1 Aylık Ziyarete Hangi Cezayir Vizesi?

K.K. 08/02/23, 16:13
Merhaba, Cezayir için 1 aylık vize talebinde bulunacaktım. 1 aylık ziyarete hangi Cezayir Vizesi başvurusunu tercih etmeliyim? Alabileceğim vize türleri ve istenen evraklar ve fiyatları hakkında bilgilendirmenizi rica ederim.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba, Cezayir vize türlerinden bahsedeceğim. Cezayir’e iş ya da ticaret amacı ile gitmek niyetindeyseniz, çalışma veya Cezayir ticari vize almanız gerekmektedir. Eğer Cezayir’de size ithafen davetiye yollayacak biri varsa Cezayir ziyaret vizesi alabilirsiniz. Fakat bunlardan hiçbiri sizin ziyaret amacınızla uyuşmuyorsa ve turistik amaçla gitmek niyetinde iseniz, Cezayir turistik vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Cezayir turistik vize , 1 ay tek girişli 3 ay çok girişli olarak ikiye ayrılmaktadır.

Ben size Cezayir turistik vizesi için gerekli evraklar hakkında bilgi vereceğim.

  • Pasaport: seyahat sonrası 6 ay daha geçerliliği bulunmalıdır.
  • Biyometrik fotoğraf: Cezayir turistik vize müracaatı için 2 adet, beyaz arka fonda çekilmiş, biyometrik fotoğraf gereklidir.
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği: Cezayir turistik vize başvurusu için E-devlet üzerinden alınmış, barkodlu tam vukuatlı nüfus kayıt örneği gereklidir.
  • Vize başvuru formu: dolduracağınız başvuru formunun eksiksiz ve hatasız olmasına dikkat edin.

Yukarıda bahsetmiş olduğum evraklar, her vize türünde istenen genel evraklardır. Bu evraklara başvuruda bulunacak kişinin; yaşına, çalışma durumuna ve seçtiği vize türüne göre ek evraklar istenebilmektedir.  Vize Merkezi’ne ulaşarak size uygun evrakları mail olarak isteyebilirsiniz.

Cezayir vize ücreti; giriş-çıkış türüne, vize türüne göre değişiklik göstermektedir. 1 aylık single Cezayir vize ücreti 90€’dur. Cezayir vize ücreti ile ilgili net bilgi almak için Vize Merkezi danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz. 1 aylık ziyarete için hangi Cezayir vizesi türünün size uygun olacağını da danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz. 

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.