemler öncesinde ne kadar bir bütçe ayırmam gerektiğini hesaplamak ve sonrasında başvuruya geçmek için istiyorum. Bunun için bana bilgi vererek yardımcı olursanız çok memnun olurum. İyi günler dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Etiyopya vize fiyatları 2021
  S.G., 11 Haz 2021, 14:48

  Merhaba, Etiyopya’ya seyahatim için bordo pasaport sahibi olarak vize başvurusunda bulunmam gerekiyor mu acaba? Eğer gerekiyorsa Etiyopya vize fiyatları 2021 yılında talep edilen belgeler hakkına bana kısa bir bilgilendirme yapma şansınız olursa çok sevinirim. Siz bu konuda başvuru sahiplerine destek veriyor musunuz ve bu aşamada şahsen bulunmak gerekir mi? Kolaylıklar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Etiyopya vize ücreti 2021
  C.Karacan, 11 Haz 2021, 14:11

  İyi çalışmalar, sizden destek alarak Etiyopya’ya vize başvurusunda bulunmayı planlıyorum. Şuan sürece dair bilgi sahibi olmadığım için bu işlemlere ne kadar bir bütçe ayırmam gerektiğinden de emin değilim. Etiyopya vize ücreti 2021 yılına güncel bilgileri benimle paylaşırsanız çok sevinirim. Ödeme işlemlerin hangi aşamasında yapılıyor?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Etiyopya vize fiyatları
  E. Tuncel, 17 Nis 2020, 16:01

  İyi günler, Etiyopya vize fiyatları ile ilgili seyahatin amacına göre değişiklik gösteriyor mu? Ben online vize başvurusunda bulunmak istiyorum ve turistik gezi planım var. Bunun için belirlenen ayrı bir ücret söz konusu mu acaba? Bir de başvuruda herhangi bir yanlışlık yaparsam ve bundan dolayı başvurum reddedilirse vize ücretini geri alabilme şansım var mı? Böyle bir riske girmemek için başvuru aşamasında sizden danışmanlık alsam işlemleri siz benim için yaparken hangi aşamada olduğumuzu takip edebilir miyim? Teşekkür ediyorum şimdiden, iyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Etiyopya vize ücretleri
  H. Arslan, 17 Nis 2020, 15:32

  Merhabalar, Etiyopya vize ücretinin dönem dönem güncellendiğini öğrendim. 2020 yaz aylarında Etiyopya seyahati gerçekleştirme planım vardı fakat erteleyeceğim gibi gözüküyor. Acaba şuan ki Etiyopya vize ücretleri benim önümüzdeki sene yapacağım seyahatte kesin olarak değişmiş olur mu? Güncel ücreti başvuru işlemleri öncesinden nereden teyit edebilirim ve işlemler sırasında tüm bunlarla uğraşmamak adına süreci sizinle beraber yürütebilir miyim? Başvuruyu benim hiç orada olmama gerek olmadan yapabiliyor musunuz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Etiyopya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp