Rusya vizesi almak zor mu?

T. D. 10/10/19, 16:54
Selamlar, Rusya vizesi almak zor mu ben bunu cevabını merak ediyorum. Vizeler bir kalktı bir kalkmadı derken kafamız karıştı. Ben önümüzdeki ay Trabzospor'un Krasnodar maçına gitmek istiyorum. Bunun için ne yapmam lazım. Maç tarihinden ne zaman önce vize işlemlerine başlayayım? Teşekkür ederim.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba efendim, Rusya vizesi almak zor mu diye çok fazla telaş yapmayınız. Evet son günlerde Rusya vizesi için farklı bilgiler ve kulaktan dolma bilgiler ortalıkta dolaşıyor. Rusya vizesi için bazı gelişmelerin olduğu doğrudur. Rusya Federasyonu 23 Temmuz 2019 tarihli yeni kararı sonrasında 1 Eylül 2019 gününden başlayarak yeşil ve gri pasaport sahibi Türk vatandaşlarına vize muafiyeti sağlamıştır. Bu pasaport sahipleri dışında kala bordo pasaport sahipleri ise Rusya'ya seyahatleri öncesinde hala vize almak zorundadır. 

Rusya'ya gitme amacınız olan Krasnodar - Trabzonspor UEFA Avrupa Ligi maçı 7 Kasım 2019 Perşembe günü oynanacak. Rusya vize başvuruları normal başvurularda 4 ila 7 gün içinde sonuçlanırken ekspres başvurularda 1 ila 3 gün arasında sonuçlanır. Bu iki vize başvurusu arasında fiyat farkı vardır. Hangisini seçmek isterseniz seçebilirsiniz karar size kalmış. 15 günlük bir turist vizesi maçı yerinde takip etmek için sizin işinize görecektir. 

Rusya Turistik 15 Günlük Vize Başvuru Ücreti: 160$
Rusya Turistik 15 Günlük Ekspres Vize Başvuru İşlemi Ücreti: 245$ 

Rusya turistik vize için gerekli belgeler şu şekildedir;

- Başvuru Formu (Doğru bilgilerle eksiksiz olarak doldurulmuş) 
- Vize tarihiden sonrası için de en az 6 ay geçerli olan pasaport
- 2 adet biyometrik fotoğraf (35x45 mm ölçü, güncel, arkası beyaz fon)
- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
- Türkiye'de ikamet eden yabancı bir ülke vatandaşı iseniz Türkiye Cumhuriyeti ikamet belgesinin arkalı-önlü fotokopisi
- Otel Voucher belgesi (Kurumumuzdan temin edilecektir ve fiyata dahildir.)

Ülkemizi UEFA Avrupa Ligi'nde temsil eden Trabzonspor'a başarılar diler, sizlere de eğer Rusya'ya giderseniz keyifli ve galibiyetli seyahat dileriz. Rusya turistik vize başvuru işlemi yapmak için size en yakın şubemizle iletişime geçip müracaat edebilirsiniz. 

Saygılarımızla iyi günler,

Rusya Vize Merkezi

Rusya vizesi almak zor mu

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x