İstanbul

Adres

Meşrutiyet Mahallesi, Rumeli Caddesi, Birlik Apartmanı No: 78 Kat: 1, Osmanbey, 34363 Şişli/İstanbul

Telefon/Faks

+90 (212) 963 63 07

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

afrika@vizemerkezi.com

Etiyopya Vize Merkezi, İstanbul

İstanbul Vize Merkezi

Etiyopya Vize Merkezi İstanbul Sayfamıza Hoşgeldiniz.

Etiyopya Vize Merkezi İstanbul sayfası İstanbul ve çevre illerden Etiyopya vize başvurusu yapmak isteyen kişilere destek amaçlı olarak hazırlanmıştır.

Etiyopya turistik ve ticari vize türlerinin gerektirdiği evrak listesini Vize İşlemleri Bölümünde, Etiyopya vize başvuru formunu Form ve Dilekçe bölümünde görebilirsiniz.

Vize Merkezi İstanbul Etiyopya vize işlemlerinizi sizin adınıza yapma yetkinliği bulunan uzman bir danışmanlık firmasıdır. Etiyopya vize işlemleri için şahsen konsolosluğa gitme şartı bulunmadığından gerekli evrakları Vize Merkezi İstanbul şubemize elden veya kargo ile ulaştırarak hızla başvuru yapabilirsiniz. Etiyopya vizesi başvurunuzu Türkiye’nin neresinde olursa olun evraklarınızı Vize Merkezi İstanbul adresimize göndererek yapabilirsiniz.

Vize Merkezi İstanbul’dan Etiyopya Vizesi Nasıl Alınır?

  1. İstanbul Vize Merkezi Etiyopya departmanı temsilcilerimizi arayarak ve Etiyopya seyahatinizin amacınıza uygun gerekli vize evraklarını içeren bilgi e-mail’ini talep edin.
  2. Bilgi e-mailinde açıklanan gerekli evrakları bize elden veya kargo ile ulaştırın
  3. Etiyopya Vizesi sonucu açıklandıktan sonra pasaportunuzu Vize Merkezi İstanbul adresimizden alabilir veya adresinize gönderimini talep edebilirsiniz.

İstanbul Etiyopya Vizesi Gerekli Evraklar Hakkında

Etiyopya vizesi için hazırlamanız gereken evrakların güncel olması gerekmektedir. Seyahat amacınıza göre yani Etiyopya Turistik vize veya Etiyopya Ticari vizesi için hazırlamanız gereken evraklar hakkında ön bilgilendirmeye Etiyopya Vizesi sayfamızdaki Vize İşlemleri bölümünden ulaşabilirsiniz. Evrakların detayları hakkında bilgi için lütfen İstanbul Vize Merkezimizle iletişime geçin.

Seyahat sonrası 6 ay geçerliliği olmayan pasaportlar işleme alınmamaktadır. Eski vizelerde veya eski pasaportlarda yer alan fotoğraflarla da başvuru yapılmamaktadır. Pasaport ve fotoğraflar güncel olmalıdır.

Etiyopya vize talep dilekçesi İngilizce yazılmalıdır. Turistik başvurularda şahsen yazabileceğiniz gibi belirli durumlarda şirket izin yazısı tarzında dilekçe de talep edilebilmektedir. Etiyopya ticari vize talep dilekçesi şirketin antetli kağıdına yazılır ve şirket yetkilisinin imzasını ve şirketin kaşesini üstünde taşır.

Etiyopya ticari vize davetiyesinin mail çıktısı kabul edilmemektedir. Ticari amaçlı Etiyopya vize başvurularında davetiye orijinal olmak zorundadır.

Güncel olmayan evraklarla yapılan başvurular ret ile sonuçlanmaktadır. Evraklara ait detaylar hakkında kapsamlı bilgileri çağrı merkezimizden veya ofisimize gelerek müşteri temsilcilerimizden alabilirsiniz.

Vize Merkezi İstanbul’a evrak teslim edildikten sonra eksik veya güncel olmayan evrak söz konusu olduğunda lütfen temsilcilerimizin uyarı ve önerilerini dikkate alın. Eksik evraklarınız tamamlayarak Vize Merkezimize kargo ile gönderin. Gönderdiğinizi evraklar vize başvuru dosyanıza hemen eklenmektedir.

Etiyopya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği gerekli gördüğü şartlarda eksik evrak talebinde bulunabilir. Güncelliğini yitirmiş evraklar da eksik evrak kategorisinde değerlendirilebilmektedir.

İstanbul Vize Merkezi Etiyopya Vize Ücreti

Etiyopya vize ücreti seyahat amacınıza göre farklılık göstermektedir; turistik ve ticari vize başvurularının ücretleri farklıdır. Özellikle Etiyopya ticari vize başvurularında 1 ay, 3 ay, 6 ay veya 1 yıllık vize taleplerinin ücretleri birbirinden farklıdır. Etiyopya vize ücreti İstanbul Vize Merkezi koordinasyon bedellerini içermektedir. Başvuru formlarının düzenlemesi, evrakların güncelliğinin kontrolü ve evrakların uyumunun denetlenmesi vize merkezinin çalışma sahası içindedir.

Lütfen dikkat! Etiyopya vize ücretleri ve evrak listesi Etiyopya Konsolosluğunca güncellenebilmekte bu da vize ücret değişikliklerine sebebiyet vermektedir. Güncel ücretleri öğrenmek için Vize Merkezi İstanbul’a mail veya telefon ile ulaşarak bilgi alın.

İstanbul’dan Etiyopya Vizesi Kaç günde çıkar?

Etiyopya vizesi başvurusu 7 iş gününde sonuçlanmaktadır. Konsolosluğun yoğun olduğu dönemler ve tatil günleri göz önünde bulundurularak başvurular yapılmalıdır. O nedenle bu süre kesinlik içermemektedir. Ayrıca konsolosluğun eksik evrak talebi olduğu durumlarda vize süresini etkileyebilmektedir. Eğer vize başvuru sonucu olumlu ise Etiyopya vizesi sonuçlandığı gün itibariyle geçerli olmakta olup, vize süresi daha ileri bir tarihten başlamamaktadır.

Etiyopya vizesinin kaç günde çıktığı ve vize sonucu konusundaki yetki Etiyopya Ankara Büyükelçiliğine aittir. Vize Merkezi İstanbul sizin doğru evraklarla doğru başvuru stratejisi ile hareket ederek, ihtiyacınız olan Etiyopya vizesini almanızda size destek olmaktadır. Konsolosluğun ek evrak talebi olduğu durumlar size hemen bildirilmektedir. Eğer doğrudan konsolosluk tarafından aranırsanız Vize Merkezi İstanbul temsilcinizi bu konuyla ilgili mutlaka bilgilendirin.

Etiyopya Vize Talep Dilekçesi

Etiyopya vize talep dilekçesi turistik vize başvurularında şahsen yazılabilmektedir ancak çalışan kişilerden başvurularında şirket dilekçesi de istenebilmektedir. Etiyopya ticari vize talep dilekçesi şirket yetkilisi tarafından şirketin antetli kağıdına, kaşeli ve imzalı olarak yazılmalıdır. Etiyopya vize talep dilekçeleri İngilizce yazılacak olup seyahat tarihlerini, seyahat amacını ülkede kalış süresi gibi bilgileri de içermektedir.

Vize Merkezi İstanbul vize talep dilekçesi konusunda sizi doğru şekilde yönlendirmenin yanında, vize başvuru formunun konsolosluk prosedürlerine uygun şekilde doldurulmasında da size destek olmaktadır.

Etiyopya Vizesi için İstanbul Vize Merkezine hangi illerden başvuru yapabilirsiniz?

Bursa Yalova, İzmir, Tekirdağ, Antalya, Çanakkale, Balıkesir, Muğla, Adapazarı illerinden yapılacak başvurularda hazırladığınız gerekli evrakları İstanbul Vize Merkezine kargo ile ulaştırdığınızda dosyanız incelendikten sonra başvurunuz hemen işlem koyulmaktadır.

İstanbul Vize Merkezi Etiyopya vize işlemlerinde bölge ayrımı yapmamaktadır. Türkiye’nin her şehrinden başvurular kabul edilmektedir ancak yukarıdaki şehirlerden yapılan başvurularda kargo süresi kısalabilmektedir. İkamet ettiğinizi şehre yakın Vize Merkezi şubelerimizden de işlem yapabilirsiniz.

Etiyopya Vize Merkezi İstanbul

Vize Merkezi Personel

Etiyopya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5946