Etiyopya Ticari Vize

Etiyopya Ticari Vize

Etiyopya Ticari Vize Başvuru İşlemlerinizi Vize Merkezi Olarak Sizin Adınıza Yapalım!

Etiyopya sınırları içerisine mesleki toplantı, iş gezisi, konferans, fuar etkinliğine katılma gibi ticari nedenlerle gerçekleştirecek kişilerin vize sahibi olması gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Hususi (Yeşil) Pasaport, Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaportu sahibi vatandaşlarımız vize sahibi olarak Etiyopya seyahati gerçekleştirme zorunluluğuna tabi tutulmaktadır.

Etiyopya ticari vize başvurusunda bulunacak kişiler kurumumuz aracılığıyla işlemlerini gerçekleştirmeleri halinde sürecin prosedüre uygun olarak tamamlandığına emin olarak başvurunun takibini sağlayabilmektedir. Etiyopya vize işlemleri sırasında şahsen bulunma zorunluluğu olmaması nedeniyle gerekli evrakların kurumumuza online olarak mail yoluyla ulaştırılması halinde süreç başlatılabilmektedir.

Vize Merkezi Etiyopya vize uzmanlarımız ibraz edilmesi gereken evrakları kontrol ederek herhangi bir eksik veya hata gözlemlenmesi halinde başvuru sahibi ile iletişime geçerek başvurunun en doğru şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Etiyopya vize başvuru işlemlerinin en doğru şekilde gerçekleştirilmesi ile birlikte seyahat planı ile ilgili yaşanabilecek aksaklıkların önüne geçilmektedir.

Etiyopya ticari vize bir nevi turistik başvurudur. Yani ticari nedenlerden Etiyopya'ya gitmek isteyen kişiler de turistik vize başvurusu yapmalıdır. Etiyopya vize başvurusu için pasaport ve fotoğraf yeterlidir.

Etiyopya ticari vizesi başvuruları ortalama 15 iş günü içerisinde değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. Etiyopya iş seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamak adına vize başvuru işlemlerinin seyahat tarihinin en az 20 gün öncesinden tamamlanması oldukça önem arz etmektedir.

Etiyopya Ticari Vize Gerekli Evrakları

 • En az 6 ay daha geçerliliği olan Pasaport aslı ve fotokopisi,
 • Etiyopya Vize Başvuru Formu,
 • Güncel tarihte çekilmiş olan bir adet Biyometrik Fotoğraf,
 • Etiyopya sınırları içerisinde yer alan bağlı bulunan şirketin antetli kağıdına, İngilizce dili ile Büyükelçiliğe hitaben yazılan, seyahat amacını, seyahat tarihlerini belirten ve şirket yetkilisi tarafından kaşe ve imza atılmış Vize Başvuru Dilekçesi,
 • Etiyopya gidiş-dönüş uçak biletleri,
 • Başvuru sahibi adına düzenlenmiş olan Otel Rezervasyonları,
 • Etiyopya vize ücreti ödemesini ibraz eden Banka Dekontu,
 • Etiyopya Göçmenlik Bürosu Onay belgesi ve yukarıda sıralanan diğer belgelerin başvuru aşamasında eksiksiz olarak ibraz edilmesi zorunluluğu bulunmaktadır.

Etiyopya ticari vizesi işlemleri ve gerekli evraklarına dair detaylı bilgi almak veya vize başvuru işlemlerini başlatmak için 0212 970 05 38 numaralı telefon ve [email protected] e-posta adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Etiyopya Vize Başvurunuzu Bize Bırakın

Etiyopya ile ilgili sizden gelen sorular

2 sorudan en popüler 2 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Etiyopya ticari vize gerekli belgeleri
  B. Çınar, 17 Nis 2020, 17:09

  Etiyopya ticari vize gerekli belgeleri hazırlanması ve konsolosluğa sunulması aşamasında kurumunuzdan danışmanlık hizmeti almak istiyorum. Evraklar çok fazla gözüküyor siz de gerekli belgelerin tam olarak hangileri olduğuna dair bilgilendirme yapabilir misiniz acaba? Belgeleri bir araya getirmek, randevu almak, başvuru yapmak oldukça uzun ve karmaşık bir süreç olacak gibi hissediyorum ve konu ile ilgili çekincelerim söz konusu. Başvuru sürecinde yardımcı olmanız konusu ile ilgili bilgi verebilir misiniz? Mesela benim orada olmam gerekiyor mu ya da benim yapmam gereken şeyler var mı?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Etiyopya ticari vize Yeşil Pasaport
  Ö.Ateş, 17 Nis 2020, 16:47

  Merhaba 2020 sonbaharında ticari bir fuara katılma amacıyla Etiyopya’ya seyahat edeceğim. Etiyopya ticari vize yeşil pasaport sahipleri için de geçerli mi yoksa vize başvurusunda bulunmadan seyahat edebilir miyim? Ticari vize başvuruları tam olarak nasıl yapılıyor konusu ile ilgili bilgi verebilirseniz çok sevinirim. İyi çalışmalar dilerim. Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Etiyopya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp