Etiyopya Oturum

Etiyopya Oturum

Etiyopya Oturum İzni ve oturum izinleri genellikle söz konusu ülkenin sınırları içerisinde yapılan başvurular dahilinde verilebilmektedir. Vize Merkezi Etiyopya vize temsilcilerimiz aracılığıyla yapacağınız vize başvuruları ile Etiyopya sınırları içerisine seyahat ederek ve belirlenen şartları yerine getirerek süreci tamamlayabilirsiniz!

Etiyopya Oturum İzni ile Etiyopya vatandaşı olmayan kişiler ülke sınırları içerisinde belirli süreli veya süresiz olarak ikamet iznine sahip olmaktadır. Oturum izinleri başvuru sahibinin ikamet izni sahibi olmasını gerektirecek şartlara sahip olup olmadığına bakılarak verilmektedir. Genellikle ikamet izinleri söz konusu ülke sınırları içerisinde yatırım gerçekleştirme, iş kurma veya ilgili ülkenin vatandaşı ile evlenme gibi nedenler sonucunda verilebilmektedir. 

Etiyopya Oturum İzni

Etiyopya sınırları içerisine kısa süreli vize sahibi olarak seyahat etmekle birlikte uzun süreli vize başvurusunda bulunarak seyahat gerçekleştirme seçeneğini de yer almaktadır. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden genellikle kısa süreli vize ile Etiyopya seyahati gerçekleştirilmektedir. Fakat oturum izni sahibi olmak isteyen kişiler tarafından uzun süreli vize başvurusu da gerçekleştirilebilmektedir. Kurumumuz Etiyopya vize başvuru işlemleri ile ilgili olarak hizmet vermekte ve başvuru sahibinin şahsen bulunması zorunluluğu olmaksızın işlemleri gerçekleştirebilmektedir. 

Etiyopya sınırları içerisinde belirli veya belirsiz süreliğine ikamet sahibi olmak isteyen isteyen kişilerin uzun süreli vize başvurularının olumlu olarak sonuçlanması gerekmektedir. Söz konusu durumunda başvuru sahibinin vize süresi sona erse dahili Etiyopya sınırları içerisindeki ilgili kurumlara giderek söz konusu süreyi uzatma hakkı bulunmaktadır. Etiyopya kısa süreli vize sahibi olarak Etiyopya sınırları içerisine seyahat edilmiş olması halinde başvuru sahibinin söz konusu vize süresini uzatma hakkı bulunmamaktadır. Kısa süreli vize sahibi olan kişinin söz konusu vize süresi sona ermeden Etiyopya sınırları içerisinden çıkış yapması şartı aranmaktadır. 

Etiyopya İkamet İzni Şartları

Etiyopya Devleti tarafından oturma izinleri Etiyopya Göç ve Vatandaşlık İşleri Dairesi tarafından tahsis edilmektedir. Yabancı uyruklu kişilerin kendi adına düzenlenmiş olan yatırım iznini ibraz etmesi gerekmektedir. Bu durumda ilgili kişiler oturum izni başvurusunda bulunarak Etiyopya sınırları içerisinde ikamet edebilmektedir. Etiyopya sınırları içerisinde bulunan bir şirketin veya şubenin hissedarı olan yabancı uyruklu yatırımcılar ikamet izni sahibi olabilmektedir. Ayrıca çalışma izni sahibi yabancı uyruklu personel oturma izni dahilinde ikametlerini gerçekleştirebilmektedir.

Etiyopya ikamet izni ve diğer ülkelerin oturma izinleri genellikle ilgili ülkenin sınırları içerisine yapılan başvuruların niteliğine göre tahsis edilmektedir. Vize Merkezi Etiyopya vize temsilcilerimiz aracılığıyla vize başvurularınızı en doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Kurumumuz aracılığıyla yapacağınız Etiyopya vize işlemleri sayesinde Etiyopya sınırları içerisine seyahat edebilirsiniz. Oturum izinleri dahilinde belirlenen koşulları yerine getirme şartı ile süreci kolaylıkla tamamlayabilirsiniz!

Etiyopya Vizesi Başvurusunda En Yakın Şubemiz Eviniz

Etiyopya ile ilgili sizden gelen sorular

3 sorudan en popüler 3 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Etiyopya öğrenci vizesi 2021
  G.Vardar, 11 Haz 2021, 15:41

  İyi günler dilerim, ben Etiyopya’da bir eğitim programına katılmayı düşünüyorum. Etiyopya öğrenci vizesi 2021 başvuru işlemleri konusunda da sizden yardım almak istiyorum. İşlemleri başlatmak için önce sürecin nasıl ilerlediğine dair bilgi sahibi olmak istiyorum. Bana kısaca bilgi verebilir misiniz ve bu işlemler sırasında benim tam olarak ne yapmam gerekiyor? Teşekkürlerimi sunarım.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Etiyopya ikamet izni
  P. Durmaz, 19 Nis 2020, 12:57

  Merhaba, ben Etiyopya ikamet izni başvurusunda bulunmak istiyorum. Yaklaşık olarak 1 yılımı Etiyopya’da sanatsal çalışmalarımı gerçekleştirmek için kullanacağım. Herhangi bir şekilde ülke sınırları içerisinde bir işte çalışmayacağım. Süre içerisinde geçimimi sağlayabilecek kadar birikimim var. Bir galeri veya firma ile anlaşmam yok kişisel, turistik bir gezi olarak düşünebilirsiniz. Bu yüzden ticari vize başvurusunda bulunmam gerektiğini düşünmüyorum çünkü şuan için üretimlerimi satış amacıyla yapmıyorum. Turistik vize süresinin de bana yeterli olduğunu düşünmüyorum. Konuyla ilgili yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Teşekkürler şimdiden.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Etiyopya oturum vizesi
  K.Ertugrul, 18 Nis 2020, 19:45

  Merhaba, ben Etiyopya oturum vizesi başvurusunda bulunmak istiyorum. Uzun süreli ikamet izni alabilmek için hangi şartlara sahip olmam gerekiyor ve bu şartlar sayesinde doğrudan oturum izni alabiliyor muyum bilmiyorum. Konuyla ilgili bana dönüş yaparsanız çok sevinirim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Etiyopya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp