Cezayir Hakkında Sorular & Yorumlar

Vize Merkezi Personel

Cezayir ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Pano Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Cezayir Vizesi a. giray 09/12/16, 11:53
Merhaba, iki ay sonra Cezayir vizesi alarak seyahat etmeyi planlıyorum. Cezayir’e daha önce hiç başvuru yapmadım. Cezayir’e yapacağım bu seyahat turistik olacak bazı evraklar hazırladım ancak emin değilim. Bana başvuru için destek olmanızı rica ederim. Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Cezayir vize ücreti 2020 H. Kılınç 18/04/20, 22:02
Merhaba, Cezayir vize başvurusu için internette bir sürü farklı fiyat görüyorum. Cezayir vize ücreti 2020 yılı için ne kadar? Başvuru yaparken konsolosluğa ödediğimiz para ret almamız durumunda iade ediliyor mu? Benim pasaportum bordo ama arkadaşımın yeşil pasaport onun ödeyeceği ücrette aynı mı olacak? Yanıtlarınız için teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum 1 Aylık Ziyarete Hangi Cezayir Vizesi? K.K. 08/02/23, 16:13
Merhaba, Cezayir için 1 aylık vize talebinde bulunacaktım. 1 aylık ziyarete hangi Cezayir Vizesi başvurusunu tercih etmeliyim? Alabileceğim vize türleri ve istenen evraklar ve fiyatları hakkında bilgilendirmenizi rica ederim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Cezayir vize reddi G. İpekli 18/04/20, 21:13
Merhaba, Cezayir’e 2 ay önce vize başvurusunda bulundum ancak dosyamı kabul etmediler. Belgelerin yetersiz olduğunu tekrar hazırlayıp başvurmamı söylediler. Bu durumda Cezayir vize reddi mi oldum? Ben bütün evraklarımı eksiksiz hazırlamıştım ve davetiyemde vardı. Bu durumda aynı evraklarla gitmem yine geri çevirmelerine sebep olur diye düşünüyorum. Ne yapmalıyım desteğinizi rica ederim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Cezayir Vizesi için Gerekli Evraklar B. Dik 16/04/20, 12:12
Merhaba, 3 sene önce Cezayir’e ticari vize alarak seyahat etmiştim. Bu sene tekrar başvuru yapacağım ama uzun zaman oldu ve başvuru şartları değişmiş olabilir diye düşünüyorum. Cezayir vizesi için gerekli evraklar ve şartları hakkında desteğinizi rica ederim. Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Cezayir vizesi nasıl alınır 2020 şenol 21/11/16, 16:15
Merhaba, ben Türkiye’de özel bir sektörde çalışan ancak yabancı pasaport sahibi ve Almanya Vatandaşıyım. Türkiye’de oturumum var ve Cezayir’e ticari faaliyetler için gitmem gerekiyor. Yabancı pasaport sahibi olduğum için Cezayir vizesi nasıl alınır 2020 yılında? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Cezayir vizesi Konya İ. Aydın 29/05/20, 14:44
Merhaba, Büyük bir fabrikada genel müdür olarak çalışmaktayım. Cezayir’e 15 günlüğüne sistem kurulumu ve eğitim için 2 ustamızı ve bölge satış müdürümüzü göndermek istiyoruz. Fabrikamız Konya’dadır ve seyahat imkânımız yoğun çalışma tempomuzdan dolayı maalesef bulunmamaktadır. Cezayir vizesi Konya için başvuruyu buradan yapabilir miyiz? Cezayir’deki firma bize bir yazı gönderdi bu yeterli olur mu? Başvuru formu her kişi için ayrı ayrı mı doldurmamız gerekiyor? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Cezayir vizesi Edirne S. Pırıl 29/05/20, 13:40
Merhaba, Türkiye’de çalışma vizesi ile Edirne’de yaşıyorum. Türkmenistan vatandaşıyım ve pasaportumun geçerlilik süresi 5 yıl. Türkiye’de kendi şirketim var ve Cezayir’de aile dostumun şirketi ile ortak iş yapmayı planlıyoruz ve görüşmek için gitmek istiyorum. Cezayir vizesi Edirne’den başvuru nereye yapabilirim ve yabancı pasaport sahibi olduğum için vize alırken sorun yaşar mıyım? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Cezayir vizesi Ankara M. Ersoy 29/05/20, 13:29
Merhaba, Cezayir’e 2 yıl önce vize alıp bir kez seyahat etmiştim. O dönem farklı bir şirkette bölge müdürü olarak çalışıyordum ve bayi toplantısı amacıyla gitmiştim. Şimdi başka bir şirkette çalışıyorum ve bir firma ile anlaşma yapmamız söz konusu. Eğer anlaşmayı yaparsak sık sık Cezayir’e seyahat etmem gerekecek. Ben Ankara’da yaşıyorum ve daha öncede başvurumu buradan yapmıştım. Cezayir vizesi Ankara’dan başvuru devam etmekte midir ve değişen prosedürler nelerdir? Ayrıca belirttiğim durumlar sebebi ile çok girişli ve uzun süreli vize almam mümkün müdür? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Cezayir vizesi Gaziantep M. Ceylan 29/05/20, 13:22
Merhaba, Ben daha önce Cezayir’e vize başvurusu yaptım. Ancak vize başvurumu geri çevirdiler. Başvuruyu Ankara üzerinden yaptım hem gidip geldik yol masrafı hem evrak hazırlama süreci açıkçası maddi ve manevi olarak zarar oldu benim için. Zamanım çok az ve Cezayir’e vize almam gerekiyor. Ben Gaziantep’te oturuyorum ve burada bildiğim kadarıyla konsolosluğu yok. Cezayir vizesi Gaziantep bölgesi için başvuru merkezi var ise yönlendirmenizi rica ederim. Daha önce yaptığım başvuru ticariydi davetiyem var ama neden kabul etmediklerini bilmiyorum. Tekrar Ankara’ya gitmek için yeterli zamanım yok ne yapabilirim? Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Cezayir vizesi Antalya R. Kılınç 29/05/20, 13:13
Merhaba, Antalya Muratpaşa tarafında oturuyorum. Cezayir’e vize başvurusunda bulunmak istiyorum. Cezayir’de hem aile dostumuz hemde iş yaptığımız firmalar var. Ben şirket sahibiyim ticari başvuru mu yapmalıyım yoksa turistik mi ne önerirsiniz? Ayrıca Cezayir vizesi Antalya bölgesinde başvuru konsolosluğa nereden yapılıyor? Antalya’da Cezayir büyükelçiliği var mıdır? Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Cezayir vizesi İzmir D. Toktamış 29/05/20, 13:04
Merhaba,
İstasyon amirimiz ve bölge müdürlerimizle birlikte Cezayir’e önemli bir toplantı ve sonrasında Konferans’a dinleyici olarak katılacağız. İzmir Karşıyaka’da işyerimiz buradan başvuru nereden yapabiliriz? Cezayir vizesi İzmir’den başvuru yapabileceğimiz büyükelçilik adres ve telefon numarasına ulaşamadım mümkünse yönlendirmenizi rica ederim? Ayrıca başvuru aşamaları hakkında da kısaca bilgilendirirseniz memnun olacağım. Saygılarımla,
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Cezayir vizesi İstanbul M. Demir 29/05/20, 11:00
Merhaba, İstanbul Bağcılar’da ikamet ediyorum. İnşaat fabrikasında uluslararası lojistik departmanında müdür olarak görev alıyorum. Yakın zamanda Cezayir vizesine başvuru yapacağım. Bordo pasaport sahibiyim, ticari amaçla gideceğim. Cezayir vizesi İstanbul için gerekli evraklarla ve başvuru prosedürleri ile alakalı aydınlatırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Cezayir ticari vize davetiyesi S. Kasap 19/04/20, 00:13
Merhaba, Cezayir’de çalışmakta olduğumuz bir firmaya makine kurulumu için ustamızı ve proje müdürümüzü göndermek istiyoruz. Eğitim programı olduğu için yaklaşık 15 günlük bir seyahatleri olacak. Cezayir ticari vize davetiyesi talebinde bulunduk ancak bize davetiyeyi nasıl göndermeleri gerektiğini soruyorlar. Cezayir Konsolosluğu için dilekçe yazarak davet etmeleri yeterli olur mu? Desteğiniz için teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Cezayir vizesi talep dilekçesi C. Yaman 19/04/20, 00:00
Merhaba, Cezayir’e yapacağım ticari gezi için davetiyem hazırlanıyor ve evraklarım hazır ancak Cezayir vizesi talep dilekçesi nedir? Evraklarım ve davetiye yeterli olmaz mı? Dilekçeyi neye göre yazmamız gerekiyor? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle