Adana

Telefon

+902129636307

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Etiyopya Vize Merkezi, Adana

Adana Vize Merkezi

Etiyopya Vize Merkezi Adana Sayfamıza Hoş geldiniz.

Etiyopya vizesi için başvuruyu Adana’dan gerçekleştirmek isteyen kişiler Etiyopya Vize Merkezi Adana şubemiz aracılığı ile başvurularını gerçekleştirebilecektir.

Vize Merkezi Adana’dan başka bir şehre gitmenize gerek kalmadan Etiyopya vize başvurunuzu sizin adınıza sağlamaktadır. Etiyopya vize başvurunuzun tüm süreçlerinin takibini yapan Adana Vize Merkezi ihtiyacınız olan Etiyopya turistik ve ticari vizesini alabilmeniz için size yardımda bulunur.

Turistik Etiyopya vize ve Ticari Etiyopya vize evrak listelerini web sayfamızın Etiyopya bölümünü ziyaret ederek göreceksiniz. Etiyopya vizesi için gerekli evraklar zaman içinde değişebilmektedir. Etiyopya vize başvuruları için gerekli evrak listesinin güncel haline ilişkin bilgileri detaylı olarak alabilmek ve vize işlem süre zarfında problemle karşılaşmamak için Adana Vize Merkezi şubemizi arayın.

Etiyopya vize başvurusunda Biyometrik veri verilmesi veya mülakat yapılması gibi uygulamalar olmadığından Büyükelçiliğe şahsen gitmenize gerek yoktur. İkamet yeri Adana olan kişiler evraklarını kargo ile gönderim yaparak veya şubemize gelerek ulaştırdıklarında vize başvurularını Adana şubemiz aracılığı ile gerçekleştirebilecektir.

Detaylı bilgiler için Adana Vize merkezi şubemize [email protected] adresinden veya bu sayfada bildirmiş olduğumuz şubemizin telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Vize Merkezi Adana’dan Etiyopya Vizesi Nasıl Alınır?

  1. 1. Adana Vize Merkezi müşteri temsilcilerimiz ile irtibat kurun ve başvuracağınız Etiyopya vize türü ile ilgili evrak listesini, vize ücreti ve prosedürüne yönelik bilgileri bulunduran e-postayı isteyin.
  2. 2. Etiyopya vizesi için gereken evrakları Adana Vize Merkezi şubemizin konuyla ilgili size göndermiş olduğu e-postadaki bilgilere göre hazırlayın ve bu evrakları şubemize gelerek veya kargo ile göndererek ulaştırın.
  3. 3. Yaptığınız Etiyopya vize başvurunuza ilişkin sonucun açıklanmasından sonra pasaportunuzu Adana Vize Merkezi şubemize gelerek ya da kargo ile adresinize ulaştırılarak alabilirsiniz.

Adana Etiyopya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Hakkında

Etiyopya vize başvurusu için her şeyden önce seyahat amacınız net olmalıdır. Turistik ziyaret ya da toplantıya katılım, iş görüşmesi, fuar / etkinlik katılımı gibi ticari bir faaliyet içeriyorsa ticari amaçlı ziyaret seyahat amacınız olabilir.

Etiyopya için hazırlanan web sayfamızın Vize İşlemleri bölümü altında ticari ile turistik vize için gereken evrak listeleri ve bu vize türleri için belirtilen diğer bilgileri alabilirsiniz. Vize başvurusu ve vize işlemleri sürecinde problem yaşamamak amacıyla güncel evraklar, resmi belgeler ve başvuru prosedürü konularına ilişkin bilgileri almak içinse Vize Merkezi Adana müşteri temsilcilerimiz ile telefonla veya e-maille irtibata geçiniz.

Etiyopya Konsolosluğu vize birimi Etiyopya vizesi evraklarına ilişkin zamanla değişiklik yapabilmektedir. Vize merkezi size doğru bilgi vermek adına vizenin türü fark etmeksizin her vizenin başvurusu için belirlenen güncel koşulları yakından takip etmektedir. Etiyopya vize başvurusuna ilişkin sorun yaşamamanız için Adana Etiyopya Vize Merkezi danışmanlarımızla ile iletişime geçmeniz başvuruyu doğru yapmanın ilk aşamasıdır.

Etiyopya vize işlemleri için vereceğiniz pasaportun son 10 yıl içinde çıkarılmış olması ve geçerlilik süresinin seyahat sonrası en az 6 ay olması gerekmektedir. Ayrıca Etiyopya vizesinin işlenebilmesi için pasaportunuzun vize bölümünde sayfaları da olmalıdır.

Fotoğrafınız da vize işlemleriniz için kullanılmakta olup fotoğrafınız güncel halinizi göstermelidir. Pasaportunuzda olan fotoğrafı vize işlemleri için vermeniz doğru değildir. Vize işlemleri için bunun yerine yeni bir fotoğraf vermeniz gerekir.

Etiyopya ticari ya da turistik vize için istenen vize talep dilekçesi İngilizce olarak yazılmalıdır. Bu dilekçe ya siz ya da şirketinizin yetkilisi veya işvereniniz tarafından hazırlanmalıdır.

Etiyopya ticari vize başvurusu için istenen davetiyenin aslının ortaya koyulması gerekmektedir. Davetiye ziyaretin içeriğini, seyahat tarihlerini ve konaklamaya ilişkin bilgileri bulundurup Etiyopya göçmenlik ofisi tarafından onaylanmalıdır. Belgelerin sahte olduğu ortaya çıkarsa hukuki sonuçların olacağını ve böyle hallerde vizenizin çıkmayacağını unutmayınız.

Hazırladığınız evrakları Vize Merkezi Adana şubesine kargo veya elden teslim ettikten sonra temsilcimiz evraklarınızın güncel ya da tam olmadığını tespit ederse bu durumu e-mail veya telefonla size bildirecektir.

Evrakları tam olarak göndermemeniz durumunda Etiyopya makamlarının gerek görürse sizden göndermediğiniz evrakları getirmenizi isteyebilmektedir. Fotoğrafların veya pasaportun güncel olmaması ya da zarar görmüş olması durumunda vize başvuruları geri çevrilmekte veya ret olarak sonuçlanmaktadır.

Etiyopya vizesi için gerekli evrakların noter tasdikli olma koşulu size bildirilmediği müddetçe yoktur.

Adana Etiyopya Vize Başvuru Formu Hakkında

Etiyopya vize başvuru formunun tam ve doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Adana Vize Merkezi temsilcilerimiz bu formun doldurulmasında size yardım etmektedir. Etiyopya vize başvuru formunda bilgileri İngilizce dilinde yazmalısınız. Danışmanlarımızı arayarak bu belgenin formatı hakkında yardım alabilmektesiniz. Adana Etiyopya vize başvuru formunu doldurulduktan sonra seyahat içeriği ya da kişisel bilgiler gibi konularda bir değişme yaşanması halinde yeni bir form doldurmak gerekmektedir.

Adana başvurularında Etiyopya Vize Ücreti;

Etiyopya vize başvuru ücreti, başvurulacak vizenin türüne (turistik veya ticari), bu vizenin Etiyopya’da sağlayacağı kalış sürenize, başvuru formunda talep edilen vizenin ülkeye sağlayacağı giriş sayısına göre değişiklik gösterebilir. Özellikle Etiyopya ticari vizenin geçerlilik süresi olarak 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık veya 1 yıllık olmak üzere çeşitli seçenekler sunulmaktadır. Etiyopya vize ücreti ülkeye giriş izni sayısı ve süresinin yükselmesiyle doğru olarak değişmektedir.

Vize Merkezi ile yapılan başvurularda ödemeniz gereken Etiyopya vize ücreti, Vize Merkezi koordinasyon bedelleri ve vize harcını kapsamaktadır. Vize için uygulanan ücretler aylık veya yıllık olarak döneme bağlı olarak değişmektedir. Etiyopya vize ücreti hakkında detaylı ve güncel bilgileri temsilcilerimiz ile irtibata geçmeniz halinde alabilirsiniz.

Etiyopya Vizesi için Adana Vize Merkezine hangi illerden başvuru yapabilirsiniz?

Adana, Hatay, Mersin, Sivas, Nevşehir, Osmaniye, Niğde, Kayseri, Sivas, Kahramanmaraş illerinde yaşayan kişiler Etiyopya vize başvurusu için hazırladıkları evrakları Vize Merkezi Adana ofisine elden getirmeleri veya kargo ya da kurye ile göndermeleri halinde evraklar hemen işleme alınarak başvuruları hızla gerçekleştirilir.

Adana çevresindeki illerde yaşayan kişilerin evraklarla ilgili kargo sürelerini de dikkate alarak başvurularını gerçekleşmesi gerektiğini unutmayınız. Başvurunuzu planladığınız seyahatten en erken 1 ay önce gerçekleştirerek vizenizin Etiyopya’ya gidiş tarihinden önce çıkmamasını sağlayabilirsiniz.

Adana’dan Etiyopya Vizesi Kaç günde çıkar?

Etiyopya vize işlemleri olumlu olarak değerlendirilirse vize çıkış süresi normal şartlarda ortalama 10 iş günü olup vizeniz çıkış tarihinden itibaren geçerli olmaya başlar. Etiyopya konsolosluğunun kapalı olduğu veya yoğun olduğu günlerden dolayı vize işlemlerinde gecikmeler yaşanabilmektedir. Bundan dolayı vize başvurusu sürecine ilişkin daha çok bilgi ve tavsiyeler için Vize Merkezi Adana temsilcilerimizle irtibata geçin.

Eksik evrak veya ilave evrak talebi ya da başka bir şekilde vizenizin çıkışını geciktirmesine neden olan istisnai durumlarda konsolosluk tarafından aldığınız bilgileri müşteri temsilcilerimizle paylaşın. Böyle durumların Vize Merkezi Adana’dan bağımsız olarak meydana geldiğini ve Etiyopya Konsolosluğunun Türkiye’de yapılan vize başvurularına ilişkin karar vermede yetkili olan tek kurum olduğunu unutmayın.

Adana Vize Merkezi Etiyopya makamlarınca belirlenen vize başvuru koşullarına göre doğru strateji oluşturarak başvurunuzun daha sağlam olarak gerçekleşmesi için vardır.

Etiyopya Vize Merkezi Adana

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp